Connect with us

Бізнес

«єОселя» є в Одесі: хто пропонує квартири за державною програмою

Published

on

«єОселя» — державна програма пільгового іпотечного кредитування зі ставкою 3%. І хоч повноцінний запуск планується наступного року банки, забудовники та покупці активізувались. “Дайджест Одеси” дізнався у яких житлових комплексах можна придбати квартири за цією програмою. 

Для кого «єОселя» і як працює? 

Це урядова програма, що передбачає надання пільгових іпотечних кредитів під 3% та 7% річних для придбання квартири. За період із впровадження, тобто з жовтня цього року по 23 грудня, видано 300 кредитів, розповіла перша віцепрем’єр-міністерка економіки України Юлія ​Свириденко. 

Про попит серед українців свідчить те, що за три місяці банки отримали понад 24 тисяч заявок, з них 8 тисяч мають попереднє позитивне рішення. 85% схвалених — військовослужбовцям. 

Наразі послуга доступна: 

● військовослужбовцям за контрактом, захисникам України, силовикам  та членам їхніх сімей;

● медикам, педагогам, науковцям, працюючим у державних та комунальних секторах.

Повноцінний запуск програми у застосунку ДІЯ вже відбувся, це єдиний спосіб оформлення заявки. Доступно лише повнолітнім громадянам України, але не старшим за 70 років на дату погашення кредиту. Заявник або не має власного житла, або воно менше ніж 52,5 м² + 21 м² на кожного наступного члена сім’ї додатково. А також, якщо домівка розташована в районі бойових дій чи на тимчасово окупованій території. Немає шансів у тих, хто фігурує у санкційних списках або бере участь у інших програмах із забезпечення житла. 

За умовами кредитування пільгова ставка складатиме 3% на термін максимум 20 років, з 20% мінімальним початковим внеском.  Наразі кредитують банки-учасники програми: Ощадбанк, ПриватБанк, Глобус Банк, Укргазбанк, Sky Bank. Максимальні суми кредитів відрізняються у кожній установі. Пройшовши невеличке анкетування у Дії, протягом 24 годин, заявник отримує пропозиції від банків, обираючи найвигідшій для нього.

«По запитах, які були по Одесі можемо відзначити те, що покупці цікавляться програмою саме в форматі більш вигідної покупки житла.  Серед тих запитів, що ми отримали поки переважають запитання про те, які об’єкти в регіоні є учасниками програми. На другому місці стоїть питання про умови програми — хто може бути учасником програми, які є додаткові виплати, що таке гранична вартість та як її рахувати. Фактично всі ці відповіді можна знайти в Постанові КМУ по забезпеченню доступного іпотечного кредитування, але не всі потенційні позичальники знають, як і де цю інформацію шукати. Саме тому, ми в даний період часу приймаємо звернення від покупців та намагаємося надати як найбільше відповідей по даній програмі», — зазначає Ірина Шеремета, продуктова менеджерка напряму «Новобудови» маркетплейсу DOM.RIA.

У яких житлових комплексах можна обрати житло в Одесі? 

Учасники можуть обрати житло як на первинному, так і на вторинному ринку. Програма не прив’язана до забудовників, а компанії пропонують лише введені в експлуатацію об’єкти. Але за умовами «єОселі» можна обрати:
● Квартиру в багатоквартирному житловому будинку або майнові права на житло, що будується (не приватний будинок).

● З розрахунку 52,5 м² на 1 особу + 21 м² на кожного наступного члена сім’ї додатково (повнолітні діти не рахуються).

● Житло має бути зданим в експлуатацію не більше ніж 10 років тому. 

● Розташування: Україна, крім тимчасово окупованих територій та зон бойових дій.

«Пільгова програма купівлі нерухомості «єОселя» набирає популярності та обертів. Із другої половини листопада ми спостерігаємо досить значний інтерес у зверненнях покупців первинного ринку до цієї програми. Наразі близько 20% звернень у відділи продажів стосуються саме цієї програми(дані за останні 30 днів по Україні, станом на 28 грудня 2022 року). І хоча поки не всі проєкти, які знаходяться на стадії будівництва можуть бути об’єктом даного кредитування, але все більше забудовників відзначають, що саме їх новобудова може бути придбана квартира по умовах даної програми.  По Одесі поки маємо інформацію лише від будівельної компанії ZEZMAN, обидва проєкти якої можуть бути учасниками програми каталог по єОселя по Одесі», — зазначила Ірина Шеремета, продуктова менеджерка напряму «Новобудови» маркетплейсу DOM.RIA.

Швидко відреагували у столиці та Київській області, Львові, Івано-Франківську і наразі підтягується Луцьк. 

Наприклад, коли програмі був тиждень понад 12 київських ЖК та 7 девелоперів вже були залучені до програми. Серед них: Edelburg Development та RESA Development , Perfect Group при партнерстві «Альтіс-Девелопмент», KSM-GROUP, Столиця-Груп, KAN Development.

Програма здійснила великий поштовх на ринку нерухомості, котрий змінився кардинально під впливом війни. Як зазначили у Фонді держмайна: “З 24 лютого до 12 грудня покупці придбали 47 023 квартир і житлових будинків. Це в 4,6 раза менше, ніж за аналогічний період 2021 року (216 994)”. Переваги мають і інші учасники процесу: покупці, банки та держава, яка частково зменшить проблему з 2,4 мільйонами українців, котрі втратили житло. 

Майбутнього року планується про близько 12-15 тисяч схвалених кредитів.

Бізнес

Попри масовані атаки рф, бізнес у Одеській області працює на 70% – Кіпер

Published

on

Попри масовані атаки росіян після виходу країни-агресора з Чорноморської зернової ініціативи 17 липня, бізнес у регіоні працює на 70%. Місцеві підприємці працюють не зважаючи ні на що та продовжують розвивати регіон, зауважив голова Одеської ОВА Олег Кіпер в ефірі національного телемарафону, передає УНН. 

“Протягом останнього місяця Одеса перебуває під атаками, що пов’язано з 17 липня, коли закінчилася “зернова угода”, і росіяни з неї вийшли… Однак, порівняно з півріччям 2022-го, початок війни, коли бізнес працював на 40-50% і трохи більше, сьогодні це 70%. Тобто ми бачимо тенденцію”, – зауважив Кіпер.

Голова ОВА висловив вдячність місцевим підприємцям, які працюють “не дивлячись ні на що”, розвивають регіон та бізнес.

“Зі свого боку, ми спільно з командуванням ухвалили рішення щодо продовження роботи закладів, кафе на годину довше, щоб підтримати бізнес. Бо вони і Збройним силам надають підтримку, які в них потужності й можливості є – не відмовляють. Ми зі свого боку йдемо на зустріч, вони, відповідно, допомагають ЗСУ, роблять свій вклад в нашу перемогу”, – наголосив він.

Continue Reading

Бізнес

В Одесі обговорили ринок нерухомості: експерти кажуть, що він тільки-но прокидається

Published

on

У п’ятницю, 26 травня, на ODESA BUILDING CONGRESS експерти із нерухомості, забудовники та ріелтори обговорили поточну ситуацію. Війна суттєво вплинула на цей бізнес в усіх аспектах, а до того ж 2021 рік був рекордним і якщо порівнювати, то на руках лише суттєве падіння.

Олександр Павлов, представник ЛУН, зазначив, що якщо на вторинці продажі впали у три рази, то на первинці — у 8-12. І попри те, що 162 житлові комплекси стартували у 2022 році здебільшого мова йде про Західні області країни. 

Зріст ціни у гривні до якого апелюють інвестори — відповідає скачкам курсу. Якщо порівнювати, то Одеса та Львів у 2021 році мали однакову вартість, близько 26 тисяч гривень за квадратний метр, то наразі у Львові вартість — понад 45 тисяч.

Для прикладу у 2021 році обсяги будівництва нового житла в Україні стабільно зростали. В експлуатацію було введено рекордні за роки незалежності обсяги — понад 11 млн кв м. 2022 рік мав стати не менш «урожайним». У лютому, згідно з даними ЛУН, в Україні будували 1 300 ЖК. А в Одеській області здали у 2022 році в експлуатацію 694,3 тисячі квадратних метрів житлових будівель, що порівняно з 2021 роком менше на 33,2%. Згідно з даними, які надає Управління статистики в Одеській області по регіону по прийнятим об’єктам до експлуатації:

● 2021 рік – 1 млн 38,9 тис. кв.м.

● 2022 рік – 694,3 тис. кв.м.

Тобто, минулого року здали на 44% менше метрів.

Тож у 2023 році та в наступні буде фіксуватися спад, порівняно з 2021 роком. 

Серед гостей-спікерів був і заступник голови Одеської ОВА Роман Григоришин, який розповів про інвестиційну привабливість EXPO 2030 та Концепції відновлення регіону після війни. У листопаді цього року 170 країн, члени Міжнародного бюро виставок, голосуватимуть за одного з чотирьох кандидатів. Міста-суперники Одеси: Пусан, Рим, Ер-Ріяд. З огляду на кандидатів, Одеса є фаворитом. 

Депутат Верховної Ради Олексій Леонов зазначив, що Одеська область цього року отримає 133 мільйона гривень від Державного фонду регіонального розвитку. Гроші направлять на об ‘єкти, за які голосуватиме громада в Дії. Щодо інновацій у сфері оподаткування житла, то 2 травня Володимир Зеленський підписав закон №7632 щодо звільнення від сплати податку на нерухоме майно за об’єкти зруйнованої чи пошкодженої унаслідок війни нерухомості. Звільнення плати за землю для фізичних (за весь 2022-й) та юридичних осіб (з 01.03.2022 – 01.01.2023) застосовуватиметься, якщо земельна ділянка розташована на територіях активних бойових дій або окупованих територіях. З 2023 року пільга буде діяти до останнього числа місяця, в якому завершено активні бойові дії або окупація.

Відбулась і дискусійна панель на тему “Девелопмент житла в Одеському регіоні — стан, проблеми, перспективи, прогнози”, в якій взяли участь представники забудовників: Zezman, Гефест, ЗАРС, Degas Group, Акварель, КУБ, KONA. Компанії наразі продовжують будівництво та здавати будинки, відзначають підняття попиту, яке корелюється із воєнною ситуацію. Проте є ймовірність користуватись активністю міжнародних компаній та залучати інвестиції до нових проєктів. Бо відбудова країни лежатиме на плечах кожного з нас. 

У другому блоці конгресу шукали нові маркетингові підходи, робочі стратегії та тактики для продажу житла. А наостанок порівнювали первинний та вторинний ринок житла в Одеському регіоні. Період значного спаду цін через великий вибір на вторинці пройшов. Навесні із початком робіт на будмайданчиках, інвестори первинки повернулись. Хоч наразі відслідковується відкладений попит і він не відповідає періоду до повномасштабного вторгнення, зацікавленість збільшується. 

Відсутність бойових дій в Одеській області дарує умовну впевненість щодо завтра. Проте, щоб інвестувати в нерухомість сьогодні є певні передумови, тому що процес відбудови ймовірно збільшить попит та ціну.

Continue Reading

Бізнес

Росія продовжує блокувати вхідний флот на порт “Південний”

Published

on

Робота “Зернової ініціативи” поновилась, але Росія в СКЦ майже місяць блокує вхідний флот на найбільш глибоководний порт “Південний”.

Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України, інформує Цензор.НЕТ.

“19 травня, було проінспектовано 3 судна, які йдуть на завантаження до портів “Одеса” та “Чорноморськ”. В інспекції й реєстрації суден на порт “Південний” Росія відмовила в односторонньому порядку і без пояснення причин.

20 травня російська делегація в СКЦ погодилась провести 6 інспекцій вхідного флоту на порти “Одеса” та “Чорноморськ”. Всі заявлені на порт “Південний” Росія знов викреслила як з реєстраційного списку, так і з інспекційного плану”, – йдеться в повідомленні. 

У відомстві зазначили, що таку деструктивну політику країна-агресор здійснює вже майже місяць, з 29 квітня 2023. Наразі в порту “Південний” понад 1,5 млн тонн агропродукції для 10 країн світу має бути завантажено на 26 суден, які продовжують очікувати в територіальних водах Туреччини.

“Порт “Південний” через брак флоту зупинено. Фактично Росія не допускає його до участі в “Зерновій ініціативі”, що є черговим грубим порушенням підписаної угоди. Таким чином Росія знайшла новий шлях, як зменшити ефективність “Зернової угоди” і відповідно зменшити експорт на потреби світу. Адже порт “Південний” є найбільшим портом за пропускною здатністю і його виключення суттєво вплине на зменшення експортних обсягів”, – додали у Мінінфраструктури.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.