Connect with us

Бізнес

«єОселя» є в Одесі: хто пропонує квартири за державною програмою

Published

on

«єОселя» — державна програма пільгового іпотечного кредитування зі ставкою 3%. І хоч повноцінний запуск планується наступного року банки, забудовники та покупці активізувались. “Дайджест Одеси” дізнався у яких житлових комплексах можна придбати квартири за цією програмою. 

Для кого «єОселя» і як працює? 

Це урядова програма, що передбачає надання пільгових іпотечних кредитів під 3% та 7% річних для придбання квартири. За період із впровадження, тобто з жовтня цього року по 23 грудня, видано 300 кредитів, розповіла перша віцепрем’єр-міністерка економіки України Юлія ​Свириденко. 

Про попит серед українців свідчить те, що за три місяці банки отримали понад 24 тисяч заявок, з них 8 тисяч мають попереднє позитивне рішення. 85% схвалених — військовослужбовцям. 

Наразі послуга доступна: 

● військовослужбовцям за контрактом, захисникам України, силовикам  та членам їхніх сімей;

● медикам, педагогам, науковцям, працюючим у державних та комунальних секторах.

Повноцінний запуск програми у застосунку ДІЯ вже відбувся, це єдиний спосіб оформлення заявки. Доступно лише повнолітнім громадянам України, але не старшим за 70 років на дату погашення кредиту. Заявник або не має власного житла, або воно менше ніж 52,5 м² + 21 м² на кожного наступного члена сім’ї додатково. А також, якщо домівка розташована в районі бойових дій чи на тимчасово окупованій території. Немає шансів у тих, хто фігурує у санкційних списках або бере участь у інших програмах із забезпечення житла. 

За умовами кредитування пільгова ставка складатиме 3% на термін максимум 20 років, з 20% мінімальним початковим внеском.  Наразі кредитують банки-учасники програми: Ощадбанк, ПриватБанк, Глобус Банк, Укргазбанк, Sky Bank. Максимальні суми кредитів відрізняються у кожній установі. Пройшовши невеличке анкетування у Дії, протягом 24 годин, заявник отримує пропозиції від банків, обираючи найвигідшій для нього.

«По запитах, які були по Одесі можемо відзначити те, що покупці цікавляться програмою саме в форматі більш вигідної покупки житла.  Серед тих запитів, що ми отримали поки переважають запитання про те, які об’єкти в регіоні є учасниками програми. На другому місці стоїть питання про умови програми — хто може бути учасником програми, які є додаткові виплати, що таке гранична вартість та як її рахувати. Фактично всі ці відповіді можна знайти в Постанові КМУ по забезпеченню доступного іпотечного кредитування, але не всі потенційні позичальники знають, як і де цю інформацію шукати. Саме тому, ми в даний період часу приймаємо звернення від покупців та намагаємося надати як найбільше відповідей по даній програмі», — зазначає Ірина Шеремета, продуктова менеджерка напряму «Новобудови» маркетплейсу DOM.RIA.

У яких житлових комплексах можна обрати житло в Одесі? 

Учасники можуть обрати житло як на первинному, так і на вторинному ринку. Програма не прив’язана до забудовників, а компанії пропонують лише введені в експлуатацію об’єкти. Але за умовами «єОселі» можна обрати:
● Квартиру в багатоквартирному житловому будинку або майнові права на житло, що будується (не приватний будинок).

● З розрахунку 52,5 м² на 1 особу + 21 м² на кожного наступного члена сім’ї додатково (повнолітні діти не рахуються).

● Житло має бути зданим в експлуатацію не більше ніж 10 років тому. 

● Розташування: Україна, крім тимчасово окупованих територій та зон бойових дій.

«Пільгова програма купівлі нерухомості «єОселя» набирає популярності та обертів. Із другої половини листопада ми спостерігаємо досить значний інтерес у зверненнях покупців первинного ринку до цієї програми. Наразі близько 20% звернень у відділи продажів стосуються саме цієї програми(дані за останні 30 днів по Україні, станом на 28 грудня 2022 року). І хоча поки не всі проєкти, які знаходяться на стадії будівництва можуть бути об’єктом даного кредитування, але все більше забудовників відзначають, що саме їх новобудова може бути придбана квартира по умовах даної програми.  По Одесі поки маємо інформацію лише від будівельної компанії ZEZMAN, обидва проєкти якої можуть бути учасниками програми каталог по єОселя по Одесі», — зазначила Ірина Шеремета, продуктова менеджерка напряму «Новобудови» маркетплейсу DOM.RIA.

Швидко відреагували у столиці та Київській області, Львові, Івано-Франківську і наразі підтягується Луцьк. 

Наприклад, коли програмі був тиждень понад 12 київських ЖК та 7 девелоперів вже були залучені до програми. Серед них: Edelburg Development та RESA Development , Perfect Group при партнерстві «Альтіс-Девелопмент», KSM-GROUP, Столиця-Груп, KAN Development.

Програма здійснила великий поштовх на ринку нерухомості, котрий змінився кардинально під впливом війни. Як зазначили у Фонді держмайна: “З 24 лютого до 12 грудня покупці придбали 47 023 квартир і житлових будинків. Це в 4,6 раза менше, ніж за аналогічний період 2021 року (216 994)”. Переваги мають і інші учасники процесу: покупці, банки та держава, яка частково зменшить проблему з 2,4 мільйонами українців, котрі втратили житло. 

Майбутнього року планується про близько 12-15 тисяч схвалених кредитів.

Бізнес

Мінкульт “стимулюватиме” священиків УПЦ МП піти з лаври

Published

on

Мінкульт України має намір повернути майно Києво-Печерської лаври у користування державі, однак застосовувати насильство до ченців, які відмовлятимуться залишати територію лаври – не будуть. Водночас правоохоронці “стимулюватимуть” їх покинуть територію. Про це у вівторок, 14 березня, в ефірі телемарафону заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, передає Кореспондент.

Покинути лавру насамперед зобов’язані керівники УПЦ МП.

“Якщо хтось і має виїжджати у перших рядах, на мій погляд, то це керівники, які вели незаконні забудови на території об’єкту ЮНЕСКО протягом багатьох років – митрополити Павло, Антоній, Синодальне управління, Адміністрація УПЦ МП… А потім можна говорити про всіх інших”, – сказав Ткаченко.

Коментуючи заяву митрополита Павла, який має намір “до останнього відстоювати свої права” та не звільняти територію Лаври, а ще анонсував “апокаліпсис, який розпочнеться з України”, Ткаченко зазначив, що “цей персонаж”  протягом багатьох років був героєм багатьох репортажів і говорив за цей час різні речі.

“Прислухатися до його слів потрібно відносно – це перше. А друге – я упевнений, що ситуація кардинально зміниться, коли ці громадяни покинуть територію лаври. Думаю, спільна робота фахівців та правоохоронців стимулюватиме таке їхнє рішення”, – сказав глава Мінкульту.

Continue Reading

Бізнес

В Одесі є 80 будмайданчиків: як зводити хмарочоси та купувати житло під час війни

Published

on

Великий бізнес потребує великої відповідальності. Ринок нерухомості раніше був привабливим для інвестицій, що з боку іноземців, так і українців. Зараз ситуація складна, ті, хто думав вкластись — переймаються, ті хто вклався — нервують. Ніхто не може дати стовідсоткових прогнозів на майбутнє, але ринок все ж стабільно повільний. 

Старі проєкти та нові умови 

Більшість одеських забудовників відновили свою роботу зі зниженими темпами. Як зазначив Олександр Авдєєв, начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, під час брифінгу в Ukraine Media Center Odesa, на сьогодні в Одесі є 80 будівельних майданчиків. Неможливо точно засвідчити, що якісь з них не працюють. Робота може не йти щоденно через затримання матеріалів, утворення нових логістичних ланцюжків, критичний стан електроенергії. 

Щоб уникнути недобудов, потрібно зосередитись на вже розпочатих проєктах. Реєстрація нових проєктів у 2022 році зменшилась у 10 разів, враховуючи, що протягом січня та лютого минулого року будівельники мали довоєнні амбіційні плани. «Раніше Управління архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради реєструвало протягом року від двох до трьох тисяч дозвільних документів. За 2022 рік зареєстрували всього 300», — додав Авдєєв.

Усі нові проєкти мають враховувати нові державні будівельні норми, які почали діяти з 1 вересня 2022 року — це 11 нових норм та зміни у 14 старих. Насамперед наші ДБН не оновлювались з часів царя Панька і не були затвердженні якимось органом, а відтепер вони стають обов’язковими та законними. Здебільшого увага зосереджена на додаткових умовах для безпеки цивільного населення, створенні бомбосховищ/укриттів.

Але змінились і запити інвесторів. По-перше, з’явилась нова категорія зацікавлених — ВПО. По-друге, нерухомість наразі не є найвигіднішим варіантом для інвестицій коштів. Люди тепер купують квартири для себе і хочуть, якнайменше, мінімальний ремонт.

Дивитись чи купувати? 

Руйнування житлового фонду під час війни створює потребу. Наразі це вже сотні тисяч неплатоспроможних людей. Провокуються нові умови для продажу й втручатись доводиться державі та органам місцевого самоврядування. Є думки, що саме державні програми, наприклад, видача майнових сертифікатів, які можна конвертувати у реальні гроші — покращать ситуацію. Також це можуть бути нові умови іпотек, кредитів на житло.

Серед урядових програм, з кінця жовтня минулого року запрацювала «єОселя», що передбачає надання пільгових іпотечних кредитів під 3% та 7% річних для придбання квартири.

За умовами кредитування пільгова ставка складатиме 3% на термін максимум 20 років, з 20% мінімальним початковим внеском.  Наразі кредитують банки-учасники програми: Ощадбанк, ПриватБанк, Глобус Банк, Укргазбанк, Sky Bank. Максимальні суми кредитів відрізняються у кожній установі. Більша кількість заявок оформлена військовослужбовцями, але програма доступна і для інших категорій: медиків, педагогів, науковців.

Ганна Шевченко, заступник начальника філії Одеського обласного управління АТ «Ощадбанк» з роздрібного бізнесу під час брифінгу розповіла: «За цією програмою в країні надано більше ніж 700 кредитів на загальну суму більше мільярда гривень. В Одесі видано 19 кредитів на суму 27 мільйонів гривень». Це невеликі цифри, найбільша активність за програмою — у столиці та Київській області, Львові, Івано-Франківську, Луцьку.

Загалом, кредитування та отримання грантів, додаткового фінансування наразі здебільшого єдиний варіант встояти у складній економічній ситуації. Нагадаємо, про 5 програм, які будуть корисними для бізнесу

Continue Reading

Бізнес

Одеса може прийняти “Експо-2030”

Published

on

Попри війну, Одеса змагається за можливість стати місцем проведення Всесвітньої виставки «Експо-2030». В Україні наразі створено Координаційний комітет з підготовки та участі нашої держави у відборі країни-господаря цієї виставки.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні Уряду 23 серпня.

Як йдеться, заявку на участь у відборі Україна подала ще 15 жовтня 2021 року, запропонувавши обрати Одесу містом проведення «Експо-2030». Тема заходу — «Відродження. Технології. Майбутнє» (Reneissance. Technology. Future).

«Участь України у відборі на право провести «Експо-2030» приверне увагу світу до нашої країни та сприятиме її відновленню. У разі нашої перемоги проведення виставки в Одесі дасть потужний імпульс для інвестиційних надходжень, що підвищить економічну активність та позитивно вплине на розвиток інфраструктури країни в цілому і південного регіону зокрема», — зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Згідно з рішенням Уряду, Координаційний комітет очолює Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України. Також до його складу входять заступник Міністра економіки – Торговий представник України, заступники профільних міністерств та заступник Одеської ОДА. За згодою можуть бути залучені представники зацікавлених підприємств, установ та організацій.

Виставки «Експо» проводяться за рішенням Міжнародного бюро виставок кожні 5 років і є найбільш престижними іміджевими виставковими заходами у світі. Щоразу це велика міжнародна подія, на якій країни демонструють свої здобутки в інноваціях, технологічних розробках, презентують свою культуру, традиції та пропонують бачення майбутнього. На неї приїздять мільйони туристів з усього світу. Конкурс міст, які бажають приймати виставку, розпочинається майже за 10 років до дати проведення.

Минулого року Україна брала участь у виставці «Експо» у місті Дубаї вперше з власним павільйоном. За час проведення виставки український павільйон відвідали понад 1 мільйон осіб та близько 120 іноземних делегацій.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.