Connect with us

Криминал

У Кіровоградській області після візиту до лікаря померло немовля

Published

on

В Кіровоградській області трирічна дитина раптово помер після планового візиту до педіатра. Під час розтину було встановлено, що малюк страждала вродженою патологією серця.

Батьки звинувачують місцевого лікаря – нібито вона вчасно не помітила хвороби і не надала допомоги. Сама педіатр стверджує, що врятувати дитину вона не могла з-за відсутності стаціонару та медичного транспорту. «Сьогодні» розбиралася, чи повинен хтось відповісти за смерть дитини.

За словами батьків, з народження тримісячний Іван зі здоров’ям не мав жодних проблем – він ріс, добре розвивався, щомісяця відвідував місцевого лікаря. І раптом після одного з планових оглядів хлопчик раптово помер.

“Вона його оглянула, сказала, що все добре, чекаємо вас на наступний плановий огляд в чотири місяці. З нуля годин дитина почала плакати, вередувати. Ми вранці вже в п’ять ранку він почав відмовлятися від молока, від їжі, у вісім годин ранку ми звернулися до нашого ж лікаря. Спочатку негайно везти його на Добровеличківку, на район, тому що в області ви його не довезете», – стверджує Андрій Мараренко, батько померлого малюка.

Але Івана не довезли навіть до райцентру – малюк помер у дорозі у матері на руках.

«Вона відчула, як він відпустив її ручкою пальчик», – зазначив отець.

Медики констатували, що немовля померло від хвороби серця – гіпертрофічній кардіоміопатії. У більшості випадків вона є спадковою і часто протікає без симптомів, а іноді її стрімкий розвиток призводить до раптової смерті.

«Це робота, яка з життям, тобто діти не живуть, це вроджена патологія», – пояснив Ігор Чорнобай, в. о. головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги селища Помічна.

Батьки вважають, що лікар не надала екстреної допомоги в район відправила без медичного супроводу і вимагають звільнити педіатра.

“Надати якусь медичну допомогу, а не відправити батьків у такому стані, батька в такому стані сісти за кермо. Не чинити ніякої, ні швидкої медичної допомоги. Ми їхали, старша донька з нами сиділа, і дитина всю дорогу просила – тато, я хочу жити, не їдь швидко. Що вона просто нас всіх відправила на смерть», – розповіла Юлія Мараренко, мати померлого малюка.

Але педіатр переконана, везти дитину батькам самостійно – це був єдиний шанс на порятунок.

“Тут кваліфіковану допомогу на першу швидку медичну допомогу я надати не могла. Медперсонал везе дитину тільки медичному транспортом. Медичний транспорт на даному етапі відсутня», – запевнила лікар-педіатр Ірина Ратушенко.

У Помічною немає дитячого стаціонару, тільки консультація, і один педіатр. На лікування батьки змушені возити малюків як мінімум за 30 кілометрів. Відділення скоротили через відсутність грошей, говорять у місті. П’ять років воно стоїть порожнє.

“Тут палата була взагалі для маленьких діток, тут навіть люлечки лікарняні. Я говорила – це до першої дитячої смерті», – кажуть тут.

Батьки померлого немовляти наполягають на покаранні лікаря і звернулися до правоохоронців. У разі, якщо її визнають винною, жінці загрожує до п’яти років обмеження волі з забороною на три роки обіймати відповідну посаду.

«>

13.04.2019
18:47
Источник

Click to comment

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Copyright © 2017-2022. С Любовью к Одессе - Дайджест Одесских новостей