Connect with us

Бізнес

Одещина повністю забезпечить себе хлібом

Published

on

Одеська область повністю буде забезпечена продовольчим зерном для виробництва хліба, борошна та круп. Збіжжя вистачить й для реалізації на експорт.

Про це заявив начальник Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко під час візиту у одеську Бессарабію, повідомляють у ОВА.

На сьогодні, аграріями Одеської області обмолочено 40% засіяних площ і намолочено більше 900 тисяч тонн зерна. Головна хлібна культура озима пшениця в середньому дає по 23 центнера з гектара.

В аграрних господарствах очільник області особисто ознайомився з ходом збиральної кампанії цьогорічного врожаю, а на підприємствах переробної та харчової промисловості – з процесом виробництва важливих продуктів харчування. Окремо Максим Марченко провів робочу нараду з аграріями південних районів Одещини, в ході якої обговорив ряд проблемних питань регіонального агросектору.

«Тривають жнива. Хочу подякувати всім нашим аграріям, що ми з хлібом. Колись ці літні дні звалися «битвою за урожай». Тоді це була вимушена алегорія. Зараз, на жаль, жорстока реальність. Наші захисники боронять рідну землю на фронті, а фермери – забезпечують продовольчу безпеку. Так от, одеські аграрії засівали українські ниви – вони і зберуть наш хліб. Ми не дозволимо російським окупантам знищити чи вкрасти ані колоска одеської пшениці», – підкреслив Максим Марченко.

Continue Reading
Click to comment

Бізнес

Мінкульт “стимулюватиме” священиків УПЦ МП піти з лаври

Published

on

Мінкульт України має намір повернути майно Києво-Печерської лаври у користування державі, однак застосовувати насильство до ченців, які відмовлятимуться залишати територію лаври – не будуть. Водночас правоохоронці “стимулюватимуть” їх покинуть територію. Про це у вівторок, 14 березня, в ефірі телемарафону заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, передає Кореспондент.

Покинути лавру насамперед зобов’язані керівники УПЦ МП.

“Якщо хтось і має виїжджати у перших рядах, на мій погляд, то це керівники, які вели незаконні забудови на території об’єкту ЮНЕСКО протягом багатьох років – митрополити Павло, Антоній, Синодальне управління, Адміністрація УПЦ МП… А потім можна говорити про всіх інших”, – сказав Ткаченко.

Коментуючи заяву митрополита Павла, який має намір “до останнього відстоювати свої права” та не звільняти територію Лаври, а ще анонсував “апокаліпсис, який розпочнеться з України”, Ткаченко зазначив, що “цей персонаж”  протягом багатьох років був героєм багатьох репортажів і говорив за цей час різні речі.

“Прислухатися до його слів потрібно відносно – це перше. А друге – я упевнений, що ситуація кардинально зміниться, коли ці громадяни покинуть територію лаври. Думаю, спільна робота фахівців та правоохоронців стимулюватиме таке їхнє рішення”, – сказав глава Мінкульту.

Continue Reading

Бізнес

В Одесі є 80 будмайданчиків: як зводити хмарочоси та купувати житло під час війни

Published

on

Великий бізнес потребує великої відповідальності. Ринок нерухомості раніше був привабливим для інвестицій, що з боку іноземців, так і українців. Зараз ситуація складна, ті, хто думав вкластись — переймаються, ті хто вклався — нервують. Ніхто не може дати стовідсоткових прогнозів на майбутнє, але ринок все ж стабільно повільний. 

Старі проєкти та нові умови 

Більшість одеських забудовників відновили свою роботу зі зниженими темпами. Як зазначив Олександр Авдєєв, начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, під час брифінгу в Ukraine Media Center Odesa, на сьогодні в Одесі є 80 будівельних майданчиків. Неможливо точно засвідчити, що якісь з них не працюють. Робота може не йти щоденно через затримання матеріалів, утворення нових логістичних ланцюжків, критичний стан електроенергії. 

Щоб уникнути недобудов, потрібно зосередитись на вже розпочатих проєктах. Реєстрація нових проєктів у 2022 році зменшилась у 10 разів, враховуючи, що протягом січня та лютого минулого року будівельники мали довоєнні амбіційні плани. «Раніше Управління архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради реєструвало протягом року від двох до трьох тисяч дозвільних документів. За 2022 рік зареєстрували всього 300», — додав Авдєєв.

Усі нові проєкти мають враховувати нові державні будівельні норми, які почали діяти з 1 вересня 2022 року — це 11 нових норм та зміни у 14 старих. Насамперед наші ДБН не оновлювались з часів царя Панька і не були затвердженні якимось органом, а відтепер вони стають обов’язковими та законними. Здебільшого увага зосереджена на додаткових умовах для безпеки цивільного населення, створенні бомбосховищ/укриттів.

Але змінились і запити інвесторів. По-перше, з’явилась нова категорія зацікавлених — ВПО. По-друге, нерухомість наразі не є найвигіднішим варіантом для інвестицій коштів. Люди тепер купують квартири для себе і хочуть, якнайменше, мінімальний ремонт.

Дивитись чи купувати? 

Руйнування житлового фонду під час війни створює потребу. Наразі це вже сотні тисяч неплатоспроможних людей. Провокуються нові умови для продажу й втручатись доводиться державі та органам місцевого самоврядування. Є думки, що саме державні програми, наприклад, видача майнових сертифікатів, які можна конвертувати у реальні гроші — покращать ситуацію. Також це можуть бути нові умови іпотек, кредитів на житло.

Серед урядових програм, з кінця жовтня минулого року запрацювала «єОселя», що передбачає надання пільгових іпотечних кредитів під 3% та 7% річних для придбання квартири.

За умовами кредитування пільгова ставка складатиме 3% на термін максимум 20 років, з 20% мінімальним початковим внеском.  Наразі кредитують банки-учасники програми: Ощадбанк, ПриватБанк, Глобус Банк, Укргазбанк, Sky Bank. Максимальні суми кредитів відрізняються у кожній установі. Більша кількість заявок оформлена військовослужбовцями, але програма доступна і для інших категорій: медиків, педагогів, науковців.

Ганна Шевченко, заступник начальника філії Одеського обласного управління АТ «Ощадбанк» з роздрібного бізнесу під час брифінгу розповіла: «За цією програмою в країні надано більше ніж 700 кредитів на загальну суму більше мільярда гривень. В Одесі видано 19 кредитів на суму 27 мільйонів гривень». Це невеликі цифри, найбільша активність за програмою — у столиці та Київській області, Львові, Івано-Франківську, Луцьку.

Загалом, кредитування та отримання грантів, додаткового фінансування наразі здебільшого єдиний варіант встояти у складній економічній ситуації. Нагадаємо, про 5 програм, які будуть корисними для бізнесу

Continue Reading

Бізнес

Одеса може прийняти “Експо-2030”

Published

on

Попри війну, Одеса змагається за можливість стати місцем проведення Всесвітньої виставки «Експо-2030». В Україні наразі створено Координаційний комітет з підготовки та участі нашої держави у відборі країни-господаря цієї виставки.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні Уряду 23 серпня.

Як йдеться, заявку на участь у відборі Україна подала ще 15 жовтня 2021 року, запропонувавши обрати Одесу містом проведення «Експо-2030». Тема заходу — «Відродження. Технології. Майбутнє» (Reneissance. Technology. Future).

«Участь України у відборі на право провести «Експо-2030» приверне увагу світу до нашої країни та сприятиме її відновленню. У разі нашої перемоги проведення виставки в Одесі дасть потужний імпульс для інвестиційних надходжень, що підвищить економічну активність та позитивно вплине на розвиток інфраструктури країни в цілому і південного регіону зокрема», — зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Згідно з рішенням Уряду, Координаційний комітет очолює Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України. Також до його складу входять заступник Міністра економіки – Торговий представник України, заступники профільних міністерств та заступник Одеської ОДА. За згодою можуть бути залучені представники зацікавлених підприємств, установ та організацій.

Виставки «Експо» проводяться за рішенням Міжнародного бюро виставок кожні 5 років і є найбільш престижними іміджевими виставковими заходами у світі. Щоразу це велика міжнародна подія, на якій країни демонструють свої здобутки в інноваціях, технологічних розробках, презентують свою культуру, традиції та пропонують бачення майбутнього. На неї приїздять мільйони туристів з усього світу. Конкурс міст, які бажають приймати виставку, розпочинається майже за 10 років до дати проведення.

Минулого року Україна брала участь у виставці «Експо» у місті Дубаї вперше з власним павільйоном. За час проведення виставки український павільйон відвідали понад 1 мільйон осіб та близько 120 іноземних делегацій.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.