Connect with us

Суспільство

У Нідерландах під час чотириденної пішої ходи зібрали кошти на підтримку українських ветеранів

Published

on


У Нідерландах відбулася традиційна чотириденна піша хода 4Daagse у Наймеґені.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі, участь у щорічному міжнародному заході взяли близько 47 тисяч учасників із понад 70 країн, зокрема 6500 військовослужбовців із 36 держав.

За умовами акції, учасники мали проходити 30, 40 або 50 км щодня. Протягом чотирьох днів вони пройшли 160 кілометрів.

Учасники можуть поєднувати участь у заході зі збором коштів на благодійність. Так, цьогоріч нідерландський державний службовець, історик і волонтер Джон Стінен та українка Лілія Храпова щодня долали по 40 кілометрів, щоби зібрати кошти на проєкт Veteran Mental Health Centre of Excellence (VMHCE), який реалізується у Києві нідерландськими організаціями.

“Я долучився до благодійного проєкту, бо хотів допомогти українським ветеранам. Я знайшов проєкт зі створення Центру психічного здоров’я ветеранів при Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка. У ньому беруть участь нідерландські фонди FGIP-Human Rights in Mental Health і OpenDoorUkraine.nl у співпраці з українськими партнерами. Разом з Лілією ми зібрали понад 5000 євро на підтримку цього проєкту”, — розповів Укрінформу Стінен.

Читайте також: У Львові зафіксували національний рекорд ультрамарафонців, які прибігли з Києва за 42 години

Лілія Храпова, яка працює в Наймеґені, відзначила підтримку нідерландців.

“Я йшла з українським прапором, і коли чула “Слава Україні!” від військових з інших країн, коли діти хотіли сфотографуватися зі мною, а нідерландці співали українські пісні — я відчувала, що ми не самі. І хочу, щоб це відчували всі українці”, — каже жінка.

Хода у Наймеґені проводиться з 1909 року і є найбільшим багатоденним пішим заходом у світі.

Як повідомляв Укрінформ, у червні учасники марш-кидка з Гааги на підтримку ЗСУ збирали 100 000 євро на медичну допомогу, реабілітацію та психологічну підтримку для українських ветеранів і їхніх родин. Проєкт реалізується за підтримки Міністерства оборони Нідерландів та у співпраці з Netherlands for Ukraine Foundation (NL4UA).



Джерело

Суспільство

ексдиректора департаменту КМДА взяли під варту

Published

on


Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому директору Департаменту соціальної та ветеранської політики Київської міської держадміністрації, підозрюваному у привласненні зі столичного бюджету 75 млн гривень.

Про це повідомила у Фейсбуці Київська міська прокуратура, передає Укрінформ.

Як альтернатива триманню під вартою експосадовцеві надане право внести заставу розміром 30 млн гривень.

Запобіжний захід діятиме до 20 вересня цього року.

У прокуратурі нагадують: фігурантові оголошена підозра у заволодінні грошима, виділеними зі столичного бюджету в межах міської програми «Турбота. Назустріч киянам».

Слідство встановило, що злочинна група, до якої входили посадові особи Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА, а також підприємці, які за договорами надавали послуги киянам, заволоділи 75 млн грн зі 150 млн грн, виділених із міського бюджету.

Читайте також: Затриману на хабарі чиновницю КМДА взяли під варту, застава – майже ₴1 мільйон

Дії екскерівника департаменту кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, учинене в особливо великих розмірах або організованою групою.

Як повідомляв Укрінформ, днями СБУ затримала ексдиректора Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА, викритого в причетності до схеми розкрадання бюджетних коштів із фонду соцдопомоги тяжкохворим.

Перше фото ілюстративне



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Власників з оточення влади у Миколаєві примусили відновити знищену пам’ятку Анонси

Published

on



Суд зобов’язав власників, пов’язаний з місцевою владою, відновити частину архітектурної пам’ятки, яку знесли без дозволу. Правоохоронці контролюватимуть виконання рішення, щоб захистити культурну спадщину міста.

Про це повідомила пресслужба Миколаївської обласної прокуратури. 

За позовом прокуратури суд зобов’язав власника відновити частину історичної пам’ятки місцевого значення — комплекс “Дача Кудрявцева”. Правоохоронці діяли в інтересах держави через відділ охорони культурної спадщини міської ради. Позов подали до підприємства, яке володіє об’єктом, з вимогою з вимогою провести реставрацію пошкодженої частини будівлі.

Як зазначили у пресслужбі, причиною звернення прокурора стало незаконне знесення власником однієї з історичних будівель комплексу — двоповерхової будівлі готелю, яка частково постраждала від ракетного обстрілу у липні 2022 року.

Попри договірні зобов’язання утримувати пам’ятку у належному стані, це було зроблено без погодження з відповідним органом, а міська рада не відреагувала належним чином.

Суд визнав, що дії власника порушили права мешканців на збереження культурної спадщини та суперечать вимогам Закону України “Про охорону культурної спадщини”. Після набрання чинності рішення суду прокуратура контролюватиме його виконання.

Історичну будівлю, яка постраждала від ракетного обстрілу у 2022 році, демонтували ще у квітні. Наразі вона перебуває у приватній власності товариства “Рестро Клаб”, власники якого провели реконструкцію та демонтаж без погодження з відповідними органами.

Під час ракетних ударів 2022 року одна з будівель комплексу “Дача Кудрявцева” — двоповерховий колишній будинок відпочинку зазнала серйозних пошкоджень: снаряд зруйнував частину другого поверху північно-східного крила.

За договором з органом охорони культурної спадщини, у разі пошкоджень або загрози пам’ятці власник зобов’язаний повідомити відповідний орган. Крім того, наказом Міністерства культури комплекс із шести пам’яток внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Але власник пам’ятки так і не повідомив відділ охорони культурної спадщини про хід ремонтів.

Кінцевими бенефіціарами товариства є син і чоловік голови адміністрації Інгульського району, а також представниці фракції мера у міськраді Ганни Ременнікової — Борис і Валентин Берестнєви.

Також нещодавно на Миколаївщині правоохоронці змусили орендаря землі укласти охоронний договір для захисту городища доби Ольвії — пам’ятки археології національного значення. Це стало відповіддю на знищення культурного шару у 2021 році, що тоді залишилося без покарання.


Анна Бальчінос



Джерело

Continue Reading

Суспільство

У Визирській громаді впроваджують крапельний полив зелених насаджень (відео)

Published

on


Визирська СТГ активно озеленюється, впроваджуючи систему крапельного зрошення. Нова технологія дозволяє економити воду та ресурси, забезпечуючи ефективний полив зелених насаджень.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.