Політика
Рада сьогодні планує розглянути денонсацію конвенції про заборону протипіхотних мін

Верховна Рада на пленарному засіданні у вівторок, 15 липня, розгляне кілька важливих законодавчих ініціатив, серед яких – про вихід України з Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін, а також продовження воєнного стану і загальної мобілізації.
Про це Укрінформу повідомило джерело серед народних депутатів.
«Сьогодні у порядку денному багато важливих ініціатив, продовження воєнного стану та загальної мобілізації, зміни до держбюджету щодо фінансового забезпечення сектору безпеки і оборони, багато питань ратифікації», – поінформував парламентарій.
Зокрема, співрозмовник агентства зазначив, що сьогодні парламент планує розглянути законопроєкт про ратифікацію Угоди між Україною та Радою Європи про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.
«Це важлива у наш час ініціатива, яку необхідно підтримати, аби російське зло було покарано», – наголосив депутат.
Також, за його словами, парламент планує розглянути законопроєкт про зупинення для України дії Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення.
«Впевнений, що колеги підтримають відповідну ініціативу, адже маємо зробити усе, щоб зберегти українські території, життя наших людей та дати гідну відсіч ворогу, який з першого дня війни застосовує проти нас різні види мін», – додав депутат.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 29 червня підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про вихід України з Оттавської конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін.
До Верховної Ради 11 липня надійшов законопроєкт про зупинення для України дії Конвенції про заборону застосування протипіхотних мін.
Фото: facebook.com/kondratiukolena
Політика
Зеленський зустрівся з прем’єркою Латвії

Президент України Володимир Зеленський та Премʼєр-міністерка Латвії обговорили підтримку України зброєю, а також пошук додаткових джерел фінансування за допомогою таких європейських інструментів як SAFE.
Про це Глава держави повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.
“Зустрівся з Прем’єр-міністеркою Латвії Евікою Сілінею. Дуже символічно, що ця зустріч відбулася саме в День Української Державності. Дякую за цей жест, знак солідарності з нашим народом”, – заявив Зеленський.
Президент відзначив, що на зустрічі обговорювалась оборонна підтримка України.
“Обговорили оборонну підтримку для наших воїнів та її фінансування за допомогою європейських інструментів, зокрема в межах SAFE. А також дрони, євроінтеграцію та відкриття переговорних кластерів. Справедливість у цьому процесі має бути забезпечена. Вдячний народу та уряду Латвії за вагому допомогу й новий оборонний пакет”, – додав глава держави.
Зеленський звернув увагу, що Латвія робить великий внесок у посилення української армії.
“Дякую за лідерство й готовність виділяти навіть більше ніж 0,25% ВВП на підтримку України”, – підкреслив він.
Як повідомляв Укрінформ, Прем’єр-міністерка Латвії Евіка Сіліня прибула у вівторок, 15 липня, до української столиці на запрошення Президента Володимира Зеленського.
Фото: ОП
Політика
Шмигаль обговорив з латвійською колегою поглиблення оборонного партнерства

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч із прем’єр-міністеркою Латвії Евікою Сілінею, під час якої обговорили новий пакет оборонної підтримки, поглиблення партнерства та санкції проти Росії.
Про це Шмигаль повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ
«Радий вітати в Києві Прем’єр-міністерку Латвії Евіку Сіліню. Провели хорошу та змістовну розмову щодо нашої двосторонньої співпраці. Подякував за особисту підтримку, за лідерську позицію Латвії та системну допомогу Україні у військовій, політичній, гуманітарній і санкційній сферах. Цінуємо, що Латвія залишається серед лідерів підтримки за відсотком ВВП», – зазначив він.
Водночас очільник українського уряду подякував Латвії за новий пакет допомоги, зокрема постачання важкої броньованої техніки Patria.
Зі свого боку премʼєрка Латвії повідомила, що перша партія БТР уже прибула в Україну, а наступна – на шляху.
«Загалом ідеться про 42 одиниці такої та іншої техніки загальною вартістю близько 70 млн євро», – уточнив Шмигаль.

У рамках зустрічі політики домовилися поглиблювати співпрацю між виробниками держав, зокрема у сферах оборонної промисловості, інновацій і спільного виробництва техніки та дронів.
Також очільники урядів держав обговорили можливості використання європейського інструменту SAFE для фінансування спільних проєктів.
«Порушили питання санкційної політики. Очікуємо схвалення 18-го пакета санкцій ЄС, що ще більше вдарить по економічних спроможностях Росії фінансувати війну. Маємо нарощувати тиск на агресора», – підкреслив український Прем’єр-міністр.
За його словами, було приділено увагу також темі відновлення.
«Подякував за допомогу у відбудові Чернігівщини. Обговорили потенційну співпрацю з латвійськими компаніями в галузі критичної інфраструктури. Дякую уряду та народу Латвії за солідарність і послідовну підтримку України», – додав Шмигаль.
Як повідомляв Укрінформ, прем’єр-міністерка Латвії Евіка Сіліня прибула у вівторок, 15 липня, до української столиці на запрошення Президента Володимира Зеленського.
Фото: Телеграм Денис Шмигаль
Політика
Умєров і Келлог обговорили шляхи досягнення миру, виробництво зброї та санкції проти РФ

Міністр оборони Рустем Умєров провів у Києві зустріч із спецпредставником президента США з питань України Кітом Келлогом.
Про це Умєров повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.
“Зустрівся з генералом Кітом Келлогом – спецпредставником президента США з питань України. Предметна та відверта розмова була присвячена нашій спільній меті – досягненню стійкого та справедливого миру. Подякував США за підтримку України. Ця допомога рятує життя і наближає кінець війни”, – написав Умєров.
За словами міністра, під час зустрічі наголошувалося, що Україна готова до тривалого припинення вогню. Водночас наша безпека і захист базується на боєздатній армії та сильному ОПК, тому Україна зосереджена на масштабуванні власних спроможностей.
Також окрему увагу сторони приділили розвитку спільних проєктів з локалізації виробництва озброєння в Україні та Європі.
“Зокрема, йдеться про системи ППО та інші критично важливі напрямки. Деякі з них уже реалізуються, інші – готуються до запуску. Вони зміцнюють не лише Україну, а й наших союзників”, – написав Умєров.
Як зазначив міністр оборони, Україна має унікальний бойовий досвід, зокрема у сфері застосування БпЛА, і готова ділитися ним. Частину масштабних спільних ініціатив можна реалізовувати за участю європейських партнерів або за рахунок заморожених російських активів.
Крім того, сторони обговорили питання санкцій проти РФ.
“Російський енергетичний сектор – ключове джерело фінансування війни. Його потрібно послідовно й системно обмежувати”, – написав Умєров.
Для американської сторони також був проведений брифінг за участю головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, начальника Генерального штабу ЗСУ Андрія Гнатова, начальника ГУР Міноборони Кирила Буданова і представників розвідки.
“Поінформували про оперативну ситуацію, оцінку планів противника та підготовку Росії до війни ширшого масштабу – не лише проти України, а й проти НАТО. Показали, як Україна діє у відповідь на російську агресію. Генерал Сирський також окреслив першочергові потреби української армії в озброєнні”, – поінформував Умєров.
Міністр оборони подякував генералу Келлогу та Сполученим Штатам за послідовну підтримку, стратегічне бачення та лідерство.
Як повідомляв Укрінформ, очікується, що сьогодні президент США Дональд Трамп оголосить новий план озброєння України, який може включати постачання наступальної зброї. Напередодні глава Білого дому заявив, що Сполучені Штати нададуть Україні ракети до комплексів ППО Partiot для захисту від російських атак.
Фото: Рустем Умєров, Facebook
-
Усі новини1 тиждень ago
астронавт NASA з орбіти зробила знімок дивної червоної блискавки (фото)
-
Війна6 днів ago
ЗСУ застосує першу автономну турель Sky Sentinel для знищення дронів Shahed
-
Усі новини1 тиждень ago
що залишилося від аквапарку Formosa Fun Coast на Тайвані — фото
-
Політика6 днів ago
Зеленський зустрівся із Келлогом у Римі
-
Відбудова6 днів ago
Польщу на конференції з відновлення України представлятимуть шестеро міністрів
-
Україна1 тиждень ago
Жіночі вагони – Укрзалізниця запускає три потяги
-
Політика1 тиждень ago
про розмову Зеленського і Трампа: Обидва президенти усвідомлюють біль втрати молоді
-
Одеса1 тиждень ago
Скандал із ТЦК в Одесі – чому затримали чоловіка на вулиці Космонавтів