Connect with us

Криминал

Вимагає хабара: Сумська митниця блокує постачання тканин для армії

Published

on

Керівництво Сумської митниці з середини березня блокує ввіз сировини для легкої промисловості, в тому числі і тканин, які будуть використовуватися для потреб армії, вимагаючи хабарів і сплати завищених мит від імпортерів.

Про це в середу на прес-конференції в Києві заявив заступник директора однієї з постраждалих від дій митних органів компаній, ТОВ «Вултекст-З» Євген Овсієнко.

За його словами, ряд компаній з міста Суми, зокрема, ТОВ «Вултекст-С», ТОВ «ТЕКС Груп», ТОВ «Суми-Руно», ТОВ «Пандеон» не можуть ввезти через місцеву митницю сировина для виробництва пледів, ковдр, а також тканину і комплектуючі для виробництва одягу і взуття. Компанії закуповують товари у Італії, Китаї, Латвії, Туреччині та інших країнах.

Близько 20 автомобілів заблоковані митниками і перебувають у вимушеному простої. Більше 30% тканин, які везуть імпортери, які в подальшому будуть використані для потреб армії.

«Мене запросив на зустріч тимчасово виконуючий обов’язки голови Сумської митниці Олександр Щуцький і повідомив про «нові правила» роботи. Якщо раніше ми платили з 1 машини близько 600-700 тис. грн. мита і податків, то за новими «правилами» нам «запропонували» платити 400 тис. грн. у бюджет і 12 тис. доларів хабара. Крім того, що це незаконно, це ще й економічно невигідно. Адже в перерахунку на 1 кілограм ми отримаємо 1,3 долара платежів замість 1,1-1,2. Та ще й доведеться вигадувати якісь схеми, проводити товар за іншим кодом, що рано чи пізно з’ясується і призведе до відповідальності», — зазначив Овсієнко.

У випадку, якщо компанія не погодиться, за словами підприємця, митник пообіцяв затримку вантажів і тотальні перевірки.

«Так і сталося. Наші вантажівки почали оглядати, вивантажуючи 100% їх вмісту. Одну машину можуть перевіряти від 1 до 5 днів, одночасно може відбуватися огляд не більше 2 машин. За 2 тижні оглянули всього 4 автомобіля, але порушень митного законодавства не виявлено. При цьому нам виносять рішення про завищення митної вартості. Наприклад, замість 1 євро виставляють 3 євро. Незважаючи на те, що товар вже завозився за цією ціною через цю митницю», — зазначив Овсієнко.

За його словами, митники посилаються на інші декларації інших постачальників тримісячної давності з більш високою ціною в базі. Однак це пряме порушення Митного кодексу, який передбачає, що за основу має братися найнижча ціна з найбільш «свіжих» декларацій.

Простий автомобілів та виробництва вже коштував сумським ткачам понад $50 тис. Крім того, за завищеною вартістю на рахунках компанії вже заблоковано 2 млн грн. фінансової гарантії, в разі продовження такої практики митників сума може дійти до 20 млн грн.

Він також додав, що юристи компаній вже готують позови до митникам про відшкодування збитків, в тому числі і штрафних санкцій за невиконання контрактів армії. Також, за його словами, готується заява до Державного бюро розслідувань про перевищення чиновниками митниці своїх повноважень.

Однак у першу чергу компанії планують оскаржити рішення про підвищення митної вартості в головний офіс Державної фіскальної служби в порядку ст. 55 Митного кодексу.

«Ситуація виходить і на міжнародний рівень. За обставинами справи ретельно стежить Посольство Туреччини в Україні, оскільки в автомобілях заблоковані, серед іншого, і турецькі товари, закуплені в турецьких виробників. Це шкодить міждержавної торгівлі», — резюмував Овсієнко.

«>

11.04.2019
13:00
Источник

Click to comment

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Copyright © 2017-2022. С Любовью к Одессе - Дайджест Одесских новостей