Connect with us

Регіон

Директор порту «Южний» нарахував собі трошки більше зарплатні: 1,3 мільйона

Published

on

Детективи НАБУ і прокурори САП завершили розслідування по справі порту «Южний». Виявили незаконне заволодіння коштами у розмірі понад 1,3 млн грн, повідомляє Національне антикорупційне бюро України.

Серед підозрюваних виконувач обов’язків директора, головний бухгалтер та заступник директора. Усі троє були у змові, коли з квітня по серпень 2020 року, в.о. директора порту «Южний» забезпечив зайве нарахування собі заробітної плати. Це попри обмеження, встановлені законом щодо виплати заробітної плати посадовцям (не більше 47,2 тис. грн) на період дії карантину через COVID-19.

Повідомлено про підозру директору було у вересні 2022 року, а дії всіх трьох посадовців кваліфіковані за статтею: привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Регіон

Збив підлітка та поїхав: як в Одеській області шукали водія легковика

Published

on

Неповнолітній учасник дорожнього руху, який був на ровері, отримав незначні подряпини, а його двоколісник зазнав механічних пошкоджень. Про це повідомляє ГУНП в Одеській області.

Подія сталася 20 березня близько опівдня на вулиці Пролетарській у місті Балта. В поліцію зателефонував місцевий мешканець і повідомив, що його неповнолітнього сина, який їхав на велосипеді по узбіччю дороги, збив автомобіль «Volvo», що рухався в попутному напрямку, і з місця аварії втік. На щастя, юнак не зазнав тілесних ушкоджень, окрім подряпин.

Особу правопорушника, яким виявився 64-річний місцевий житель, поліцейські встановили протягом кількох годин. З його слів, він покинув місце пригоди після того, як  пересвідчився, що з хлопцем все гаразд. 

На вимогу поліцейських пройти перевірку на стан сп’яніння чоловік дав згоду, але попередив, що після скоєння ДТП вжив алкогольний напій. Перевірка показала, що він був нетверезий.

Адміністративні матеріали правоохоронці вже скерували до суду. Максимальне покарання, яке  загрожує порушнику, штраф у розмірі  34000 гривень або адміністративний арешт на строк п’ятнадцять діб, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.

Continue Reading

Війна

Безкоштовне протезування військових та цивільних в Одесі

Published

on

В Україні протезування безкоштовне. Але постраждалі внаслідок бойових дій не завжди поінформовані або не вірять у можливості української медицини, тому часто шукають можливості протезування за кордоном. Так, для отримання якісного протеза в Україні потрібно пройти певні бюрократичні процедури. Але в Україні та Одесі встановлюють сучасні протези і роблять це безоплатно та якісно.

У зв’язку з актуальністю цієї теми консультанти VETERAN HUB створили спеціальну інструкцію для військовослужбовців, ветеранів та всіх, хто потребує протезування в Україні.

Отже, протези — це технічні засоби реабілітації, які можна безоплатно отримати від держави й водночас пройти реабілітаційний курс з користування ними. 

На них можуть претендувати:

  • особи з інвалідністю;
  • діти з порушеннями опорно-рухового апарату;
  • військовослужбовці; 
  • мирні громадяни, які дістали поранення внаслідок військової агресії російської федерації проти України; 
  • ті, на кого поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист».

Щоб отримати безоплатний протез або інший технічний засіб реабілітації слід пройти кілька кроків процедури:

  • Подати заяву та повний пакет документів або до ЦНАП, або до органу соціального захисту населення, або через електронний кабінет особи з інвалідністю;
  • Ознайомитися з інформацією про технічні засоби реабілітації та переліком підприємств, які забезпечують протезами в рамках державної підтримки;
  • Отримати від Фонду соціального захисту інвалідів повідомлення про ухвалене рішення та сформоване електронне направлення;
  • Звернутися до обраного вами підприємства із заявою. Пам’ятайте, ви маєте право поміняти підприємство на інше протягом 14 календарних днів з моменту звернення;
  • На підприємстві вам підберуть протез та сформують замовлення для індивідуального засобу реабілітації або анкету для серійного засобу реабілітації. 
  • Вам потрібно перевірити та підписати замовлення або анкету;
  • Після примірки протеза, якщо він вам підійшов, підпишіть замовлення або анкету повторно та акт приймання-передачі робіт; 
  • Отримайте протез, настанову щодо експлуатації та гарантійний талон.

Документів небагато: копія паспорта, копія коду, рішення ВЛК, витяг з наказу командира для військових або рішення МСЕК для цивільних.

Як розповів Віталій Кольцов, директор Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю під час брифінгу у Ukraine Media Center Odesa, близько сотні підприємств в Україні мають ліцензію на протезування. 

“Військові та цивільні можуть провести протезування не тільки в Одесі, а й в інших містах. Це залишається на розсуд людини… Всі наші комплектуючі – іноземного виробництва, тому ці протези не гірші закордонних”.

Перелік підприємств усіх форм власності, які виготовляють, постачають і ремонтують технічні засоби реабілітації та відповідають кваліфікаційним вимогам, установленим Мінсоцполітики, розміщений на сайті Міністерства соціальної політики України у розділі «Особам з інвалідністю». Переглянути перелік підприємств також можна за посиланням.

До кожного індивідуального засобу реабілітації підприємство видає документ щодо експлуатації і талон на гарантійний ремонт. Нині особи, яким визначено потребу в забезпеченні засобами реабілітації, забезпечуються ними безоплатно державними коштами, у межах граничної ціни на такі вироби.

Андрій Белозьоров, провідний фахівець з протезування та ортезування Одеського казенного експериментально протезно-ортопедичного підприємства додав, що протезування військових мало відрізняється від роботи з цивільними. 

“Після ампутації кінцівки має пройти певний термін для формування кукси близько 3-4 місяців. В цей період лікарі звертаються до протезувального центру, який замовляє комплектуючі для протезів під конкретного пацієнта. У нас на підприємстві є стаціонар первинного протезування. Це місце, де людина вчиться ходити на протезі. Є доріжка для ходьби у приміщенні та інша доріжка з піщаним покриттям для ходьби на вулиці. Поки людина самостійно не ходитиме на протезі, який виробили, вона знаходиться у стаціонарі. Військові зазвичай потребують більш мобільних протезів, бо є хлопці, які хочуть повернутись на фронт. Зазначу, що у нас є медико-технічні бригади, тобто якщо через проблеми з протезами людина не може до нас доїхати — виїжджаємо ми. Лагодимо на місці, або в стаціонарі”, — виокремив Андрій Белозьоров.

Наразі немає черг на послугу протезування, швидкість залежить лише від наявності документів. Проте Тетяна Рудь, фахівчиня медичного відділу Одеського казенного експериментально протезно-ортопедичного підприємства зазначила, що треба звертатись навіть поки документи готуються. Цей час займатимуться підготовкою кукси та реабілітацією. 

Додамо, що в Україні працює довідкова лінія з питань протезування кінцівок.  “Гаряча лінія” з питань протезування кінцівок працює для підтримки осіб, які втратили кінцівки, та задля впровадження якісних технологій протезування в Україні. Отримати консультацію можна за номером: 050-177-68-39.

Continue Reading

Кримінал

Побив дружину до черепно-мозкової травми: житель Білгород-Дністровського району піде під суд

Published

on

Чоловік принижував, бив та забирав особисті речі своєї дружини. Поліціянти затримали його, повідомили про підозру у вчинені психологічного, фізичного та економічного насильства. Чоловіку загрожує два роки у в’язниці, повідомляє ГУНП в Одеській області. 

“Треба віддати належне 21-річній дівчині, яка не стала замовчувати свавілля свого чоловіка, а звернулася в поліцію. Громадянин, старший за заявницю на 13 років, принижував її лайливими словами, жбурляв у неї предметами вжитку, відбирав телефон та інші особисті речі. Дійшло до того, що чоловік побив дружину так, що вона потрапила в лікарню з черепно-мозковою травмою”, – йдеться у повідомленні. 

Свою поведінку кривдник пояснював невдоволенням тим, як дружина виховує їхнього сина.

Поліцейські декілька разів складали відносно правопорушника адміністративні матеріали за домашнє насильство, передбачене ст. 173-2 КУпАП, відсторонили його від потерпілої терміновим заборонним приписом та попередили про кримінальну відповідальність. Громадянин був покараний штрафом, однак належних висновків для себе не зробив і почав телефонувати дружині з погрозами, і навіть прийшов до неї у лікарню, де публічно принизив. Тому правоохоронці розпочали провадження за  статтею 126-1 Кримінального кодексу України.

«Зібравши достатньо доказів, поліцейські територіального відділу поліції під процесуальним керівництвом Білгород-Дністровської прокуратури висунули фігуранту обвинувачення у домашньому насильстві, тобто умисному систематичному вчиненні фізичного, психологічного, економічного насильства відносно дружини,  що призвело до психологічних страждань, емоційної залежності та погіршення якості життя потерпілої. Обвинувальний акт правоохоронці вже скерували до суду. 

Тепер, згідно з діючим законодавством, чоловіку загрожує покарання у вигляді громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до двох років», – повідомив начальник Білгород-Дністровського районного відділу поліції Павло Бобчинський.

Нагадаємо, що у червні Україна стала 36-країною,  яка ратифікувала Стамбульську конвенцію. І цей документ, який близько десяти років збирав пил на полицях Верховної Ради, вносить значні зміни до українського законодавства і надає більшого захисту жертвам усіх видів насильства. Це міжнародний договір, який визнає насильство щодо жінок, чоловіків, дітей та порушення прав людини — і юридично зобов’язує створити правову базу для боротьби із жорстокою поведінкою стосовно інших людей. 

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.