Connect with us

Війна

Як одеські комунальники допомагають Миколаєву: Віталій Цуркан

Published

on

Працівники одеських комунальних служб допомагають своїм колегам з Миколаєва, у підготовці інфраструктури, осель, адміністративних будівель до опалювального сезону, при ліквідації наслідків від обстрілів та багато іншого. У Миколаєві пошкоджені сотні багатоповерхівок, лікарні, школи, садочки та інші будівлі. Погода холоднішає і критично необхідно виконувати ряд робіт. У вересні мер Миколаєва, Олександр Сєнкевич, звернувся до українських міст по допомогу. Серед тих, які відгукнулись була й Одеса. Відтоді бригади з одеських комунальних служб допомагають місту-побратиму. Для “Дайджесту Одеси” про те, як і яку одеські комунальники надають допомогу сусідньому місту, і чому це важливо, розповів заступник директора департаменту міського господарства Одеської міськради Віталій Цуркан.

Як формували бригаду для Миколаєва?

На прохання мера Миколаєва Одеса відреагувала перша. Ми з Наталією Мостовських поїхали до Миколаєва, подивились, що там треба робити власне, завезли певну допомогу, яку потім представив мер. Понад місяць, як ми почали відправляти туди бригади, сформовані із наших комунальних служб. Ми нікого не примушували. На порядку денному підіймались питання: хто має бажання і хто б хотів бути в бригаді, яка допомагатиме Миколаєву.

У Миколаєві вже пошкоджено чимало житлових будинків та об’єктів критичної інфраструктури. Через атаки з боку російських окупантів їхня кількість щоденно збільшується. Попри постійні загрози нових ударів в місті ведуться ремонтні роботи, мета яких – зменшення втрати теплової енергії під час опалювального сезону – Одеська міська рада

Місто справді потребує допомоги, особливо на порозі опалювального сезону: розбиті вікна, будинки, дахи… Раз на тиждень міняли 12 людей і завжди у нас були охочі. Ми розуміємо умови, тому наголошували, якщо є сімейні проблеми, переживання чи страх, можна відмовитись, без усіляких побоювань. Але жодна людина не змінила свого рішення. Я думаю, що вони самі хочуть брати в цьому участь, тому для мене вони і герої. Це звичайні люди, їм страшно, а в Миколаєві гучніше ніж у нас, особливо вночі. Вони творять своєрідний подвиг.

Фото: Департамент міського господарства Одеської міської ради

Як облаштована робота та що роблять бригади?

Щодня я на зв’язку з чиновниками департаменту міського господарства Миколаєва, вони стежать за нашими бригадами, годують, постачають матеріали. І насправді вони дуже задоволені нашими людьми.

Відео: Олександр Сєнкевич

Це стало серйозним прикладом. Деякі люди думали, що Миколаїв це майже Маріуполь. Так, місто постраждало і багато хто виїхав, ризик був, але водночас там люди живуть, працюють магазини, кафе. Є перебої з водою, але вони вирішуються. Місцева влада на місці — це важливо. Нам дуже приємно, що ми підставили дружнє плече нашому місту, яке як щит перед нами і ми їх не кинемо.

Фото: Департамент міського господарства Одеської міської ради

Це також елемент патріотизму та нагадує які ми були заряджені навесні. Хотілось і після роботи їхати і допомагати де можеш, бути корисним. Той, хто не був залучений, коли було холодно, самі пропонували брати участь у допомозі по місту. Все що могло хоч якось допомогти нашій армії — ми робили. Бо ми віримо в нашу країну, наших людей, нашу перемогу та в нашу єдність.

Нагадаємо, що в Одесі працює нова схема теплопостачання.

Війна

Росіяни атакують Зміїний з метою терору морських шляхів, — Гуменюк

Published

on

Останніми днями почастішали атаки росіян на острів Зміїний. Удари керованими авіабомбами провокують небезпеку для пересування суден акваторією Чорного моря.

«Вони намагаються бомбити саме навігаційні шляхи. Тому що сам острів  географічно і ландшафтно міцна скеля. Розбомбити його не так просто, якщо розраховувати, що там щось хотілось б розмістити. Біля самих газовидобувних платформ їм немає що робити. Їм підходу до вишок Бойка немає. Тому вони просто тероризують морські транспортні шляхи», — розповіла речниця ОК «Південь» Наталія Гуменюк в етері телемарофону.

За її словами, росіяни скидають керовані авіабомби для того, щоб привести в дію морські міни, яких ще доволі багато в морі, і щоб ускладнити навігаційний шлях.

Речниця також підкреслила, що останніми днями працює тимчасовий коридор.

«Нам довіряють судновласники і йдуть на те, щоб судна йшли тим коридором, який ми запропонували. Безпековий компонент нами дотримується, ми повністю забезпечуємо безпеку для суден», — зазначила Наталія Гуменюк.

Continue Reading

Війна

В Україні вже працює Е-реєстр військовозобов’язаних

Published

on

Єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних Оберіг вже функціонує та постійно наповнюється інформацією. Про це в коментарі Еспресо повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За його словами, Мінцифри очікує бачення нової команди Міністерства оборони України.

«Це закрита система, яка має свій захищений контур. Всі вимоги (захисту — ред.) до неї витримані. Це достатньо захищений продукт, який немає жодних натяків на можливість бути вразливим. І ми бачимо, що за півтора року повномасштабної війни немає витоку сенситивної інформації», — розповів Федоров.

Федоров зазначив, що електронний реєстр військовозобов’язаних Оберіг вже наповнений на понад 90%. Однак, є питання сервісів на базі Оберігу та якими вони будуть.

Нагадаємо, 18 вересня до Верховної Ради було подано законопроєкт №10062 про створення електронного реєстру військовозобов’язаних.

Законопроєкт передбачає передачу Міністерству оборони даних про громадян віком від 17 до 60 років, які містяться у різних державних реєстрах.

Continue Reading

Війна

ЗСУ отримали гвинтокрил, який намагалися приховати екскерівники запорізького підприємства

Published

on

Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) передали ЗСУ раніше арештований гвинтокрил Мі-2, який намагалися приховати колишні керівники «Мотор Січі».

Як повідомили у пресгрупі ДБР, арешт гелікоптера Мі-2 стався у червні 2023 року у межах розслідування кримінального провадження щодо перешкоджання законній діяльності ЗСУ та пособництва державі-агресору. Під час розслідування з’ясувалось, що у травні 2022 року гелікоптер, за вказівкою колишнього керівництва «Мотор Січ» перегнали спочатку в одну з європейських країн, а потім на Близький Схід. Все це робилось з метою перешкодити його передачі ЗСУ. Наразі повітряне судно вже повернули в Україну й відтепер вертоліт буде виконувати завдання в одній з бойових частин ЗСУ.

Нагадаємо, у розпал великої війни колишній посадовець, якого звинувачують у державній зраді, блокував передачу Мі-2 українським розвідникам. Давав вказівки розібрати гелікоптер на запчастини та приховати документи, які необхідні для експлуатації.

Щодо ймовірного вилучення Мі-2, українськими розвідниками доведено, що В’ячеслав Богуслаєв часто спілкувався з директором маркетингу та торгівлі АТ “Мотор Січ” та керівником дочірньої компанії цієї корпорації “Вертольоти МСБ” Павлом Касаєм.

Як вже писав «Форпост», 22 жовтня минулого року стало відомо, що СБУ затримала почесного президента компанії «Мотор Січ», екснардепа В’ячеслава Богуслаєва. Йому оголошено підозру в колаборації та пособництві державі агресору.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.