Відбудова
Україна та Канада обговорили перспективні сектори для інвестицій у післявоєнній відбудові

Міністр фінансів України Сергій Марченко розповів канадському бізнесу та інвесторам про широкі можливості для участі у масштабній програмі післявоєнної відбудови України.
Про це повідомляє Міністерство фінансів України, передає Укрінформ.
Марченко під час зустрічі із канадським бізнесом, українським бізнесом в Канаді та провідними канадськими пенсійними та інвестиційними фондами окреслив перспективні сектори для інвестицій: “Сьогодні Україна відкриває широкі можливості для приватного сектору. Відбудова стане масштабним інвестиційним проєктом, який потребуватиме комплексного підходу. Понад 500 млрд доларів США – така попередня оцінка потреб, зроблена Світовим банком. Основні пріоритети включають оборонно-промисловий комплекс, житлове будівництво, модернізацію енергетичної інфраструктури, агросектор, логістика, розмінування”.
Очільник Мінфіну подякував канадським партнерам за всебічну підтримку та наголосив на важливості залучення приватного капіталу до відбудови – через надійні механізми партнерства та прозору реалізацію проєктів. Він також зауважив, що Канада вже надає значну підтримку Україні у сферах гуманітарного розмінування та відновлення критичної, зокрема енергетичної, інфраструктури.
“Навіть в умовах війни Україна рішуче просувається шляхом реформ і євроінтеграції, що відкриває нові можливості для бізнесу та інвестицій. Уряд формує прозоре і передбачуване середовище, щоб залучати якнайбільше інвесторів до проєктів в Україні”, – сказав міністр фінансів України.

З метою ефективної реалізації проєктів із відновлення Мінфін України впроваджує реформу управління публічними інвестиціями (Public Investment Management, PIM). Вона передбачає системний і прозорий підхід до визначення інвестиційних пріоритетів.
Марченко закликав бізнес та фонди інвестувати у відновлення, відбудову та розвиток України.
Учасники зустрічі продемонстрували інтерес до інвестицій в Україну та взаємовигідної співпраці, що підтримає зусилля з відновлення.
Водночас сторони обговорили механізми зниження ризиків та страхування воєнних ризиків, зокрема, започатковані спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку й Міжнародною фінансовою корпорацією розвитку США. Міністр додав, що одним із рішень може стати страхування інвестицій урядом Канади.
Як повідомлялося, премʼєр-міністри Канади та Великої Британії Марк Карні та Кір Стармер обговорили підтримку України у встановленні тривалого миру.
Фото: Мінфін
Відбудова
У Миколаєві відновили 23 житлові будинки та два спортивні майданчики, пошкоджені обстрілами

У Корабельному районі Миколаєва за підтримки Данії відновили 23 житлові будинки та 2 спортивні майданчики, які були пошкоджені через російські обстріли.
Про це повідомляє Миколаївська міська рада, передає Укрінформ.
“Добіг кінця великий проєкт з відновлення соціальної інфраструктури, яка була пошкоджена внаслідок російських обстрілів. Його втілено у життя управлінням ООН з обслуговування проєктів (UNOPS) за фінансування Данії. 22 травня віцемер Сергій Коренєв, представники офісу Посольства Данії у Миколаєві та фахівці UNOPS відвідали локації, де відбувалися роботи, аби оцінити їх якість”, – йдеться у повідомленні.
Як зазначив голова офісу Посольства Данії у Миколаєві Якоб Хансен, Корабельний район обрали не випадково. Його дуже сильно обстрілювали російські війська. Через це постраждала значна частина цивільної інфраструктури, а велика кількість людей виїхала, шукаючи порятунку.
«Наша мета – зробити так, аби якомога більше людей повернулися додому. У нас є можливості підсилювати державні програми чи програми, які виконуються міською владою. Ми є партнером Миколаєва. І раді допомогти», – сказав Хансен.
Загалом у рамках проєкту відновили 23 будинки, капітально відремонтували два спортивні майданчики, отримало допомогу 671 домогосподарство. Крім цього, додатково відремонтовано місця загального користування у 16 будинках. Зокрема виконали такі роботи – привели до ладу пошкоджені фасади, відремонтували вікна, балкони, покрівлі, інші елементи.
Коренєв зазначив, що наразі Данія допомагає відновлювати три мікрорайони Миколаєва. Один з них у Корабельному районі, два інші – у Заводському.
На одній з локацій Заводського району роботи вже добігають кінця.
«Там відновлюють понад 10 будинків, проводять благоустрій прилеглої території. Зокрема облаштовують пандуси, паркувальні майданчики, встановлюють лавки, приводять до ладу внутриквартальні проїзди», – сказав Коренєв.
Як повідомлялося, на Миколаївщині відновлено приблизно 38% цивільних об’єктів, які були зруйновані або пошкоджені під час обстрілів з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Відбудова
У Слов’янську відремонтували лабораторію міської лікарні, пошкоджену російським обстрілом

У м. Слов’янськ на Донеччині відремонтували клініко-діагностичну лабораторію міської клінічної лікарні, що була пошкоджена внаслідок російського обстрілу.
Про це повідомила Слов’янська МВА у Телеграмі, передає Укрінформ.
Зазначається, що в лабораторії відновили покрівлю, виконали загально-ремонтні та оздоблювальні роботи, замінили системи опалення, водопостачання та водовідведення, вентиляції.
У МВА зауважують, що роботи вартували 6 млн 067 тисяч гривень, які надали фінансові донори.
«На допомогу прийшла італійська неприбуткова організація WE WORLD G.V.C за фінансової підтримки Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні та Італійської агенції у сфері розвитку та співробітництва. Крім цього, допомогли ГО «Аваліст» і «Мистецтво надання допомоги», – розповів начальник Слов’янської МВА Вадим Лях.
За його словами, лабораторія є важливим структурним підрозділом лікарні, яка обслуговує не тільки мешканців громади, а й жителів сусідніх ТГ, переселенців, військових.
Лабораторія потребувала відновлення після руйнувань, завданих ворожим обстрілом на початку 2024 року. Були пошкоджені зовнішні та внутрішні конструкції.
Як повідомлялося, російські війська в ніч на 22 травня завдали удару безпілотником типу «Герань-2» по околицях міста Словʼянськ Донецької області, є пошкодження.
Відбудова
У деокупованій Снігурівській громаді на Миколаївщині відкрили сучасний модульний ЦНАП

“21 травня, у Снігурівській громаді відбулося відкриття нового модульного Центру надання адміністративних послуг, який був побудований завдяки Програмі розвитку ООН в Україні (ПРООН) за фінансової підтримки уряду Данії”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що модульний Центр відповідає сучасним вимогам: тут створено безбар’єрний простір, запроваджено електронну систему обслуговування та забезпечено надання понад 250 адміністративних послуг. Під будівлею ЦНАПу облаштовано укриття, яке у випадку загрози зможе слугувати сховищем для відвідувачів і працівників.
Начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім подякував міжнародним партнерам за допомогу та наголосив на важливості доступу громадян до адміністративних послуг, особливо у громадах, які постраждали від війни.
«Люди повинні мати можливість вирішувати свої питання в комфортних та безпечних умовах. Завдяки спільній роботі з нашими партнерами із Програми розвитку ООН та Королівства Данії сьогодні ми маємо змогу побачити реальний результат», — наголосив Кім.
Керівниця з регіонального відновлення Програми розвитку ООН в Україні Ана Лукатела зазначила, що Снігурівська громада є однією з найближчих до фронту громад, де вдалося реалізувати проєкт будівництва такого об’єкта.
«Для ПРООН це не просто проєкт — це символ нашої підтримки України та українських громад. Відновлення таких об’єктів, як цей ЦНАП, демонструє, що навіть в умовах війни можливо забезпечити людей необхідними сервісами та гідними умовами життя. Ми залишаємося поруч і будемо й надалі допомагати», — наголосила Лукатела.
Голова Офісу Посольства Королівства Данія у Миколаєві Якоб Торрільд Хансен наголосив на тому, що Данія продовжить допомагати громадам Миколаївщини. «Данія завжди поруч з Миколаївською областю. Відкриття ЦНАПу — це необхідність, місцеві мешканці мають комфортно та безпечно отримувати державні послуги, особливо на деокупованих територіях», — зазначив Хансен.
Варто зауважити, що будівля, у якій раніше розміщувався центр надання адміністративних послуг у Снігурівській громаді, у 2022 році була пограбована російськими окупаційними військами, а вже у 2023 році — суттєво зруйнована внаслідок обстрілів.
У зв’язку з цим співробітники центру тривалий час були змушені працювати в непридатних для цього умовах.
Як повідомлялося, у Центрах надання адміністративних послуг прифронтових громад Миколаївщини бракує кадрів.
Фото: Миколаївська ОВА
-
Війна1 тиждень ago
бригада імені короля Данила відбила штурм росіян у Часовому Яру
-
Усі новини1 тиждень ago
чим фільм «Бабусі» від Netflix підкорив глядачів
-
Відбудова1 тиждень ago
Польща планує провести конференцію з відбудови України наступного року
-
Політика1 тиждень ago
Сибіга закликав Бразилію посприяти прямим переговорам Зеленського і Путіна у Стамбулі
-
Політика1 тиждень ago
після звернення отримала погрози (відео)
-
Події1 тиждень ago
На Каннському кінофестивалі представили український серіал «Спадок»
-
Події1 тиждень ago
Українська кіноакадемія оголосила номінантів на IX «Золоту Дзиґу»
-
Усі новини1 тиждень ago
Розв'яжуть важливу проблему: старим ядерним датчикам знайшли нове застосування