Connect with us

Криминал

Як В’ячеслав Непоп намагається «втулити» новий РК у Платонівському провулку впритул до школи і садка

Published

on

У 2016 році КП «Київське інвестиційне агентство» (КИА) отримало дозвільну документацію на будівництво 16-поверхового будинку за адресою: провулок Платонівський, 6 у Солом’янському районі Києва.

Організувати будівництво взялося КП «Житлоінвестбуд-УКБ», яке залучило для цього сумнівне ТОВ «Український холдинг будівельних проектів» та самовільно збільшило проектну висотність будівлі до 23 поверхів. У 2018 році роботи почалися незважаючи на те, що є чітке розуміння: будівельний кран з технікою знаходяться на території школи, загрожують життю мешканців житлового кварталу, а самі роботи проводяться з порушенням державних будівельних, пожежних норм, санітарно-епідеміологічних вимог до експлуатації дитячих установ.

Про це KV стало відомо з повідомлення в соціальній мережі експерта з питань держуправління у сфері містобудування, екс-заступника головного архітектора Києва Віктора Глеби.

Що за будівництво

Гліба повідомляє, що на сьогодні за адресою провулок Платонівський, 6 у Солом’янському районі Києва ведуться активні будівельні роботи по зведенню нового 23-поверхового житлового комплексу. При цьому будівництво ведеться впритул до спеціалізованій школі №7 та дитсадку №223, що, на його думку, є грубим порушенням державних будівельних норм.

Як стало відомо KV, старт даного будівництва був дан распоряжениемКиевской міськдержадміністрації (КМДА) від 22.12.2016 №1311 “Про затвердження проекту «Будівництво житлового будинку з об’єктами соціально-культурного призначення та підземним паркінгом (з виділенням частки квартир для постраждалих від діяльності ГІБК “Еліта-центр «) у провулку Платонівському в Солом’янському районі Києва».

Згідно з проектом, передбачається, що за вказаною адресою повинен бути побудований 1-секційний, 23-поверховий, монолітно-каркасний будинок.

Вид майбутнього РК

Замовником будівництва будинку по провулку Платонівський, 6 виступає КП «Київське інвестиційне агентство»(*), забудовником і девелопером — КП «Житлоінвестбуд-УКБ»(**). У базі даних Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ) є інформація про виданий дозвіл на проведення будівельних робіт по зазначеному об’єкту.

Дані з бази ДАБІ

Ще 20.11.2015 року Департамент містобудування та архітектури КМДА видав КП «Київське інвестиційне агентство» містобудівні умови та обмеження (ГУО) на будівництво зазначеного об’єкта №848/15/12-3/009-15/.

Дані з сайту містобудівного кадастру

Підрядником будівництва виступає ТОВ «Український холдинг будівельних проектів». Саме з цією фірмою, згідно з даними «Вісника державних закупівель», КП «Житлоінвестбуд-УКБ» 19 жовтня 2016 року уклало відповідний договір. Вартість угоди склала 198 млн 279 тис. 402 гривень.

Згідно з «Вісником», підрядник зобов’язувався до липня 2018 року побудувати 23-поверховий монолітно-каркасний будинок по вул. Платонівської на 210 квартир з дворівневим паркінгом та нежитловими приміщеннями на першому поверсі. Загальна площа житла повинна була скласти 11 тис кв. м, а будівництво оцінили у 18 тис. гривень за «квадрат». Втім, у 2018 році будівельні роботи тільки почалися

Будівельні роботи

Вимоги активістів

Віктор Гліба повідомляє: будівельні роботи на зазначеній земельній ділянці проводяться цілодобово «з порушенням державних будівельних норм, пожежних норм, санітарно-епідеміологічних вимог до експлуатації дитячих установ». Зокрема, за його інформацією, будівельний кран і техніка знаходяться на території школи і загрожують життю і здоров’ю мешканців житлового кварталу.

Справа в тому, що згідно Державним санітарним правилам і нормам, ділянки під забудову шкіл повинні розташовуватися в зонах населеного пункту з дотриманням санітарних норм щодо відстані від джерел викидів шкідливих речовин, шуму, вібрації, електромагнітних та іонізуючих випромінювань. Не допускається їх розміщення в санітарно-захисних зонах промислових підприємств та інших об’єктів, що є джерелами забруднення довкілля небезпечними факторами.

Зліва — відстань від будівельного паркану до школи. Праворуч — від дитсадка

Віктор Гліба висунув ряд вимог, зокрема:

  • Скасувати розпорядження КМДА №1311 від 22.12.2016 року «Про затвердження проекту будівництва житлового будинку з об’єктами соціально-культурного призначення та підземним паркінгом».

  • Скасувати розпорядження КМДА №398 від 05.04.2017 року «Про тимчасове обмеження руху транспортних засобів із зайняттям тротуару та проїжджої частини провулка Платонівського на час виконання робіт з будівництва житлового будинку з об’єктами соціально-культурного призначення та підземним паркінгом у провулку Платонівському в Солом’янському районі Києва» як таке, що суперечить Земельному кодексу України та легализующее незаконні наміри щодо захоплення земельної ділянки громадського призначення (транспортно-пішохідна зона громадського користування).

  • Скасувати «План організації будівельного майданчика і руху автотранспорту», як такий, що порушує права дітей на безпечну і комфортну середу і піддає відвідувачів школи і садочка небезпеки (будівельний кран установлений безпосередньо поруч зі школою).

  • Скасувати містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки №848/15/12-3/009-15 від 20.11.2015 року та містобудівний розрахунок, розроблений ТОВ «Архиплан» (ліцензія АВ 595254), як порушення ЗУ «ПРО регулювання містобудівної діяльності», ЗУ «Про основи містобудування», ЗУ «ПРО будівельні норми» в частині невідповідності намірів забудовника затвердженої містобудівної документації.

  • Скасувати наказ КП «Житлоінвестбуд-УКБ» від 19.10.2016 №75 про затвердження проекту «Будівництво житлового будинку з об’єктами соціально-культурного призначення та підземним паркінгом у провулку Платонівському в Солом’янському районі Києва» як містить ознаки корупційної змови посадових осіб місцевого самоврядування та комерційних організацій (з метою одержання неправомірної вигоди), що призвело до значних втрат місцевого бюджету.

  • Скасувати дозвіл № ІV 115163131320 від 08.11.2016 на “Будівництво житлового будинку з об’єктами соціально-культурного призначення та підземним паркінгом у провулку Платонівському у Солом’янському районі. Києва» як видане з істотними відхиленнями від ДБН 360-92** в частині щільності забудови, нормативних відстаней, площі майданчиків, кругових протипожежних проїздів, забезпечення паркінгами, озелененням, паркувальними місцями і т. д.

  • Провести позапланову перевірку на предмет дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності суб’єктами господарювання при виконанні будівельних робіт.

Самоуправство Непопа

Зазначимо, Віктор Гліба також володіє інформацією, що в даний момент Солом’янським управлінням поліції Києва вже ведеться розслідування за ст. 356 КК України — Самоправство. За його інформацією, кримінальне провадження було внесено до ЄРДР за №1201710009000498. Відзначимо, в єдиному реєстрі судових рішень поки немає постанов по справі з зазначеним номером.

Втім KV відомо про іншій кримінальній справі за цими фактами, внесеному в ЄРДР за №42018101100000072 5 травня 2017 року Солом’янським управлінням поліції Києва.

Слідство з’ясувало, що спочатку за договором з Департаментом економіки і інвестицій КМДА КП «Житлобудинвест-УКБ» зобов’язане було побудувати в провулку Платонівському 16-ти поверховий житловий будинок із загальною площею квартир 9945 кв. м. Кошторисна вартість будівництва була визначена в розмірі 86 млн 613 тис. гривень.

Однак потім з’ясувалося, що посадові особи КП «Житлоінвестбуд-УКБ» самовільно збільшили площу забудови практично в 2 рази — з 9 тис. 945 кв. м. до 18 тис. 818 кв. м. Загальна кошторисна вартість будівництва при цьому зросла з 86 млн 613 тис. гривень до 219 млн. гривень. Підозрюваним загрожує штраф розміром до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до трьох місяців.

Кому ще вигідно

За даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ «Український холдинг будівельних проектів» зі статутним капіталом 15 тис. гривень було засновано у 2010 році. Керівником і кінцевим бенефіціаром цієї фірми значиться Євген Рябоконь, а підписантом — Олександр Мирний.

Як раніше повідомляла KV, фірма з такою ж назвою, як у переможця, відзначилася в свій час на роботах в аеропорту «Бориспіль», у Верховному суді України і навіть будувала логістичний комплекс в Яготині для «Рошен».

Зазначимо, ТОВ «Український холдинг будівельних проектів» також був фігурантом кримінальної справи за фактом розкрадань КО «Київзеленбуд». Так, 6 червня 2017 року КО «Київзеленбуд» уклало з цією компанією договір на виконання робіт з реконструкції парку відпочинку «Оболонь» в урочищі «Наталка» по Оболонській набережній (5 і 6 пускові комплекси). Сума договору склала 22 млн 610 тис. гривень. Слідство вважає, що ці кошти були переведені в готівку посадовими особами компанії та розподілені між учасниками злочинної оборудки.

Нагадаємо, обов’язки генерального директора КП «Київське інвестиційне агентство» з 25 червня 2018 року виконує Юлія Тур. Її попередником, також виконуючим обов’язки, був В’ячеслав Госюнас.

Департамент містобудування та архітектури КМДА з 1 листопада 2016 року очолює Олександр Свистунов. Всі питання містобудування та будівництва в Києві курирують заступник голови КМДА Олександр Спасибко і заступник голови КМДА В’ячеслав Непоп.

З липня 2018 року обов’язки директора КП «Жилинвестстрой-УКБ» виконує Сергій Данилович. До цього, з 2002 року підприємством керував В’ячеслав Непоп(на фото), який 27 липня 2018 року призначений заступником голови КМДА. Зазначимо, багато хто до цих пір називають його негласним куратором цього КП.

* КП «Київського інвестиційного агентство» (код ЄДРПОУ 21655857)

** КП «Житлоінвестбуд-УКБ» (код ЄДРПОУ: 31958324)

*** ТОВ “Український холдинг будівельних проектів» (код ЄДРПОУ 37402189)

«>

12.04.2019
17:04
Источник

Click to comment

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Copyright © 2017-2022. С Любовью к Одессе - Дайджест Одесских новостей