Війна
Житель Одеської області коригував удари дронів-камікадзе

Мешканець Рені передавав окупантам дані про місця дислокації та переміщення українських військових на півдні регіону, чим допомагав “наводив” удари дронів-камікадзе на цій території. Про це повідомили в Управлінні СБУ в Одеській області.
Чоловік збирав детальну інформацію про місця базування ЗСУ, Національної гвардії, кількість особового складу та техніки. Надавав точні координати блокпостів та об’єктів інфраструктури у сфері тепло- та енергопостачання. Свої фотозвіти відправляв через анонімний канал у Telegram. Якщо не мав змоги фотографувати – малював картинки, а потім спалював листки.

Цю інформацію ворог планував використати для ударів ракетами та дронами-камікадзе. Жителя Одеської області завербували завдяки його активним проросійським поглядам. Його затримали, коли він передавав інформацію своєму куратору. У його телефоні є докази державної зради.

Наразі чоловік знаходиться під вартою.
Нагадаємо, що у червні СБУ затримала одесита, який здавав позиції ЗСУ в Одеській та Миколаївській областях.
Війна
13 млн українців наразі проживають в окупації або біля лінії фронту, – Лубінець

Близько 13 мільйонів українців проживають або під окупацією, або в безпосередній близькості до лінії фронту. Як передає Цензор.НЕТ, про це під час 15-го щорічного Київського Безпекового Форуму, заснованого Фондом Арсенія Яценюка “Відкрий Україну”, заявив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
“Зараз немає іншого шансу в українців вижити, окрім як воювати. А у міжнародної спільноти, яка створена для того, щоб захищати права різних категорій громадян на планеті, мінятися, і мінятися кардинально”, – сказав він.
За словами Лубінця, наразі 4,8 млн громадян України мають статус внутрішньо переміщених осіб всередині держави, понад 8 млн громадян України виїхали за кордон, 13 млн українців проживають або під окупацією, або в безпосередній близькості до лінії фронту.
Також він зазначив, що наразі верифіковано, що на територію Росії було примусово депортовано 20 тис. українських дітей. Реальні цифри насправді можуть бути значно більшими, сказав він.
За словами омбудсмена, реалії війни показали, що міжнародної системи захисту прав людини не існує.
“Ми зараз живемо в час, коли країна-агресор всім показує, що міжнародне гуманітарне право, Конвенція про захист прав дітей, Женевська конвенція – це просто папірці. … В Україні відбувається відкритий геноцид… Хто в цьому бере участь? Президент сусідньої держави”, – підсумував Лубінець.
Війна
Порядок надання посади на звільнених територіях – Кабмін

Кабмін підтримав постанову «Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України», передає Сіль.
Усі, хто бажають працювати на деокупованих територіях, будуть заповнювати електронну анкету. Далі НАДС розглядатиме заповнені анкети та перевірятиме професійну підготовку кандидатів.
Пріоритетне право на призначення на посади матимуть такі громадяни:
- ветерани війни;
- внутрішньо переміщені особи;
- хто раніше займав відповідну посаду;
- хто мав досвід роботи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Крім того, планують проводити професійне навчання осіб, зарахованих до резерву.
Такий принцип формування резерву відновлення дасть змогу у найкоротші строки після звільнення відновити роботу державних органів на деокупованих територіях та забезпечити їх прискорену реінтеграцію.
Фото: Hromadske
Війна
Україна купила сотні картонних безпілотників: навіщо

Картонні безпілотні авіаційні системи, які використовує Україна в бойових діях називаються Corvo Precision Payload Delivery System (PPDS). Їх виготовляє австралійська компанія SYPAQ, розповідає “Мілітарний“.
SYPAQ повідомила, що літак використовується в різних цілях, таких як розгортання корисного навантаження датчиків, можливість доставляння невеликих вантажів, діє як бортовий ретранслятор розширеного зв’язку та використовується як приманка.
“Україні було продано сотні безпілотних літальних апаратів”, – сказав Росс Осборн, головний інженер SYPAQ.
Постачання в Україну розпочалося у лютому-березні 2023 року. У компанії додали, що не можуть розкрити кількість поставлених в Україну БПЛА із міркувань безпеки. Про продаж БПЛА Україні повідомив міністр оборони та віцепрем’єр-міністр Австралії Річард Марлес на австралійському авіашоу Avalon Airshow 3 березня цього року.

За словами генерального директора SYPAQ Аманди Холт, це викликало сплеск інтересу до літака як з боку військових, так і громадських організацій.
“Оператори використовують БПЛА для багатьох типів завдань, що виходять за рамки його первісної конструкції”, – розповіли у компанії.
Холт додав, що компанія поки що не може розкрити, які країни азійсько-Тихоокеанському регіону виявили інтерес до цих “картонних” безпілотників.
В залежності від моделі дрон може підняти до 3 кг або 5 кг, нести вантаж протягом 1-3 години в залежності від навантаження на дальність у 40-120 км.
Основне завдання безпілотників – доставка боєприпасів, їжі та медикаментів безпосередньо на передову. Але також можливі розвідувальні польоти та скидання вибухових пристроїв. Осборн підкреслив, що дрони виготовлені з розрахунку на роботу в складних умовах:
“Міцний картон був просочений воском, щоб запобігти руйнуванню фюзеляжу та подальшому падінню дронів у вологих погодних умовах”.
Фото: SYPAQ
-
Війна6 днів ago
Соціальна інтеграція ВПО в Одеській області
-
Війна1 тиждень ago
Мешканка Одеси може потрапити на 5 років до в’язниці за підтримку окупантів
-
Бізнес1 тиждень ago
єЧерга: відтепер без простою вантажівок у пунктах пропуску
-
Війна1 тиждень ago
Чи чекати українцям відключень електрики: відповідь “Укренерго”
-
Війна5 днів ago
Сьогодні в Україні День морської піхоти
-
Війна1 тиждень ago
Інспекція суден по Зерновій угоді відновлена: є зміни
-
Кримінал6 днів ago
Виманили у одеситки майже 50 тисяч гривень: легенда про негайну потребу лікування доньки
-
Суспільство4 дні ago
У ДТЕК розповіли як оформити побутовий тариф на електроенергію для жителів одеських новобудов