Україна
У Польщі за половину 2023 року майже кожну десяту компанію заснували українці
Якщо брати до уваги дані за першу половину цього року, то майже кожну десяту компанію в Польщі заснували українці. Дані аналізує Польський економічний інститут (PIE), передає Рубрика.
За перше півріччя 2023 року кількість українських підприємців зросла до майже 14 тисяч, тобто це майже така сама кількість, як за весь 2022 рік (16 тисяч). Тоді кількість українських бізнесів становила 6% від усіх створених підприємств.
У січні 2022 року, перед повномасштабною війною, українці мали лише 188 підприємств у Польщі. У квітні кількість компаній з України зросла майже втричі, а з травня 2022 року реєструють не менше 1000 нових українських компаній щомісяця.
З жовтня по грудень 2022 року темпи дещо зменшилися, але у 2023 досягнули рекордних показників, кажуть у Польському інституті економіки. З початку року фіксують створення понад 2000 українських компаній щомісяця.
Більше половини (61%) іноземних ФОП, зареєстрованих із січня 2022 року до червня 2023 року, мають власника з українським громадянством (у 2022 році ця кількість становила 57%, а у першому пів річчі 2023 року – майже 67%).
Серед галузей домінують:
- ● будівництво (23%),
- ● інформація та зв’язок (18%),
- ● сфера послуг (14%).
Водночас закрили лише 3% компаній (933 компанії за 2022 рік та за половину 2023 року).
Додамо що понад 20 українських ІТ-компаній відкрили офіси в Польщі через війну. Найбільше компаній базуються у Варшаві та Вроцлаві. Також українські офіси з’явилися в Кракові, Познані та Лодзі.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів ухвалив постанову, якою уточнив параметри надання допомоги внутрішньо переміщеним особам. Особи, які перебувають за кордоном 45 днів без вагомих причин, не вважатимуться внутрішньо переміщеними особами і будуть позбавлені державних виплат з 1 серпня.
Україна
У 2024 році учні отримають нові підручники про сучасну війну, – міністр освіти Лісовий
В наступному навчальному році школярі вивчатимуть історію України на новий манер: дітям видадуть підручники про сучасну війну.
Про це в ефірі телемарафону “Єдині новини” вчора, 20 вересня, заявив міністр освіти Оксен Лісовий.
Лісовий повідомив, що незабаром українські вчителі отримають методичні матеріали про те, як висвітлювати війну. Так, педагоги правильно пояснюватимуть дітям різних вікових категорій ті чи інші історичні події.
Найважливішою тезою міністра освіти Лісового стала інформація про те, що з наступного року діти отримуватимуть більш актуальні підручники з історії, в яких буде додано параграфи про сучасну війну з росією. Тобто до старих підручників буде додано нові розділи.
Також Лісовий повідомив, що у Міністерстві планується переглянути підхід до викладання історії у закладах освіти України.
“На нашу думку, викладання має йти за іншими принципами: наративне викладання, осмислене сприйняття, спонукати до осмислення історичних подій”, – зазначив Оксен Лісовий в ефірі телемарафону “Єдині новини”.
Україна
У Британії українські студенти вчаться очищувати ґрунт від наслідків війни
У Великій Британії українські студенти вивчають, як покращити якість ґрунту, забрудненого наслідками бойових дій.
Про це пише BBC, передає Бабель.
Існує ризик, що вибухові речовини від ракет, бомб і снарядів забруднюють ґрунт і можуть мати довготривалий вплив на землю.
У Королівському сільськогосподарському коледжі Сайренсестера студенти аналізують зразки ґрунту за допомогою спецобладнання для пошуку важких металів та інших забруднювачів.
За словами професора Марка Хортона, уже виявили кілька шкідливих металів. Така ситуація може вплинути на якість культур, що ростуть на забруднених полях, і псувати світові запаси їжі.
Ще одна проблема для українських сільськогосподарських земель — міни. За оцінками програми розвитку ООН, роботи з розмінування території України коштуватимуть $35,7 мільйона. За словами премʼєр-міністра Дениса Шмигаля, майже 174 тисячі квадратних кілометрів України всіяні вибухонебезпечними предметами, а заміновані родючі землі країни могли б прогодувати 80 мільйонів людей в усьому світі.
Україна
Діти ВПО будуть першочергово зараховані до шкіл
Діти внутрішньо переміщених осіб матимуть право на першочергове зарахування до шкіл, у тому числі до 1 класу.
Відповідна норма внесена до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів, оприлюдненого МОН для громадського обговорення.
Зокрема, діти внутрішньо переміщених осіб, які йдуть до першого класу, матимуть право на першочергове зарахування за місцем перебування.
Також право на першочергове зарахування без проведення конкурсу протягом року діти ВПО матимуть при поверненні до своїх шкіл, у яких вони навчалися до переїзду.