Події
На Вінниччині проходить фестиваль національних культур «Всі ми діти твої, Україно!»

На Вінниччині 21 травня у місті Шаргород розпочався 33-й фестиваль національних культур «Всі ми діти твої, Україно!», приурочений до Дня національної злагоди і культурного розмаїття.
Про це кореспондентові Укрінформу повідомила директорка Вінницького обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун.
«Цей фестиваль має велику історію, адже проводиться вже понад 30 років. Його започатковано з метою відродження і збагачення культурної спадщини, а також збереження народної національних спільнот Вінниччини. Він проводиться для успадкування народних традицій та забезпечення можливостей для розвитку етнічних груп. Цьогоріч ми приурочили проведення фестивалю «Всі ми діти твої, Україно!» до запровадженого указом Президента Дня національної злагоди і культурного розмаїття, який відзначатиметься в нашій країні уперше», – повідомила Цвігун.
За її словами, до повномасштабного вторгнення фестиваль проводився щорічно як обласний, і раз на п’ять років – як міжнародний.
В області до початку війни активно працювали 57 національно-культурних товариств, які зберігали і популяризували свою культуру. І хоча частина із них вимушено призупинили свою діяльність, на фестивалі усе ж беруть участь 23 творчих колективи, які презентують кращі надбання культур різних народів, зокрема єврейські, ромські, польські, вірменські, азербайджанські, чеські і навіть індійські, а також українські аматорські та професійні колективи.
Цьогоріч фестиваль «Всі ми діти твої, Україно!» проводиться у місті Шаргород, яке здавна було мультикультурним.
Захід розпочався зі святкової ходи національних творчих колективів, які представляють свою концертну програму.

Також на фесті представлені світлиці кожного з національних товариств, які беруть в ньому участь.
Окрім того, гості фестивалю зможуть скуштувати страви різних народів у зеленому етноресторанчику, побувати у містечку народних майстрів з виставками декоративно-прикладного мистецтва та майстер-класами, та на міжнаціональному подвір’ї дружби.

Як повідомлялось, обласний фестиваль національних культур «Всі ми діти твої, Україно!» на Вінниччині проводиться з 1992 року.
Події
У Софії Київській пройде мистецький фестиваль «Арт-Вирій»

У галереї «Хлібня» Національного заповідника «Софія Київська» 23 травня презентують виставковий проєкт «Арт-Вирій».
Про це під час пресконференції 22 травня повідомив організатор проєкту Ровшан Тагієв, передає кореспондент Укрінформу.
“”Арт-вирій” – проєкт, що розпочав своє існування минулого року. І вже цього року ми його продовжуємо. Ми запросили до участі близько 80 художників, які працюють у різних напрямах — живопис, фотографія, фігуративне мистецтво, абстрактне мистецтво, скульптура. Це як молоді митці, так і відомі українські автори”, – сказав Тагієв.
Він зазначив, що у межах проєкту відбудуться також презентації різноманітних програм, книжок. За його словами, цим проєктом прагнуть показати, що попри війну, навіть у такі складні часи, українська культура продовжує жити й розвиватися.
“Ми, як організатори фестивалю, відкриті до співпраці — можемо надати платформу, щоб талановита молодь мала змогу представити свої здобутки”, – сказав Тагіев.
Відвідувачі зможуть оглянути твори Матвія Вайсберга, Федіра Тетянича, Юрія Химича, Олександра Смірнова, Ігоря Гайдая, Тіберія Сільваші, Юлії Бойчук, Етсуші Оно, Расіма Сейдімова, Лариси Степанюк, Ігоря Коновалова та інших.
Відкриття відбудеться 23 травня о 17:00.
Вперше фестиваль «Арт-Вирій» відбувся у квітні-травні 2024 року. Десятки майстрів з багатьох міст України представили свої твори, створені у різних жанрах – станковий живопис, графіка, фотографія, колаж, інсталяція, скульптура, асамбляж, перформанс.
Як повідомлялося, у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» 23 травня відкриється виставка «Мазепа. Стратегія європейської України», присвячена постаті гетьмана Івана Мазепи та його боротьбі за європейський вибір української державності.
Фото: Марія Ковальчук
Події
Книжкова подія року в Одесі: з 6 по 8 червня відбудеться Всеукраїнський форум «Українська книга на Одещині»

З 6 по 8 червня в Одесі відбудеться найбільша книжкова подія року: ювілейна 25-та Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині». Подію приймає Одеса та Балта.
Традиційно партнерами ОННБ із промоції книги та читання, презентації нових вітчизняних видань будуть:
– Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. С. Грушевського;
– Одеська обласна бібліотека для юнацтва;
– Одеська обласна бібліотека для дітей ім. В. Катаєва;
– Центральна міська бібліотека ім. І. Я. Франка;
– Централізована міська бібліотечна система для дітей м. Одеса.
Ключовою подією XXV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» стане традиційне виїзне Свято української книги в місті Балта, Одеської області.
На масштабну подію запрошує Одеська національна наукова бібліотека та повідомляє, що цьогорічний форум проходить у надзвичайно важливий для України період, коли питання національної самобутності, збереження культури та підтримки української мови є особливо актуальними. Тому він має кілька важливих цілей:
– допомогти у відновленні та розвитку української культури;
– підтримати ідею національної ідентичності та заохотити до ширшого використання української мови;
– підтримати розвиток українського книговидання та книжкової торгівлі;
– ознайомити відвідувачів з найкращими сучасними українськими книжками, а також з перекладами світової літератури українською мовою;
– допомогти бібліотекам Одеської області поповнити свої фонди якісними українськими виданнями.
Події
МКСК та колектив «Києво-Печерської лаври» обговорили роботу заповідника після звільнення директора

«22 травня директор Департаменту захисту та збереження культурної спадщини Міністерства культури та стратегічних комунікацій України Володимир Шорніков зустрівся з колективом Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”. Працівників було ознайомлено з наказом про звільнення генерального директора Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” у зв’язку з неналежним виконанням умов контракту», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що під час зустрічі відбулося обговорення подальшої роботи заповідника.
У МКСК додали, що напередодні генеральний директор заповідника відмовився прибути до міністерства і був ознайомлений з наказом про звільнення під час зустрічі у запропонованому ним місці.
Як повідомлялося, Міністерство культури та стратегічних комунікацій своїм наказом звільнило генерального директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Максима Остапенка. Рішення було ухвалене на підставі доповідної записки директора Департаменту захисту та збереження культурної спадщини МКСК Володимира Шорнікова.
У МКСК нагадали, що на початку травня гендиректору заповідника була оголошена догана, з якою він був ознайомлений особисто. Догана була оголошена на підставі звіту робочої групи МКСК, утвореної для вивчення поточного стану обліку, використання та збереження державного майна, яке перебуває в оперативному управлінні заповідника.
Своєю чергою 21 травня Остапенко повідомив у Фейсбуці, що його звільнили «без пояснень і попереджень».
Фото: МКСК
-
Війна1 тиждень ago
бригада імені короля Данила відбила штурм росіян у Часовому Яру
-
Усі новини1 тиждень ago
чим фільм «Бабусі» від Netflix підкорив глядачів
-
Відбудова1 тиждень ago
Польща планує провести конференцію з відбудови України наступного року
-
Політика1 тиждень ago
Сибіга закликав Бразилію посприяти прямим переговорам Зеленського і Путіна у Стамбулі
-
Політика1 тиждень ago
після звернення отримала погрози (відео)
-
Події1 тиждень ago
На Каннському кінофестивалі представили український серіал «Спадок»
-
Події1 тиждень ago
Українська кіноакадемія оголосила номінантів на IX «Золоту Дзиґу»
-
Усі новини1 тиждень ago
Розв'яжуть важливу проблему: старим ядерним датчикам знайшли нове застосування