Суспільство
Буданов про обміни полоненими: Деякі категорії стали «проблемними»

«Є не табу, а є проблемні категорії через наші інформаційні війни. І знаєте, як у будь-якої інформаційної війни, – є плюси і є мінуси. Певні мінуси всіх цих заходів – те, що певні розпіарені категорії і для них, і для нас стали проблемними. Ми теж тут сильно підняли нагору всіх чеченців і тому подібних. Хоча там пастухи з гір, та кому вони потрібні? Але це сприймається суспільством дуже важко. Для них – це питання «Азову», морпіхів, узагалі все, що стосується Маріуполя. Для нас – чеченці такий яскравий приклад», – сказав він.
Буданов також повідомив, що Коордштабу вдається повертати з полону «невеликими партіями» людей, які перебувають там з 2014 року.
Очільник ГУР висловив сподівання, що зрештою вдасться повернути всіх.
«Я вірю в те, що ми повернемо всіх, тому що будь-яка війна закінчується завжди тим, що люди повертаються в обидва боки. Не забувайте, що хоч які б вони були, але росіян теж хтось там чекає в їхніх сім’ях. Країна, можливо, – не так сильно, але сім’ї чекають», – зазначив Буданов.
Нагадаємо, раніше в інтерв’ю Укрінформу керівник Секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко повідомив, що з російського полону повернули 30% військової частини 3057 12-ї бригади Нацгвардії “Азов”, але «азовців» і морпіхів росіяни не віддають.
У травні 2022 року з «Азовсталі» вийшли морські піхотинці і «азовці» під гарантії безпеки і звільнення з полону уже «за декілька місяців». Проте вони перебувають у полоні вже 33 місяці.
Коордштаб разом з Міністерством закордонних справ і Офісом Президента сформував пропозиції щодо обміну «всіх на всіх» на випадок перемовин з РФ.
З початку роботи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у 2022 році з полону повернули 4 131 українця, з яких 1358 – минулого року.
Суспільство
Українці 1152 дні вірять, що зло відступить і життя переможе

Президент України Володимир Зеленський привітав українців із Великоднем.
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на його промову, опубліковану на ОП.
“Нехай цей день настане. Година зла скінчиться. Прийде день життя. День миру. День України. День довжиною в століття. І ми зможемо знову зібратися разом. За одним столом. У мирний Великдень. Коли нам усім буде тепло, буде спокійно, затишно в душі й, звісно, смачно. Коли буде так, як це має бути. Ми хочемо цього всі 1152 дні. Ми єдині в цьому. Щодня й особливо сьогодні, коли українці всіх християнських конфесій відзначають Великдень в одну дату. Разом. Ми разом боремось за Україну. І разом молимось за Україну. За тих, хто на Великдень не може бути поруч із рідними. За тих, хто на передовій, із побратимами. За наших бійців, воїнів світла. Ми просимо Бога захистити тих, хто захищає нас. Зміцнити волю тих, хто зараз у неволі. За наших полонених, за всіх, хто має повернутися додому…Ми молимося сьогодні за всіх, за наших дітей. За всіх хлопчиків і дівчаток, які заслуговують щасливого дитинства. За наших батьків і матерів, які заслуговують спокійної старості. За всіх наших людей, які заслуговують довгожданого миру”, – сказав він.
Зеленський зауважив, що Великдень — дуже особливий день, якого завжди чекають українці. Адже, за його словами, цей день всім дає надію й нагадує: зло має свою годину, а Бог має свій день, що є одним із сенсів, закладених в історію Христа про його земні страждання й смерть та про його воскресіння, про те, що рано чи пізно, але неодмінно зло відступить і життя переможе. Глава держави зазначив, що наразі ці слова знаходять відгук у кожному українському серці. І зміцнюють віру, яка, попри все, не згасає 1152 дні повномасштабної війни.
Зеленський нагадав, що упродовж війни українці стикаються зі злочинами з боку РФ, такими як вбивства десятків людей у Сумах у Вербну неділю, ударами по дитячому майданчику в Кривому Розі, обстрілами Харкова, Дніпра, Одеси та інших міст і, зважаючи на це, запитують себе: “За що?”
“І коли розум не знаходить відповідей на ці запитання, тоді ти починаєш прислухатися до свого серця. І щось невидиме, але дуже сильне всередині тебе не дає опустити рук. Підказує, де знайти світло, щоб не заблукати”, – сказав Президент.
Глава держави підкреслив, що сенс життя можна знати у рідних і близьких, у цінностях, які об’єднують незнайомих людей.
“Саме цінності є тим, що всіх нас об’єднало абсолютно невипадково, об’єднало в перший день війни та єднає досі. Це воля, витримка. Небайдужість і людяність. Ось це і є Бог. Це його прояв. Він – у наших людях. І тому в людях – світло. Тому в людях – сила… Ми знаємо, що захищаємо. Знаємо, за що боремось. За кого й заради кого. І тому кожного разу, хоч би як важко нам було, ми все одно не втрачаємо віри. Бо ця віра – одне в одного. У тих, хто стоїть поруч із тобою. В українців. В українок. Віра в те, що зло має свою годину, а Бог має свій день”, – наголосив він.
Зеленський додав, що попри всі трагічні події, український народ долає дуже важкий шлях і джерелом енергії для цього є рідні, побратими й оточення.
Як повідомляв Укрінформ, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський висловив особливі вітання захисникам, які відзначають Великдень на передовій війни за волю та незалежність України: «саме завдяки вам український народ може святкувати це величне свято у відносній безпеці в тилу».
Суспільство
Будівництво Центру безпеки на Херсонщині віддали пов’язаній з Трухановим компанії Анонси

У Посад-Покровському підряд з будівництва Центру безпеки отримала чорноморська будівельна компанія, пов’язана з ексдепутатом від партій Труханова та “Партії регіонів”. Фірма вже виграла тендери на понад мільярд гривень і фігурує в кримінальних й журналістських розслідуваннях.
Про це повідомив Центр публічних розслідувань з посиланням на систему закупівель Prozorro.
У селі Посад-Покровське планують збудувати новий Центр безпеки вартістю майже 38 мільйонів гривень. Замовником проєкту виступає Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Херсонській області, фінансування — з державного бюджету.
Згідно з тендерною документацією, підрядник має виконати повний комплекс робіт: від демонтажу та земляних робіт до мурування стін, монтажу даху, утеплення фасаду та встановлення котельні. У Центрі передбачено пожежне депо, станцію поліції, пункт швидкої допомоги, а також підвальне приміщення.
Аукціон відбувся 18 квітня, й в ньому брали учать дві одеських компанії — товариства “Ростдортсрой” та “Будівельна фірма Паритетбудінвест”, яке й обрали переможцем. Товариство запропонувало на 27 тисяч менше запланованої суми.
ЦПР вирішив дізнатись, що це за товариство, як довго воно знаходиться на тендерному ринку, скільки встигло заробити на державних закупівлях та чи є факти корупції в історії. За даними аналітичної онлайн-системи YouControl ТОВ “Будівельна фірма Паритетбудінвест” зареєстрували у 2019 році в Чорноморську за статутним капіталом у 100 тисяч гривень.
Товариство пов’язано з консорціумом “Будрегіонгруп”, а також є фігурантом багатьох журналістських розслідувань. У 2022 році фігурувала й у справі про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.
Наразі компанією володіють вінничанин Артем Соболєв і Аркадій Іллящук. Як повідомляв Антикорупційний вимір, Іллящук раніше був помічником депутата Одеської міськради від партії “Довіряй ділам” Валентина Гапуніча. У минулому скликанні міськради (2015–2020) співзасновник компанії Валентин Гапуніч представляв партію “Довіряй Ділам” Геннадія Труханова. До цього, у 2010 році, був обраний від “Партії регіонів”.
Загалом фірма на державних закупівлях отримала понад 1,4 мільярда гривень. Замовниками робіт виступали комунальні підприємства, сільські адміністрації, департаменти, управління, Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Одеській області, “Місцеві дороги Херсонщини” тощо.
У березні минулого року фірми з депутатським слідом розіграли тендер на понад мільярд гривень на утримання 14 автошляхів Одеської області. Серед них — майже 97 кілометрів міжнародної траси М-13 Кропивницький — Платонове (на Кишинів), а також п’ять регіональних і вісім територіальних доріг. Серед учасників була й будівельна фірма “Паритетбудінвест”.
Уже в листопаді Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Херсонської ОДА уклав шість контрактів на улаштування систем невибухових загороджень у регіоні на суму 163,4 мільйона гривень. Один із підрядів — у розмірі 22,4 мільйона — також дістався “Паритетбудінвест”.
Одеса
Канал Кофа на Одещині буде зачинений протягом 3 днів

Міст через канал Кофа. Фото: Служба відновлення в Одеській області
Упродовж трьох днів буде перекрито проїзд через канал Кофа, який знаходиться на автодорозі Т 16-07 між містами Кілія та Ізмаїл. За цей час підрядник буде проводити роботи з улаштування фінішного шару асфальту.
Про це журналістам видання “Бессарабія INFORM” повідомив Кілійський міський голова Вячеслав Чернявський.
Реклама
Читайте також:
Ремонт мосту
Сьогодні вже розпочалися роботи і якщо не завадить погода, для проїзду міст відкриють 18 квітня. Підрядник буде укладати одразу дві смуги асфальту: біля споруди та на самому шляхопроводі.
“Його потрібно перекрити для проїзду повністю. Сьогодні проводяться підготовчі роботи.Закликаю мешканців громади із розумінням поставитися до перекриття руху ділянкою дороги та не заважати підряднику виконувати ремонтні роботи”, — каже кілійський міський голова Вячеслав Чернявський.
Зазначимо, що раніше підрядником вже було встановлено перильну огорожу та завершено укріплення фундаменту. Окрім цього, влаштовані водоскидні споруди, прикрайкові лотки та габіонні матраци. На фінальній стадії робіт планується фарбування.
Міст через канал Кофа
Міст через канал Кофа — важлива споруда півдня Одеської області, що поєднує Ізмаїльський та Кілійській порти. Завдяки ремонту цього шляхопроводу та автомобільної дороги Т-16-07 на підʼїзді до нього, збільшиться пропускна спроможність та значно прискориться пересування як цивільних авто, так і транспортних засобів екстрених служб і вантажівок.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про кошти, які виділялися на ремонт мосту через канал Кофа. А також про ремонт ескалатора за 18 мільйонів.
Реклама
-
Події1 тиждень ago
Україна просить Європу допомогти в евакуації культурних артефактів
-
Суспільство1 тиждень ago
Зеленський відвідав поранених захисників, які виконували завдання на Донеччині та у Курській області
-
Усі новини6 днів ago
машинний зір не допоміг (відео)
-
Усі новини5 днів ago
у Китаї створили найкращий у світі елемент
-
Усі новини4 дні ago
Кожен телефон приховує трюк, який полегшує життя користувачам: про що йдеться
-
Події1 тиждень ago
Уряд призначив голову Держмистецтв
-
Події4 дні ago
Українка перемогла на конкурсі краси у США Miss Petite Universe
-
Усі новини4 дні ago
чоловік ремонтував будинок та виявив під підлогою щось невідоме (фото)