Connect with us

Відбудова

Обсяги Фонду підтримки енергетики України становлять понад €1 мільярд

Published

on



У Фонді підтримки енергетики України станом на липень 2025 року акумульовано понад 1,15 мільярда євро від 33 держав-донорів.

Про це, як повідомляє Міненерго, заявила міністр енергетики Світлана Гринчук на зустрічі з керівниками закордонних дипломатичних установ України, передає Укрінформ.

«Наші стратегічні пріоритети зосереджені на внутрішніх трансформаціях, які повністю відповідають викликам війни. Зокрема, це захист і підвищення стійкості енергосистеми, а також забезпечення стабільності енергопостачання та децентралізація та модернізація енергетичної інфраструктури», – зазначила Світлана Гринчук на зустрічі з послами.

Читайте також: У Римі представили Платформу культурного відновлення України

Міністр також наголосила на необхідності накопичення ресурсів для стабільного проходження наступного опалювального сезону, а також на створенні стратегічного газового резерву для потреб України та країн Східної Європи.

За її словами, для роботи з партнерами існує кілька ключових інструментів.

“Це Фонд підтримки енергетики України, у якому на липень 2025 року акумульовано понад 1,15 мільярда євро від 33 держав-донорів. А також Хаб екстреної енергетичної допомоги, що займається прийомом, логістикою та розподілом гуманітарних вантажів для підприємств критичної інфраструктури. За час роботи хабу було прийнято 1870 вантажів загальною вагою понад 24 тисячі тонн від 38 країн світу”, – повідомила Гринчук.

Не менш важливою, на її думку, є двостороння співпраця України з партнерами, зокрема з Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA), урядами Франції, Бельгії, Данії та Литви.

На зустрічі також обговорили ситуацію на Запорізькій АЕС та співпрацю з МАГАТЕ, перспективи атомної енергетики, розвитку газовидобування, гармонізацію законодавства з правом ЄС, зокрема результати скринінгу.

Як повідомляв Укрінформ, за час повномасштабного вторгнення було зафіксовано понад 700 російських атак на об’єкти енергетики України, а цьогоріч до 90% ударів здійснювалися з використанням безпілотників.

Фонд підтримки енергетики України, заснований у квітні 2022 року, сьогодні об’єднує 33 донори з 22 країн. За три роки забезпечив допомогою 70 енергетичних компаній України, надавши 150 тисяч одиниць обладнання.

Фото: Укренерго



Джерело

Відбудова

Україна і Франція можуть створити новий Фонд підтримки відновлення

Published

on



Україна і Франція обговорили створення нового Фонду підтримки відновлення та підготовку міжурядової угоди між країнами в межах поглиблення економічного партнерства.

Про це повідомляє Мінекономіки за результатами двосторонньої зустрічі міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Олексія Соболева зі спеціальним уповноваженим Президента Франції з питань економічної допомоги та відновлення України П’єром Ельброном, передає Укрінформ.

За словами Соболева, фонд передбачає змішане фінансування проєктів із залученням приватного капіталу, що дозволить розширити інвестиційні можливості та активізувати фінансування ініціатив з відбудови.

Сторони обговорили також підготовку нової міжурядової угоди, яку планують підписати до кінця 2025 року. Документ охоплюватиме стратегічні сектори і буде зосереджений на промисловій співпраці між французькими та українськими компаніями з урахуванням стандартів ЄС.

Значну увагу приділено співпраці з французькою компанією Alstom щодо постачання 55 локомотивів вартістю 490 млн євро за фінансування Світового банку та ЄБРР. Розглядається додаткове фінансування на 300 млн євро коштом пільгового кредиту від Франції на ще 30 локомотивів. Підписання угоди очікується в серпні під час економічного саміту за участю президентів України та Франції.

У сільськогосподарському напрямку обговорили розвиток переробної промисловості та ініціативу зі створення зернових хабів на Близькому Сході, зокрема в Єгипті, для безпечного зберігання та дистрибуції українського зерна.

Крім того, сторони підтвердили проведення у листопаді 2025 року в Києві засідання Українсько-Французької економічної комісії та домовилися визначити її очільника.

Читайте також: Кулеба обговорив із послом Японії продовження Програми екстреного відновлення до 2027 року

Як повідомляв Укрінформ, у липні Кабінет міністрів затвердив Положення про Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України відповідно до якого міністерство матиме функції та виконуватиме завдання, які раніше були покладені на Мінекономіки, Мінагрополітики та Міндовкілля.

Фото: Мінекономіки



Джерело

Continue Reading

Відбудова

на Prozorro оголосили тендер з вибору підрядника

Published

on



У Львові офіційно оголосили тендер на визначення генерального підрядника з відбудови зруйнованого музею Романа Шухевича на Білогорщі.

Про це повідомила Львівська міська рада, передає Укрінформ.

“Львів розпочинає новий, практичний етап у відбудові зруйнованого музею Романа Шухевича на Білогорщі – офіційно оголошено тендер на визначення генерального підрядника, який візьметься за будівельні роботи”, – йдеться в повідомленні.

У міськраді зазначили, що ГО “Новий музей” оголосила цей тендер на платформі Prozorro. Уже 1 серпня тендерний комітет планує обрати переможця прозорих публічних торгів. Розкриття пропозицій буде транслюватись онлайн. Очікувана вартість робіт становить близько 35 млн грн. Фінансування здійснюється повністю за позабюджетні кошти.

Проєкт, який розробила команда Guess Line Architects під керівництвом архітектора Андрія Лесюка, успішно пройшов експертизу. Всі зауваження фахівців були враховані.

Як повідомили у міськраді, проєкт передбачає значне розширення музею – площа нової будівлі становитиме 312,4 м², що майже на 50% більше, ніж до обстрілу. Тут передбачено укриття з трьома аварійними виходами, нові виставкові зали, пандуси, паркомісця та безбар’єрний доступ, а також благоустрій території – від мощення й озеленення до очищення ставка та впорядкування простору біля пам’ятника.

Читайте також: У Херсоні обстріли РФ знищили історичну будівлю

Також паралельно триває робота над створенням майбутньої експозиції музею, де залучені архітектори та команда Львівського історичного музею.

Як повідомляв Укрінформ, 1 січня 2024 року внаслідок атаки ворожого безпілотника музей командира УПА Романа Шухевича в Білогорщі було знищено.

У Львові презентували проєкт із відновлення музею Романа Шухевича, основним елементом експозиції музею буде об’єкт, де генерал-хорунжий УПА загинув.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Укрзалізниця отримала від Японії обладнання для ремонту та модернізації інфраструктури

Published

on


Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) передало Україні гідравлічні домкрати та інше обладнання для відновлення залізничної інфраструктури.

Про це повідомило Міністерство розвитку громад та територій, передає Укрінформ.

«22 липня відбулася церемонія передачі обладнання від Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) для ПрАТ “Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту” (МППЗТ)», – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що підприємство отримало сучасне обладнання для ремонту та модернізації залізничної інфраструктури, зокрема гідравлічні домкрати, трамбувальні машини, генератори, рейкові вирівнювачі та кран-балки.

Це обладнання дозволить підвищити ефективність робіт із відновлення колій, а також забезпечити безперебійну роботу на майже 1 000 км внутрішньої залізничної інфраструктури.

У Мінрозвитку зауважили, що підтримка від Японії є системною і масштабною. Починаючи з 2022 року за сприяння уряду Японії реалізуються десятки проєктів у ключових сферах: енергетиці, транспорті, водопостачанні, розвитку муніципальної інфраструктури, охороні здоровʼя, агросекторі, освіті та гуманітарному розмінуванні.

У 2023 році Україна отримала понад 700 млн дол. допомоги від Японії, що стало критично важливим для відновлення інфраструктури.

Читайте також: Ворог вночі дронами атакував об’єкти Укрзалізниці

Як повідомлялося, віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба провів зустріч із послом Японії в Україні Масаші Накаґоме та старшим віцепрезидентом Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) Кенічі Кавамурою. Обговорювалися хід реалізації спільних проєктів у межах грантової допомоги, а також надання технічної допомоги за Програмою екстреного відновлення та продовження її до серпня 2027 року.

Фото: Мінрозвитку



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.