Цікаво
Абоненти Київстар зібрали понад 10 млн грн на ініціативу з розмінування країни «Нам тут жити 2.0»

Київстар разом з фондом «Повернись живим» продовжують спільну ініціативу «Нам тут жити 2.0», спрямовану на розмінування територій України.
Проєкт реалізується за інформаційної підтримки Міністерства Економіки України. Абоненти національного мобільного оператора активно долучилися до підтримки проєкту. Зокрема, завдяки благодійній Суперсилі «Допомога ЗСУ», зібрано вже понад 10 мільйонів гривень, а загальна сума донатів на розмінування складає 45 мільйонів гривень.
«Розмінування країни — важливий напрямок для відновлення нашої держави. Ми прагнемо зібрати 100 мільйонів гривень, щоб забезпечити саперів роботизованими комплексами, транспортом та іншим обладнанням. Вдячні нашим абонентам та усім небайдужим, які долучаються до збору», — говорить Олександр Комаров, CEO Київстар.
«Нам тут жити 2.0» — другий спільний проєкт компанії «Київстар» та фонду «Повернись живим». Його мета — забезпечити саперів усім необхідним для розмінування: роботизованими платформами, транспортом, зв’язком, живленням, а також повітряною компонентною для ситуаційної обізнаності. Аби підтримати збір, національний мобільний оператор, зі свого боку, вже перерахував 30 мільйонів гривень на цей проєкт.
Ініціатива допоможе зберегти життя саперів, адже розміновувати території будуть не тільки люди, а й техніка українського виробництва — наземні роботизовані комплекси, а також дрони, які забезпечать дистанційне розмінування шляхом підривів.
Контрактні абоненти та усі небайдужі можуть задонатити на спецрахунок фонду та на “банку” проєкту. А також зробити індивідуальний внесок у терміналах самообслуговування у фірмових магазинах Київстар.
Абоненти передплаченого зв’язку можуть долучитися:
- підключивши благодійну Суперсилу «Допомога ЗСУ», яка дозволяє абонентам робити щомісячний донат на розмінування у розмірі до 50 грн, просто користуючись мобільним зв’язком. Донат автоматично списується при оплаті тарифу без додаткових платежів для абонента, поки у нього підключена Суперсила «Допомога ЗСУ». Перевірити, чи є у вашому тарифі Суперсила «Допомога ЗСУ», зручно у додатку «Мій Київстар»;
- надіславши повідомлення на номер 515, щоб донатити 10 грн після кожного поповнення рахунку від 50 грн.
- відправивши будь-яке SMS на номер 88009 — і з мобільного рахунку буде перераховано 10 грн на збір.
Нагадаємо, що ініціатива «Нам тут жити 2.0» — це спільний проєкт Київстар та фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим», який стартував у серпні 2024 року і триватиме до досягнення цільової суми збору в розмірі 100 мільйонів гривень.
Довідка про Київстар
Київстар – найбільший український оператор електронних комунікацій, що станом на червень 2024 р. обслуговував близько 24 млн абонентів мобільного зв’язку та більше 1,1 млн абонентів «Домашнього інтернету». Компанія надає послуги з використанням широкого спектра мобільних і фіксованих технологій, зокрема 4G, Big Data, Cloud solutions, сервіси для кіберзахисту, цифрове ТБ та ін. Київстар розвиває в Україні нові технології зв`язку та в найближчі п`ять років планує інвестувати в цей напрямок 1 млрд доларів США. Компанія допомагає країні долати виклики воєнного часу і за останні два роки виділила понад 2 млрд грн для підтримки ЗСУ, абонентів, місцевих громад, а також на благодійні ініціативи. Єдиний акціонер Київстар – міжнародна Група VEON з головним офісом в Нідерландах. Акції Групи знаходяться на фондових біржах NASDAQ (Нью-Йорк) та Euronext (Амстердам). Київстар понад 25 років працює в Україні та визнаний найбільшим платником податків на ринку електронних комунікацій, кращим роботодавцем і соціально відповідальною компанією. Додаткова інформація: [email protected], www.kyivstar.ua
Усі новини
коли народився неможливий гібрид слона та що з ним сталося

Ще у 1978 році унікальне народження слоненяти в зоопарку Великобританії привернуло увагу всього світу через свою генетичну унікальність. Воно народилося за незвичайних обставин, що викликало питання про межі розмноження між різними видами.
Слоненя, якого назвали Мотті, народилося 11 липня в зоопарку Честера внаслідок спарювання африканського слона Джумболіно та азійської слонихи Шеби. Гібридне походження підтвердили генетичні тести, пише IFLScience.
У Фокус.Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
За словами співробітників зоопарку, Джумболіно був єдиним самцем у вольєрі на той час, що не залишало сумнівів щодо батьківства. Попри скептицизм експертів щодо життєздатності такого поєднання, Мотті став єдиним відомим гібридом свого виду. Книга рекордів Гіннеса зрештою назвала його “найрідкіснішим слоном у світі”.
Генетична різниця між африканськими та азійськими слонами значна. Вони не тільки належать до різних видів, але й класифікуються за окремими родами, що робить природне розмноження вкрай малоймовірним.
Крім того, їхні природні середовища проживання розташовані на різних континентах — в Африці та Азії — що робить таке поєднання в дикій природі практично неможливим.
Фізичні особливості також різняться: африканські слони, як правило, більші, мають ширші вуха і грубішу шкіру, тоді як азійські слони менші та мають характерну будову пальців.
Мотті мав поєднання цих рис. Він мав широку голову і великі вуха свого африканського батька, але будова нігтів на лапах відповідала його азійській матері — п’ять на передніх лапах і чотири на задніх. На жаль, він народився на шість тижнів раніше і з самого початку мав проблеми зі здоров’ям.
Мотті страждав на некротичний ентероколіт, небезпечне захворювання кишечника, яке уражає здебільшого недоношених дітей, і помер лише через 10 днів, 21 липня. Посмертна експертиза підтвердила серйозну інфекцію кишечника та пуповини, спричинену бактерією E. coli. За повідомленнями, його останки зберегли в Музеї природознавства в Лондоні.
Їли дітей і не тільки: дослідники зробили моторошне відкриття в іспанській печері (фото)
Хоча Мотті залишається єдиним випадком серед слонів, схрещування між віддаленими видами траплялося і в інших частинах тваринного світу. Прикладами є гібриди, такі як біфало (буйвол і корова), гібриди собаки та лисиці, а також волфіни — нащадки малої косатки та афаліни — які плавають у різних океанах.
Раніше Фокус писав про рідкісне захворювання, причиною якого були наші предки. Вчені дослідили мальформацію Кіарі 1 типу, яка характеризується головним болем та запамороченням.
Також ми розповідали про древній хетський артефакт, який допомагав віщунам трактувати дії птахів. Як зазначають дослідники, саме так древні правителі приймали важливі рішення.
Усі новини
чи знадобиться людям перша в історії негативна секунда

Людство не помітило б, якби в нашому розпорядженні не було атомного годинника, але в останні тижні наша планета обертається надзвичайно швидко. Дані вказують на те, що деякі дні стають коротшими за звичайні 24 години більш ніж на 1 мілісекунду.
Доба на Землі рідко буває ідеально 24-годинною, оскільки швидкість обертання нашої планети залежить від безлічі чинників, включно зі зміщеннями в земному ядрі, змінами атмосферного тиску, океанськими течіями й навіть масштабними погодними явищами, такими як Ель-Ніньйо. Як правило, ці сили коливаються в межах часток мілісекунди, але в липні та серпні вчені вже фіксували аномально короткі дні, пише IFLScience.
У Фокус. Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Обертання Землі прискорилося
Згідно з попередніми даними TimeandDate, 9 липня було приблизно на 1,23 мілісекунди коротше, ніж зазвичай, а 10 липня — на 1,36 мілісекунди, а 22 липня — на 1,34 мілісекунди. При цьому прогнозується, що 5 серпня стане на 1,25 мілісекунди коротшим.
За словами дослідників, існує безліч факторів, що впливають на швидкість обертання Землі. Однак головним винуватцем нинішнього прискорення вважається Місяць — його гравітаційне тяжіння є основною рушійною силою приливних сил на планеті, і ці приливні взаємодії можуть змінити розподіл води по всій планеті, змінюючи її обертання. У цей момент часу Місяць перебуває відносно далеко від екватора Землі, тому його гравітаційне тяжіння є незначно слабшим: це “відпускає гальмо” і дає змогу нашій планеті обертатися лише на частку секунди швидше.
Чим обернеться прискорення обертання Землі?
Для людей зміна в мілісекунду може здатися незначною, але вони можуть істотно вплинути на технології, що вимагають надточного вимірювання часу, наприклад:
- GPS-навігація;
- телекомунікації;
- фінансові транзакції;
- деякі наукові експерименти.
Вчені вважають, якщо тенденція до прискорення Землі збережеться, у майбутньому у нас може виникнути необхідність у веденні “від’ємної додаткової секунди” для синхронізації атомного годинника з астрономічним часом.
Зазначимо, що ще 1972 року міжнародні хронометристи погодилися періодично додавати додаткову секунду для забезпечення точної відповідності нашого годинника швидкості обертання планети. Це пов’язано із загальною тенденцією останнього століття до уповільнення обертання Землі, що призводило до невеликого подовження доби.
Однак сьогодні вчені фіксують прискорення обертання нашої планети, що призводить до невеликого скорочення доби. У результаті для узгодження UTC з астрономічним часом може знадобитися “негативна додаткова секунда”. Простими словами, хронометристам доведеться відняти одну додаткову секунду, щоб синхронізувати атомний годинник і астрономічний рух Землі.
Введення від’ємної секунди
Учені вже кілька років обговорюють додавання від’ємної секунди, вважаючи, що зміна клімату та швидкість танення льодовиків можуть призвести до необхідності введення від’ємної додаткової секунди у 2029 році. І тепер нові дані можуть знову розпалити цю дискусію.
Утім, перспектива ідея введення додаткової від’ємної секунди сподобається не всім. Meta, Google, Amazon, Microsoft та інші технологічні компанії раніше виступали проти додаткових секунд, стверджуючи, що вони створюють більше проблем, ніж вирішують.
Раніше Фокус писав про те, що обертання Землі несподівано прискорилося: коли настане найкоротша доба за всю історію.
Усі новини
Жінка, яка цілувалась з одруженим начальником на концерті, залишилась без роботи (фото)

Кристін Кебот, HR-директорка технологічної компанії Astronomer, офіційно звільнилася після інциденту на концерті Coldplay, де її спіймали на гарячому з одруженим керівником Енді Байроном.
HR-директорка подала у відставку в четвер, 24 липня, після скандалу, що стався минулого тижня. Про це повідомив представник нью-йоркської фірми виданню The Post.
“Можу підтвердити, що Кристін Кебот більше не працює в Astronomer. Вона подала у відставку”, — зазначив він.
Інцидент стався минулої середи на стадіоні Gillette під Бостоном, коли камера раптово зупинилася на парі, що мило обіймалася. Побачивши себе на великому екрані, Кебот та Байрон намагалися сховатися від камер.
Фронтмен гурту Coldplay, Кріс Мартін, з подивом прокоментував ситуацію: “Або у них роман, або вони просто дуже сором’язливі”.
Кадри, що облетіли весь світ
На кадри, що виплили в мережі згодом, можна побачити, що пара неодноразово цілувалася, обіймалася та підспівувала одне одному під час концерту, а також гойдалися під пісню Yellow.
Кристін Кебот з одруженим керівником Енді Байроном відпочивала на концерті
Фото: X (Twitter)
Байрон першим звільнився з посади CEO після того, як скандал набув широкого розголосу в соціальних мережах та породив тисячі мемів.
Обидва учасники інциденту одружені з іншими людьми. Кебот перебуває у шлюбі з Ендрю Кеботом — CEO компанії Privateer Rum. У пари є будинок вартістю 2,2 мільйона доларів. А Байрон одружений з викладачкою, яку звуть Меган. У них двоє дітей.
Компанія стала відомою
Новим виконувачем обов’язки CEO призначили співзасновника компанії Піта ДеДжоя, який раніше був директором з продукції.
“Увага була незвичайною і сюрреалістичною для нашої команди, і хоча я б ніколи не хотів, щоб це сталося саме так, Astronomer тепер стала відомою на весь світ”, — заявив ДеДжой в LinkedIn у понеділок, 21 липня.
Енді Байрон та Кристін Кебот з колегами
Фото: LinkedIn
“Події останніх днів отримали рівень медійної уваги, з яким стикаються небагато компаній — особливо стартапи у сфері обробки даних та ШІ. В Astronomer ми ніколи не ухилялися від викликів”, — додав він.
Компанія провела офіційне розслідування щодо можливого службового роману між колишніми керівниками. Ні Байрон, ні Кебот поки не коментували ситуацію публічно.
Нагадаємо, раніше Фокус писав, що:
Крім того, відео зради начальника компанії швидко стало вірусним, а користувачі соцмереж почали висміювати коханців та створювати меми.
-
Усі новини6 днів ago
Син Андрія Молочного з прокуратури насмерть збив жінку у Києві — всі подробиці
-
Усі новини7 днів ago
Ці гаджети можуть уповільнювати ваш Wi-Fi: несподіваний список пристроїв-»шкідників»
-
Одеса7 днів ago
Вартість оренди житла в Одесі липень 2025 — скільки коштує квартира біля моря
-
Відбудова1 тиждень ago
Румунія готова допомагати Україні в обороні та відбудові
-
Усі новини7 днів ago
американець виграв мільйон після сну про лотерею
-
Усі новини6 днів ago
де відпочити у Європі в 2025 році не за всі гроші
-
Усі новини1 тиждень ago
Чому не працює швидка зарядка: експерти назвали несподівану причину
-
Відбудова1 тиждень ago
У Кропивницькому зводять модульне житло замість зруйнованого внаслідок обстрілу 19 березня