Політика
Продовження допомоги Україні буде однією з тем саміту НАТО в Гаазі

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте подякував Чеській Республіці за суттєву військову допомогу, надану Україні з початку російського вторгнення, та заявив, що продовження такої допомоги буде важливою темою наступного саміту Альянсу у Гаазі.
Про це генсек НАТО заявив у Брюсселі під час пресконференції за підсумками зустрічі з президентом Чеської Республіки Петром Павелом, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Чехія надає велику підтримку Україні. З початку російського вторгнення у лютому 2022 року Чехія надала більше 1,3 мільярда євро військової допомоги Україні. Снарядна ініціатива за лідерства Чехії мала визначний успіх та дозволила поставити в Україну більше 3 мільйонів боєприпасів великого калібру. Лише у 2024 році 1,5 мільйонів снарядів були доставлені (в Україну) завдяки вашому лідерству», – сказав керівник Альянсу, звертаючись до президента Чехії.
Рютте нагадав, що чеський персонал долучений до діяльності командування НАТО з безпеки та тренування для України у Вісбадені та до роботи логістичних центрів Альянсу з підтримки України. Ця допомога, за його словами, буде важливою навіть після того, як бойові дії будуть зупинені.
Торкаючись порядку денного саміту НАТО, що відбудеться у Гаазі вже за 5 тижнів, Рютте зауважив, що глави держав та урядів країн-союзниць зосередять увагу на трьох головних темах, серед яких збільшення витрат на оборону, підтримка виробництва оборонної промисловості та продовження допомоги для України.
«Коли йдеться про Україну – а це також буде темою саміту – ми маємо переконатися, що в Україні, поки там триває боротьба, ми зможемо колективно зробити все, щоб Україна була у якомога кращій позиції, щоб продовжувати боротися, а також тоді, коли прийде мир – будь-то припинення вогню або угода про мир, який має бути тривалим та стійким», – зазначив Рютте.
Як повідомлялося, Чеська Республіка є серед країн, які надають Україні найбільшу військову та гуманітарну підтримку у боротьбі проти російської агресії.
Фото: NATO
Політика
Кремль демонструє нездатність виконувати зобов’язання щодо інших країн

Росія демонструє здачу своїх «партнерів» та невиконання обіцянок Вірменії, Сирії, Ірану. Це підкреслює системну кризу довіри до Росії як партнера – вона сприймається як “токсичний гравець”.
Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині Наріман Джелялов.
“Кремль демонструє нездатність виконувати навіть власні зобов’язання. Приклади згаданих країн (Вірменія, Сирія, Іран – ред.) лише підкреслюють системну кризу довіри до Росії як партнера. Замість гаранта безпеки вона дедалі більше сприймається як токсичний гравець, дії якого базуються виключно на власному короткостроковому інтересі, без жодних зобов’язань чи принципів”, – зазначив Джелялов.
За його словами, дії Москви призводять до до руйнування репутації РФ у регіоні, послаблення її політичного впливу, а також до переформатування альянсів.
“Країни, які раніше були змушені рахуватися з Москвою, нині шукають нових партнерів – більш передбачуваних, надійних і сильних. У стратегічній перспективі це означає подальшу ізоляцію Росії та втрату важелів впливу на регіональні процеси”, – наголосив посол України в Туреччині.
Джелялов переконаний, що активно виступаючи за переформатування, а фактично руйнування існуючої сталої системи міжнародних відносин, Росія через власну ж нездорову поведінку – агресію та небажання йти на компроміси – стає жертвою цього процесу.
Як повідомляв Укрінформ, новопризначений посол України Наріман Джелялов вручив вірчі грамоти президентові Туреччини Реджепу Тайїпу Ердогану.
Фото: Посольство України в Туреччині
Політика
В Україну з візитом прибув Кіт Келлог

В Україну з візитом прибув спецпредставник Президента США Кіт Келлог.
Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак.
Відео: керівник Офісу Президента України
“Вітаємо в Україні спецпредставника Президента США Кіта Келлога. Оборона, зміцнення безпеки, зброя, санкції, захист наших людей, посилення співпраці між Україною та США – багато тем для розмови”, – підкреслив Єрмак.
За його словами, “Росія не хоче припиняти вогонь. Мир через силу – це принцип Президента США Дональда Трампа і ми підтримуємо цей підхід”.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готує повну інформацію для переговорів з Келлогом і розраховує на цілковите розуміння з боку Америки того, що можна зробити заради примусу РФ до миру.
Політика
Рішення ЄСПЛ щодо порушення Росією прав людини вплине на політику багатьох країн

Рішення Європейського суду з прав людини про численні порушення прав людини з боку Росії вплине на політичні рішення влади у багатьох країнах.
Таку думку в коментарі кореспондентові Укрінформу висловив керівник Центру дослідження міжнародних злочинів Варшавського університету, доцент кафедри кримінології та кримінальної політики, член правління фонду Sunflowers Андрій Косило.
«Рішення такого масштабу міжнародних судових органів мають вплив на політику… Я переконаний, що це рішення ЄСПЛ матиме вплив на прийняття політичних рішень органами влади в різних країнах», – зауважив експерт.
За його словами, це «переломний» момент, адже це перше рішення міжнародного суду, яке значною мірою стосується російсько-української війни.
Він підкреслив, що рішення ЄСПЛ охоплює дуже багато аспектів, адже базується на широкій доказовій базі.
«І практично всі аспекти, які воно охоплює, – це дуже важливі моменти, які з юридичної точки зору вимагали б якогось підтвердження. Натомість зараз усе вже підтверджено в доволі категоричній формі рішенням Європейського суду – дуже авторитетною судовою інстанцією не тільки в масштабах Європи, а й у світі», – наголосив Косило.
Він зауважив, що рішення ЄСПЛ є «певним еталоном і стандартом» в міжнародному праві, юристи в усьому світі орієнтуються на них.
Експерт нагадав, що ЄСПЛ є органом Ради Європи, як і майбутній Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України. Відповідно, це рішення ЄСПЛ матиме преюдиціальний характер (обов’язковість фактів, установлених судовим рішенням, що набрало законної сили, для суду при розгляді інших справ) для майбутнього Спецтрибуналу.
«По-перше, факти, встановлені в рішенні ЄСПЛ, враховуватимуться Спецтрибуналом. По-друге, Спецтрибуналу буде легше приймати свої рішення, оскільки вони орієнтуватимуться на рішення Європейського суду, яким встановлено конкретні факти воєнних злочинів, зокрема позбавлення волі, тортури, примусове переміщення людей тощо», – наголосив експерт.
Як повідомлялося, Велика палата ЄСПЛ у Страсбурзі 9 липня оголосила рішення у міждержавній справі «Україна та Нідерланди проти Росії», у якому визнала численні порушення прав людини з боку РФ.
Міністерство закордонних справ України розцінює рішення ЄСПЛ у справі «Україна та Нідерланди проти Росії» як вагомий крок на шляху до притягнення РФ до відповідальності.
Справа “Україна та Нідерланди проти Росії” стосується масових і систематичних порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей; викрадення та спроб незаконного вивезення дітей-сиріт з Донецької та Луганської областей на територію РФ у 2014 році; збиття літака рейсу MH17. Справа “Україна та Нідерланди проти Росії” є найбільшою міждержавною справою, що об’єднує одразу чотири заяви. Вона охоплює період із 2014 року до сьогодення і стосується злочинів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. До справи також включені скарги на дії РФ під час повномасштабного вторгнення, що розпочалося 24 лютого 2022 року.
25 червня Президент Володимир Зеленський у Палаці Європи у Страсбурзі поставив підпис під угодою з Радою Європи про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Фото: ennhri.org
-
Спорт1 тиждень ago
Діого Жота незадовго до смерті отримав пораду від лікарів
-
Війна1 тиждень ago
Кремль залучить інженерні війська Лаосу для розмінування в Курській області
-
Війна1 тиждень ago
У Дніпропетровській області боїв з ворогом не відбувається
-
Відбудова1 тиждень ago
Мінімальну зарплату будівельникам, які працюють на обʼєктах відновлення, підвищили удвічі
-
Усі новини1 тиждень ago
їм понад 300 000 років (фото)
-
Усі новини1 тиждень ago
астронавт NASA з орбіти зробила знімок дивної червоної блискавки (фото)
-
Війна5 днів ago
ЗСУ застосує першу автономну турель Sky Sentinel для знищення дронів Shahed
-
Політика1 тиждень ago
Португальська декларація ПА ОБСЄ: основні пункти