Відбудова
У деокупованій Снігурівській громаді на Миколаївщині відкрили сучасний модульний ЦНАП

“21 травня, у Снігурівській громаді відбулося відкриття нового модульного Центру надання адміністративних послуг, який був побудований завдяки Програмі розвитку ООН в Україні (ПРООН) за фінансової підтримки уряду Данії”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що модульний Центр відповідає сучасним вимогам: тут створено безбар’єрний простір, запроваджено електронну систему обслуговування та забезпечено надання понад 250 адміністративних послуг. Під будівлею ЦНАПу облаштовано укриття, яке у випадку загрози зможе слугувати сховищем для відвідувачів і працівників.
Начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім подякував міжнародним партнерам за допомогу та наголосив на важливості доступу громадян до адміністративних послуг, особливо у громадах, які постраждали від війни.
«Люди повинні мати можливість вирішувати свої питання в комфортних та безпечних умовах. Завдяки спільній роботі з нашими партнерами із Програми розвитку ООН та Королівства Данії сьогодні ми маємо змогу побачити реальний результат», — наголосив Кім.
Керівниця з регіонального відновлення Програми розвитку ООН в Україні Ана Лукатела зазначила, що Снігурівська громада є однією з найближчих до фронту громад, де вдалося реалізувати проєкт будівництва такого об’єкта.
«Для ПРООН це не просто проєкт — це символ нашої підтримки України та українських громад. Відновлення таких об’єктів, як цей ЦНАП, демонструє, що навіть в умовах війни можливо забезпечити людей необхідними сервісами та гідними умовами життя. Ми залишаємося поруч і будемо й надалі допомагати», — наголосила Лукатела.
Голова Офісу Посольства Королівства Данія у Миколаєві Якоб Торрільд Хансен наголосив на тому, що Данія продовжить допомагати громадам Миколаївщини. «Данія завжди поруч з Миколаївською областю. Відкриття ЦНАПу — це необхідність, місцеві мешканці мають комфортно та безпечно отримувати державні послуги, особливо на деокупованих територіях», — зазначив Хансен.
Варто зауважити, що будівля, у якій раніше розміщувався центр надання адміністративних послуг у Снігурівській громаді, у 2022 році була пограбована російськими окупаційними військами, а вже у 2023 році — суттєво зруйнована внаслідок обстрілів.
У зв’язку з цим співробітники центру тривалий час були змушені працювати в непридатних для цього умовах.
Як повідомлялося, у Центрах надання адміністративних послуг прифронтових громад Миколаївщини бракує кадрів.
Фото: Миколаївська ОВА
Відбудова
Союзники Росії не зможуть отримати прибуток від відбудови України

Росія та жодна інша держава, яка підтримує її військову агресію, не зможе отримувати фінансову вигоду від масштабної відбудови України.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це йдеться у спільному комюніке, ухваленому за підсумками саміту міністрів фінансів країн G7, що завершився в Канаді.
“Ми погодилися працювати спільно з Україною, аби упевнитися, що жодна держава чи організація, або ж організації з тих держав, які фінансували й забезпечували російську воєнну машину, не матимуть змоги отримувати прибуток від відбудови України”, – зазначається у документі.
При цьому наголошується, що для відновлення й відбудови України важливою буде мобілізація приватного сектору. “Ми спільно обіцяємо допомогти розбудувати впевненість інвесторів, шляхом дво- та багатосторонніх ініціатив”, – стверджують підписанти.
Однією з таких ініціатив стане намагання якомога швидше скасувати “повну заборону” на надання в Україні страхових послуг міжнародними компаніями.
“Ми продовжимо координувати підтримку та сприяти ранньому відновленню й відбудові України, зокрема під час Конференції з відбудови України, що відбудеться 10-11 липня у Римі”, – наголошується у комюніке.
Нагадаємо, за оцінками Світового банку, на повоєнну відбудову України знадобиться щонайменше $500 мільярдів
У четвер у Канаді завершився саміт міністрів фінансів країн-членів «Групи семи», участь у якому брав і очільник Мінфіну України Сергій Марченко.
Фото: x.com/G7
Відбудова
Україна та ЄС хочуть створити європейську інвестиційну платформу

Україна та Європейський Союз працюють над розширенням та створенням нових фінансових механізмів, які допоможуть залучити більше приватного капіталу у відновлення країни.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство економіки.
Такі плани обговорили цього тижня в Парижі під час спеціального заходу за участю представників Єврокомісії, французького уряду, провідних європейських DFIs (Proparco, KfW, CIP), керуючих фондів (Amundi, Natixis) та найбільших українських приватних інвестфондів.
Український уряд представляв перший заступник міністра економіки Олексій Соболев, який зазначив, що приватний капітал дуже важливий для масштабної відбудови України. Завдяки інструментам зниження ризиків, передбаченим Ukraine Investment Framework, вже залучено інвестиції в інфраструктуру, МСП, “зелену” енергетику та інновації.
“Але потреба у дієвих механізмах значно більша. Тому ми разом з партнерами працюємо над створенням європейської інвестиційної платформи, яка поєднає ресурси держави й бізнесу та відповідатиме стандартам ЄС», — наголосив Соболев.
У міністерстві пояснили, що мова йде про спільну ініціативу зі створення структурованого фонду за участю європейських інституцій розвитку (DFIs) та приватних інвесторів під координацією ЄС.
Очікується, що фонд буде сфокусований на інфраструктурі, енергетиці та інших критично важливих секторах, які мають стратегічне значення для післявоєнного відновлення України.
Як повідомлялося, гарантії від ЄС у межах програми Ukraine Investment Framework є основою для мобілізації додаткових інвестицій та збільшення ролі приватного сектору у відновленні України.
Відбудова
У Миколаєві відновили 23 житлові будинки та два спортивні майданчики, пошкоджені обстрілами

У Корабельному районі Миколаєва за підтримки Данії відновили 23 житлові будинки та 2 спортивні майданчики, які були пошкоджені через російські обстріли.
Про це повідомляє Миколаївська міська рада, передає Укрінформ.
“Добіг кінця великий проєкт з відновлення соціальної інфраструктури, яка була пошкоджена внаслідок російських обстрілів. Його втілено у життя управлінням ООН з обслуговування проєктів (UNOPS) за фінансування Данії. 22 травня віцемер Сергій Коренєв, представники офісу Посольства Данії у Миколаєві та фахівці UNOPS відвідали локації, де відбувалися роботи, аби оцінити їх якість”, – йдеться у повідомленні.
Як зазначив голова офісу Посольства Данії у Миколаєві Якоб Хансен, Корабельний район обрали не випадково. Його дуже сильно обстрілювали російські війська. Через це постраждала значна частина цивільної інфраструктури, а велика кількість людей виїхала, шукаючи порятунку.
«Наша мета – зробити так, аби якомога більше людей повернулися додому. У нас є можливості підсилювати державні програми чи програми, які виконуються міською владою. Ми є партнером Миколаєва. І раді допомогти», – сказав Хансен.
Загалом у рамках проєкту відновили 23 будинки, капітально відремонтували два спортивні майданчики, отримало допомогу 671 домогосподарство. Крім цього, додатково відремонтовано місця загального користування у 16 будинках. Зокрема виконали такі роботи – привели до ладу пошкоджені фасади, відремонтували вікна, балкони, покрівлі, інші елементи.
Коренєв зазначив, що наразі Данія допомагає відновлювати три мікрорайони Миколаєва. Один з них у Корабельному районі, два інші – у Заводському.
На одній з локацій Заводського району роботи вже добігають кінця.
«Там відновлюють понад 10 будинків, проводять благоустрій прилеглої території. Зокрема облаштовують пандуси, паркувальні майданчики, встановлюють лавки, приводять до ладу внутриквартальні проїзди», – сказав Коренєв.
Як повідомлялося, на Миколаївщині відновлено приблизно 38% цивільних об’єктів, які були зруйновані або пошкоджені під час обстрілів з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
-
Війна1 тиждень ago
бригада імені короля Данила відбила штурм росіян у Часовому Яру
-
Усі новини1 тиждень ago
чим фільм «Бабусі» від Netflix підкорив глядачів
-
Відбудова1 тиждень ago
Польща планує провести конференцію з відбудови України наступного року
-
Політика1 тиждень ago
після звернення отримала погрози (відео)
-
Політика1 тиждень ago
Сибіга закликав Бразилію посприяти прямим переговорам Зеленського і Путіна у Стамбулі
-
Події1 тиждень ago
На Каннському кінофестивалі представили український серіал «Спадок»
-
Події1 тиждень ago
Українські науковиці розповіли, хто почав тренд одягати піджак із вишиванкою
-
Усі новини1 тиждень ago
пасажирка Spirit Airlines відмовилася від польотів після шокуючого відео