Відбудова
Уряд виділив ще 665 мільйонів на програму «єВідновлення»

«Кабінет Міністрів України схвалив постанову, яка дозволяє виділити з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії 665 мільйонів гривень для виплати компенсацій за пошкоджене житло в рамках програми “єВідновлення”. Це – допомога українцям для проведення дрібних та капітальних ремонтів», – йдеться в повідомленні.
Наголошується, що завдяки дофінансуванню програми планується покрити потребу у відновленні 7 389 житлових приміщень, пошкоджених внаслідок збройної агресії.
У Мінрозвитку нагадують, що через компенсації можна отримати до 200 тис. грн для проведення ремонтів категорії А (поточні ремонти). На ремонти квартири категорії Б (капітальні ремонти) можна отримати від 200 до 350 тис. грн, на ремонт будинку – від 200 до 500 тис. грн.
Загалом на цей рік для реалізації «єВідновлення» в державному бюджеті передбачено 1 млрд грн, з них на ремонти категорії А – 400 млн грн, категорії Б – 600 млн грн.
Як повідомлялося, упродовж двох років за програмою «єВідновлення» майже 100 тисяч українських родин отримали кошти для відновлення пошкодженого житла або придбали нове за житлові сертифікати.
Фото: Суспільне
Відбудова
ЮНЕСКО допоможе у відновленні академії Бойчука

Бюро ЮНЕСКО в Україні, Міністерство культури та стратегічних комунікацій та Київська державна академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Бойчука уклали Меморандум на відновлення будівель академії, пошкоджених внаслідок російського обстрілу 25 березня 2024 року.
Підписання Меморандуму відбулося в Києві, у приміщенні Міністерства культури та стратегічних комунікацій, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Академія десятиліттями працює для того, щоб усі практики, визначальні елементи української ідентичності продовжували відтворювати, передавати від покоління до покоління майстрів та зрештою отримувати світове визнання як надбання всього людства”, – сказав під час церемонії підписання меморандуму міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький.
Він нагадав, що до національного переліку та репрезентативного списку ЮНЕСКО культурної спадщини були внесені такі традиції: виготовлення кераміки, розпису, писанкарства, ткацтва і вишиванки, музичного мистецтва та інші.

Як зазначила на підписанні меморандуму голова Бюро ЮНЕСКО в Україні Кʼяра Децці Бардескі, ЮНЕСКО вперше відновлює не тільки культурний обʼєкт, а й освітній, об’єднуючи всі сфери, що належать до сфери ЮНЕСКО.

Вона подякувала уряду Японії за підтримку і фінансування необхідних робіт.
Як нагадала під час заходу ректорка академії ім. Бойчука Олена Осадча, під час російського обстрілу був зруйнований навчальний корпус, у приміщенні якого зберігалися архіви, переважно роботи декоративного мистецтва, сакральний живопис, іконопис, вітраж, мозаїка, кераміка, витвори ювелірного мистецтва, текстиль, вишивка, моделювання костюма.

“Ми сподіваємось, що зможемо врятувати частину наших робіт, а якщо не зможемо, то це буде прямим свідченням російського геноциду проти української культури”, – зазначила Осадча.

Як повідомляв Укрінформ, 25 березня 2024 року внаслідок ракетного удару декілька приміщень Академії ім. Бойчука були зруйновані повністю, деякі зазнали часткових руйнувань.
Відбудова
Держагентство відновлення показало відбудову багатоповерхівки у Вишгороді

Державне агентство відновлення виконало капітальний ремонт п’ятиповерхівки на вулиці Грушевського, 1 у Вишгороді на 70%.
Про це пресслужба установи повідомила у Фейсбуці, передає Укрінформ.
«Капітальний ремонт багатоповерхівки виконаний на 70%. Вже повністю відбудовано третій під’їзд, влаштовано нову покрівлю, проведено утеплення горища, встановлені вікна. Тривають фасадні та внутрішні роботи у квартирах, продовжуються електромонтажні та сантехнічні роботи», – йдеться у повідомленні.
Також із місцевими жителями обговорили питання проведення оздоблювальних робіт у квартирах, підключення системи опалення, терміни завершення ремонту тощо.
Наголошується, що згодом до своїх осель в будинок на Грушевського, 1 можуть повернутися 64 родини.
Як повідомлялося, Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури повернулося до реконструкції їдальні Іванівського ліцею на Чернігівщині; роботи планується завершити цього року.
Фото: Агентство відновлення, Facebook
Відбудова
Нідерланди вже передали Україні 211 вантажів допомоги

Із лютого 2022 року Нідерланди відправили 211 вантажів із енергетичним обладнання для потреб українських енергетиків.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство енергетики України.
Зазначається, що заступник міністра енергетики України Олександр Павліченко із міністром юстиції і безпеки Нідерландів Девідом ван Вілем та Надзвичайним і Повноважним Послом Нідерландів в Україні Алле Дорхаутом відвідали один із енергооб’єктів, зруйнованих унаслідок російських атак.
“Заступник міністра подякував уряду Нідерландів за вагому підтримку, зокрема за внесок у розмірі 65 млн євро до Фонду підтримки енергетики України та передачу 211 вантажів гуманітарної допомоги з енергетичним обладнанням загальною вагою понад 2 900 тонн”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що представники нідерландської делегації ознайомилися з масштабами руйнувань, яких зазнала українська енергосистема, а також з ходом відновлювальних робіт.
Як повідомлялося, із лютого 2022 року Швеція передала Україні 246 вантажів із обладнанням для енергетиків.
Фото: Міненергетики
-
Суспільство1 тиждень ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Суспільство1 тиждень ago
Одеські ресторани назвали найгіршими з дотримання закону про заборону куріння Анонси
-
Політика5 днів ago
Євген Пікалов, заступник міністра юстиції України
-
Політика5 днів ago
Путін не хоче жодного миру і не готовий до припинення вогню
-
Усі новини5 днів ago
супутник 12 років спостерігав за «монстром»
-
Політика6 днів ago
Уряд Мерца проводитиме більш активну політику щодо України
-
Політика5 днів ago
помер Федорук, який був мером міста 17 років поспіль
-
Суспільство5 днів ago
В Одесі за гроші запускали салюти під час атаки росіян Анонси