Україна
У Мінсоцполітики готуються до запуску е-обліку гуманітарки
У Міністерстві соціальної політики готуються до запуску електронного інструменту обліку гуманітарної допомоги. Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.
Наголошується, що разом із громадськими організаціями та волонтерами у міністерстві підготували проєкт постанови «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану».
З моменту ухвалення постанови зміняться правила ввезення та обліку гуманітарної допомоги, а інформація про неї буде оцифрована в автоматизованій системі.
Основна зміна, яка торкнеться учасників процесу та громадян, — це впровадження доступного електронного інструменту обліку гуманітарної допомоги.
Як пояснили у міністерстві, за допомогою автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги організації-отримувачі, які збираються ввезти гуманітарну допомогу, зможуть зареєструватись, авторизуватись на сайті, сформувати та подати декларацію.
Декларація шляхом інформаційного обміну потрапить на митницю. Система автоматично присвоюватиме декларації унікальний код. За цим кодом митники пропускатимуть вантаж.
Організації, які ввозять гуманітарну допомогу, подаватимуть публічні звіти після її розподілу.
За інформацією Мінсоцполітики, для цього достатньо буде вказати в системі, коли і де (без зазначення персональних даних осіб) роздали вантаж, скільки залишилося. Такий механізм покаже шлях гуманітарної допомоги від донора через отримувача до набувачів і гарантуватиме прозорість процесу, а вся інформація про вантаж завжди буде у волонтерів під рукою в електронному кабінеті.
Крім того, постанова скасовує гарантійні листи.
Очікується, що система запрацює з 15 листопада 2023 року.
Україна
У 2024 році учні отримають нові підручники про сучасну війну, – міністр освіти Лісовий
В наступному навчальному році школярі вивчатимуть історію України на новий манер: дітям видадуть підручники про сучасну війну.
Про це в ефірі телемарафону “Єдині новини” вчора, 20 вересня, заявив міністр освіти Оксен Лісовий.
Лісовий повідомив, що незабаром українські вчителі отримають методичні матеріали про те, як висвітлювати війну. Так, педагоги правильно пояснюватимуть дітям різних вікових категорій ті чи інші історичні події.
Найважливішою тезою міністра освіти Лісового стала інформація про те, що з наступного року діти отримуватимуть більш актуальні підручники з історії, в яких буде додано параграфи про сучасну війну з росією. Тобто до старих підручників буде додано нові розділи.
Також Лісовий повідомив, що у Міністерстві планується переглянути підхід до викладання історії у закладах освіти України.
“На нашу думку, викладання має йти за іншими принципами: наративне викладання, осмислене сприйняття, спонукати до осмислення історичних подій”, – зазначив Оксен Лісовий в ефірі телемарафону “Єдині новини”.
Україна
У Британії українські студенти вчаться очищувати ґрунт від наслідків війни
У Великій Британії українські студенти вивчають, як покращити якість ґрунту, забрудненого наслідками бойових дій.
Про це пише BBC, передає Бабель.
Існує ризик, що вибухові речовини від ракет, бомб і снарядів забруднюють ґрунт і можуть мати довготривалий вплив на землю.
У Королівському сільськогосподарському коледжі Сайренсестера студенти аналізують зразки ґрунту за допомогою спецобладнання для пошуку важких металів та інших забруднювачів.
За словами професора Марка Хортона, уже виявили кілька шкідливих металів. Така ситуація може вплинути на якість культур, що ростуть на забруднених полях, і псувати світові запаси їжі.
Ще одна проблема для українських сільськогосподарських земель — міни. За оцінками програми розвитку ООН, роботи з розмінування території України коштуватимуть $35,7 мільйона. За словами премʼєр-міністра Дениса Шмигаля, майже 174 тисячі квадратних кілометрів України всіяні вибухонебезпечними предметами, а заміновані родючі землі країни могли б прогодувати 80 мільйонів людей в усьому світі.
Україна
Діти ВПО будуть першочергово зараховані до шкіл
Діти внутрішньо переміщених осіб матимуть право на першочергове зарахування до шкіл, у тому числі до 1 класу.
Відповідна норма внесена до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів, оприлюдненого МОН для громадського обговорення.
Зокрема, діти внутрішньо переміщених осіб, які йдуть до першого класу, матимуть право на першочергове зарахування за місцем перебування.
Також право на першочергове зарахування без проведення конкурсу протягом року діти ВПО матимуть при поверненні до своїх шкіл, у яких вони навчалися до переїзду.