Connect with us

Війна

в ISW проаналізували поїздку Путіна у Курську область

Published

on



Президент Росії Володимир Путін, ймовірно, організував зустріч з посадовцями Курської області 20 травня, щоб виправдати плани Росії захопити місто Суми та незаконно анексувати Сумську область.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає Укрінформ.

«Кремль, ймовірно, організував зустріч 20 травня, щоб представити Путіна як ефективного та залученого лідера воєнного часу, який реагує на російські запити щодо подальшого просування в Сумській області, та заявити про претензії на більше території в межах України», – вважають аналітики.

Повідомляється, що під час зустрічі на запитання Путіна про глибину буферної зони голова Глушковського району Павло Золотарьов заявив, що Росія повинна захопити «принаймні Суми», і натякнув, що Росія має бути «більшою».

Читайте також: «Не наші люди, не наші солдати»: Трамп дистанціюється від війни РФ проти України

У ISW наголошують, що Росія має територіальні цілі поза межами областей, які вже незаконно окупувала або анексувала.

«Путін може мати намір використати подальше просування в Сумській області, щоб вимагати від України відступити частину Сумської області Росії під час майбутніх мирних переговорів», – вважають аналітики.

В ISW зазначають, що російські війська навряд чи зможуть захопити місто Суми у найближчій та середньостроковій перспективі, враховуючи продемонстровану Росією нездатність швидко захопити навіть набагато менші населені пункти в Україні за останні три роки.

Експерти вважають, що Росія продовжує поширювати хибний наратив, звинувачуючи українські сили у «неонацизмі», як виправдання продовження російських наступальних операцій в Україні.

Путін також використав візит до Курської області, щоб заявити, що українські війська навмисно пошкодили пам’ятники Другої світової війни під час вторгнення в Курську область. Він заявив, що нібито знищення українськими військами цих пам’ятників «дає (Росії – ред.) всі підстави стверджувати, що це люди з неонацистською ідеологією», йдеться в звіті.

Як повідомляв Укрінформ, очільник російської делегації Мединський 6 травня на переговорах у Стамбулі заявив, що РФ готова до нескінченної війни проти України, і погрожував захопити також Сумську і Харківську області.



Джерело

Війна

В Україні оголошували масштабну тривогу через зліт російського МіГ-31К

Published

on



В Україні оголошували повітряну тривогу через зліт російського МіГ-31К, носія аеробалістичної ракети “Кинджал”.

Як передає Укрінформ, Повітряні сили Збройних сил України повідомили у Телеграмі: “Ракетна небезпека по всій території України! Зліт МіГ31К”.

Про відбій загрози оголосили о 14:31.

Як повідомляв Укрінформ, Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати нададуть Україні ракети до комплексів ППО Partiot для захисту від російських атак, оскільки Володимир Путін “говорить приємні слова, але ввечері всіх бомбить”.



Джерело

Continue Reading

Війна

Армія КНДР змінилася після участі у війні проти України

Published

on



Росія допомогла Пхеньяну модернізувати свої Збройні сили та вдосконалити безпілотники й балістичні ракети, йдеться в оцінці розвідки, і Сеулу варто звернути на це увагу, пише видання.

Після участі у війні проти України армія Північної Кореї значно покращила свої можливості. КНДР удосконалила свої балістичні ракети, перебрала досвід ведення війни дронами та прискорила виробництво сучасної зброї. Про це пише видання The Times з посиланням на звіт української розвідки.

“Співпраця з Росією дала Північній Кореї широкі можливості для модернізації своїх Збройних сил, зокрема, дала змогу підрозділам Корейської народної армії отримати реальний досвід ведення сучасної війни, розвинути потенціал у сфері ядерних ракет, налагодити виробництво сучасних систем озброєнь, зміцнити свої Військово-морські сили та розширити можливості зі збору розвідувальної інформації”, — йдеться в оцінці ГУР.

В ГУР також зауважили, що зараз армія КНДР стала більш серйозною загрозою для Південної Кореї, ніж це було раніше, і не виключено, що готовність КНДР застосовувати військову силу у своїй зовнішній політиці зростатиме.

У звіті Головного управління розвідки Міноборони України також йдеться про те, що у війні проти України на боці РФ в Курській області брали участь щонайменше 9500 північнокорейських солдатів. І попри те, що 4000 з них загинули або отримали поранення, вони швидко навчилися маскуватися від дроні та використовувати свої власні дрони для спостереження за полем бою.

Нагадаємо, що 2 липня повідомлялося, що КНДР збирається втричі збільшити контингент своїх військ у РФ, які тепер можуть брати участь у бойових діях в окупованих Росією районах України нарівні зі ЗС РФ.

Також повідомлялося, що росіяни передали технології виробництва ударних дронів типу “Шахед” Північній Кореї і Пхеньян вже виробляє ці безпілотники на своїй території, таким чином нарощуючи воєнну силу.



Джерело

Continue Reading

Війна

Зеленський вніс у Раду законопроєкти про продовження воєнного стану та мобілізації

Published

on



Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкти щодо продовження в Україні дії воєнного стану та загальної мобілізації ще на 90 днів, тобто до 5 листопада.

Відповідні проєкти законів оприлюднені на сайті Верховної Ради під номерами 13471 і 13472, передає Укрінформ.

Зазначається, що станом на цей час обидва документи опрацьовує Комітет ВР із питань національної безпеки, оборони та розвідки.

У відповідних законопроєктах Глава держави пропонує продовжити воєнний стан і мобілізацію ще на 90 днів.

У законопроєкті щодо продовження в Україні загальної мобілізації вказується, що «цей Закон оголошується через засоби масової інформації та набирає чинності з 7 серпня 2025 року».

Законопроєкт про продовження в Україні дії воєнного стану набере чинності «з дня його опублікування».

Читайте також: Оборонний комітет ВР підтримав законопроєкт щодо підготовки громадян до нацспротиву

Як повідомляв Укрінформ, 16 квітня Верховна Рада ухвалила закон про затвердження указу Президента щодо продовження в Україні строку дії воєнного стану з 9 травня на 90 діб, тобто до 7 серпня 2025 року.

Тоді проєкт Закону “Про затвердження Указу Президента України “Про продовження строку дії воєнного стану в Україні” (№ 13172) підтримали 357 народних депутатів, а “Про затвердження Указу Президента України “Про продовження строку проведення загальної мобілізації” (№ 13173) – 346 депутатів.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.