Connect with us

Медицина і здоров'я

Тиждень імунізації: кому, від чого і де можна вакцинуватись в Одеській області

Published

on

Сьогодні, 24 квітня, розпочався Всесвітній тиждень імунізації. Тому до 30 квітня проходитиме багато заходів, які розповідатимуть про необхідність та переваги щеплень. 

Основне: згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, кожна дитина в Україні до 16 років має отримати щеплення від десяти небезпечних інфекцій: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та гемофільної інфекції типу b. Дорослим кожні 10 років потрібно ревакцинуватися від правця та дифтерії. Також тим, хто народився до 2000-х та не були вакциновані від гепатиту В, рекомендовано зробити це щеплення. Крім того, дорослі та діти від 5 років можуть вакцинуватись від COVID-19. Особливо важливо зробити щеплення літнім людям та людям, які мають хронічні захворювання. Адже вони набагато важче переносять хворобу та мають більші ризики померти.

Вакцини безоплатні, їх закуповують державним коштом. Вакцини від гепатиту В дорослим можна придбати самостійно, проте сама послуга щеплення — безкоштовна. 

Вакцинація — єдиний спосіб захиститися від потенційно смертельних недуг і можливість уникнути додаткових навантажень і на здоров’я громадян, і на систему охорони здоров’я загалом. Щороку вакцинація рятує 2–3 млн людей в усьому світі від небезпечних захворювань та щороку запобігає 1,5 млн летальних випадків унаслідок інфекційних хвороб. 

Як під час брифінгу зазначила директорка департаменту охорони здоров’я Одеської обласної військової адміністрації Наталя Одарій-Захар’єва, у системі охорони здоров’я зафіксовано зниження охоплення рутинної вакцинації. Це може призвести до нових епідемій, а також до перевантаження медичної системи. 

“Цього тижня мобільні бригади виїжджатимуть у маленькі села області. Щоб дізнатись, коли бригада буде у селі, потрібно звернутись до старостату або зателефонувати у реєстратуру найближчого центру  первинної медико-санітарної допомоги”, — додала директор.  

Також вона розповіла, що Міністерство охорони здоров’я передало для Одеського регіону чотири автобуси для вакцинації. На них вже щепили п’ять громад в області. 

В Одеській області надають послуги з вакцинації всі комунальні заклади первинної ланки та приватні заклади, котрі уклали договір з Національною службою здоров’я України. Від COVID-19 в Одеській області проводять щеплення 3 центри вакцинації, 83 пункти щеплення та 23 мобільні бригади. ВПО можуть отримати всі щеплення незалежно від декларації. 

Віталій Гончаров, заступник генерального директора Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України додає: “Переривання планової вакцинації, відповідно до календаря щеплень, навіть на короткий термін підвищує ймовірність спалаху інфекційних захворювань. В останні роки показники щеплення українців не перевищували 80%. Ще в жовтні 2021 року в Україні зафіксували спалах поліомієліту, а в січні 2022 року —виявили другий випадок захворювання. Циркуляція вірусу підтверджена у Рівненській та Закарпатській областях. Переміщення населення перевищує ризик спалаху. Наразі у нас зафіксований спалах кору. Вакцинація є пріоритетом”. 

Внутрішньо переміщені українці можуть зробити планове щеплення безкоштовно в будь-якому медичному закладі Одеси: діти — у дитячій поліклініці, дорослі — у Центрі первинної медико-санітарної допомоги. Переукладання декларації не обов’язкове. Первинна вакцинація проти гепатиту В та туберкульозу робиться немовлятам в усіх пологових будинках.

“Від старту вакцинальної кампанії в Одеській області було зроблено 2 мільйони 130 тисяч щеплень проти COVID-19. Попри воєнний стан в Одеській області всі медичні заклади працюють в штатному режимі: виїжджають мобільні бригади, всі вакцини є в наявності на вибір”, — зазначає генеральна директорка Одеського обласного центру громадського здоров’я Оксана Денисенко. 

Вона нагадує, що у групі ризику COVID-19 літні люди. В Одеській області серед людей старших 60 років щеплено лише 40%, а у віці понад 80 років — 20%. Це загрожує виникненням ускладнень у випадку захворювання. Спеціалісти закликають людей та їхніх родичів потурбуватись про вчасне отримання щеплення. 

Адреси кабінетів щеплень від COVID-19 в Одесі:

Київський район:

Фонтанська дор., 30/32;

Фонтанська дор., 110;

Люстдорфська дор., 170;

вул. Ільфа і Петрова, 63/1;

пров. Ушакова, 9;

вул. Шишкіна, 48/1;

вул. Ю. Геллера, 43;

вул. Левітана, 62;

вул. Ак. Філатова, 7а.

Малиновський район:

вул. Житомирська (Ак. Гаркавого), 2;

вул. Болгарська, 38;

вул. Івана та Юрія Лип, 1.

Приморський район:

Обсерваторний пров., 8;

вул. Марш. Говорова, 26;

вул. Пастера, 56;

вул. Торгова, 29/31.

Суворівський район:

вул. От. Чепіги, 54;

вул. Ак. Воробйова, 5;

вул. Героїв оборони Одеси, 52;

вул. Ак. Заболотного, 59/1;

вул. Д. Ойстраха, 7;

Балтська дор., 40;

Хаджибейська дор., 32.

Фото: Одеська міськрада

Докладно про кожне захворювання з Календаря профілактичних щеплень можна дізнатися на сайті Центру громадського здоров’я.

Медицина і здоров'я

25 нових випадків ВІЛ-інфекцій: тиждень тестування в Одесі

Published

on

З 15 по 19 травня 2023 року за підтримки Департаменту охорони здоров’я Одеської міськради та Міського центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом в Одесі було проведено Європейський тиждень тестування на ВІЛ, передає Одеська міська рада.

В усіх Центрах первинної медико-санітарної допомоги, консультативно-діагностичних центрах і лікарнях міста медики проводили безоплатне конфіденційне тестування на ВІЛ та вірусні гепатити всіх охочих.

Протягом тижня в медзакладах Одеси було проведено 1608 тестувань на ВІЛ, що дозволило вперше виявити 25 випадків ВІЛ-інфекції. Завдяки ефективній роботі мультидисциплінарних команд медзакладів всі пацієнти з позитивним результатом вже взяті під медичний нагляд, а 22 людини вже почали отримувати антиретровірусну терапію.

Безоплатний тест на ВІЛ можна зробити в усіх медзакладах Одеси – як при відвідуванні свого сімейного лікаря, так і в стаціонарі. Раннє виявлення та своєчасний початок лікування дозволяє ВІЛ-позитивним людям жити довгим повноцінним життям.

Досягнуті результати в галузі протидії ВІЛ в Одесі відповідають цільовим індикаторам глобальної ініціативи «Fast Track Cities», до якої Одеса долучилася завдяки підписанню мером Геннадієм Трухановим Паризької декларації. 

Continue Reading

Медицина і здоров'я

Обстеження дітей-переселенців в Одесі. Фото

Published

on

На базі Дитячого консультативно-діагностичного центру ім. акад. Б.Я. Резніка за сприяння БФ «Бути успішним» організовано медичне обстеження декількох десятків тимчасово переміщених дітей, повідомляє Одеська міська рада

Для маленьких пацієнтів проведено повне обстеження стану здоров’я з лабораторними аналізами та функціональними дослідженнями з використанням сучасного медичного обладнання. Після закінчення обстеження кожна дитина отримала грамоту за сміливість при проходженні медичного огляду.

Також постійні партнери з Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) передали дітлахам рюкзаки з необхідним канцелярським приладдям для навчання.

«З початку повномасштабної війни Одеса гостинно прийняла близько 70 тисяч внутрішньо переміщених українців. Медична система міста готова надавати цим людям всю необхідну допомогу, ми робимо все, щоб вони почували себе не в гостях, а вдома», — наголосив керівник міського Департаменту охорони здоров’я Левон Нікогосян. 


В Одесі всі дитячі міські поліклініки та Центр Резніка надають тимчасово переміщеним дітям всю необхідну медичну допомогу за державною програмою медичних гарантій незалежно від наявності декларації з лікарем. Центр Резніка працює за адресою: вул. Дворянська, 10.

Continue Reading

Медицина і здоров'я

Дитина народилась за кордоном: як українцям оформити допомогу

Published

on

Українці, у яких під час тимчасового перебування за кордоном з’явилася дитина, зможуть дистанційно подати документи на призначення допомоги при її народженні.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

“Для отримання коштів один із батьків має надіслати заяву на призначення допомоги та відповідні документи до органу соціального захисту в Україні за своїм зареєстрованим місцем проживання”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що докладно про те, як дистанційно подати документи й отримати допомогу при народженні дитини, описано в наведеній інфографіці.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.