Топ-тема
Тарифи на електроенергію підвищать
Рішення про збільшення тарифів на електроенергію доведеться ухвалити, інакше енергосистема не зможе підготуватися до наступної зими. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону “Єдині новини” сказав заступник міністра енергетики Фарід Сафаров.
“Будь-які зміни тарифів в піки зростання – це важкі та вимушені рішення. Наразі уряд і НКРЕКП опрацьовують питання, щоб зрозуміти, наскільки потрібно збільшувати тариф. Але все одно доведеться таке рішення ухвалити, оскільки інакше енергетика не зможе не те що відновитися, а й підготуватися до наступної зими, яка може бути набагато складнішою, ніж попередня”, – сказав Сафаров.
Він додав, що міжнародні партнери надають підтримку і сфері відновлення української енергетики. Це і обладнання, і кошти. Так, на цей час Україна вже отримала 150 млн євро від Євросоюзу для фонду підтримки енергетики, 200 млн гранту від Світового банку. Але, за словами Сафарова, цих ресурсів недостатньо.
Він також зазначив, що для вразливих категорій населення буде надаватися допомога, щоб вони могли сплачувати за електроенергію. Джерелами фінансування цієї допомоги можуть бути надходження від експорту електроенергії, фінансова допомога партнерів, про що зараз ведуться перемовини.
Поки кінцевого рішення про те, яким має бути тариф на електроенергію, немає.
Топ-тема
Кількість українських біженців завелика для Європи
Кількість українських біженців, які прибули до Європи після початку повномасштабного вторгнення, досягла 10 мільйонів людей.
Про це заявив комісар Європейського союзу з внутрішнього ринку Тьєррі Бретон.
Бретон заявив, що найактивніше приймають Польща, Угорщина та Чехія. Причому лише в останній (за словами Бретона) кількість мігрантів з України становить 440 тисяч осіб, тобто 4% від населення країни.
Серед усіх отримувачів тимчасового захисту у ЄС громадяни України становили понад 98%. З них жінки — 46,6%, діти — 34,2%, чоловіки — 19,2%. Тьєррі Бретон зазначає «нерівномірне співвідношення українських біженців до місцевого населення».
Це питання стосується всієї Європи, підкреслив єврокомісар: «Це проблема, яка торкається всіх нас, вона торкається нас на півдні Європи, вона торкається нас на сході».
Топ-тема
В Угорщині відкрили українську школу імені Лесі Українки
Нова українська школа імені Лесі Українки запрацювала в угорському місті Ньїредьгаза. Про це повідомили в Закарпатській обласній раді.
Навчальний заклад відкрили як філію української школи в Будапешті, де цього року також розпочався навчальний процес. Загалом відділи школи у двох містах відвідує близько сотні учнів, переважна більшість яких вимушено виїхала з України до Угорщини через російську збройну агресію.
За словами директорки школи Вікторії Бернард, у закладі є класи від 1-го до 12-го, однак, через недостатню кількість учнів, деякі з них будуть об’єднані в загальні групи. У школі вивчатимуть два предмети: українська мова і література та народознавство. Планують також заходи з відзначення державних українських та релігійних свят.
Закінчивши школу, учні отримають атестат та матимуть змогу скласти іспит з іноземної мови, щоб вступити до вищого навчального закладу.
Топ-тема
Американські фахівці допоможуть відновити Одеський порт
Інфраструктуру Одеського морського порту найближчим часом планують відновлювати та розвивати, а допоможуть в цьому фахівці з американських портів Південної Луїзіани й Нового Орлеану. Про це повідомили в Адміністрації морських портів України.
Між ДП «АМПУ» та американськими портами Південної Луїзіани і Нового Орлеану був підписаний меморандум «про взаєморозуміння». Від американських колег угоду підписав генеральний директор PortSL Пол Метьюз, з боку України – генеральний консул Віталій Тарасюк.
В рамках меморандуму українські й американські портовики планують спільно працювати у напрямках технічного проєктування, розвиту, будівництва, адміністрування, експлуатації та підтримці портової інфраструктури.
Згідно з угодою, передбачається й встановлення тісного партнерського зв’язку з Одеським морським портом.
«Сполучені Штати та Україна, будучи двома провідними світовими експортерами зерна, пишаються своєю роллю у забезпеченні світу продовольством. Цей меморандум закріплює підтримку українського народу в захисті своєї свободи і створює альянс з нашими українськими партнерами, який зосереджується на нашій спільній місії – обслуговувати клієнтів по всьому світу і створювати економічне процвітання для наших громад», – зазначив Метьюз.