Connect with us

Політика

Україна та Нідерланди обговорили співпрацю в оборонній галузі

Published

on


Заступники міністра оборони генерал-лейтенант Микола Шевцов та Катерина Черногоренко провели у Києві переговори з військовою делегацією Нідерландів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство оборони України.

“Під час зустрічі сторони обговорили ключові напрямки двосторонньої співпраці в оборонній сфері. Основною темою переговорів стало питання виробництва дронів, включаючи моделі фінансування, створення спільних підприємств та обмін технологіями”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, Шевцов наголосив на важливості виваженого підходу до масштабування виробництва дронів партнерами в рамках Коаліції дронів, враховуючи значний прогрес противника в засобах радіоелектронної протидії. Він підкреслив, що перед серійним виробництвом критично важливим є тестування розробок у бойових умовах.

Микола Шевцов

Шевцов акцентував на готовності України в рамках обміну технологіями запропонувати власні розробки, які вже продемонстрували свою ефективність на полі бою.

Своєю чергою, Черногоренко подякувала нідерландській стороні за інтерес до можливостей бойової системи Delta. Вона також повідомила, що аналогічна співпраця в рамках IT-коаліції розпочинається і щодо платформи штучного інтелекту Avengers, яка здатна розпізнавати ворожі цілі. 

Окремою темою обговорення стали питання посилення спроможностей української протиповітряної оборони, військово-морських сил та стан передачі багатофункціональних винищувачів F-16.

Ян Віллем Хартман
Ян Віллем Хартман

Голова Нідерландського командування матеріально-технічного забезпечення та інформаційних технологій, національний директор з озброєнь Нідерландів віцеадмірал Ян Віллем Хартман зі свого боку запевнив у подальшій підтримці України з боку Нідерландів.

Читайте також: Прем’єр Нідерландів і генсек НАТО обговорили підготовку до саміту в Гаазі, підтримка України – у пріоритеті

Як повідомлялося, раніше Президент Володимир Зеленський обговорив з премʼєр-міністром Нідерландів Діком Схоофом зміцнення української протиповітряної оборони та інвестиції в оборонне виробництво.

Фото: Міноборони



Джерело

Політика

Рішення ЄСПЛ щодо порушення Росією прав людини вплине на політику багатьох країн

Published

on


Рішення Європейського суду з прав людини про численні порушення прав людини з боку Росії вплине на політичні рішення влади у багатьох країнах.

Таку думку в коментарі кореспондентові Укрінформу висловив керівник Центру дослідження міжнародних злочинів Варшавського університету, доцент кафедри кримінології та кримінальної політики, член правління фонду Sunflowers Андрій Косило.

«Рішення такого масштабу міжнародних судових органів мають вплив на політику… Я переконаний, що це рішення ЄСПЛ матиме вплив на прийняття політичних рішень органами влади в різних країнах», – зауважив експерт.

Доцент кафедри кримінології та кримінальної політики, член правління фонду Sunflowers Андрій Косило

За його словами, це «переломний» момент, адже це перше рішення міжнародного суду, яке значною мірою стосується російсько-української війни.

Він підкреслив, що рішення ЄСПЛ охоплює дуже багато аспектів, адже базується на широкій доказовій базі.

«І практично всі аспекти, які воно охоплює, – це дуже важливі моменти, які з юридичної точки зору вимагали б якогось підтвердження. Натомість зараз усе вже підтверджено в доволі категоричній формі рішенням Європейського суду – дуже авторитетною судовою інстанцією не тільки в масштабах Європи, а й у світі», – наголосив Косило.

Читайте також: Чому рішення ЄСПЛ щодо злочинів РФ в Україні історичне? Бо змінює правила

Він зауважив, що рішення ЄСПЛ є «певним еталоном і стандартом» в міжнародному праві, юристи в усьому світі орієнтуються на них.

Експерт нагадав, що ЄСПЛ є органом Ради Європи, як і майбутній Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України. Відповідно, це рішення ЄСПЛ матиме преюдиціальний характер (обов’язковість фактів, установлених судовим рішенням, що набрало законної сили, для суду при розгляді інших справ) для майбутнього Спецтрибуналу.

«По-перше, факти, встановлені в рішенні ЄСПЛ, враховуватимуться Спецтрибуналом. По-друге, Спецтрибуналу буде легше приймати свої рішення, оскільки вони орієнтуватимуться на рішення Європейського суду, яким встановлено конкретні факти воєнних злочинів, зокрема позбавлення волі, тортури, примусове переміщення людей тощо», – наголосив експерт.

Як повідомлялося, Велика палата ЄСПЛ у Страсбурзі 9 липня оголосила рішення у міждержавній справі «Україна та Нідерланди проти Росії», у якому визнала численні порушення прав людини з боку РФ.

Міністерство закордонних справ України розцінює рішення ЄСПЛ у справі «Україна та Нідерланди проти Росії» як вагомий крок на шляху до притягнення РФ до відповідальності.

Читайте також: Росія несе відповідальність за системні воєнні злочини в Україні – Франція про рішення ЄСПЛ

Справа “Україна та Нідерланди проти Росії” стосується масових і систематичних порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей; викрадення та спроб незаконного вивезення дітей-сиріт з Донецької та Луганської областей на територію РФ у 2014 році; збиття літака рейсу MH17. Справа “Україна та Нідерланди проти Росії” є найбільшою міждержавною справою, що об’єднує одразу чотири заяви. Вона охоплює період із 2014 року до сьогодення і стосується злочинів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. До справи також включені скарги на дії РФ під час повномасштабного вторгнення, що розпочалося 24 лютого 2022 року.

25 червня Президент Володимир Зеленський у Палаці Європи у Страсбурзі поставив підпис під угодою з Радою Європи про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Фото: ennhri.org



Джерело

Continue Reading

Політика

Очільники МЗС країн Південно-Східної Європи підтримали вступ України в НАТО

Published

on



Міністри закордонних справ країн Південно-Східної Європи підтримали Україну на її шляху до євроатлантичної інтеграції, включно із членством в НАТО.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у спільному комюніке учасників Другої міністерської зустрічі «Україна – Південно-Східна Європа» у Дубровнику, розміщеному на сайті українського МЗС.

«Після понад 1200 днів незаконного, неспровокованого та невиправданого повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну ми, як міністри, відповідальні за зовнішню політику наших країн, підтверджуємо нашу непохитну відданість підтримці України та вирішенню викликів, що стоять перед нашим регіоном», – йдеться у комюніке.

В документі зазначається, що міністри підтвердили беззастережну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Вони наголосили, що повне виведення російських сил та засобів з усієї території України, припинення бойових дій та повне відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів «залишаються важливим для всеохоплюючого, справедливого та сталого миру».

Глави МЗС країн Південно-Східної Європи засудили триваюче повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну, підкресливши, що ця агресивна війна є «злочином проти українського народу, кричущим порушенням міжнародного права, включаючи Статут ООН, та серйозною загрозою миру, безпеці та стабільності в Європі та в усьому світі».

Міністри також заявили про підтримку України на її шляху до євроінтеграції, включно із членством у НАТО.

«Ми підтримуємо Україну на її незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включаючи членство в НАТО, і вітали б запрошення Україні вступити до НАТО, коли союзники погодяться і будуть виконані умови. Членство в НАТО залишається найкращим економічно ефективним варіантом безпеки для України», – йдеться у документі.

Учасники міністерської зустрічі висловили повну підтримку права України обирати власні механізми безпеки та вирішувати своє майбутнє, вільне від зовнішнього втручання.

Крім цього, очільники зовнішньополітичних відомств підтримали відповідальність за військові злочини, злочини проти людяності та інші порушення міжнародного гуманітарного права, скоєні РФ під час війни проти України. Вони підтримали створення Спеціального трибуналу для розгляду злочинів агресії проти України та Міжнародний кримінальний суд у розслідування ймовірних міжнародних злочинів, скоєних в Україні.

Читайте також: Сирський обговорив з латвійським колегою потреби ЗСУ та ситуацію на фронті

Посадовці також закликали міжнародне співтовариство зберегти і посилити санкції проти Росії, зокрема у банківському та енергетичному секторах, та запобігти обходу обмежень.

«Вільна, мирна та процвітаюча Європа неможлива без вільної, мирної та процвітаючої України. Наше прагнення до цієї мети та підтримка України протягом усього необхідного часу залишаються незмінними», – підсумували міністри.

Як повідомляв Укрінформ, 11-12 липня у хорватському Дубровнику пройшов політичний форум за участю представників низки країн.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга та прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович обговорили у Дубровнику підтримку України.

Фото: МОУ



Джерело

Continue Reading

Політика

Зеленський після наради з Умєровим анонсував зміни в державних інституціях

Published

on


Президент Володимир Зеленський провів нараду з міністром оборони Рустемом Умєровим, під час якої обговорили виробництво безпілотників, а також зміни в державних інституціях, рішення про які будуть оприлюднені найближчим часом.

Як передає Укрінформ, про це Зеленський повідомляє у Телеграмі.

“Перше – контрактування та виробництво дронів. Доручив контрактувати всі доступні обсяги пріоритетних типів дронів. Окремо працюємо з європейськими партнерами щодо фінансування. Цього року маємо вийти на значно більші показники виробництва та постачання дронів у війська, ніж було заплановано”, – зазначив Зеленський.

Також, за його словами, готуються нестандартні кроки для підтримки захисту України – розширюється географія такої підтримки.

“Друге – зміни в державних інституціях. Україні потрібно більше позитивної динаміки у відносинах зі Сполученими Штатами та водночас потрібні нові кроки в управлінні сферою оборони нашої держави”, – підкреслив Зеленський.

За його словами, відповідні рішення будуть оприлюднені найближчим часом.

Як повідомляв Укрінформ, Зеленський заявив про можливі кадрові зміни через невиконання домовленостей із партнерами.

Фото: ОП



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.