Політика
В Естонії після нічних ударів по Україні закликали посилити санкції проти Росії

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна після атаки російської армії по Україні у ніч проти суботи закликав посилити військову допомогу Києву та накласти жорсткіші санкції на Росію.
Як передає Укрінформ, про це очільник естонського МЗС написав у соцмережі Х.
Цахкна заявив, що тривала агресія Росії має просте пояснення – «вона не зазнала достатнього тиску, щоб зупинитися».
«Сила змінити це лежить у наших руках. Прихильники України повинні збільшити військову допомогу Україні, накласти жорсткіші санкції на Росію, використати її заморожені активи та стримати її тіньовий флот», – написав міністр.
Як повідомляв Укрінформ, у ніч з 23 на 24 травня Сили протиповітряної оборони збили шість російських балістичних ракет “Іскандер-М/KN-23”, які атакували Київ, а також знешкодили 245 із 250 безпілотників.
Наслідки атаки зафіксовані у Київській, Дніпропетровській, Одеській, Харківській, Донецькій та Запорізькій областях.
Політика
Сибіга обговорив з президентом Азербайджану кроки для припинення російської агресії

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів зустріч із президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим у Баку.
Про це повідомляє пресслужба МЗС України, передає Укрінформ.
«Сьогодні я був прийнятий президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим у Баку. Ми мали відкриту та детальну розмову про ключові теми українсько-азербайджанських двосторонніх відносин та міжнародного порядку денного. Особливу увагу ми зосередили на тому, як покласти край російській агресії та встановити справедливий і тривалий мир», – заявив Сибіга.
Міністр додав, що особисто подякував президенту Алієву за підтримку Азербайджаном територіальної цілісності та суверенітету України, а також за гуманітарну та енергетичну допомогу взимку.

«Ми обговорили наступні кроки у розвитку українсько-азербайджанського стратегічного партнерства. Важливою в цьому плані буде участь Азербайджану в цьогорічній Конференції з відновлення України, запланованій на 10-11 липня в Римі», – зазначив Сибіга.
Як повідомляв Укрінформ, у лютому президент Азербайджану Ільхам Алієв підписав розпорядження про виділення одного мільйона доларів для надання гуманітарної допомоги Україні.
Фото: МЗС
Політика
Це не дії країни, яка прагне миру

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі відреагував на атаку Росії по Україні у ніч з 23 на 24 травня.
Як передає Укрінформ, про це глава британського МЗС написав у соцмережі Х.
Ламмі констатував, що минулої ночі Росія знову атакувала Україну – з 14 ракетами і сотнями безпілотників по всій країні.
«Ще одна ніч терору для українських мирних жителів, ще більше поранених і більше зруйнованих будинків. Це не дії країни, яка прагне миру», – написав міністр.
Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський заявив, що через атаку 250 ударними дронами та 14 балістичними ракетами постраждали Київ та сім областей – всюди під атакою були цивільні об’єкти.
Начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко поінформував, що російські загарбники цієї ночі здійснили одну з наймасованіших комбінованих повітряних атак на столицю, постраждали 15 людей.
Політика
нардеп розкрив деталі стратегії Кремля

Росія погрожуватиме країнам НАТО, а Путін не визнає кордони в Європі після 1990 року. Які плани у президента Росії у війні, якщо його не зупинити, Фокусу розповів нардеп Сергій Соболєв.
Коментуючи Фокусу ситуацію з мирними перемовинами між Україною і Росією, нардеп від фракції “Батьківщина” Сергій Соболєв підкреслив: “Дійсно, у Путіна є цілком конкретний план, який він вперше публічно окреслив на Мюнхенській безпековій конференції ще у 2008 році, але деталізував його в своєму останньому виступі-ультиматумі, який поставив перед повномасштабним вторгненням в Україну. Бажання та прагнення Путіна цілком зрозумілі”.
Відповідаючи на запитання про те, в чому глобально полягає путінський план, нардеп наголосив: “По-перше, у невизнанні кордонів розпаду Радянського Союзу. По-друге, Путін не визнає розширення НАТО, причому не просто приєднання до блоку, які відбулися останнім часом, а геть усе, що мало місце в Альянсі, починаючи з 1990 року. Якщо взяти до уваги лише ці два пункти, то вже буде цілком очевидно, що надалі робитиме Путін. Тобто, зрозуміло, що він не зупиниться, якщо його не зупинять і зрозуміло, що його агресія не обмежиться Україною і пошириться на інші країни Європи”.
Підкресливши, що Росія вже зараз йде далі, “коли фактично через зовнішню агресію, розхитує зсередини країни НАТО”, парламентар резюмував: “Чому на це все й досі адекватно не реагує Вашингтон, особисто мені незрозуміло”.
Детальніше про це читайте в матеріалі Фокусу “Між Трампом і Путіним: 5 кроків для закінчення війни від нардепа Сергія Соболєва”.
-
Відбудова5 днів ago
В Італії відбулася підготовча зустріч до конференції з відновлення України
-
Події1 тиждень ago
У Полтаві відкрили виставку відреставрованих експонатів із чотирьох музеїв
-
Політика5 днів ago
Те, як закінчиться війна в Україні, вплине на формування системи безпеки Європи
-
Усі новини7 днів ago
лікарка вказала на ключову помилку в процесі зважування
-
Політика4 дні ago
Продовження допомоги Україні буде однією з тем саміту НАТО в Гаазі
-
Політика5 днів ago
Україна та Чехія домовилися про співпрацю у підготовці пілотів F-16
-
Події3 дні ago
Митники виявили у посилці до Чехії раритетну кінокамеру
-
Війна1 тиждень ago
На Сумщині росіяни активно застосовують малі групи піхоти