Connect with us

Війна

Як змінилась злочинність в Одеській області через війну: статистика прокуратури

Published

on

Воєнний стан значно вплинув на Кримінальний кодекс України через доповнення, появу нових статей, розширення повноважень правоохоронців. Але попри збільшення роботи у цих структур звичайні злочини нікуди не зникають. 

Як на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів керівник Одеської обласної прокуратури Сергій Костенко, правоохоронці очікували сплеск злочинності. Виявилось навпаки, спостерігається суттєве зниження майже по всіх групах злочинів.

Зниження рівня злочинності в умовах воєнного стану: 

● умисні вбивства — 25 %,

● кримінальні правопорушення проти волі, честі та гідності  — 54%,

● проти громадського порядку — майже 50%

● проти статевої свободи — 72%.

● проти власності — 30%

● грабежів — 52%

● крадіжки — 42%,  

● розбійні напади — 44% 

● вимагання — 13%.

У Міністерстві внутрішніх справ зазначили, що у перші два місяці після вторгнення в Україні відмічалось значне зниження стосовно злочинів. З травня тенденція змінилась. 

Однак, порівняно з минулими роками виросла кількість злочинів стосовно незаконного перетину державного кордону та переправлення осіб призовного віку. За інформацією Сергія Костенко, таких фактів виявлено у 8 разів більше, ніж минулого. Якщо раніше такі випадки були пов’язані із торгівлею наркотиками чи зброєю, то наразі – бажанням уникнути мобілізації. За статистикою по Одеській області у проваджені перебувало 315 таких справ. У 35 випадках вже повідомлено про підозру, а 55 актів — скеровано до суду. Судді ухвалили 9 вироків. 

Цьому новому виду кримінального бізнесу притаманні досить різноманітні методи здійснення: чоловіки намагались переходити, перепливати чи проїзжати у прихованому відділі авто через кордон. А ціна виготовлення паперів чи організація безпосереднього переходу коливається від однієї до десяти тисяч доларів.  

Також у березні 2022 року на вимоги часу доповнили статтю Кримінального кодексу, стосовно незаконного використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги. В Одеській області були зафіксовані випадки оборудків з гуманітаркою: 11 кримінальних проваджень. 

Зазначимо, що правоохоронці також працюють зі злочинами вчиненими росіянами чи колаборантами. За інформацією прокуратури Одещину з 24 лютого обстріляли 70 разів, задокументовані випадки влучень принаймні 111 ракет. За результатами огляду місць подій вилучено понад 2400 уламків ракет, бомб, снарядів, у тому числі заборонених касетних бомб.

Війна

Подумки далеко від окопів: Зеленський звернувся до українців у тилу

Published

on

Президент Володимир Зеленський закликав українців продовжувати підтримувати військових, не забувати про збори волонтерів, долучатися до інформаційної роботи. Про це він сказав у вечірньому зверненні 26 березня.

«Це неправильно, несправедливо, коли у наших бійців, які приїжджають із передової, з’являється таке відчуття, ніби для багатьох у тилу війна вже скінчилася. Для тих, хто не просто далеко від Донеччини чи Нікополя, від Салтівки, від прикордонних районів Сумщини, від Запоріжжя… А хто подумки далеко від окопів, від щоденного болю українців», — наголосив президент.

Зеленський додав, що зараз, так само як і рік тому, важливо, аби якнайбільше українців допомагали захисту держави, допомагали зосередити світову підтримку заради перемоги.

«Українці, підтримуйте наших бійців завжди, коли це можливо. Не забувайте й про збори волонтерів і долучайтеся, коли маєте змогу. Дуже важливо, щоб усі, хто має інформаційний вплив, брали участь в інформаційній роботі. Це стосується не лише журналістів. Це стосується всіх, хто може поширювати правду про агресію», — сказав президент.

Також він закликав поширювати у світі правду про війну в Україні, аби всі розуміли, за що і для чого бореться наша держава.

Continue Reading

Війна

Міста Героїв – це про людей. Річниця звільнення півночі України

Published

on

Знаєте звідки у слів є сила? Бо вона є у людей. Раніше значення слова “герой” було таким далеким і більше стосувалось літературних персонажів чи ролей у будь-якому фантастичному всесвіті, а зараз – має реальні обличчя, обриси, стежки та будівлі. Минулого березня ЗСУ звільнили понад 1000 населених пунктів у різних областях України. Це дало нам сили рухатись далі, розуміти ясніше, боротись сильніше, вірити дужче, цінити своє – невідворотно. 

Щоб вшанувати подвиг наших захисників і жителів українських міст, в Офісі Президента започаткували кампанію «Міста героїв». І постери, які презентувало Міністерство культури та інформаційної політики – наше вчора, хоч реальність цих подій лякає та вражає одночасно. 

«Вигравши битву за Київ, ми виграли битву за Україну стратегічно – як за незалежну суверенну державу. Коли була захищена столиця, було захищене і державне життя України. Звільнивши північ, ми побачили, що окупанта можна вигнати. Продовживши цей рух на півдні України – звільнивши Зміїний і Херсонщину, а також на сході України – звільнивши Харківщину, ми впевнені, що можемо звільнити всю нашу землю. Але початок цієї впевненості – саме у битвах за Мощун, Гостомель, Ірпінь, Бучу, Охтирку, Чернігів та інші міста і села наших північних областей, саме у тому першому досвіді наших людей, які побачили, що російська армія біжить з української землі», – зазначили в Офісі Президента.

У рамках кампанії відзначаємо не лише конкретні міста, які відіграли ключове значення, а й людей, які стали основою опору у всіх куточках звільненої України. Важливо зазначити, що це було можливо завдяки наполегливості та мужності тисяч військових та добровольців, які боролися проти окупантів, та завдяки підтримці всіх українців, які виражали свою підтримку та відданість державі. Звільнення цих територій – це тільки початок, і Україна продовжує працювати над тим, щоб повернути відчуття безпеки та стабільності своїм громадянам та забезпечити належний розвиток країни.

Піддаючись людській природі, ми звикаємо, знаходячись вже в умовно спокійних містах, життя стає рутинним, зі звичними радощами, режимом сну, робочими проблемами й іншими маленькими турботами. А ще рік тому, прокинувшись, ми не знали, що нас чекає. Але треба пам’ятати, не для того, щоб жити у страху. А, щоб жити у свободі, берегти та знати ціну спокою, виховувати своїх дітей із моральними цінностями та повагою до вибореного. Нагадаємо, що з населення України, ми стали громадянами, відбулось загострення національної свідомості. Росіяни думали, що ми не боротимемось, а українці на рівні ДНК завжди знають за що. Треба не дати цій свідомості знов заснути, бо впоратись минулого березня ми змогли завдяки великому об’єднанню, а ще багато міст чекають на своїх героїв. І там буває страшно, гучно та боляче досі.

Північні регіони України надовго та глибоко зранені війною. Втрачено сотні людських життів, героїв, які були добрими татами, усміхненими мамами, найбільш зацілованими дітьми, щирими бабусями та дідусями. І саме з тієї причини, що багатьом не дали можливості прокинутись наступного ранку ми маємо берегти цю пам’ять. Росіяни назавжди перетворили весь шум своєї “величної” культури та “великої” нації на свідомість вбивць, крадіїв та голодної босоти. І їм не відмитись від такого клейма на самому лобі. Але наша історія вже зовсім інша – вона про неймовірну силу, стійкість, сміливість та витривалість. Втомлюючись сьогодні ми здобуваємо свободу завтра за себе і того, хто не може цього зробити.

#МістаГероїв – це міста конкретних людей, які проявили свою сміливість, не залишили близьких та вірили в Україну, а тому змогли перемагати.

Continue Reading

Війна

215 співробітників Департаменту житлового господарства Одеси служать у ЗСУ

Published

on

Про це повідомила директорка департаменту Наталя Мостовських. За її словами, це працівники 15 комунальних підприємств  та  безпосередньо департаменту.

Найбільша кількість в ЗСУ служать – 82 співробітника КП «Одесміськелектротранс» та 46 КП «Теплопостачання міста Одеси», 25 працівників ЖКС Порто-Франківський та 18 КП «Міські дороги».

«Ми віримо у наші ЗСУ та пишаємося кожним, хто захищає країну на полі бою», – наголосила директорка.Нагадаємо, як одеські комунальники відзвітували за рік роботи.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.