Connect with us

Війна

УДП відсудило судна, на які намагались «накласти лапу» росіяни

Published

on

Українське Дунайське пароплавство звільнило судна «Братислава» і «Механик Головацкий», заарештовані за позовом рф. Про це ІА «Контекст-Причорномор’я» повідомили в прес-службі Українського Дунайського пароплавства.

повідомленні підприємства сказано, що Буксир «Братислава» і самохідка «Механик Головацкий» повертаються в Україну із Сербії. Судна заарештували понад рік тому за позовом NIS GAZPROM NEFT. Мажоритарним власником компанії-позивача є «ГАЗПРОМ НЕФТЬ» та «ГАЗПРОМ», які контролюються країною-агресором.

«Колишнє керівництво УДП чомусь саме у росіян замовляло послугу бункерування наших суден, — каже генеральний директор УДП Дмитро Москаленко. — Ми припинили будь-які взаємовідносини з ворогом, і отримали у відповідь судовий позов.

рф домогалась арешту всього флоту УДП, але ми відбили атаку та продовжили працювати на Середньому Дунаї та виконувати рейси у Сербію. У заручниках залишились лише два судна.

Понад рік тривала запекла боротьба, нарешті судна звільнені з полону. Скоро будемо зустрічати їх в Україні.

Відсутність двох одиниць тягового флоту не вплинула на обсяг перевезень УДП. Підприємству вистачало тяги. Ще до повернення суден (завдяки ремонтній програмі) кількість самохідного флоту в експлуатації перевищила 30 одиниць.

Але роботи звільненим суднам вистачить. Цього року ми розбудували інфраструктуру з обслуговування барж, створили ще одну ремонту ділянку, зменшили кількість барж у простої та, відповідно, збільшили кількість несамохідного флоту, який може одночасно перебувати в експлуатації. Простіше кажучи, тепер немає черги на ремонт, баржі приходять з рейсу, обслуговуються і одразу стають під завантаження. Скоро також очікуємо завершення будівництва перших нових барж SLG.

А більше барж – це і більше тяги.

Отже, плюс буксир та самохідка це дуже круто. Компанія ще минулого місяця перевезла перший мільйон тонн вантажів і швидко збільшує оберти».

Continue Reading
Click to comment

Війна

Військові підприємства РФ мають відчувати наслідки війни

Published

on


Російські військові підприємства, логістика й аеропорти мають відчувати, що розв’язана РФ війна має для них реальні наслідки.

Про це у Телеграмі написав Президент Володимир Зеленський, коментуючи нічний комбінований удар РФ по Україні, передає Укрінформ.

«Російські військові підприємства, російська логістика, російські аеропорти мають відчувати, що російська ж війна має для них реальні наслідки. Влучність наших дронів, щоденний характер українських відповідей – це один з тих аргументів, які точно наблизять мир», – йдеться у його дописі.

Зеленський поінформував, що вночі росіяни завдали комбінованого удару – ракетами, зокрема балістикою, дронами, і що вони били по лінії Сумщина – Харківщина – Дніпропетровщина.




Наслідки обстрілу Дніпра / Фото: Микола М’якшиков. Укрінформ

Президент зазначив, що вже заслухав ранкові доповіді міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка та військових.

«Рятувальники одразу відреагували. Я вдячний за цю незмінну оперативність допомоги нашим людям. Є поранені внаслідок російського удару. На жаль, також є загиблі. Мої співчуття», – написав він.

Читайте також: Зеленський: Тиск на Росію не слабшає, готуємо більше неприємностей для ворога

Глава Української держави висловив переконання, що точно не може бути жодної тиші у відповідь на такі удари, і заявив, що українські далекобійні дрони це забезпечують.

Як повідомлялося, протягом доби росіяни понад 110 разів обстріляли громади Сумської області, є дані про 4 поранених людей.

Фото: Сергій Лисак



Джерело

Continue Reading

Війна

В ООН констатували найвищу за три роки кількість жертв серед цивільних в Україні

Published

on

Від початку року кількість жертв серед цивільного населення України внаслідок російських обстрілів досягла найвищого рівня за аналогічні періоди впродовж трьох останніх років.

Про це заявив помічник генсека ООН у справах Європи, Центральної Азії та Північної й Південної Америки Мирослав Єнча під час засідання Ради Безпеки ООН у п’ятницю, передає власний кореспондент Укрінформу в Нью-Йорку.

За останній місяць «щоденні обстріли українських міст і сіл ракетами й дронами з боку Російської Федерації лише посилилися, завдаючи катастрофічної шкоди цивільному населенню», наголосив Єнча.

За його словами, у червні кількість жертв серед цивільних сягнула піку за три роки. Усього лише за перше півріччя 2025 року вбито та поранено 6754 особи.

Єнча також зазначив, що лише в липні Росія випустила по Україні щонайменше 5183 далекобійних боєприпаси, зокрема рекордних 728 дронів 9 липня.

«Останніми тижнями під особливо потужними ударами перебували Київ та історичне портове місто Одеса. Атаки із сотнями дронів та десятками ракет відбуваються щодня», – сказав представник ООН.

Він зауважив, що «в Україні нині немає безпечного місця», оскільки РФ обстрілює і західні регіони, які зазнали наймасштабніших повітряних атак за весь час повномасштабної війни.

Загалом за даними ООН, від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну загинуло щонайменше 13 580 цивільних осіб, зокрема 716 дітей, ще 34 115 цивільних, включаючи 2173 дитини, зазнали поранень.

«Міжнародне право чітко забороняє напади на цивільних і цивільну інфраструктуру. Ми рішуче засуджуємо всі такі атаки», – наголосив Єнча.

Читайте також: Генсек ООН вказав членам Радбезу на необхідність дотримання зобов’язань, згадавши про російську війну

Водночас, за словами Єнчі, ООН також занепокоєна повідомленнями про жертви серед цивільних у РФ, проте не має можливості незалежно перевірити дані російської влади.

Як повідомляв Укрінформ, у п’ятницю Рада Безпеки ООН зібралася для обговорення гуманітарної ситуації в Україні у звʼязку з посиленням російських обстрілів.

Фото: Скріншот відео



Джерело

Continue Reading

Війна

На Торецькому напрямку росіяни намагаються штурмувати малими групами

Published

on

Станом на зараз у зоні відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Луганськ” зменшилась кількість штурмових дій із російськими військами. Найактивніше ворог діє на Торецькому напрямку.

Про це у телеефірі повідомив речник ОТУ “Луганськ”, підполковник Дмитро Запорожець, передає кореспондент Укрінформу.

“В цілому по нашій оперативній зоні змінилась середньодобова кількість штурмів, їх стало менше. Можливо, через те, що ворог свої зусилля зосереджує в тому числі і на Покровському напрямку”, – сказав Запорожець.

За його словами, в зоні відповідальності ОТУ “Луганськ” окупанти наразі зосереджують зусилля у напрямку Яблунівки і Олександро-Калинового на Торецькому напрямку.

Читайте також: Росіяни розмістили ремонтну базу на колишньому Луганському пороховому заводі – партизани

“Ця тактика характеризується тим, що це невеликі піхотні групи по три-чотири особи, які намагаються дістатись до позицій Сил оборони, при нагоді і штурмувати, і залучаються вони до цих заходів, застосовуючи деколи мототехніку, багі і таке інше”, – пояснив Запорожець.

Він поінформував, що броньованої техніки наразі не фіксується.

“Вони намагаються накопичуватись, в тому числі малими піхотними групами для того, щоб продовжувати штурмові дії. Вони застосовують драбини для подолання протитанкових ровів. Одного разу помічали звичайну драбину, в інший – спромоглися десь залізну притягти, і ще один момент, що застосовують стовбури дерев, де або вкручують щось схоже на сходинки для того, щоб вкинути це в протитанковий рів і потім спуститися по цьому стовбурі дерева на іншу сторону”, – розповів Запорожець.

Речник підкреслив, що армія РФ застосовує цю тактику, щоб продовжувати штурмові дії.

Як повідомляв Укрінформ, між Силами оборони України та російськими військами протягом минулої доби відбулися загалом 174 бойові зіткнення, третина з яких – на Покровському напрямку.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.