Криминал
Лікарська недбалість? В Дніпрі після гри у футбол помер 12-річний хлопець
12-річний Кирило Орлов помер у реанімації обласної лікарні в Дніпрі. Напередодні хлопчик грав у футбол з однолітками.
Хлопці згадують, що під час гри Кирило випадково зіткнувся головою ще з одним хлопчиком. Але все начебто обійшлося. Видимих серйозних травм не було. Кирило дограв матч і пішов додому. А потім йому стало погано…
— Син до вечора почав скаржитися, що у нього сильно розболілася голова і його нудить, — розповіла «ФАКТАМ» мама підлітка Ганна Орлова. — Я подзвонила сімейного лікаря: що робити? Лікар вислухав симптоми і сказав, що, напевно, у Кирила отруєння. Мало чи що? Може шаурму їв? Везіть в лікарню, будемо ставити крапельницю.
Після крапельниці сина дійсно перестало нудити. Повернулися додому. А на ранок Кирило прокинувся — тримається за голову: знову болить. В тій лікарні, де йому ставили крапельницю, Кирилу зробили ехоенцефалографія. Подивилися, кажуть: «У вашого сина один судину головного мозку збільшився до півтора міліметрів. Ми тут вже нічого не можемо зробити. Везіть у дитячу обласну лікарню. Можливо, знадобиться операція».
У Дніпропетровську обласну лікарню Анна привезла сина близько 12 години дня. Хлопчика помістили в палату. Жоден лікар не зайшов до нового пацієнтові, аби оглянути його. Тим часом на те, щоб врятувати життя Кирилу залишалося всього кілька годин.
— Я вибігла в коридор. Бачу, йде медсестра. Запитую: «Чому до сина ніхто не підходить?» — «У нас зараз всього два лікаря. І обидва вони на операції. Чекайте». І пішла далі. Повертаюся в палату, а Кирило ледь не плаче: «Мамо, болить! Сильно!»
Вже що я тоді робила: просила, благала, щоб санітарка покликала хоч якогось лікаря. Була одна відповідь: «Чекайте!». Так минуло три години. Я весь час перебувала з сином. Він дуже погано себе почував. Іноді все-таки вибігала в коридор, сподіваючись побачити кого-небудь з персоналу.
Нарешті в три години дня побачила завідувача відділенням нейрохірургії Володимира Агафонова. «Чому ви не огляньте мого сина?» — питаю. «Та я вже бачив його виписку з районної лікарні. У нього все нормально». — «У Кирила сильно болить голова. Давайте зробимо МРТ!» — «Яке МРТ? Це ж не лікування. Знаєте, у мене таких, як ваш Кирило — ще 200 хлопчиків на тиждень. Я йому виписав лікування. Все буде добре». І пішов.
Минуло ще дві години. Прийшла медсестра з крапельницею. Питаю: «Що ви будете капати?» — «Доктор сказав, що у вашого сина отруєння». І знову поставила ту ж крапельницю, що і в районній лікарні.
— Як почувався Кирило?
— Погано. Він був дуже слабким. Голова боліти не переставала. До вечора знову жоден лікар не зайшов у палату. А потім сталася біда. Кирило втратив свідомість. Це було вже майже вночі. І тут з’ясовується, що на зміну немає жодного чергового нейрохірурга. З усіх лікарів — тільки один інтерн. Але я вже всіх сполошила. Вже і МРТ знайшлося. Виявилося, що той посудину в голові у мого сина збільшився ще більше і став товщиною 12 міліметрів! Я краєм вуха почула, як один доктор говорить іншій, що посудину міг збільшитися через крапельниці.
Почали в терміновому порядку готувати операційну. Лікаря по телефону з будинку викликали. Операцію зробили, але було вже пізно. Кирило помер у реанімації, так і не приходячи в свідомість. Хірург, який робив операцію, сказав, що було втрачено час. Приблизно 6-7 годин. Якби операцію почали раніше, Кирила можна було б врятувати.
— Ви бачили після смерті Кирила завідувача відділенням Володимира Агафонова?
— Вранці бачила його. Він просто сказав: «Так вийшло». І все. А Кирила вже не повернути.
— І вибачення не попросив?
— Ні. Більше взагалі не було ніяких розмов.
— Ви зверталися в поліцію?
— Так, написали заяву в управління міської поліції. Будемо добиватися справедливого покарання. Хоча нам сказали, що лікарів рідко карають…
У Дніпропетровській обласній дитячій лікарні ситуацію поки не коментують. Однак місцевим журналістам вдалося задати питання завідувачу відділення Володимиру Агафонову:
— Чи Могли врятувати дитину, якщо б МРТ призначили ще вдень?
— Може бути, щось змінилося б, а може й ні, — відповів Володимир Агафонов. — У хлопчика була велика гематома, яка може почати проявляти себе, коли дуже сильно зміщений мозок.
В інтернеті можна знайти багато позитивних відгуків про Дніпропетровській обласній лікарні і про Володимира Агафонове. Люди розповідають, як цей лікар рятував їх дітей. Але є й інші коментарі, і їх чимало.
«З цією лікарнею (його в народі називають „Космичкой“, по назві вулиці, де вона розташована) і в мене погано виходило. Поки грошей не пообіцяла, операцію дитині не починали. Добу тягнули, поки не підняла крик. Трохи перитоніту не дочекалися», — написала викладач Леля Мосолова.
«Десять років тому ми з сином теж були в цьому відділенні і зіштовхнулися з байдужим ставленням лікарів, поки чоловік і моя мама не влаштували скандал. Жахливо, що за стільки років нічого не змінилося. Тоді теж Агафонов чергував. Він був ще не заввідділенням, а просто лікарем і теж сказав, що він втомився після операції і йому потрібно відпочити», — згадує Юлія Васильєва.
«2 квітня Агафонов вигнав мою племінницю в задовільному стані з лікарні. При цьому головний біль, запаморочення, біль у спині. Виганяли так швидко, що забули зняти катетер! До цього ще багато несправедливості на кожному кроці і з приводу МРТ. Ми теж вимагали. Але його зробили на 6-й день після травми голови», — скаржиться Анна Пучкова.
«П’ять років тому в приймальне на Космичке привезли мою 17-річну доньку. Теж з сильним головним болем. Я в цей час була на роботі. Так поки я туди доїхала, моя дитина так і лежав під кабінетом у адміністратора, корчачись від болю. Ніхто нею не займався. Приїхала, заплатила гроші й відразу нейрохірург знайшовся. А в минулому році з семирічним сином приїхала. Температура була 40,2!!! Так вони нас в такому стані по всій лікарні ганяли, поки дитина прямо там рвати не почав. Спочатку навіть слухати не хотіли тому, що ми самі приїхали, а не стали „швидку“ чекати», — обурюється Наталя Василевська.
Кирилу Орлову було всього 12 років. Хлопчик займався спортом. Відвідував у футбольну секцію. Був фізично добре розвинений і виглядав трохи старше своїх однолітків. У його батьків підростає ще один син, якому три з половиною роки.
«>
10.04.2019
07:29
Источник
Культура
Судьбу памятника Екатерине в Одессе решат общественные слушания
В Одессе состоится общественное обсуждение дальнейшей судьбы памятника «Основателям Одессы», расположенного на Екатерининской площади в центре города. Мероприятие пройдет под руководством управления по объектам культурного наследия Одесского городского совета в форме интернет-конференции 19 сентября в 12.00.
С учетом предложений, полученных по результатам общественного обсуждения, в период с 20 сентября 2022 года по 20 октября 2022 года включительно будет проводиться электронный опрос территориальной громады Одессы по данному вопросу с использованием вебпортала «Социально активный гражданин» Одесского городского совета.
Напомним, недавно на президентском портале было размещено несколько петиций с требованием снести монумент. Президент рассмотрел эти предложения и заявил, что судьбу памятника должны решать городские власти Одессы.
Регион
В нацпарке «Тузловские лиманы» высохли уникальные озера
В Национальном природном парке «Тузловские лиманы» в Одесской области практически высохли уникальные мелкие внутренние озера, названные в честь академика Ювеналия Зайцева.
Об этом сообщил бывший руководитель нацпарка эколог Иван Русев.
Причиной высыхания озер стало то, что в этом году вода в лиманы почти не поступает извне.
«Не было и стока пресной воды по малым рекам в лиманы. К тому же в этом году уровень воды в реке Дунай крайне низок за последние десятилетия, поэтому вода в лиманы Джантшейский и Малый Сасык тоже оттуда не поступает и не пополняет озера», – объясняет Русев.
По его словам, сейчас «совсем» не поступает вода и из Черного моря в Тузловские лиманы. Помимо влияния военных действий на отсутствие водообмена одной из причин Русев также назвал тот факт, что администрация области не предоставила рыбакам разрешения открыть пропасть за собственные средства.
«Одесская ОГА, а именно заместитель главы ОГА Олег Муратов и Департамент экологии ОГА Павел Буланович противозаконно блокировали выдачу разрешений местным рыбакам, которые готовы были за свои средства сделать такую важную природоохранную работу, о чем я писал раньше и открыть пропасть. Но этого не произошло» , – подчеркивает сотрудник Национального парка.
В результате испарения воды из лиманов на фоне отсутствия водообмена привело к полному высыханию заповедных озер, где были сосредоточены уникальные птичьи «садики» галагазов (род уток), говорит Русев.
Национальный парк «Тузловские лиманы» — природоохранная территория в Украине на территории Белгород-Днестровского района Одесской области.
Культура
На одесской дискотеке благотворительно повеселились
В Одессе разгорелся скандал вокруг случаев нарушения комендантского часа развлекательными заведениями. Наибольший резонанс вызвала дискотека в клубном отеле М1 на Ланжероне, видео с которой появилось в соцсетях ее участников. Шум и веселье многие сочли опасными и неуместными во время войны, когда в Одессе страдают переселенцы, в госпиталях лежат раненые, а Николаев ежедневно бомбят ракетами оккупанты.
Ситуация привлекла внимание военной администрации. О том, как поступили с нарушителями, рассказал спикер главы Одесской военной администрации Сергей Братчук.
Он заявил, что и персонал клуба и все посетители поняли, что они нарушили правила, поэтому принесли свои извинения и все вместе решили предоставить финансовую помощь подразделениям Вооруженных сил Украины. Братчук подчеркнул, что ни одного исключения для нарушителей комендантского часа, кто бы это ни был или правил в работе данных клубов, не будет.
Между тем в анонимных телеграм-каналах города появилось заявление одного из сотрудников клуба, который утверждает, что все это ложь, и на самом деле никто не был наказан. Также он написал, что никакие средства на ВСУ в клубе не собирались. Дискотека изначально была организована якобы с благотворительной целью, но кому конкретно и какая часть от собранных с отдыхающих средств уйдет — неизвестно.