Медцентр Eurolab, де здавав аналіз кандидат на пост президента Володимир Зеленський, і її власник, підприємець і телеведучий Андрій Пальчевський, пов’язані з Росією і з уникненням податків на Карибських островах.
Про це йдеться в розслідуванні київського видання іноземної спільноти в Україні Kyiv Post.
За даними розслідування, клініка Андрія Пальчевського пов’язана з сумнівними офшорними компаніями, зареєстрованими в житловому будинку в місті Илфорд в столичному регіоні Великого Лондона, а сам Пальчевський, схоже, має сильні зв’язки з Росією і може бути пов’язаний з широкою мережею офшорних компаній.
І Eurolab, і сам Пальчевський не відповіли на численні прохання про інтерв’ю або коментар, пише видання.
За даними українських реєстрів, Пальчевський є співвласником компанії Eurolab Services в Києві, разом із громадянином Росії Олексієм Кириловим; московський адресу останнього пов’язаний з двома компаніями — Sheraton Business Ltd і Amerton Group Ltd.
Але юридична особа Eurolab Services LLP офіційно зареєстровано у Великобританії, в скромному чотирикімнатному будинку в небагатій частини Илфорда, розташованого за півтора десятка кілометрів по прямій від центру Лондона. І в британських реєстрах за тією ж адресою зареєстровано 25 компаній, що незвично за британськими мірками. Десять з них, пише видання, можна прямо або побічно пов’язати з Пальчевським або з його відомими компаньйонами.
Фірмою Eurolab Services LLP, за цими даними, керують чотири інші фірми: Group Consort Ltd і Regent Business Ltd, пов’язані з іншими громадянами РФ, а також вже згадані Sheraton і Amerton, пов’язані з Москвою і Олексієм Кириловим. І всі ці чотири компанії зареєстровані в місті назву чарльзтаун в острівній карибській державі Сент-Кітс і Невіс — відомому «податковому раю», що служить для відходу від податків. А мажоритарним власником Eurolab Services LLP є Андрій Пальчевський.
Крім того, зазначає газета, ця компанія, можливо, порушує британське корпоративне законодавство. Адже воно вимагає, щоб усі зареєстровані у Великобританії компанії приводили свої юридичні адреси в цій країні у своїх матеріалах: на сайтах, бланках та в офіційному листуванні. Між тим, медичний центр Eurolab на вулиці Солом’янській в Києві на своєму сайті не згадує про свою «батьківської компанії» Eurolab Services LLP у Великобританії.
За даними британських реєстрів, всі компанії, зареєстровані за адресою 64 Hamilton Avenue, Ilford, IG6 1AD і пов’язані з Пальчевським, мають власниками всі чотири згадані компанії з Чарльзтауна в Сент-Кітс і Невіс або частина з них; у більшості є директорами чи сам Пальчевський, або громадяни Росії.
Як пише Kyiv Post, такі компанії можуть використовувати британський адреса для того, щоб здійснювати там бухгалтерську діяльність, перш ніж вивести кошти в таку юрисдикцію, де можна відмити гроші або уникнути податків. Видання дізналося ім’я власника згаданого будиночка в Илфорде, громадянина Британії і його телефонний номер.
8 квітня цей чоловік, Брайан Сколарі, по телефону повідомив газеті, що його бухгалтерська фірма дійсно здійснює бухгалтерське обслуговування для компанії Eurolab Services LLP і для Пальчевського, хоча прямих контактів з ними немає — зв’язок йде через посередника в Лондоні. За словами Сколарі, він тільки веде бухгалтерію, але не знає, що з грошима роблять далі. Він також повідомив, що обслуговує багатьох клієнтів — росіян або російськомовних, і багато з цих компаній не ведуть у Британії активної діяльності.
Інші моменти біографії Пальчевського теж викликають питання щодо його зв’язків з Росією.
У численних інтернет-джерелах пишуть, що Пальчевський, 1961 року народження, закінчив Військовий інститут іноземних мов у Москві; але, за даними російської «Вікіпедії», інститут припинив існування 1974 році — ймовірно, мова повинна йти про його наступника, Військовому інституті Міністерства оборони СРСР. В ньому готували не тільки офіцерів з вищою військово-філологічною освітою, але і політпрацівників-спецпропагандистов.
Також, за численними біографіям, Пальчевський служив у Збройних силах СРСР, а потім Росії у 1983-1991 (або 1990-м) роках. За повідомленнями, з цього терміну він 6 років прослужив перекладачем в Лаосі завдяки знанню лаоської мови.
Пальчевський — принаймні тоді — був громадянином Росії, займався в цій країні після звільнення із Збройних сил численними бізнес-проектами, зокрема в галузі виробництва пива (і навіть як фахівець у цьому виступав в ефірі Російської служби «Радіо Свобода»), і був генсекретарем гумористичної Партії любителів пива, а ще у списку цієї партії невдало балотувався в Державну думу Росії.
Питання про його російське громадянство гостро постало в 2010 році, коли він, вже в Україні, кілька місяців пробув заступником міністра у справах сім’ї, молоді та спорту в уряді Миколи Азарова. Тоді в міністерстві офіційно заявили, що Пальчевський, вже очевидно громадянин України, не має російського громадянства, але доказів цього не надали.
На такому тлі саме в клініці Eurolab Андрія Пальчевського здав свій єдиний аналіз крові Володимир Зеленський; раніше він зажадав медичної експертизи обох кандидатів на посаду президента як передумову дебатів між ними, щоб «довести народу, що серед них немає ні алкоголіків, ні наркоманів». У штабі його суперника, чинного президента Петра Порошенка, і серед прихильників глави держави висловили сумніви в незаангажованості та професіоналізмі лабораторії, яку відвідав Зеленський: в її документах виявили значну кількість помилок і невідповідностей, а керівнику лабораторії згадали політичні симпатії до Зеленському.
Зеленський запевняє, що знайомий з Пальчевським, але не дружить з ним. Пальчевський, який також є і телеведучим, не раз виступав останнім часом на телебачення в підтримку кандидатури Зеленського — заявляючи, наприклад, що він «народився для того, щоб бути президентом України.
В підтримку Зеленського Пальчевський активно виступав і на державному телебаченні Росії, де в останні місяці з’являвся вже кілька разів. Одним з найбільш відомих стало його виступ на каналі «Росія-1», в якому він також говорив про необхідність для України і Росії «починати знаходити спільну мову», про те, що нинішній рік дає обом країнам «перспективу перезавантаження відносин», — а також про їх «щасливе возз’єднання». Він тоді застеріг російську сторону такими словами: «Чим більше і грубіше ви будете лаяти Україну, тим далі ми будемо від нашого щасливого дня возз’єднання».
«>
11.04.2019
07:23
Источник