Connect with us

Суспільство

У ДТЕК розповіли як оформити побутовий тариф на електроенергію для жителів одеських новобудов

Published

on

Навіть після введення багатоквартирного будинку в експлуатацію, забудовник може не завершити процедуру приєднання до електромереж. З цієї причини, новобудова вважається промисловим об’єктом, а жителі сплачують електроенергію за комерційним тарифом. Сума може становити і 5 грн/кВт-год.

На пресбрифінгу генерального директора ДТЕК Одеські електромережі Дмитра Григор’єва розповіли, що в Одесі є будинки, які понад 10 років як під’єднані до мережі, як будівельні майданчики. Протягом останніх 4 років перепідключення відбулось у 28 ЖК.

Варіанти переходу на побутовий тариф

Сьогодні врегулювати це питання можна трьома методами і загалом, це питання відповідальності забудовника, але до ДТЕК може звернутись і ОСББ, керуюча компанія чи інша уповноважена організація. Отже:

● Потрібно виконати технічні умови, щоб отримати приєднання за постійною схемою живлення та отримувати безперебійне електропостачання. Це найраціональніший шлях, який безпосередньо існував до воєнного стану. Для виконання цих умов потрібно розробити проєктно-кошторисну документацію, сплатити вартість приєднання, виконати будівельно-монтажні роботи, укласти договір з оператором системи розподілу (ОСР, тобто ДТЕК), звернутись до постачальника на укладання договору за побутовим тарифом.

● Якщо перший варіант неможливий через проблеми, викликані воєнними станом, держава запропонувала скористатись тимчасовим порядком приєднання, який наразі гарантований постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) № 352. Приєднання у цьому випадку відбувається за спрощеною процедурою отримати приєднання до електромереж. Написавши заяву до ДТЕК, замовник отримує технічні умови та обирає варіант приєднання. Далі потрібно також здійснити будівельно-монтажні роботи, потім надати гарантійний лист до ОСР про виконання цих робіт.  Наступний етап — укладання договорів з оператором розподілу та постачальником електроенергії. Протягом одного року після закінчення воєнного стану замовник має внести плату за потужність та передати збудовані мережі на баланс ОСР.

● Також можна укласти тимчасовий договір про надання послуги з розподілу електричної енергії відповідно до Постанови НКРЕКП № 1340, що дає змогу користуватися побутовим тарифом. Однак він діє тільки на період воєнного стану і рік після його закінчення. Якщо не виконати технічні умови — договори з мешканцями будинку будуть знову розірвані. 

Дмитро Григор’єв надав поради тим, хто планує купувати квартиру у новобудові, аби не потрапити на дорожчий тариф: перевіряти усі документи на стадії будівництва, звернути увагу на наявність технічних умов про приєднання до мереж, під час підписання акту приймання квартири впевнитись у введенні будинку в експлуатацію та виконанню технічних умов. Спікер зазначив, що наявність сертифіката про введення будинку в експлуатацію ще не означає виконання технічних умов.  

Чинний тариф на електроенергію

Зазначимо, що чинний тариф на електроенергію для населення покриває лише 28% витрат на її виробництво, доставку до споживачів та податків. У НКРЕКП пояснили, що ринкова ціна складається з:

● середньозваженої ціни купівлі-продажу електроенергії на ринку «на добу наперед» за квітень 2023 року – 2,81 грн/кВт-год (без урахування податку на додану вартість);

● тарифу на послуги з передачі з 01.04.2023 – 0,43 грн/кВт-год (без урахування податку на додану вартість);

● середньозваженого тарифу на послуги з розподілу електричної енергії для другого класу напруги з 01.04.2023 – 1,32 грн/кВт-год (без урахування податку на додану вартість);

● середньозваженого тарифу на послуги постачальника універсальних послуг – 0,115 грн/кВт-год (без урахування податку на додану вартість);

● податку на додану вартість (20 %).

Тарифи на електроенергію для населення наразі становлять 1,44 грн/кВт-год (при споживанні до 250 кВт-год на місяць) та 1,68 грн/кВт-год (у випадку споживання більше 250 кВт-год на місяць). Водночас середньозважена фіксована ціна на електричну енергію для населення становить 1,56 грн/кВт-год (з урахуванням ПДВ), — вказують в Нацкомісії.
Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Костянтин Ущаповський говорить, що розглядають кілька варіантів підвищення тарифу. Серед пропозицій, запровадити тариф на рівні 2 гривні 40 копійок за кіловат. Інший варіант — 2 гривні 80 копійок за кіловат. Таким чином тариф для побутових споживачів зросте мінімум на гривню.

Культура

«Чілдрен Кінофест» в Одесі: з 30 червня по 9 липня

Published

on

З 30 червня по 9 липня 2023 року відбудеться щорічний Міжнародний фестиваль кіномистецтва для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест». Фестиваль об’єднає 10 міст України, серед яких і Одеса, повідомляє Одеська міська рада. 

Окрім організованих груп (дітей з інвалідністю, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-сиріт та внутрішньо переміщених осіб), кінофестиваль зможуть відвідати всі охочі за попередньою реєстрацією на сайті «Чілдрен Кінофест».

Фестиваль знайомить молоду українську аудиторію як з найновішими європейськими стрічками, так і зі світовою кінокласикою.Фільми кінофестивалю можна буде подивитися онлайн та офлайн.

Continue Reading

Війна

СБУ заарештувала активи Оксани Марченко в Одеській області: 740 млн гривень

Published

on

На акції Оксани Марченко в 7 підприємствах припортової інфраструктури на Одещині накладено арешт, повідомляє СБУ.

Мова йде про корпоративні права в АТ «Ексімнафтопродукт», ПрАТ «Синтез Ойл», ПрАТ «Синтез Транзит», ТОВ «Укрлоудсистем», АТ «Одеснафтопродукт», ПрАТ «Чорноморський паливний термінал» та ТОВ «Альбіон Коммодітіз».

Дружина Медведчука володіла частками у цих компаніях через низку офшорних структур.

Загальна вартість заблокованих активів становить майже 740 млн грн.

Арешт відповідного майна убезпечить його від перереєстрації на підставних осіб і в подальшому дозволить передати на користь нашої держави.

Ці компанії мають стратегічно важливе значення у транспортуванні пального та інших критичних вантажів через акваторію Чорного моря.

Нагадаємо, що Оксана Марченко є фігуранткою у справі про фінансування російських окупаційних угруповань. Наразі триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

Continue Reading

Кримінал

В Одесі через стрілянину на вулиці загинули двоє людей

Published

on

Сьогодні, 1 червня, в Одесі сталася стрілянина внаслідок чого загинуло двоє людей, ще одна – поранена. Про це повідомляє Поліція Одеської області. 

Повідомлення про стрілянину в Київському районі міста Одеси надійшло на спецлінію «102» близько п’ятнадцятої години. 

Внаслідок перестрілки загинула жінка. В кареті швидкої допомоги помер 30-річний водій автомобіля «BMW». Попередньо встановлено, що причиною стрілянини став конфлікт між родичами, які перебували в обох автомобілях.

Триває огляд місця події. Повні обставини встановлюються. 

Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство).

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.