Connect with us

Політика

Зеленський призначив Умєрова секретарем РНБО

Published

on



Президент Володимир Зеленський призначив Рустема Умєрова секретарем Ради національної безпеки і оборони України та звільнив з цієї посади Олександра Литвиненка.



Джерело

Політика

Зеленський та прем’єр Норвегії обговорили зміцнення української ППО

Published

on



Президент Володимир Зеленський після розмови з Прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере заявив про «хороший темп у підготовці рішення для зміцнення нашої ППО».

Про це глава держави написав у Телеграмі, передає Укрінформ.

«Говорив із Прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере. Координуємо наші з Норвегією кроки – двосторонні та в ширших форматах, у Європі та зі Сполученими Штатами. Зараз хороший темп у підготовці рішення для зміцнення нашої ППО. Дякую за цю підтримку та готовність працювати разом для захисту від російського терору», – зазначив Зеленський.

Іншою важливою темою розмови стали санкції.

Читайте також: Ракети для ППО, дрони-перехоплювачі й пілоти для «Міражів»: Зеленський поговорив із Макроном

«Маємо стати більш оперативними також у спільному з партнерами санкційному тиску на Росію. Це стосується і відповідних пакетів санкцій Євросоюзу, і також рішень інших учасників «Групи семи». Норвегія займає дуже принципову позицію, і це важливо для всіх нас у Європі», – зазначив глава держави.

За його словами, ще однією темою обговорення стала енергетична стійкість.

«Маємо вже конкретні домовленості щодо підготовки до наступної зими, і Норвегія готова допомагати надалі», – поінформував Зеленський.

Як повідомлялося, раніше Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати нададуть Україні комплекси ППО Partiot для захисту від російських атак. Повідомлялося, що один з таких комплексів може профінансувати Норвегія.

Фото: ОП



Джерело

Continue Reading

Політика

Україна та США обговорюють «мегаугоду» щодо безпілотників та оборонних закупівель

Published

on



Президент США Дональд Трамп та Президент України Володимир Зеленський розглядають «мегаугоду», за якою США купуватимуть випробувані на полі бою українські безпілотники в обмін на згоду Києва придбати певну кількість зброї у Америки.

Про це заявив глава Української держави в інтерв’ю New York Post, передає Укрінформ.

За словами Зеленського, його останні переговори з Трампом були зосереджені на «проривній угоді», яка передбачає взаємну підтримку повітряних технологій США та України. При цьому Київ пропонує поділитися всім досвідом про сучасну війну, отриманим під час трирічного військового протистояння з Росією.

Зауважується, що угода може стати трансформаційною для армії США та національної безпеки, оскільки чиновники та експерти з БПЛА попереджають, що американські технології значно відстають від російських та китайських, а американські солдати погано оснащені для використання безпілотників або захисту від новітніх пристроїв, що виробляються супротивниками.

«Народу Америки потрібна ця технологія, і вам потрібно мати її у своєму арсеналі», – сказав Зеленський, говорячи про новітні українські безпілотники, які змогли пробити російську оборону, знищити важкі бомбардувальники та завдати ударів углиб території РФ.

«Я думаю, що це справді мегаугода, безпрограшна для всіх, як то кажуть», – додав Президент України.

Видання також зазначає, що Зеленський запропонував поділитися досвідом, який Україна здобула під вогнем, щоб допомогти США та НАТО підготуватися до війни нового покоління.

Читайте також: Путін брехав Трампу про своє бажання завершити війну проти України – Зеленський

«Ми будемо готові поділитися цим досвідом з Америкою та іншими європейськими партнерами», – сказав Президент України, додавши, що переговори також тривають із Данією, Норвегією та Німеччиною.

Як повідомляв Укрінформ, український безпілотний літальний апарат R-34-T, здатний здійснювати лазерне наведення, офіційно допущений до експлуатації у підрозділах Сил оборони України.

Фото: ОП



Джерело

Continue Reading

Політика

Огризко: Стримане ставлення частини країн до збройної ініціативи Трампа

Published

on



Огризко зауважив, що для багатьох західноєвропейських лідерів ініціатива Трампа щодо закупівлі американської зброї виявилася сюрпризом. За його словами, у таких випадках треба було б підняти слухавку, розповісти про свою ідею і спитати про ставлення до неї.

«А якщо це сюрприз, якщо ти просто відкриваєш стрічку новин і там читаєш, що тобі запропонували фінансувати американську військову промисловість, то в будь-якого європейського лідера виникає питання: «Чекайте, а в мене ще є своя».

Саме в цьому я бачу причину того, що деякі європейські лідери доволі прохолодно до цього поставилися», – сказав ексглава МЗС.

За його словами, треба також брати до уваги, що деякі країни мають потенціал для виробництва тих видів озброєнь, які потрібні Україні, а деякі ні. У цьому контексті Огризко спрогнозував, що партнери України поділятися на дві групи – тих, хто закуповуватиме зброю, і тих, хто вироблятиме її і зароблятиме для своїх виробників.

«Але я не думаю, що це для нас є принципово важливим, головне – щоб було що отримувати. На це гроші європейці дають. Плюс давайте не забувати, що у нас в резерві ті самі 300 млрд російських грошей, які європейці ніяк не хочуть розблокувати. Тому я тут не вбачаю якоїсь зради, – це те, що, на мою думку, є цілком прагматичним», – зазначив дипломат.

Читайте також: Україна може отримати п’ять систем Patriot – Огризко

Як повідомляв Reuters, принаймні для частини європейських союзників США оголошений президентом Дональдом Трампом план купівлі європейцями американської зброї для України став сюрпризом, невизначеність лишається і в питанні, хто саме постачатиме системи Patriot.

За даними видання Politico, Німеччина, Британія, країни Скандинавії та Нідерланди вже підтвердили готовність брати участь у схемі закупівель американської зброї для України. Франція не приєднається до цієї ініціативи.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.