Connect with us

Відбудова

На Харківщині під антидроновою сіткою ремонтують 30 кілометрів прифронтової дороги

Published

on


В Ізюмському районі на Харківщині ремонтують близько 30 км прифронтової дороги, яка є важливим логістичним шляхом для військових та евакуації цивільних.

Про це розповів журналістам заступник начальника з експлуатаційного утримання Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Харківській області Сергій Радченко, передає кореспондент Укрінформу.

“Тут відбувається аварійний ямковий ремонт одного із логістичних напрямків. Це дуже важлива ділянка, яка погоджена Міноборони, бо це важливо для Сил оборони. Дорога використовується для евакуації цивільного населення, евакуації поранених і ротації наших захисників. Ви бачите, що натягнуті сітки від FPV-дронів. Працівники перебувають у постійному напруженні, роблять якомога швидше. Минулого тижня неподалік місця робіт були “прильоти”, – розповів Радченко.

За його словами, дорога потребує ремонту ще від часу деокупації територій на Ізюмщині, оскільки полотно було зруйноване проходом важкої техніки та обстрілами.

Читайте також: Прикордонники знищили на Харківщині танк, бронемашину і близько 10 загарбників

“Ми працюємо тут щороку. Дорога втратила свою несну здатність і потрібно підтримувати її у проїзному стані. Є ділянки суцільного ремонту, є ділянки ямкового ремонту. Наразі безпекова ситуація для робіт дуже непроста”, – зазначив Радченко.

Як повідомлялося, Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області усунула пошкодження на трасі, які утворилися внаслідок влучання балістичної ракети на початку червня.

Фото пресслужби Служби відновлення та розвитку інфраструктури в Харківській області



Джерело

Відбудова

Україна і Словенія домовилися про нові проєкти у сфері ЖКГ для прифронтових регіонів

Published

on



Віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба і віцепрем’єр-міністр – міністр фінансів Словенії Клемен Боштянчич під час зустрічі домовилися про нові проєкти у сфері житлово-комунального господарства для прифронтових регіонів.

Як передає Укрінформ, про це Кулеба повідомив у Фейсбуці.

Йдеться про напрями водопостачання, енергоефективності та комунальної інфраструктури.

Також домовлено про участь словенських компаній у реконструкції пошкодженого житла, розвитку зеленої енергетики й управління відходами.

Під час зустрічі сторони обговорили, серед іншого, й розвиток співпраці у відновленні та підтримці громад, залучення словенського бізнесу до українських проєктів і посилення технічної взаємодії між інституціями обох держав.

Кулеба відзначив, що Словенія є послідовним партнером України. Він висловив вдячність державі-партнеру за підтримку у найскладніші часи.

Читайте також: Польські компанії подали заявки на пільгові кредити для участі у відбудові України

«Ми цінуємо як фінансову допомогу, так і конкретну участь у проєктах – від гуманітарного розмінування до підтримки громад і відновлення інфраструктури. Країна-партнер вже реалізує ініціативи в Харківській, Житомирській і Миколаївській областях. Зокрема це участь у відновленні, будівництво реабілітаційних центрів та інших медичних закладів», – зауважив віцепрем’єр.

Як повідомляв Укрінформ, міністерства фінансів України та Словенії підписали меморандум про співпрацю, спрямований на поглиблення співпраці в борговій сфері.

Фото: Олексій Кулеба, Facebook



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Завдяки платформі United24 за рік вдалося залучити майже $770 мільйонів

Published

on



Завдяки платформі United24 з червня минулого року до липня цього року вдалося залучити 769,7 мільйона доларів, які пішли, зокрема, на закупівлю безпілотників, будівництво укриттів, відновлення інфраструктурних об’єктів.

Як передає Укрінформ, про це заступниця керівника Офісу Президента Олена Ковальська написала у Фейсбуці, за результатами нараді керівників закордонних дипломатичних установ України.

За словами Ковальської, вчора на нараді «Від сили дипломатії до дипломатії сили» обговорили роботу платформи United24.

«Перше і головне, що сталося. Ми стали менш гучними, але набагато ефективнішими. Так, з початку існування платформи до червня 2024 року було зібрано 693,4 млн дол. А з червня минулого року до липня цього року вдалося залучити 769,7 млн дол. Тобто більше, ніж за всі роки існування платформи раніше! Причому способи залучення змінилися. Тепер ставку роблять не стільки на піар, скільки на маркетинг», – зазначила Ковальська.

Серед топ-5 країн, які пожертвували найбільше на роботу платформи, – США, Німеччина, Велика Британія, Канада, Франція.

Ковальська зауважила, що з початку року United24 вже купила 512 безпілотних наземних комплексів, 53 БПЛА, 50 РЕБів, 306 зарядних станцій, піротехнічну машину і засоби спеціального призначення.

Були побудовані укриття в Болградському ліцеї, відновлені школи в Красилівці та Катюжанці, відновлені будинки в Гостомелі, Бородянці, Милі та Ірпені, відновлена амбулаторія, куплено понад 30 одиниць дорогого медичного обладнання.

Ковальська зауважила, що був проведений збір на генератори для українських шкіл. Причому, за її словами, при плані 1 млн дол було зібрано 1,12 млн дол. При плані збору на машини медичної евакуації в 1,5 млн дол було зібрано 4 млн дол.

«Розіграш футболок з цитатами президента «Я одягну костюм, коли закінчиться війна» зібрав $1 млн (!), на ці гроші були закуплені евакуаційні медичні машини для фронту», – підкреслила Ковальська.

Читайте також: В Ірпені ввели в експлуатацію багатоповерхівку, відновлену за підтримки United24

Платформі допомагають: Тімоті Снайдер, Річард Бренсон, Кетрін Вінник, Еліна Світоліна, Скотт Келлі, Лієв Шрайбер, Міша Коллінз, Стівен Фрай, Марк Гемілл, IMAGINE DRAGONS, Анджеліна Джолі та Барбра Стрейзанд.

«United24 – це реальний індикатор того, чи підтримує нас світ. Відповідь на це питання, на мою думку, очевидна», – підсумувала Ковальська.

Як повідомляв Укрінформ, на платформі UNITED-24 були зібрані 320 млн грн для відновлення НДСЛ “Охматдит”, яка постраждала після російського терористичного обстрілу.

Фото: ОП



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Польські компанії подали заявки на пільгові кредити для участі у відбудові України

Published

on



Польські підприємства подали заявки до Банку Державного розвитку (BGK) на пільгові кредити для участі у проєктах з відбудови України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Польське Радіо.

Представник BGK Павел Жебровський заявив, що загальний бюджет програми становить 250 млн злотих (понад 58,7 млн євро).

«Ми вже наближаємося до використання цих коштів, нагадаю, що пропозиції можна було подавати від початку травня. Набори триватимуть до вичерпання коштів», – сказав він.

Жебровський зазначив, що програма спрямована на підтримку компаній, що працюють у Польщі та хочуть взяти участь у відбудові та модернізації України через інвестиції.

Кредити можуть бути використані для різних цілей, до прикладу, для розвитку експорту та імпорту товарів і послуг між двома країнами.

«Йдеться про будівництво доріг, енергетичних мереж чи промислових об’єктів», – сказав Жебровський.

Максимальна сума кредиту становить 10 млн злотих (понад 2,3 млн євро), тоді як процентна ставка дорівнює 2%, а термін погашення – 10 років.

Читайте також: Україна і Франція можуть створити новий Фонд підтримки відновлення

Для певних галузей промисловості та інвестицій надаються додаткові пільги. Це включає нижчі процентні ставки та подовжені терміни погашення кредиту. Компанії медичної галузі, такі як виробники протезів та перев’язувальних матеріалів, можуть розраховувати на додаткову пільгову підтримку, йдеться у матеріалі.

Як повідомляв Укрінформ, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск на міжнародній Конференції з питань відновлення України (URC2025) в Римі заявив, що його країна розробила першу модель підтримки України, зробила інвестиції в дороги, логістику, залізницю, через польські транспортні коридори проходить 90% допомоги в Україну.

Фото з сайту budport.com.ua



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.