Connect with us

Нерухомість

Пакет акцій одеського «Оріону» виставлять на аукціон. Фото

Published

on

Фонд державного майна України повернувся до роботи з приватизації державного майна. Першим на аукціон піде пакет акцій заводу «Оріон». Дайджест Одеси побував на декількох його локаціях разом з Олександром Славським, начальником Регіонального відділення Фонду державного майна України по Одеській і Миколаївській областях. Розповідаємо головне.

Отже, аукціон відбудеться вже 12 жовтня. А об’єкт приватизації — це пакет акцій ПАТ «Машинобудівне виробниче обʼєднання «Оріон», який становить 50% статутного капіталу + 1 акція. Досить рідкий випадок, оскільки передають не безпосередньо майно, а акції. Тобто новий власник не контролюватиме все підприємство, але матиме вирішальний голос, право на управління, змогу оформити земельні ділянки чи змінити напрямок діяльності.

Загалом тут 52 об’єкти нерухомості на вулицях Житомирська, Степова, Болгарська та на Миколаївській дорозі. І стартова ціна — 7 425 784, 16 гривень без урахування ПДВ.

Ми називаємо його заводом, але він не функціонує з 2004 року, хоч і побудований у 1973-му. Останні роки головний функціонал — передача в оренду своїх приміщень, і геть не усіх. Адже частина будівель і справді знищені часом. Фінансовий результат за 2021 рік є збитком в 10 мільйонів. Збитки були і минулі кілька років. Приватизація дає шанс використати цю землю для інших цілей, позбутись розрухи та генерувати вже заробіток.

Так, тут орендують приміщення для картингу, є різноманітні цехи, ремонт автомобілів, склади, виробництво хлібобулочних виробів та інше. Орендаторів про приватизацію повідомили, в майбутньому їм доведеться домовлятись вже з новим власником.

«Оріон» — це перший об’єкт приватизації, аукціон буде 12 жовтня. Наступних днів — Науково-дослідний інститут на Івана Франка та колишній табір «Сонячний» в Сергіївці. За тиждень матимуть результати за трьом аукціонами.

«Приватизація в Одесі трохи змінилась, якщо до цього ми мали підвищений попит з боку потенційних забудовників, то зараз попит на логістичні потужності, зберігання сільгосппродукції. Що цікаво, доволі часто до нас звертаються виробничі підприємства, які власне хочуть розширюватись: меблевики, цехи, шоуруми, виробництво і т.д. Ми робимо всі кроки до того, аби пожвавити процес. Очікуємо, що ціна за цей об’єкт зросте у декілька разів. Є величезна територія на вулиці Степовій, яка поряд забудовується багатоповерхівками. Об’єкт на Житомирській цікавий тим, що має цілу купу орендарів, і якщо впорядкувати ці відносини і витрати, то можливо зможуть заробляти вже за кілька місяців. Для бізнесу, який думає про розвиток нерухомості — це привабливий об’єкт», — розповів начальник Регіонального відділення ФДМУ по Одеській і Миколаївській областях, Олександр Славський.

ФДМУ отримали завод ще в січні 2022 року, але приватизація державного майна була заморожена через воєнний стан. Хоч аукціони не відбувались, то робота йшла. Активно підшукувались нові об’єкти. Наразі це як великі об’єкти типу Ізмаїльського та Болградського винних заводів, так і маленькі — вже закриті будівлі органів місцевого самоуправління в районних центрах.

Нагадаємо, що депутат міськради Сергій Данилюк розповів про земельну комісію та запити одеситів.

Бізнес

Суд наклав арешт на напівциркульний будинок на Приморському бульварі

Published

on

В Одесі за позовом прокуратури господарчій суд наклав арешт на напівциркульний будинок на Приморському бульварі,7. Будівля оформлена на фірму сумнозвісного забудовника Руслана Тарпана, що втік за кордон від правосуддя.
У пам’ятнику архітектури тривалий час був розташований офіс девелоперської компанії «Інкор-Груп», яка належить Тарпану. У 2021 році НАБУ оголосило його у міждержавний розшук, а суд заочно заарештував. Після цього приміщення переоформили на ТОВ «Гранд Готель», де засновниками є довірені особи бізнесмена – Любов Тарпан та Раміль Шайдуллін.
У прокуратурі заявили, що фірма фактично змінила конфігурацію та геометричні розміри фундаментів спірної будівлі та без відповідної дозвільної документації надбудувала мансардний поверх. Виходячи з цього, заступник голови Одеської обласної прокуратури вимагав від суду визнати незаконним рішення держреєстратора про право власності компанії на об’єкт.

Компанію також хочуть зобов’язати знести самовільно збудовані об’єкти. Суд ухвалив накласти арешт на приміщення, а також заборонив ТОВ «Гранд Готель» та будь-яким іншим юридичним чи фізичним особам здійснювати будь-які будівельні роботи та експлуатацію будівлі на Приморській, 7. На рішення суду подано апеляційну скаргу.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.