Політика
Сибіга зустрівся у Брюсселі із десятьма колегами з держав Африки та керівництвом Африканського Союзу

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів у Брюсселі серію коротких зустрічей із десятьма колегами з держав Африки та керівництвом Африканського Союзу.
Зустрічі відбулись у рамках прийнятті з нагоди Третього міністерського засідання ЄС – Африканський Союз, передає Укрінформ із посиланням на Міністерство закордонних справ України, передає Укрінформ.
Серед співрозмовників глави МЗС України були колеги з Малаві — Ненсі Тембо, Того – Робер Дюссей, Екваторіальної Гвінеї — Сімеон Ойоно Есоно Ангує, Коморських Островів — Мбає Мохамед, Нігерії — Юсуф Майтама Туггар, Мавританії — Мохамед Салем ульд Мерзуґ, Тунісу — Мохамед Алі Нафті, Лесото — Ліжон Мпотджоане, Голова Комісії Африканського Союзу Махмуд Алі Юссуф, головний секретар МЗС Кенії Абрахам Корір Сінгоеї.

«Міністр обговорив з африканськими колегами розвиток співпраці та поглиблення звʼязків України з їхніми державами та Африканським Союзом загалом», – поінформували у зовнішньодипломатичному відомстві.
Глава МЗС наголосив на важливому значенні, якого Україна надає розвитку співпраці з африканськими партнерами, нагадав про розширення дипломатичної присутності нашої держави в Африці та відкриття минулоріч восьми нових посольств України на континенті.
Міністр зазначив, що голос африканських держав надзвичайно важливий, а їхня роль на міжнародній арені має і надалі зростати. Він підкреслив, що африканські партнери також мають важливий вплив на просування мирних зусиль та захист принципів Статуту ООН.
Сибіга також нагадав про роль України як гаранта продовольчої безпеки та запевнив, що наша держава продовжить і надалі бути надійним партнером у постачанні продовольства.
Глава МЗС підкреслив готовність нашої держави сприяти збільшенню самодостатності африканських партнерів, зокрема завдяки українським аграрним технологіям, якими ми готові ділитися. Він також запевнив у готовності України розвивати співпрацю в сферах освіти, енергетики, безпеки, діджиталізації та інших.
Як повідомляв Укрінформ, українські дипломати в Демократичній Республіці Конго працюють над організацією зустрічі президента країни Фелікса Чісекеді і глави Української держави Володимира Зеленського.
Фото: МЗС
Політика
Продовження допомоги Україні буде однією з тем саміту НАТО в Гаазі

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте подякував Чеській Республіці за суттєву військову допомогу, надану Україні з початку російського вторгнення, та заявив, що продовження такої допомоги буде важливою темою наступного саміту Альянсу у Гаазі.
Про це генсек НАТО заявив у Брюсселі під час пресконференції за підсумками зустрічі з президентом Чеської Республіки Петром Павелом, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Чехія надає велику підтримку Україні. З початку російського вторгнення у лютому 2022 року Чехія надала більше 1,3 мільярда євро військової допомоги Україні. Снарядна ініціатива за лідерства Чехії мала визначний успіх та дозволила поставити в Україну більше 3 мільйонів боєприпасів великого калібру. Лише у 2024 році 1,5 мільйонів снарядів були доставлені (в Україну) завдяки вашому лідерству», – сказав керівник Альянсу, звертаючись до президента Чехії.
Рютте нагадав, що чеський персонал долучений до діяльності командування НАТО з безпеки та тренування для України у Вісбадені та до роботи логістичних центрів Альянсу з підтримки України. Ця допомога, за його словами, буде важливою навіть після того, як бойові дії будуть зупинені.
Торкаючись порядку денного саміту НАТО, що відбудеться у Гаазі вже за 5 тижнів, Рютте зауважив, що глави держав та урядів країн-союзниць зосередять увагу на трьох головних темах, серед яких збільшення витрат на оборону, підтримка виробництва оборонної промисловості та продовження допомоги для України.
«Коли йдеться про Україну – а це також буде темою саміту – ми маємо переконатися, що в Україні, поки там триває боротьба, ми зможемо колективно зробити все, щоб Україна була у якомога кращій позиції, щоб продовжувати боротися, а також тоді, коли прийде мир – будь-то припинення вогню або угода про мир, який має бути тривалим та стійким», – зазначив Рютте.
Як повідомлялося, Чеська Республіка є серед країн, які надають Україні найбільшу військову та гуманітарну підтримку у боротьбі проти російської агресії.
Фото: NATO
Політика
Російські олігархи віднині мають доводити, що не підпадають під санкції ЄС

За словами Сибіги, ухвалені Євросоюзом у травні кілька поправок до санкцій ускладнили для російських олігархів та бізнесменів уникнення обмежень шляхом приховування власності, передачі акцій та приховування активів.
«Відтепер фізичні та юридичні особи, які сприяють такій діяльності, самі опиняються під загрозою санкцій. ЄС більше не потрібно доводити, що до конкретних російських олігархів мають бути застосовані санкції, а навпаки, олігархи повинні довести протилежне», – написав очільник зовнішньополітичного відомства.
Сибіга назвав схвалені блоком поправки до санкцій «чудовою стратегією», яка демонструє реальну силу застосування санкцій.
«Хоча нові пакети санкцій домінують у заголовках ЗМІ, такі регуляторні зміни можуть бути дуже ефективними, навіть якщо вони менш популярні в медіа», – зауважив міністр.
Він також закликав усі держави наслідувати приклад ЄС і прийняти аналогічні рішення для запобігання обходу санкцій та посилення їх дотримання.
«Підвищення вартості війни для Росії та поплічників Путіна (лідера Кремля Володимира Путіна – ред.) – це вірний шлях до досягнення миру», – наголосив Сибіга.
Як повідомляв Укрінформ, 20 травня Рада ЄС запровадила санкції проти 21 особи та 6 організацій за дестабілізаційні дії Росії за кордоном.
Політика
Те, як закінчиться війна в Україні, вплине на формування системи безпеки Європи

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Велдкамп заявив, що те, яким чином закінчиться війна в Україні, вплине на формування системи безпеки в Європі на найближчі роки, а можливо, й десятиліття.
Про це він сказав, відповідаючи на запитання журналістів в Брюсселі, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Я приділяю багато уваги ситуації в Україні та її наслідкам для європейської безпеки в цілому, а отже, і для Нідерландів. Те, яким чином закінчиться ця жахлива війна в Україні, матиме наслідки для європейської безпеки та того, як вона буде організована в найближчі роки, а можливо, навіть десятиліття. Тож це надзвичайно важливо. Це справді дуже важливе питання”, – сказав він.
Як вже повідомлялося, сьогодні у Брюсселі відбувається Рада міністрів ЄС із зовнішніх відносин за участі як міністрів закордонних справ, так і міністрів оборони. На обох зустрічах ключовим питанням є продовження допомоги ЄС для України та підтримка її зусиль у досягненні справедливого та стійкого миру.
Фото: соцмережа Х
-
Війна1 тиждень ago
бригада імені короля Данила відбила штурм росіян у Часовому Яру
-
Усі новини1 тиждень ago
чим фільм «Бабусі» від Netflix підкорив глядачів
-
Політика1 тиждень ago
після звернення отримала погрози (відео)
-
Відбудова1 тиждень ago
Польща планує провести конференцію з відбудови України наступного року
-
Події1 тиждень ago
На Каннському кінофестивалі представили український серіал «Спадок»
-
Події1 тиждень ago
Українська кіноакадемія оголосила номінантів на IX «Золоту Дзиґу»
-
Усі новини1 тиждень ago
Розв'яжуть важливу проблему: старим ядерним датчикам знайшли нове застосування
-
Політика1 тиждень ago
Сибіга закликав Бразилію посприяти прямим переговорам Зеленського і Путіна у Стамбулі