Криминал
Диверсант Холоднюк: автор найбільшого корупційного проекту в історії правосуддя чіпляється за своє крісло
Одіозний голова Державної судової адміністрації (ДСА) Зеновій Холоднюк на прізвисько «завгосп Януковича» в паніці.
Поки він через суд оскаржує конкурс, на якому його позбавили посади, нагрянули з обшуком детективи НАБУ. Холоднюк каже – це тиск, НАБУ стверджує – злодійство. Не треба було всією сім’єю наживатися на закупівлі обладнання для відеофіксації судових засідань. Це найбільш масштабний корупційний проект в історії вітчизняного правосуддя.
Для довідки. Холоднюк зеновій Васильович народився 15.05.1961 р. в селі Сосуливка Чортківського району Тернопільської області. Юридичної освіти не має. У 1982 році закінчив Чернівецький финтехникум за спеціальністю «бухгалтер». У 1989 році отримав диплом економіста в Тернопільському фінансово-економічному інституті.
У 1981-2008 рр .. працював в страховій сфері (Держстрах, НАСК «Оранта», ЗАТ «Лідер», «GDC Financial Group»). У 2008 році при загадкових обставинах був призначений заступником голови Державної служби автомобільних доріг. Щоб відповідати посаді, в 2010 році отримало диплом інженера-будівельника Київського транспортного університету.
У 2011 році з подачі функціонерів «Партії регіонів» отримав посаду керівника фінансової служби Державної судової адміністрації України. С 03.2012 р. – начальника київського територіального управління ДСА. 03.2013 р. – заступник голови ДСА. 25.04.2014 р. Рада суддів призначив Холоднюка головою ДСА.
Дивний кар’єрний зліт в розпал постмайданної ейфорії пояснюється просто. Почалися люстраційні процеси. Судова корпорація тримала кругову оборону. Рада суддів на чолі з головою Валентиною Симоненко був упевнений, що «пішак регіоналів», отримав за підлесливе виконання всіх побажань Банковій прізвисько «завгосп Януковича», – найкраща кандидатура для боротьби з Мін’юстом та організації саботажу горезвісного очищення влади.
Зеновій Васильович зі своїм завданням впорався. Розколупати судову гілку люстраторам не вдалося. «Тепер ви мої боржники», – вирішив Холоднюк. І приступив до реалізації схеми, аналогів якої в корупційній історії країни ще, мабуть, не було.
У листопаді 2017 року Верховна Рада прийняла зміни до КПК, згідно з якими з 1 січня 2019 року вводилася обов’язкова відеофіксація кримінальних процесів і винесення рішень слідчими суддями (санкції на обшуки, арешти та ін.). Під цю справу для створення Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЕСИТС) потрібно було закупити величезна кількість обладнання для всіх судів країни.
Незважаючи на дірки в бюджеті, фінансування ДСА отримала в повному обсязі. Але ЕСИТС не заробила ні 1 січня 2019 року, ні 1 березня. Закуплене програмне забезпечення «Акорд» виявився бракованим. Серверне та мережеве обладнання для основного дата-центру, поставлене ТОВ «Кіт» (тендер «Прозорро» обсягом 58,3 млн. грн. у 2018 році), взагалі некомплектним. У такому ж дусі були розпиляні всі інші засоби.
Госаудитслужба виявила, що фірми, які отримували жирні замовлення від ДСА (наприклад, ТОВ «Альтаїр» – на 27 млн. грн., ТОВ «Фолгат» – на 43 млн. грн.), були пов’язані між собою і контролювалися створеним при Державній судовій адміністрації ДП «Інформаційні судові системи», де працювала Надія Холоднюк – сестра Зеновя Васильовича.
Перерахуванням на «ями» і переведенням у готівку викрадених грошей через фізосіб-підприємців (під пильним керівництвом брата свого начальника – Ігоря Васильовича Холоднюка) займався директор ДП Леонід Богданов – кадр у таких питаннях дуже досвідчений. Але у вересні 2017 року його заарештували в рамках кримінальної справи, порушеної ГПУ за фактами афер з фіктивними поставками програмного забезпечення для Мін’юсту в 2013-2014 рр. і розкрадання 6,4 млн. грн.
Правда, «через недогляд» суду Богданов був випущений без застави, і з тих пір його слід загубився. Ще один начальник сестри Холоднюка – Геннадій Живаєв перебуває під слідством: йому визначили «щадний» застава – усього в 128 тис. грн.
Захищати «обнальные фірми» від занепокоєння правоохоронних органів було доручено донечці. Для цього Машу Холоднюк прибудували в Секретаріат Кабміну – відділ фінансового моніторингу. Вже підшукували прибуткове місце і для молодшого сина Сергія – аспірант відділу теорії держави і права однойменного Інституту ім. В. М. Корецького. Але тут корупційним проектом Холоднюка, нарешті, зацікавилося НАБУ…
Навесні 2018 року було відкрито кримінальне провадження №42017000000001155 за ч. 5 ст. 191 КК (привласнення, розтрата або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинені у великих розмірах або організованою групою).
У рамках цієї справи вже проведені обшуки в фірмі «КИТ». А 9 квітня 2019 року детективи прийшли в ДСА. За даними «Судово-юридичної газети», обшук почався приблизно в 11:00 у вівторок і проходив в цілому ряді приміщень двох будівель ДСА. У тому числі в кабінетах Зеновія Холоднюка і його заступника Людмили Гизатулиной (права рука і вірний соратник по тендерним афер, – автор).
Увечері того ж дня в ЗМІ з’явилася заява Зеновія Холоднюка про те, що обшуки НАБУ в приміщенні Державної судової адміністрації він вважає політично мотивованим тиском на нього і помстою за відмову покинути пост в добровільному порядку.
У відповідь НАБУ повідомило, що ніяким тиском за відмову звільняти крісло голови ДСА в її слідчим діях не пахне. А пахне… крадіжками на закупівлях. “Слідча дія санкціонована і проводитися в межах розслідування у кримінальному провадженні за фактом можливого привласнення коштів під час здійснення закупівель оргтехніки для потреб судів України коштом державного бюджету. Попередня правова кваліфікація — ч. 5 ст. 191 КК України», — сказано в прес-релізі НАБУ.
Про якому конкурсі йде мова? 17 січня 2019 року (після першого зриву запуску ЕСИТС, – автор) Вища рада правосуддя вперше в історії України оголосив конкурс на посаду голови ДСА та його заступника. Як наполягає Холоднюк – всупереч закону «Про державну службу України». Як вважає Вища рада правосуддя – в повній відповідності зі ст. 153 закону «Про судоустрій і статус суддів», де сказано: «призначення і звільнення Голови Державної судової адміністрації України здійснюється Вищою радою правосуддя на конкурсній основі».
“Я різко виступив проти таких незаконних дій. Адже конкурс можна оголошувати лише на вакантну посаду», – з образою прокоментував він недружній випад з боку суддівської корпорації. Мовляв, хто посмів зазіхнути на святе – моє законне місце?
За його словами, умови конкурсу були прописані секретаріатом Вищої ради правосуддя під свого керівника Сергія Гармаша. «Саме він після цього і подав свою кандидатуру на голови ДСА України. Інші кандидати були не допущені до конкурсу взагалі. Отже, конкурсу фактично не було, а переможцем був визначений єдиний кандидат – сам Пушкар», – стверджує Холоднюк.
Насправді конкурс все-таки був, і брали участь у ньому шестеро: Віктор Кощинець, Сергій Гармаш, Олександр Радецький, Василь Карпінець, Ігор Бут і Геннадій Трегуб. 15 лютого стало відомо, що обрали Сергія Гармаша – керівника секретаріату Вищої ради правосуддя. Його заступником став Ігор Бут.
Холоднюк і Гізатуліна на конкурс не подавалися, тому що ні у колишнього страхового агента, ні у його протеже не мають вищої юридичної освіти і 10-річного стажу роботи у сфері права. Тобто вони не вписувалися в базові вимоги до претендентів.
Замість цього наш герой оскаржив рішення ВСП у Верховному Суді, а також звернувся в Окружний адміністративний суд міста Києва з позовом про скасування рішення конкурсної комісії.
Комісія з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя зі свого боку подала через канцелярію київського адмінсуду апеляційну скаргу в Шостий апеляційний адмінсуд.
Однак перспектива позовів пана Холоднюка з товаришами (його протеже Людмила Гізатуліна і «технічний» учасник конкурсу, соратник Зеновія Васильовича хтось Трегуб Геннадій Іванович теж закидали своїми позовами судову систему) однозначно безперспективна.
Вся справа в тому, що пункт 35 Перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» прямо передбачає виконання Холоднюком та його заступниками, які не пройшли конкурсні процедури, своїх обов’язків ДО МОМЕНТУ призначення нових керівників ДСА на конкурсних засадах. А це, як кажуть юристи, «спеціальна норма спеціального закону». Так що даремно турбував Холоднюк і Агентство держслужби, і суди…
Поінформовані джерела в судових колах стверджують, що шансів на збереження у нього практично немає: «Масштаби розкрадань там фантастичні, запуск ЕСИТС відкладений на невизначений час, і ніхто з колишніх покровителів не хоче підставляти шию під сокиру, захищаючи корупційну сімейку, спалившуюся через невгамовної жадоби».
Швидше за все, він це розуміє і відтягує свій кінець, щоб як можна довше не допустити наступника до роботи, оскільки це прискорить розслідування його розкрадань. «Своїми діями замовники тиску на мене фактично паралізували діяльність державного органу, який відповідає за організаційне та фінансове забезпечення судової системи», – поскаржився Холоднюк пресі.
Юристів таке трактування тільки потішила. Адже сам він не просто паралізував створення Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, а фактично «скасував» цілий етап судової реформи, обмеживши доступ частини громадян до правосуддя. Нікому до нього не вдавалося зробити навіть подобу такої масштабної диверсії. І цей зам’яти скандал вже неможливо. Особливо у передвиборчий період.
Сергій Ніколаєнко, versii.com
«>
16.04.2019
11:46
Источник
Культура
Судьбу памятника Екатерине в Одессе решат общественные слушания
В Одессе состоится общественное обсуждение дальнейшей судьбы памятника «Основателям Одессы», расположенного на Екатерининской площади в центре города. Мероприятие пройдет под руководством управления по объектам культурного наследия Одесского городского совета в форме интернет-конференции 19 сентября в 12.00.
С учетом предложений, полученных по результатам общественного обсуждения, в период с 20 сентября 2022 года по 20 октября 2022 года включительно будет проводиться электронный опрос территориальной громады Одессы по данному вопросу с использованием вебпортала «Социально активный гражданин» Одесского городского совета.
Напомним, недавно на президентском портале было размещено несколько петиций с требованием снести монумент. Президент рассмотрел эти предложения и заявил, что судьбу памятника должны решать городские власти Одессы.
Регион
В нацпарке «Тузловские лиманы» высохли уникальные озера
В Национальном природном парке «Тузловские лиманы» в Одесской области практически высохли уникальные мелкие внутренние озера, названные в честь академика Ювеналия Зайцева.
Об этом сообщил бывший руководитель нацпарка эколог Иван Русев.
Причиной высыхания озер стало то, что в этом году вода в лиманы почти не поступает извне.
«Не было и стока пресной воды по малым рекам в лиманы. К тому же в этом году уровень воды в реке Дунай крайне низок за последние десятилетия, поэтому вода в лиманы Джантшейский и Малый Сасык тоже оттуда не поступает и не пополняет озера», – объясняет Русев.
По его словам, сейчас «совсем» не поступает вода и из Черного моря в Тузловские лиманы. Помимо влияния военных действий на отсутствие водообмена одной из причин Русев также назвал тот факт, что администрация области не предоставила рыбакам разрешения открыть пропасть за собственные средства.
«Одесская ОГА, а именно заместитель главы ОГА Олег Муратов и Департамент экологии ОГА Павел Буланович противозаконно блокировали выдачу разрешений местным рыбакам, которые готовы были за свои средства сделать такую важную природоохранную работу, о чем я писал раньше и открыть пропасть. Но этого не произошло» , – подчеркивает сотрудник Национального парка.
В результате испарения воды из лиманов на фоне отсутствия водообмена привело к полному высыханию заповедных озер, где были сосредоточены уникальные птичьи «садики» галагазов (род уток), говорит Русев.
Национальный парк «Тузловские лиманы» — природоохранная территория в Украине на территории Белгород-Днестровского района Одесской области.
Культура
На одесской дискотеке благотворительно повеселились
В Одессе разгорелся скандал вокруг случаев нарушения комендантского часа развлекательными заведениями. Наибольший резонанс вызвала дискотека в клубном отеле М1 на Ланжероне, видео с которой появилось в соцсетях ее участников. Шум и веселье многие сочли опасными и неуместными во время войны, когда в Одессе страдают переселенцы, в госпиталях лежат раненые, а Николаев ежедневно бомбят ракетами оккупанты.
Ситуация привлекла внимание военной администрации. О том, как поступили с нарушителями, рассказал спикер главы Одесской военной администрации Сергей Братчук.
Он заявил, что и персонал клуба и все посетители поняли, что они нарушили правила, поэтому принесли свои извинения и все вместе решили предоставить финансовую помощь подразделениям Вооруженных сил Украины. Братчук подчеркнул, что ни одного исключения для нарушителей комендантского часа, кто бы это ни был или правил в работе данных клубов, не будет.
Между тем в анонимных телеграм-каналах города появилось заявление одного из сотрудников клуба, который утверждает, что все это ложь, и на самом деле никто не был наказан. Также он написал, что никакие средства на ВСУ в клубе не собирались. Дискотека изначально была организована якобы с благотворительной целью, но кому конкретно и какая часть от собранных с отдыхающих средств уйдет — неизвестно.