Connect with us

Війна

Близько 200 громадян Китаю воюють проти України на боці армії РФ як найманці

Published

on



У війні проти України на боці Росії як найманці воюють близько 200 китайських громадян.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела, знайомі з даними західної розвідки, передає Укрінформ. 

«Колишній співробітник західної розвідки, обізнаний з цим питанням, повідомив агентству Reuters, що на боці Росії воюють близько 200 китайських найманців, з якими китайський уряд не має жодного зв’язку», – йдеться у повідомленні.

Водночас китайські військові офіцери перебували у зоні бойових дій у тилу Росії зі схвалення Пекіна, щоб винести тактичні уроки з війни, сказав співрозмовник Reuters.

За словами джерела, «офіцери перебувають там абсолютно зі схвалення (Пекіна – ред.)».

Читайте також: Зеленський показав відео допиту китайських полонених

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський заявив, що на Донецькому напрямку українські воїни вступили у бій з шістьома китайськими військовими, двох взяли у полон. За даними СБУ, один із фігурантів, безробітний 1991 року народження, був завербований представником РФ безпосередньо у Китаї. У лютому 2025 року прибув до Москви і підписав контракт.

Інший, 1998 року народження, приїхав до РФ у грудні 2024 року нібито з туристичною метою і там подав заявку на підписання контракту, відгукнувшись на оголошення в інтернеті про набір на службу і виплату 2 млн рублів.

Пізніше Президент Володимир Зеленський заявив, що відомо про 155 громадян Китаю, які воюють на боці Росії. Відомі їхні паспортні дані та місця служби. За його словами, громадян КНР вербують, зокрема, через соцмережі – ТікТок та інші китайські соціальні мережі, де росіяни розповсюджують рекламні ролики, і “офіційний Пекін про це знає”.

До МЗС викликали тимчасового повіреного у справах Китаю в Україні після того, як українські військові взяли в полон двох китайських бійців на Донеччині.

Зовнішньополітичне відомство Китаю закликало правильно розуміти роль КНР в «українському конфлікті» та не робити «безвідповідальних заяв» про участь китайських громадян у бойових діях в Україні. 

Читайте також: Зеленський показав нові кадри допиту китайського полоненого

Речниця Держдепартаменту США Теммі Брюс заявила, що в адміністрації Дональда Трампа вважають тривожним те, що разом із солдатами з Північної Кореї Росія долучає до своїх лав громадян Китаю у війні проти України. Брюс зазначила, що Китай «постачає майже 80% товарів подвійного використання, необхідних Росії для ведення війни» і є «головним помічником Росії у її війні в Україні».

Видання «Важные истории» ідентифікувало щонайменше 51 громадянина Китаю, який в період з червня 2023 року по травень 2024-го пройшов через московський пункт відбору на військову службу за контрактом з Міноборони РФ.

Фото: СБУ



Джерело

Війна

FPV-дрон вперше атакував Запоріжжя і підірвав АЗС, — ДСНС (фото)

Published

on


Збройні сили Російської Федерації запустили FPV-дрон, який дістався до міста Запоріжжя. Російський безпілотник влучив по автозаправній станції й почалась пожежа. Про влучання повідомила Державна служба надзвичайних ситуацій Запорізької області, яка раніше не писала про атаки FPV-безпілотників ворога на відстані майже 30 км від фронту.

Інформація ДСНС про удар FPV-дрона РФ по Запоріжжю з’явився зранку 14 квітня.

Рятувальники повідомили про атаки російських БПЛА, один з яких влучив по цілі в Запоріжжі, а інший — у селищі Степногірськ. У обласному центрі дрон вдарив по автозаправній станції. Внаслідок влучання загорівся газовий модуль і полум’я охопило 20 кв. м, доповіла ДСНС. Щоб впоратись з ударами в обох населених пунктах області рятувальники залучили 15 спеціалізованих машин, ідеться у дописі. Не вказується, чи є постраждалі від удару РФ.

На фото, опублікованій пресслужбою установи, бачимо займання АЗС, полум’я та рятувальників, які намагаються загасити вогонь, який спалахнув зранку 13 квітня.


Fullscreen

Удар FPV-дрона – пожежа на АЗС в Запоріжжі 14 квітня

Фото: ДСНС

Удар FPV-дрона — деталі

На карті аналітиків DeepState можна побачити, що південні околиці Запоріжжя розташовані на відстані 27 км від лінії фронту поруч з населеним пунктом Кам’янське.

Удар FPV-дрона, Запоріжжя, 14 квітня, карта


Fullscreen

Удар FPV-дрона – відстань від фронту до Запоріжжя 14 квітня

Фото: DeepState

На сторінках у соцмережах ДСНС Запорізької області та глави військової адміністрації Івана Федорова справді не відшукалось заяв про те, що РФ раніше дістала FPV-дроном до околиць обласного центру. Рятувальники протягом 2024-25 років звітували про загрози від такого типу БПЛА для Нікополя (6 км від позицій ЗС РФ), Костянтинівки, Мала Токмачка (10 км), але Запоріжжя не згадувалось.

Українське командування поки що не підтвердило влучання FPV-дрона по Запоріжжю.

Зазначимо, 22 березня ЗС РФ атакували Запорізьку область керованими авіабомбами, заявив голова Запорізької ОВА Іван Федоров. Внаслідок російського удару у кількох точках почались пожежі та з’явились проблеми з енергопостачанням. Напередодні, 21 березня, росіяни запустили по Запоріжжю зграю ударних дронів-камікадзе “Шахед”: місцеві жителі нарахували близько 10 вибухів. Військова адміністрація повідомила про дев’ятьох поранених та двох загиблих, серед яких — 14-річна дівчинка.

14 квітня видання The Economist написало про удари РФ по прикордонних містах України на сході та півдні. Видання пояснило, що солдати ЗСУ спиняють росіян на фронті, але Москва продовжує без обмежень стріляти по цивільних.

Нагадуємо, 27 березня майор ЗСУ 36 окремої бригади морської піхоти Валерій Прозапас попередив, що варто готуватись до наступу РФ на Запоріжжя.



Джерело

Continue Reading

Війна

Війська РФ значно посилили вогневу активність на південному напрямку

Published

on



Російські окупаційні війська значно посилили вогневу активність на південному відтинку фронту, найактивніше ворог діяв на Гуляйпільському напрямку.

Про це в коментарі Укрінформу повідомив речник Сил оборони Півдня Владислав Волошин.

«За минулу добу ворог значно підвищив вогневу активність на південному напрямку, і в першу чергу це стосується того, що він значно посилив авіаційні удари. За минулу добу було зафіксовано 14 авіаційних ударів із застосуванням 29 керованих авіаційних бомб і 156 некерованих авіаційних ракет. Тобто і тактична, і бомбардувальна ворожа авіація працювали досить активно по позиціях і Сил оборони України, і по населених пунктах, які розташовані поблизу лінії бойового зіткнення», – розповів Волошин.

За його словами, зокрема, для ударів по Гуляйполю ворог використав 56 некерованих авіаційних ракет, більше 20 – по Кам’янському. КАБами завдавав ударів по Степногірську та інших населених пунктах Запорізької області. Також минулої доби ворог завдав понад 700 ударів дронами-камікадзе.

«Якщо брати загальні дані по Силах оборони, то із 3500 ударів дронами-камікадзе за минулу добу 700 – були на півдні. Тобто, кожен п’ятий дрон був тут, на півдні», – уточнив речник.

Волошин також повідомив, що за минулу добу зафіксовано 17 штурмів агресора, в той час як минулого тижня щодня фіксувалось 8-10 штурмів.

«Найбільше ворог був активний на Гуляйпільському напрямку, намагаючись прорватись у бік населеного пункту Привільне. Намагався захопити наші позиції, проте Сили оборони України втримали оборону і навіть намагались контратакувати і відновити одну з позицій, яку агресор розбив повністю», – повідомив речник.

Читайте також: На південному напрямку ситуація дещо загострюється, росіяни збільшили кількість штурмів – Волошин

Він додав, що на Гуляйпільському напрямку росіяни активно намагалися просунутись в бік н.п. Шевченко і н.п. Вільне поле.

«Не менш запеклі бої тривали і на Оріхівському напрямку, де ворог хоч і менше здійснює там штурмових дій, бо проводить перегрупування і ротаційні заходи, перекидає свій особливий склад штурмових груп на передові позиції, тобто він готовий не сьогодні-завтра відновити цю активність і намагатися прорвати нашу лінію оборони, яка проходить там в районі Малих Щербаків, Щербаків, Степового, Лобкового. Ворог і далі намагається прорватись і захопити там плацдарм», – поінформував Волошин, додавши, що з цього плацдарму окупантам було б зручно завдавати артилерійських обстрілів по передмістю Запоріжжя, а також тримати під вогневим контролем логістичні шляхи, які йдуть на Оріхів, на Гуляйполе, в східному напрямку від Запоріжжя.

Речник зазначив, що російським окупантам не вдається прорвати оборону і вони зазнають великих втрат. Також, за його словами, за минулу добу зафіксовано чотири штурмових дії в напрямку Степового і Лобкового, ворог намагається прорватися до Кам’янського і захопити правий берег річки Янчекрак.

«Цей плацдарм і напрямок до Кам’янського, яке розташоване на березі колишнього Каховського водосховища, у ворога сьогодні в пріоритеті», – сказав речник.

Крім того, за його словами, росіяни не полишають спроб узяти під контроль усю острівну зону в гирлі Дніпра.

«Користуючись негодою і погіршенням погодних умов, ворог активізувався саме на цьому напрямку. Щодня проводить по 3-4 штурмових дії там, за минулу добу зафіксовано дві такі штурмових дії», – розповів речник.

За його інформацією, за минулу добу противник втратив на півдні 192 особи.

«Якщо зазвичай він втрачає 100-110, до сотні, то за минулу добу було 192 особи, а також 3 танки, 36 мотоциклів, близько 35 одиниць автомобільної і бронетехніки. Тому втрати противника за минулу добу доволі суттєві», – констатував Волошин.

На питання, в якій із областей півдня ворог концентрує свої сили для наступу, він відповів, що йдеться передусім про Оріхівський та Гуляйпільський напрямки.

«Він (ворог – род.) зараз спрямовує свої зусилля на двох напрямках: Оріхівський, це ділянка фронту між Щербаками, Малими Щербаками, населеними пунктами Лобкове і Степове – він там зібрав певну кількість сил і засобів для проведення штурмових дій малими групами піхоти; а також на Гуляйпільському напрямку – це ділянка фронту, де розташоване Шевченкове, Привільне. Там ворог намагається прорватися, щоб зайти і загрожувати зі східного напрямку самому Гуляйполю і тримати під вогневим контролем комунікаційні шляхи, які йдуть від Покровського Дніпропетровської області, і далі йти на адміністративний кордон Дніпропетровської і Запорізької областей. Тож ці два напрямки залишаються одними з найбільш загрозливих», – поінформував Волошин.

Читайте також: Сили оборони показали, як відбили російський штурм на Запорізькому напрямку

Також він зауважив, що у лавах армії РФ немає дефіциту в озброєнні і живій силі.

«Наразі так, ворог не відчуває якогось певного дефіциту. Тому що і особовий склад у нього є, і поповнення, він проводить ротаційні заходи, проводить поповнення втрат, постійно проводить логістичні заходи щодо підвезення боєприпасів, щодо підвезення певного озброєння. Хоча ми і намагаємося знищувати й брати під контроль ці шляхи, завдавати ударів, проте ворог також вчиться. Він не все зразу десь зосереджує, він розосереджує своє озброєння, свою техніку, свої штурмові групи. Робить усе, щоб ми їх не знищили», – зазначив Волошин.

Як повідомляв Укрінформ, на фронті минулої доби, 13 квітня, було зафіксовано 158 бойових зіткнень Сил оборони України з російськими загарбниками.



Джерело

Continue Reading

Війна

В ISW проаналізували, для чого Кремль звинувачує Україну в ударах по енергетиці

Published

on



Російські офіційні особи продовжують використовувати нечіткі умови нинішнього перемир’я щодо ударів по енергетичній інфраструктурі та переговори про припинення вогню, намагаючись представити Україну, не Росію як таку, що не бажає брати участь у конструктивному діалозі.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики нагадали заяви речника Путіна Дмитра Пєскова, який заявив 13 квітня, що Україна «або не може, або не хоче» дотримуватися умов мораторію на енергетичні удари. Представник МЗС РФ Олексій Поліщук також бездоказово заявив, що українські сили порушили мораторій на удари по енергетиці понад 60 разів.

«Російські посадовці, схоже, використовують нечіткі умови перемир’я та відсутність незалежних механізмів моніторингу для того, щоб наповнити інформаційний простір необґрунтованими заявами про нібито порушення режиму припинення вогню з боку України», – йдеться у звіті.

В ISW також зазначили, що будь-яке майбутнє загальне припинення вогню або мирна угода повинна включати надійні механізми моніторингу, враховуючи постійні зусилля Кремля, спрямовані на представлення України як такої, що порушує режим припинення вогню.

В Інституті зазначають, що залишається незрозумілим, які механізми Захід міг би використати для забезпечення та моніторингу майбутнього загального припинення вогню, і чи погодиться Кремль на будь-які такі механізми.

«Російські офіційні особи можуть спробувати заповнити інформаційний простір необґрунтованими заявами про порушення режиму припинення вогню з боку України і в майбутньому, якщо загальне припинення вогню не включатиме надійних незалежних механізмів моніторингу. У разі майбутнього загального припинення вогню російські війська можуть здійснити атаки під чужими прапорами вздовж лінії фронту, щоб звинуватити Україну в порушенні режиму припинення вогню і виправдати відновлення конфлікту», – вважають аналітики.

Читайте також: Росія поширює фейк про військові вантажі у ТЕЦ Харкова, щоб відновити удари по енергетиці – ЦПД

Як повідомляв Укрінформ, 18 березня, президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з російським лідером Путіним. У Білому домі заявили, що у Москві погодилися на обмежене припинення вогню по об’єктах енергетики та інфраструктури в Україні.

За аналізом видання The Telegraph, кількість ударів російських безпілотників по Україні зросла більш ніж на 50% з моменту початку мирних переговорів під проводом США в середині лютого.

Фото: flickr 



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.