Цікаво
Виїзд за кордон для військовозобов’язаних жінок-медикинь та фармацевток поки не обмежуватимуть
З 1 жовтня жінки, які мають фармацевтичну чи медичну спеціальність, підлягають обов’язковому військовому обліку.
За словами члена парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник президента в раді Федора Веніславського, з цього моменту вони набувають статусу військовозобов’заних.
Відомо, що станом на зараз, немає підстав обмежувати для таких жінок виїзд за кордон. Про це повідомив начальник пресслужби командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо у коментарі «Суспільному». Він зазначив, що наразі немає можливості перевіряти дипломи жінок, які покидають межі України. Також він наголосив на тому, що наразі у законодавстві відсутні прописані правила обмеження чи перетину кордону жінками, що стоять на військовому обліку.
Нагадаємо, у жовтні 2022 року Зеленський підписав закон про добровільний військовий облік для жінок.
Цікаво
ОДЕСЬКИЙ ЕКСПОРТНИЙ ФОРУМ: ВИКЛИКИ ТА РІШЕННЯ
В грудні 2023 року в приміщенні Radisson Hotel City Centre Odessa відбувся Одеський Експортний Форум, який об`єднав представників транспортної галузі, дипломатів, економістів, державних службовців та фахівців інших суміжних галузей для обговорення актуальних, на нинішній час, питань експорту та логістики в Одеському регіоні та Україні в цілому.
Організаторами заходу виступили Агенція Регіонального Розвитку Одеської області, UKRSIBBANK BNP Paribas Group та Регіональний офіс міжнародного співробітництва в Одеській області. Партнер форуму – Агенція міжнародних експедиторів України.Ми вперше проводимо Експортний форум, – зауважив Директор
Ми вперше проводимо Експортний форум, – ЗАУВАЖИВ ДИРЕКТОР
Агенції Регіонального Розвитку Одеської Області Сергій Кононенко, – це пов`язано з певними змінами, які відбулись в економіці країни, транспортній галузі та логістиці під час воєнного стану в Україні. Мета форуму – не тільки об`єднати за круглим столом фахівців та лідерів транспортної сфери, але й ознайомити учасників з тими здобутками, які зробила офіційна влада для сприяння розвитку економіки, бізнесу і, відповідно, добробуту Одеського регіону в такий непростий для нашої країни час.
В рамках Одеського Експортного Форуму Представник Міністерства Закордонних Справ України Петро Сухомейло провів презентацію платформи Nazovni, як одного з потужних державних сервісів глобалізації бізнесу.
Доповідь провідного фахівця UKRSIBBANK Юлії Пінєгіної щодо особливостей валютного нагляду в умовах воєнного стану та виступ сертифікованого експерта Торгово – Промислової Палати України з питань експорту до ЄС Миколи Ларіна, безумовно, поповнили багаж знань та розширили світогляд запрошених до участі у Форумі гостей.
Окремим блоком Одеського Експортного Форуму була дискусія провідних гравців експортного сектору Одеського регіону, серед яких – Дмитро Казанін, власник та директор ТОВ «Теус Термінал», Володимир Гузь, комерційний директор Глобал Оушен Лінк, Сергій Боєчко, директор ТОВ «КАЛІПСО ЕКСПРЕС» та інші.
До участі у дискусії приєднались також Дмитро Казавчинський, засновник Odesa Business Club та Валерій Ткачов, заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця».
І приємним доповненням нетворкінгу на завершення Одеського Експортного Форуму стала презентація та дегустація продукції від ТМ «Шабо», якість продукції якої є беззаперечною з 2003 року.
Топ-тема
Кількість українських біженців завелика для Європи
Кількість українських біженців, які прибули до Європи після початку повномасштабного вторгнення, досягла 10 мільйонів людей.
Про це заявив комісар Європейського союзу з внутрішнього ринку Тьєррі Бретон.
Бретон заявив, що найактивніше приймають Польща, Угорщина та Чехія. Причому лише в останній (за словами Бретона) кількість мігрантів з України становить 440 тисяч осіб, тобто 4% від населення країни.
Серед усіх отримувачів тимчасового захисту у ЄС громадяни України становили понад 98%. З них жінки — 46,6%, діти — 34,2%, чоловіки — 19,2%. Тьєррі Бретон зазначає «нерівномірне співвідношення українських біженців до місцевого населення».
Це питання стосується всієї Європи, підкреслив єврокомісар: «Це проблема, яка торкається всіх нас, вона торкається нас на півдні Європи, вона торкається нас на сході».
Топ-тема
В Угорщині відкрили українську школу імені Лесі Українки
Нова українська школа імені Лесі Українки запрацювала в угорському місті Ньїредьгаза. Про це повідомили в Закарпатській обласній раді.
Навчальний заклад відкрили як філію української школи в Будапешті, де цього року також розпочався навчальний процес. Загалом відділи школи у двох містах відвідує близько сотні учнів, переважна більшість яких вимушено виїхала з України до Угорщини через російську збройну агресію.
За словами директорки школи Вікторії Бернард, у закладі є класи від 1-го до 12-го, однак, через недостатню кількість учнів, деякі з них будуть об’єднані в загальні групи. У школі вивчатимуть два предмети: українська мова і література та народознавство. Планують також заходи з відзначення державних українських та релігійних свят.
Закінчивши школу, учні отримають атестат та матимуть змогу скласти іспит з іноземної мови, щоб вступити до вищого навчального закладу.