Connect with us

Культура

В Одесі почався конкурс на проєкт реконструкції Катерининської площі

Published

on

Відсьогодні, 31 березня, і до 1 серпня в Одесі триватиме конкурс на кращу проєктну пропозицію з реконструкції  Катерининської площі. Протягом двох тижнів, тобто до 14 серпня, журі має оголосити кращі проєктні пропозиції.

Для заохочення та відзначення переможців із міського бюджету виділили 350 тисяч гривень. Передбачені три грошові премії по 75 тисяч для учасників й можуть бути додаткові нагороди загальною сумою 50 тисяч, які планується розподілити між учасниками конкурсу, у тому числі тими, хто надав зустрічні проєкти.

Конкурсанти мають подати такі документи:

  • ситуаційний план у масштабі 1:2000;
  • опорний план у масштабі 1:500;
  • генеральний план на геопідоснові у масштабі 1:500;
  • розгортки фасадів з проєктними пропозиціями щодо їх  реставрації на усунення виявлених недоліків;
  • пропозиції щодо вибору та розміщення елементів благоустрою;
  • загальні зовнішні види площі;
  • пояснювальна записка із роз’ясненням архітектурно-планувальної ідеї та архітектурних рішень.

Конкурс закритий і як для “Дайджесту Одеси” розповів  в.о. заступника Одеського міського голови – директор Департаменту земельних ресурсів Одеської міської ради Олександр Філатов, це створює комфортні умови для реконструкції площі. 

Фото: Media Center Ukraine — Odesa

“Закритий конкурс – законодавчо найкоротша процедура, яка дозволяє за невеликий проміжок часу вийти на фінальний результат. Відкритий конкурс потребуватиме 18 місяців проведення, узгодження Міжнародної спілки архітекторів та зовсім іншого грошового заохочення.  Додам, що в умовах закритого конкурсу ми матимемо переможця у серпні, а значить зможемо до кінця цього року прорахувати кошториси і закласти їх у бюджет на наступний рік. Тобто матимемо класну площу значно швидше”, – зазначив Олександр Філатов. 

Площа знаходиться в зоні ЮНЕСКО, тому проєкт потребуватиме погодження у Міністерстві культури у Києві, щонайменше. А за потреби і в головному офісі ЮНЕСКО у Парижі. 

Зазначимо, що одразу після демонтажу пам’ятника Катерині ІІ, з’явились різні концепції та проєкти стосовно цього місця. Наприклад, архітектурна студія Sivak+Partners створила візуалізацію, де замість скульптури та газонів запропонували створити водну атракцію з фонтану та водойм, по периметру яких відпочиватимуть містяни. За цим проєктом пропонується збільшити пішохідну частину площі та кількість місць для сидіння, а також дерев. Саму ж площу можна використовувати для проведення концертів та ярмарок.

Загалом, історично склалось, що до пам’ятника площу прикрашав фонтан, тому значна частина містян та фахівців говорить, що слід повернутись до цієї ідеї. Проте за словами Олександра Філатова, досить вірогідно, що запропонують якесь цікаве концептуальне рішення, яке затьмарить ідею з фонтаном. 

Нагадаємо, що ЮНЕСКО – гарні перспективи, омріяний статус і що з цим можна зробити “Дайджест Одеси” обговорив із депутаткою Анастасією Большедворовой.

Культура

«Чілдрен Кінофест» в Одесі: з 30 червня по 9 липня

Published

on

З 30 червня по 9 липня 2023 року відбудеться щорічний Міжнародний фестиваль кіномистецтва для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест». Фестиваль об’єднає 10 міст України, серед яких і Одеса, повідомляє Одеська міська рада. 

Окрім організованих груп (дітей з інвалідністю, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-сиріт та внутрішньо переміщених осіб), кінофестиваль зможуть відвідати всі охочі за попередньою реєстрацією на сайті «Чілдрен Кінофест».

Фестиваль знайомить молоду українську аудиторію як з найновішими європейськими стрічками, так і зі світовою кінокласикою.Фільми кінофестивалю можна буде подивитися онлайн та офлайн.

Continue Reading

Культура

Петиція із закликом звільнити міністра культури Ткаченка набрала голоси

Published

on

Петиція на сайті Кабінету міністрів України із закликом до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля ініціювати звільнення міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка набрала необхідні для розгляду 25 тис. голосів, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з платформою на сайті уряду, цю петицію було подано 7 березня і станом на 2 червня вона набрала необхідні для розгляду 25 тис. голосів.

“Просимо прем’єр-міністра України здійснити подання до Верховної Ради України про звільнення з посади міністра культури та інформаційної політики Олександра Владиславовича Ткаченка, у зв’язку з неналежним виконанням своїх посадових обов’язків”, – ідеться в тексті петиції.

Автор петиції заявляє, що перебуваючи на посаді міністра, Ткаченко здійснював керівництво діяльністю міністерства в такий спосіб, що призвів до стагнації в культурній сфері.

Як повідомлялося, депутата Верховної Ради Олександра Ткаченка (фракція “Слуга народу”) було призначено міністром культури та інформаційної політики в червні 2020 року. До обрання нардепом був керівником холдингу “1+1”, який покинув у серпні 2019 року.

Фото: Liga.net

Continue Reading

Культура

ЮНЕСКО виділяє $1,5 млн на цифровізацію культурної спадщини України

Published

on

Надзвичайний фонд спадщини ЮНЕСКО схвалив проєкт допомоги Міністерству культури та інформаційної політики на $1,5 млн для розвитку інструментів цифровізації у сфері культурної спадщини України, передає Інтерфакс-Україна.

“Дуже плідна робоча зустріч із керівницею бюро ЮНЕСКО в Україні К’ярою Децці Бардескі. Обговорили конкретні кроки та виділення через спеціальний Надзвичайний фонд спадщини ЮНЕСКО $1,5 млн для якнайшвидшого впровадження технічних рішень, які дадуть нам змогу створити та розвивати сучасні інструменти для оцифрування, моніторингу та збереження української культури”, – ідеться в повідомленні пресслужби Мінкультури.

Крім того, наголошується, що ЮНЕСКО вже на першому етапі, до липня 2023 року, надасть 40% необхідного технічного обладнання та програмного забезпечення для розбудови серверної інфраструктури, а також направить міжнародних консультантів, які супроводжуватимуть усі процеси, допомагатимуть у розбудові стратегії інтеграції цифрової частини культури в європейський простір.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.