Connect with us

Суспільство

Поліцейські скерували до суду справу про браконьєрство співробітників нацпарку Анонси

Published

on



Поліцейські скерували до суду обвинувальний акт щодо двох працівників Нижньодністровського національного природного парку, яким інкримінують браконьєрство.

Як повідомили у пресслужбі Головного управління Національної поліції України в Одеській області, минулого року співробітники карного розшуку та водної поліції Одеського районного управління поліції затримали на річці Дністер двох працівників Нижньодністровського національного природного парку, віком 42 та 30 років, під час вивантаження з сітки у човен незаконно виловленої риби. Викликана на місце події слідчо-оперативна група територіального підрозділу поліції вилучила у правопорушників незаконне знаряддя лову та сам улов.

У ході досудового розслідування правоохоронці встановили, що чоловіки, чия робота пов’язана з охороною тваринного світу та здійсненням науково-дослідницької діяльності в пониззі річки Дністер, під виглядом виконання службових обов’язків здійснювали незаконний вилов біоресурсів для подальшого продажу.

Під час санкціонованих обшуків за місцем роботи та проживання фігурантів поліцейські вилучили низку речових доказів, у тому числі раніше виловлену для збуту рибу, сітки, мішки, службову документацію.

Увесь улов, серед якого товстолобик, короп, судак, сом, лящ, білизна, карась сріблястий, на час слідства був переданий для зберігання до спеціалізованого підприємства. Згідно з висновком інженерно-екологічної експертизи, своїми діями чоловіки завдали державі понад 1 мільйон 100 тисяч гривень збитків.

Зловмисники були відсторонені від займаних посад. Суд обрав їм запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.  Як зазначила слідча у справі, старша лейтенантка поліції Дар’я Стоцька, за наявності достатніх доказів, які правоохоронці забрали в ході досудового розслідування, фігурантам висунули обвинувачення за: 

частиною 1 статті 249 Кримінального кодексу України – у незаконному зайнятті рибним добувним промислом, що заподіяло істотну шкоду; 

частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України – у зловживанні службовим становищем, тобто умисному, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для себе використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно спричинило інтересам держави тяжкі наслідки;

частиною 2 статті 209 Кримінального кодексу України – у замаху на розпорядження майном, одержаним злочинним шляхом, за попередньою змовою групою осіб.

Максимальне покарання, передбачене за ці злочини, – позбавлення волі на строк до восьми років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком до трьох років та з конфіскацією майна. 


Кирило Бойко



Джерело

Суспільство

Єврокомісія інвестує €5 мільйонів на друк українських підручників

Published

on



Європейська комісія інвестує 5 мільйонів євро на друк 2 мільйонів примірників українських підручників.

Про це повідомляє Міністерство освіти та науки, передає Укрінформ.

“Під час Конференції з питань відновлення України (URC 2025) Європейська комісія оголосила про новий етап підтримки для української освіти. У 2025–2026 навчальному році ЄС інвестує 5 млн євро на друк близько 2 млн підручників для українських шкіл. Цей внесок допоможе забезпечити учнів матеріалами для ефективного навчання”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Зеленська обговорила з міжнародними партнерами розширення підтримки українських дітей та молоді

Єврокомісія також підтвердила, що триває підготовка до асоційованої участі України у програмі Erasmus+. Процес відбувається під керівництвом Роксани Мінзату, виконавчої віцепрезидентки Єврокомісії. Новий статус дозволить закладам освіти України отримати повний доступ до всіх конкурсів Програми, а також користуватися такими ж можливостями, що доступні європейським університетам.

Як повідомляв Укрінформ, Литва виділяє 21 мільйон євро на відновлення освіти в Україні.

Фото: пресслужба Міністерства освіти і науки України



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Втікачі за кордон через Одещину потрапляли на допити до придністровських силовиків Анонси

Published

on



Організатори схем з незаконного переправлення чоловіків призовного віку через кордон на окуповану територію Молдовського Придністров’я, не лише допомагають ухилятися від мобілізації, а й передають українців до рук спецслужби “ПМР”, яка контролюється росією. 

Як дізналися журналісти “Слідства.Інфо” під час роботи над розслідуванням, більшість організаторів схем з переправлення чоловіків просять клієнтів приїхати в Одесу, звідки залучені водії перевозять їх до кордону з окупованою частиною Молдови.

Прикордонники визнають, що ця ділянка приваблює порушників значно слабшим контролем ніж інші ділянки кордону з Молдовою, адже придністровці пильнують свій бік значно слабше ніж українці та офіційні молдовські прикордонники.

Журналісти стверджують, що перевізники співпрацюють із так званим Міністерством державної безпеки, співробітники якого випитують у втікачів інформацію про українську армію, розташування військових об’єктів та систем ППО. Ці дані російська фсб може використовувати проти України. З 2017 року “мдб” очолює колишній співробітник федеральної служби безпеки Валєрій Гебос

Журналістка вдавши із себе жінку, яка хоче вивезти чоловіка з України, поспілкувалася з п’ятнадцятьма втікачами. Виявилось, ті, хто тікав самостійно, мали можливість спокійно сісти в таксі до Кишинева. А ті, хто користувався послугами перевізників за гроші, — проходили допити в так званому Міністерстві держбезпеки “ПМР”.

Журналістка також знайшла чоловіка, який самостійно перетнув кордон у ділянці з так званою “ПМР” — без послуг платних перевізників. Але за порадою інших осіб здався місцевим прикордонникам, а ті — повезли його спочатку у міліцію, а згодом — на допит.

“У мене були жорсткі допити. І, найімовірніше, це були фсбівці. Цей, що мене допитував, ну дуже схожий був. Тому що запитували про військову техніку. Принижували… Кайданки можуть надягнути, кинути на підвал, якщо підозрюють, що ти брешеш чи щось іще”, — розповів чоловік.

Усі чоловіки проходили допит за стандартною схемою: спочатку здавались прикордонникам або одразу їхали у відділ внутрішніх справ. Там їх тримали в камері, поки не наставала черга їхати на допит — до слідчих так званого МДБ. Кілька чоловіків виїжджали через Рибницю — придністровське місто поблизу з українським кордоном. 


Кирило Бойко



Джерело

Continue Reading

Суспільство

У Болградському районі попри спеку триває активна фаза збиральної кампанії

Published

on


Станом на 9 липня аграрії зібрали близько 230 тис. тонн нового врожаю з площі 62 тис. гектарів. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Болградську РДА.

Попри складні погодні умови та ресурсні обмеження, аграрії району демонструють високий рівень організації та ефективності. Середня врожайність складає 36,9 ц/га. 

Зокрема серед культур зібрано:

  • пшеницю — 105,5 тис. тонн, врожайність 39,3 ц/га;
  • ячмінь — 96,4 тис. тонн (40,8 ц/га);
  • горох — 27,4 тис. тонн (24,2 ц/га).

Також активно збирається ріпак, результат — 68,95 тис. тонн з врожайністю 27,7 ц/га.

Частичное или полное использование материалов разрешается только при условии прямой и открытой для поисковых систем гиперссылки на сайт Бессарабія.UA. Гиперссылка должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала и вести непосредственно на цитируемый материал. Гиперссылка обязательна вне зависимости от полного либо частичного использования материалов. Использование фотографий и видео разрешается при условии указания источника Бессарабія.UA. Если на фотографии присутствует вотермарк сайта, их сохранение при использовании фотографий обязательно





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.