Відбудова
Рада підтримала законопроєкт щодо просторового планування територій

Законодавча ініціатива №13437 була підтримана 238 народними депутатами, передає Укрінформ.
Документ розроблено з метою покращення інвестиційного клімату та сприяння відбудові територій, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, на період до затвердження комплексних планів.
Законопроєктом пропонується продовжити перехідний період для затвердження комплексних планів просторового розвитку (ППР) до 2028 року для неприфронтових громад.
Своєю чергою для прифронтових громад пропонується встановити цей період терміном до трьох років після завершення воєнного стану.
Водночас пропонується встановити, що наявність ППР є перевагою при розгляді питань щодо фінансування відновлення громади та розвитку інфраструктури за рахунок бюджетних коштів або коштом міжнародної фінансової допомоги.
Також пропонується дозволити громадам використовувати детальні плани, не зупиняючи інвестпроєкти та підготовку до відбудови.
Як повідомляв Укрінформ, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо відтермінування до 1 січня 2028 року розробки комплексних планів громад.
Відбудова
Україна і Франція можуть створити новий Фонд підтримки відновлення

Україна і Франція обговорили створення нового Фонду підтримки відновлення та підготовку міжурядової угоди між країнами в межах поглиблення економічного партнерства.
Про це повідомляє Мінекономіки за результатами двосторонньої зустрічі міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Олексія Соболева зі спеціальним уповноваженим Президента Франції з питань економічної допомоги та відновлення України П’єром Ельброном, передає Укрінформ.
За словами Соболева, фонд передбачає змішане фінансування проєктів із залученням приватного капіталу, що дозволить розширити інвестиційні можливості та активізувати фінансування ініціатив з відбудови.
Сторони обговорили також підготовку нової міжурядової угоди, яку планують підписати до кінця 2025 року. Документ охоплюватиме стратегічні сектори і буде зосереджений на промисловій співпраці між французькими та українськими компаніями з урахуванням стандартів ЄС.
Значну увагу приділено співпраці з французькою компанією Alstom щодо постачання 55 локомотивів вартістю 490 млн євро за фінансування Світового банку та ЄБРР. Розглядається додаткове фінансування на 300 млн євро коштом пільгового кредиту від Франції на ще 30 локомотивів. Підписання угоди очікується в серпні під час економічного саміту за участю президентів України та Франції.
У сільськогосподарському напрямку обговорили розвиток переробної промисловості та ініціативу зі створення зернових хабів на Близькому Сході, зокрема в Єгипті, для безпечного зберігання та дистрибуції українського зерна.
Крім того, сторони підтвердили проведення у листопаді 2025 року в Києві засідання Українсько-Французької економічної комісії та домовилися визначити її очільника.
Як повідомляв Укрінформ, у липні Кабінет міністрів затвердив Положення про Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України відповідно до якого міністерство матиме функції та виконуватиме завдання, які раніше були покладені на Мінекономіки, Мінагрополітики та Міндовкілля.
Фото: Мінекономіки
Відбудова
на Prozorro оголосили тендер з вибору підрядника

У Львові офіційно оголосили тендер на визначення генерального підрядника з відбудови зруйнованого музею Романа Шухевича на Білогорщі.
Про це повідомила Львівська міська рада, передає Укрінформ.
“Львів розпочинає новий, практичний етап у відбудові зруйнованого музею Романа Шухевича на Білогорщі – офіційно оголошено тендер на визначення генерального підрядника, який візьметься за будівельні роботи”, – йдеться в повідомленні.
У міськраді зазначили, що ГО “Новий музей” оголосила цей тендер на платформі Prozorro. Уже 1 серпня тендерний комітет планує обрати переможця прозорих публічних торгів. Розкриття пропозицій буде транслюватись онлайн. Очікувана вартість робіт становить близько 35 млн грн. Фінансування здійснюється повністю за позабюджетні кошти.
Проєкт, який розробила команда Guess Line Architects під керівництвом архітектора Андрія Лесюка, успішно пройшов експертизу. Всі зауваження фахівців були враховані.
Як повідомили у міськраді, проєкт передбачає значне розширення музею – площа нової будівлі становитиме 312,4 м², що майже на 50% більше, ніж до обстрілу. Тут передбачено укриття з трьома аварійними виходами, нові виставкові зали, пандуси, паркомісця та безбар’єрний доступ, а також благоустрій території – від мощення й озеленення до очищення ставка та впорядкування простору біля пам’ятника.
Також паралельно триває робота над створенням майбутньої експозиції музею, де залучені архітектори та команда Львівського історичного музею.
Як повідомляв Укрінформ, 1 січня 2024 року внаслідок атаки ворожого безпілотника музей командира УПА Романа Шухевича в Білогорщі було знищено.
У Львові презентували проєкт із відновлення музею Романа Шухевича, основним елементом експозиції музею буде об’єкт, де генерал-хорунжий УПА загинув.
Відбудова
Укрзалізниця отримала від Японії обладнання для ремонту та модернізації інфраструктури

Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) передало Україні гідравлічні домкрати та інше обладнання для відновлення залізничної інфраструктури.
Про це повідомило Міністерство розвитку громад та територій, передає Укрінформ.
«22 липня відбулася церемонія передачі обладнання від Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) для ПрАТ “Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту” (МППЗТ)», – ідеться в повідомленні.
Зазначається, що підприємство отримало сучасне обладнання для ремонту та модернізації залізничної інфраструктури, зокрема гідравлічні домкрати, трамбувальні машини, генератори, рейкові вирівнювачі та кран-балки.
Це обладнання дозволить підвищити ефективність робіт із відновлення колій, а також забезпечити безперебійну роботу на майже 1 000 км внутрішньої залізничної інфраструктури.
У Мінрозвитку зауважили, що підтримка від Японії є системною і масштабною. Починаючи з 2022 року за сприяння уряду Японії реалізуються десятки проєктів у ключових сферах: енергетиці, транспорті, водопостачанні, розвитку муніципальної інфраструктури, охороні здоровʼя, агросекторі, освіті та гуманітарному розмінуванні.
У 2023 році Україна отримала понад 700 млн дол. допомоги від Японії, що стало критично важливим для відновлення інфраструктури.
Як повідомлялося, віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба провів зустріч із послом Японії в Україні Масаші Накаґоме та старшим віцепрезидентом Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) Кенічі Кавамурою. Обговорювалися хід реалізації спільних проєктів у межах грантової допомоги, а також надання технічної допомоги за Програмою екстреного відновлення та продовження її до серпня 2027 року.
Фото: Мінрозвитку
-
Усі новини1 тиждень ago
як виглядає знаменита локація влітку в 30-градусну спеку — відео
-
Суспільство1 тиждень ago
Волонтери теж люди: в Одесі запускають ретрити для тих, хто вигорів Анонси
-
Одеса1 тиждень ago
Масштабне відключення води в Одесі – які адреси відключень та коли відновлять постачання (від Інфоксводоканалу)
-
Політика1 тиждень ago
Шмигаль обговорив з латвійською колегою поглиблення оборонного партнерства
-
Усі новини1 тиждень ago
Популярний смартфон Samsung серії Galaxy зникне назавжди: що сталося (фото)
-
Усі новини5 днів ago
Ці гаджети можуть уповільнювати ваш Wi-Fi: несподіваний список пристроїв-»шкідників»
-
Війна1 тиждень ago
Українські хакери паралізували роботу одного з найбільших виробників дронів у Росії
-
Політика1 тиждень ago
Після схвалення 18-го пакету євросанкцій проти РФ Литва обіцяє ініціювати наступний