Connect with us

Відбудова

Азербайджан проінвестує будівництво чотирьох соцоб’єктів в Ірпені

Published

on



Україна й Азербайджан працюють над проєктом угоди про будівництво в Ірпені Київської області чотирьох соціальних об’єктів коштом Азербайджанської Республіки.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив посол України в Азербайджані Юрій Гусєв.

«Зараз на фінальному етапі – погодження необхідних документів для реалізації чотирьох соціальних об’єктів, це буде і спортивна школа, і школа мистецтв, які стануть окрасою Ірпеня і допомагатимуть місцевій громаді розвивати творчі та спортивні здібності нашої молоді», – зазначив Гусєв.

Він нагадав, що в Ірпені повністю відновлено та модернізовано лікарню за допомогою Азербайджану і, зокрема, державної нафтової компанії SOCAR.

За словами дипломата, азербайджанським інвестиціям у відновлення та будівництво соціальних об’єктів в Ірпені сприяє потужна азербайджанська діаспора. Гусєв пояснив, що Ірпінь традиційно пов’язаний з Азербайджаном, тут є пам’ятник на честь академіка Заріфи Алієвої, її ім’ям названо ліцей, де серед іноземних мов викладається й азербайджанська.

Читайте також: Галущенко обговорив із міністром енергетики Азербайджану постачання газу до України

Як повідомляв Укрінформ, у квітні в Ірпені завершився ремонт міської поліклініки Центральної міської лікарні, яка була пошкоджена росіянами під час окупації Київщини. Кошти на відновлення медзакладу надала азербайджанська компанія.

У липні минулого року Азербайджан надіслав ліцею «Лінгвіст» імені академіка Заріфи Алієвої в Ірпені чергову партію гуманітарної допомоги – ноутбуки.



Джерело

Відбудова

Обсяги Фонду підтримки енергетики України становлять понад €1 мільярд

Published

on



У Фонді підтримки енергетики України станом на липень 2025 року акумульовано понад 1,15 мільярда євро від 33 держав-донорів.

Про це, як повідомляє Міненерго, заявила міністр енергетики Світлана Гринчук на зустрічі з керівниками закордонних дипломатичних установ України, передає Укрінформ.

«Наші стратегічні пріоритети зосереджені на внутрішніх трансформаціях, які повністю відповідають викликам війни. Зокрема, це захист і підвищення стійкості енергосистеми, а також забезпечення стабільності енергопостачання та децентралізація та модернізація енергетичної інфраструктури», – зазначила Світлана Гринчук на зустрічі з послами.

Читайте також: У Римі представили Платформу культурного відновлення України

Міністр також наголосила на необхідності накопичення ресурсів для стабільного проходження наступного опалювального сезону, а також на створенні стратегічного газового резерву для потреб України та країн Східної Європи.

За її словами, для роботи з партнерами існує кілька ключових інструментів.

“Це Фонд підтримки енергетики України, у якому на липень 2025 року акумульовано понад 1,15 мільярда євро від 33 держав-донорів. А також Хаб екстреної енергетичної допомоги, що займається прийомом, логістикою та розподілом гуманітарних вантажів для підприємств критичної інфраструктури. За час роботи хабу було прийнято 1870 вантажів загальною вагою понад 24 тисячі тонн від 38 країн світу”, – повідомила Гринчук.

Не менш важливою, на її думку, є двостороння співпраця України з партнерами, зокрема з Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA), урядами Франції, Бельгії, Данії та Литви.

На зустрічі також обговорили ситуацію на Запорізькій АЕС та співпрацю з МАГАТЕ, перспективи атомної енергетики, розвитку газовидобування, гармонізацію законодавства з правом ЄС, зокрема результати скринінгу.

Як повідомляв Укрінформ, за час повномасштабного вторгнення було зафіксовано понад 700 російських атак на об’єкти енергетики України, а цьогоріч до 90% ударів здійснювалися з використанням безпілотників.

Фонд підтримки енергетики України, заснований у квітні 2022 року, сьогодні об’єднує 33 донори з 22 країн. За три роки забезпечив допомогою 70 енергетичних компаній України, надавши 150 тисяч одиниць обладнання.

Фото: Укренерго



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Рада підтримала законопроєкт щодо просторового планування територій

Published

on



Законодавча ініціатива №13437 була підтримана 238 народними депутатами, передає Укрінформ.

Документ розроблено з метою покращення інвестиційного клімату та сприяння відбудові територій, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, на період до затвердження комплексних планів.

Законопроєктом пропонується продовжити перехідний період для затвердження комплексних планів просторового розвитку (ППР) до 2028 року для неприфронтових громад.

Своєю чергою для прифронтових громад пропонується встановити цей період терміном до трьох років після завершення воєнного стану.

Читайте також: Рада встановила 28 липня День пам’яті закатованих або загиблих у полоні

Водночас пропонується встановити, що наявність ППР є перевагою при розгляді питань щодо фінансування відновлення громади та розвитку інфраструктури за рахунок бюджетних коштів або коштом міжнародної фінансової допомоги.

Також пропонується дозволити громадам використовувати детальні плани, не зупиняючи інвестпроєкти та підготовку до відбудови.

Як повідомляв Укрінформ, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо відтермінування до 1 січня 2028 року розробки комплексних планів громад.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

У Запоріжжі із 21 зруйнованої багатоповерхівки відбудували вже 6

Published

on



У Запоріжжі із 21 зруйнованої багатоповерхівки відбудували вже 6.

Про це повідомив у Телеграмі начальник Запорізької ОВА Іван Федоров, передає Укрінформ.

Запорізька область активно працює над відновленням житлового фонду, пошкодженого внаслідок ворожих обстрілів протягом 2022-2025 років: із 21 частково зруйнованої багатоповерхівки вже успішно завершили відбудову 6 будинків”, – поінформував Федоров.

За його словами, нині 7 будинків перебувають у процесі реконструкції, яку запланували завершити до кінця року.

“Це стосується й таких складних об’єктів, як: Незалежної України, 67; Незалежної України, 80; Запорізька, 2А та Зестафонська, 8. Мешканці цих будинків зможуть повернутися до своїх осель вже до листопада”, – зазначив начальник ОВА.

Він додав, що ще 4 будинки перебувають на етапі розробки проєктної документації. Це, зокрема, багатоповерхівки по вулиці Олександрівська, 67 та Тополіна, 35, відбудова яких ще не розпочалася. Нині триває пошук фінансування для цих об’єктів.

Читайте також: Євросоюз запускає проєкт з відбудови України на €37 мільйонів

Федоров уточнив, що 4 будинки не підлягають відновленню через значні руйнування. Але жителі цих будинків не залишаються без підтримки – для них вже сформовані 189 житлових сертифікатів на загальну суму понад ₴130 мільйонів, що дасть змогу кожному придбати нове житло у різних регіонах України.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві капітально відремонтували 24 житлові будинки, пошкоджені внаслідок російських обстрілів, триває відновлення ще 12.

Фото ілюстративне



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.