Connect with us

Політика

До Києва прибув глава МЗС Франції

Published

on

Політика

Результат нового раунду перемовин у Стамбулі навряд чи вийде за межі гуманітарного треку

Published

on



Конкретний результат нового раунду перемовин з Росією у Стамбулі навряд чи виходитиме за межі гуманітарного треку, однак для України участь у них важлива з точки зору зміцнення міжнародної підтримки, зокрема в питанні отримання зброї.

Таку думку висловив експерт з питань регіональної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак в ефірі Радіо NV, передає Укрінформ.

Експерт негативно відповів на запитання, чи варто очікувати на певний поступ на переговорних треках, окрім гуманітарного.

«Думаю, ні. З боку Росії вони ще не готові, хоча не виключено, що трошки зміниться риторика… Конкретний результат прямо зараз, я думаю, не буде виходити за рамки гуманітарного треку», – зазначив Їжак.

За його словами, те, що Росія погодилася на таку ініціативу, «про щось говорить». Водночас, на думку Їжака, новий раунд переговорів у Стамбулі – це, скоріш за все, політична історія – «просто подивитися, до чого готові росіяни».

«Поки що вони (росіяни – ред.) дуже загально говорять, що Путін відкритий до переговорів, але на своїх умовах. Треба подивитися, до чого вони «відкриті»», – зауважив експерт, додавши, що склад російської делегації також свідчитиме про це.

На його думку, для України участю у перемовинах у Стамбулі все ще важливо демонструвати готовність до миру і доводити, що саме Росія всіляко затягує мирний переговорний процес.

«Для багатьох країн з різними поглядами і різним законодавством, які збираються на «Рамштайн», важливо, що вони дають зброю Україні для оборони і для того, щоб допомогти вести переговори. Думаю, демонстрація того, що саме Україна готова до переговорів, а Росія це гальмує, все ще важлива, щоб пришвидшити отримання певних видів озброєнь», – зазначив Їжак.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський обговорив із секретарем РНБО Рустемом Умєровим підготовку чергового обміну та зустрічі з російською стороною, яка планується на середу, 23 липня, в Туреччині.

Читайте також: У Москві заявили, що не розраховують на «прориви» у переговорах в Стамбулі

Президент доручив сформувати делегацію для перемовин із російською стороною, її очолить Умєров. До складу делегації увійдуть представники розвідки, МЗС та Офісу Президента.

16 травня відбувся перший раунд переговорів у Стамбулі. Російську делегацію очолював помічник Путіна Володимир Мединський, що підкреслює низький рівень російського представництва. Українську очолив тодішній міністр оборони Рустем Умєров. За результатом переговорів була досягнута домовленість, зокрема, про обмін полоненими у форматі «1000 на 1000».

2 червня у Стамбулі пройшов другий раунд переговорів між делегаціями України та РФ, під час якого домовлено про обмін військовополоненими двох категорій – поранених і тяжкопоранених, а також молодих воїнів віком до 25 років – у форматі «всіх на всіх». Крім того, було узгоджено питання обміну тілами загиблих військових.

Фото: RadioSvoboda.org.(RFE/RL)



Джерело

Continue Reading

Політика

Стефанчук підписав закон про зменшення повноважень НАБУ і САП

Published

on



Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав закон щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із зникненням осіб безвісти за особливих обставин в умовах воєнного стану.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Телеграмі, передає Укрінформ.

«Законопроєкт №12414 про ліквідацію НАБУ та САП підписав спікер і передали вже на підпис Президенту», – написав він, посилаючись на картку відповідного документа на сайті ВР.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада сьогодні, 22 липня, ухвалила закон про зменшення повноважень НАБУ та САП.

Зокрема, йдеться про законопроєкт №12414 “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних зі зникненням осіб безвісти за особливих обставин під час дії воєнного стану”, до якого внесли ряд правок.

Читайте також: ЄС стурбований діями України щодо її антикорупційних інституцій – Єврокомісія

Так, законопроєкт передбачає, що генеральний прокурор отримує доступ до всіх справ НАБУ або може надати такий доступ будь-якому іншому прокурору; має право давати обов’язкові письмові вказівки детективам НАБУ і, в разі їх невиконання, змінювати підслідність, передаючи справу іншим органам; може закрити розслідування на вимогу сторони захисту; сам вирішує спори про підслідність; самостійно підписує підозри топпосадовцям; керівник САП втрачає право входити до групи прокурорів — це вирішує тільки генпрокурор.

В антикорупційних відомствах наголосили, що в разі ухвалення законопроєкту керівник САП стане номінальною фігурою, а НАБУ втратить незалежність і перетвориться на підрозділ Генпрокуратури.

Після ухвалення закону директор НАБУ Семен Кривонос закликав Президента не підписувати його, оскільки тепер «дві незалежні інституції – НАБУ і САП – фактично повністю переводяться в залежний режим».

Фото: Вадим Сарахан, пресслужба Верховної Ради України



Джерело

Continue Reading

Політика

Між «домовилися» і «працює» не може бути тижнів

Published

on


Заступник керівника Офісу Президента Павло Паліса закликав дипломатів до форсажного режиму дипломатії: ухвалювати рішення швидко, бути чесними з військовими, пропонувати партнерам обмін бойовим досвідом.

Про це він повідомив у зверненні до учасників щорічної наради керівників закордонних дипломатичних установ України «Від сили дипломатії до дипломатії сили», передає Укрінформ.

«Швидкість. Між словами «домовилися» і «працює» не може бути тижнів. У війні час вимірюється життями, ресурсами і втраченими можливостями. Потрібен форсажний режим дипломатії. Чесність. Не можете передати систему — скажіть прямо. Дайте ресурс, і ми докупимо потрібне самі: напряму для бригад, через децентралізовані закупівлі, через наш ОПК. Краще чесне «ось що реально» сьогодні, ніж красива, але порожня обіцянка на «післязавтра», – розповів Паліса.

Він також наголосив, що головним акцентом його виступу заклик дотримуватися принципу взаємності.

«Маємо унікальний бойовий досвід проти армії, яку називали другою у світі.

Читайте також: Зеленський назвав послам п’ять головних завдань

За час повномасштабної війни ми докорінно змінили принципи підготовки та тактику бою. Цифровізували управління, артилерію, РЕБ, радіорозвідку. Готові передавати досвід від солдата до командира корпусу. Те, що народжується в українських окопах у понеділок, може коригувати натівські тактики у середу. Виробники отримують дані battle proven. Партнери — реальний досвід багатодоменних боїв», – сказав заступник керівника Офісу Президента.

Він наголосив, що коли працюємо за принципом взаємності, отримаємо більше довіри, менше вагань у партнерів при ухваленні рішень про передачу чутливих систем; спільні виробничі проєкти і локалізація; доступ до технологій, які самі не виробляємо; включення України в контури колективної безпеки ще до формального членства в НАТО.

«Це – дорога двостороннього руху», – зауважив Паліса.

Він попросив кожного посла зробити Швидкість, Чесність і Взаємність операційним кодом щоденної роботи.

«Бо дипломатична робота також дуже важлива, і від її темпу та змісту залежить, чи повернеться солдат додому живим», – підсумував Паліса.

Читайте також: МЗС підготувало нову Стратегію зовнішньополітичної діяльності

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський у зверненні до учасників щорічної наради керівників закордонних дипломатичних установ України «Від сили дипломатії до дипломатії сили» учора заявив, що головне завдання української дипломатії – сприяти всьому, що захищає українське життя в Україні, і усьому, що завдає болю Росії за цю війну.

Фото: Паліса/Фейсбук



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.