Відбудова
Галущенко обговорив з міністрами енергетики ЄС захист і відновлення критичної інфраструктури

У межах зустрічі міністрів енергетики ЄС у Варшаві міністр енергетики України Герман Галущенко взяв участь у робочій сесії «Відбудова енергетичної інфраструктури України та підготовка до зими в Україні та Молдові».
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство енергетики України.
«Міністр наголосив, що у 2025 році ключові зусилля буде зосереджено на трьох пріоритетах: зміцнення стійкості та захисту енергетичної інфраструктури, забезпечення енергопостачання та безпеки і розбудова потужностей розподіленої генерації», – йдеться у повідомленні.
Крім того, важливим напрямком забезпечення енергобезпеки при підготовці до зими є формування запасів газу. У цьому контексті Галущенко наголосив на потребах у закупівлі імпортного «блакитного палива» і зауважив, що Україна очікує на співпрацю з ЄС у цьому питанні.
Повідомляється, що акцентувалося на важливості створення резервів запасів газу для надійного постачання всього регіону з використанням, зокрема, українських підземних газових сховищ.
Галущенко також наголосив на важливості збереження можливостей для імпорту електроенергії з європейських країн на рівні 2,1 ГВт, що має важливе значення для балансування української енергосистеми у випадку критичних ситуацій.
Як повідомлялося, заступник міністра енергетики України Микола Колісник обговорив із міністром енергетики та навколишнього середовища Естонії Андресом Саттом розширення співпраці у сфері відновлюваної енергетики.
Відбудова
На Сумщині проживають 98 тисяч переселенців, і відновлення житлового фонду є критично важливим

Станом на середину травня на Сумщині проживають близько 98 тисяч внутрішньопереміщених осіб.
Про це повідомила у Фейсбуці Сумська ОВА, передає Укрінформ.
Раніше, у квітні, Укрінформ повідомляв, що на Сумщині офіційно зареєстровані майже 96 тисяч вимушених переселенців.
Станом на 10 квітня в області функціонують18 місць для компактного проживання переселенців, розрахованих на 824 осіб.
Як повідомляв Укрінформ, нині триває евакуація населення із Білопільської та Ворожбянської громад. Від 5 травня звідти вивезли майже 1200 людей.
Загалом в області підлягають евакуації понад 86 тисяч жителів, вже евакуювали 58%.
Фото ілюстративне
Відбудова
У Львові понад 15 закладів культури збиратимуть кошти на відновлення музею Шухевича

У Львові 18 травня, у День музеїв, понад півтора десятка закладів культури збиратимуть кошти на відновлення знищеного російським дроном музею Романа Шухевича.
Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради, передає Укрінформ.
“До Міжнародного дня музеїв львівські музеї підготували цікаві заходи для відвідувачів та вільний вхід, однак цьогоріч усіх відвідувачів будуть закликати долучитись до збору коштів на відновлення музею Шухевича. Ініціативу підтримали і обласні заклади, приватні галереї та культурні інституції”, – йдеться у повідомленні.
Керівник управління культури Львова Олексій Тарабан зазначив, що традиційно у цей день музеї організують цікаві лекції, дискусії, виставки і роблять вільний вхід для відвідувачів. Деякі заклади підготували програму на три дні, інші – лише на неділю. Ініціативу зі збору донатів на відбудову музею Шухевича підтримала низка приватних закладів та частина обласних установ.
Наразі брати участь у акції «Музей для музею» 18 травня зголосилися 16 закладів культури, але очікують, що їх буде більше.
Як повідомляв Укрінформ, у Львові вже проводили акції “Музеї для музею” та “Театри для музею” з метою зібрати кошти на відновлення музею Романа Шухевича. Було зібрано понад 185 тис. грн і 118 тис. грн відповідно.
1 січня 2024 року внаслідок атаки безпілотника музей командира УПА Романа Шухевича в Білогорщі було знищено.
У Львові презентували проєкт із відновлення музею Романа Шухевича. Основним елементом експозиції буде криївка, де переховувався генерал-хорунжий УПА, а також сходи, на яких його вбили.

Після відновлення музей Романа Шухевича у Львові стане вдвічі більшим, матиме нові експозиційні зали та нове якісне укриття.
Відбудова
Уряд послідовно працює над спрямуванням заморожених активів РФ на відбудову

Українські міністерства мають активно працювати й комунікувати з партнерами про необхідність конфіскації заморожених активів РФ.
Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Телеграмі за результатами засідання міжвідомчої робочої групи за участю віцепрем’єр-міністерки Ольги Стефанішиної, голови НБУ Андрія Пишного, представників Мінфіну, МЗС, Держслужби фінмоніторингу.
“Заслухав актуальну інформацію щодо знерухомлених активів агресора в іноземних юрисдикціях. Перед міністерствами стоїть завдання активно працювати й комунікувати з партнерами про необхідність конфіскації цих активів”, – написав він.
Шмигаль нагадав, що зараз Україна використовує ініціативу ERA, що допомагає зміцнити оборону та економіку країни завдяки прибуткам від заморожених російських активів. Глава уряду наголосив, що водночас важливо, щоб всі знерухомлені активи РФ були спрямовані на відновлення України. За його словами, Кабмін послідовно працює над цим завданням.
“Росія обов’язково заплатить за завдані Україні руйнування. Працюємо з партнерами над правовим механізмом, який дозволить конфіскувати заморожені російські активи”, – додав він.
Як повідомляв Укрінформ, 8 травня Україна отримала від ЄС 1 млрд євро, забезпечених прибутками від російських активів, у межах програми Extraordinary Revenue Acceleration (ERA).
Фото: Телеграм / Деним Шмигаль
-
Політика1 тиждень ago
Євген Пікалов, заступник міністра юстиції України
-
Політика2 дні ago
після звернення отримала погрози (відео)
-
Політика1 тиждень ago
помер Федорук, який був мером міста 17 років поспіль
-
Політика1 тиждень ago
Путін не хоче жодного миру і не готовий до припинення вогню
-
Події1 тиждень ago
Євробачення-2025: головне про пісенний конкурс
-
Політика1 тиждень ago
Уряд Мерца проводитиме більш активну політику щодо України
-
Усі новини1 тиждень ago
супутник 12 років спостерігав за «монстром»
-
Суспільство1 тиждень ago
В Одесі за гроші запускали салюти під час атаки росіян Анонси