Події
Дві українські стрічки перемогли на міжнародному кінофестивалі в Софії

Два фільми, створені українськими митцями, здобули перемогу на 29-му Софійському міжнародному кінофестивалі.
Про це Укрінформу повідомила голова правління Спілки кінокритиків України Оксана Волошенюк.
«Переможцями відомого та важливого міжнародного кінофестивалю Sofia International Film Festival стали ігрова стрічка «Медовий місяць» та документальна «Любий прекрасний коханий», де автори, залишаються з героями в найважчі моменти їхнього життя», – розповіла в коментарі Укрінформу Волошенюк.
Зокрема, міжнародне журі конкурсу нагородило Кінопремією міста Софії за кращий фільм та Гран-прі Міжнародного конкурсу український фільм «Медовий місяць» режисерки Жанни Озірної та продюсера Дмитра Суханова.
Під час нагородження члени журі зазначили: «Світ поганий, жорстокий і потворний, скрізь війни і насильство. Ми, журі, бачили фільми, які заглиблюють думки в цей хаос. Чудово і неймовірно, коли ми узріли фільм, який, незважаючи на стан світу, створює справжню віру в кіно, в його метафізичну силу. Використовуючи силу того, що ми не бачимо, але чуємо, як прискорювача наративу-оповіді».
Нагороду за кращий документальний фільм отримав фільм «Любий прекрасний коханий» австрійського виробництва українського режисера Юрія Речинського.
Журі вважає фільм «потужним і сильним атмосферним свідченням усього, що відбувалося за лінією фронту в Україні – евакуації старших людей, повернення тіл і бажання залишити виснажливу реальність. Спостережлива позиція камери та монтажу втягують нас у фізичні та моральні страждання до такої міри, що ми відчуваємо їх разом із тими, хто є учасниками, залишаючи нас приголомшеними та безмовними. Глибоко емоційний і зворушливий погляд на людство та страждання під час війни».
Приз молодіжного журі Софійського міжнародного кінофестивалю також отримав фільм «Медовий місяць» режисерки Жанни Озірної.
«Українське кіно продовжує спостерігати і переживати велику війну, залишаючи глядачів, як сказали члени журі «приголомшеними». Але не безмовними. Тому з усіх нагород чи не найважливішою та найбільш наснажливою є відзнака молодіжного журі», – наголосила Оксана Волошенюк.
Як повідомляв Укрінформ, у фільмі «Медовий місяць» зображено події 23 лютого 2022 року.
У стрічці «Любий прекрасний коханий» Юрія Речинського йдеться про евакуацію літніх людей зі Сходу України та транспортування тіл загиблих воїнів-захисників та їх поховання.
На фестивалі було представлено 171 фільм із 58 країн, з них п’ять українських: «Край ріки» (режисер Василь Барков), «Редакція» (режисер Роман Бондарчук), «Мирні люди» (режисерка Оксана Карпович), «Реал» (режисер Олег Сенцов), «Медовий місяць» (режисерка Жанна Озірна).
Фестиваль проходить з 10 по 31 березня в Софії (Болгарія) і є одним із провідних кінозаходів Східної Європи.
Фото надане організаторами фестивалю
Події
У Музеї Тараса Шевченка відкриють виставку картин, створених під час війни

У Національному музеї Тараса Шевченка в Києві 2 квітня відкриють виставку «Мистецтво жити».
Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій, передає Укрінформ.
Як зазначається, експозиція включає 37 робіт сучасних українських художників з різних регіонів. Серед них Євген Покутнєв, Сергій Грех, Наталія Брінчук, Данило Шуліпа, Ніколь та Мішель Фельдман, Богдан Буренко, Артур Музиченко та інші.
Усі роботи створені після початку повномасштабного вторгнення.
Організатором виставки є мистецька платформа Subjektiv Art Event, яка ставить за мету дослідження та популяризацію українського мистецтва.
Виставка триватиме до 27 квітня.
Як повідомляв Укрінформ, у Національному центрі “Український дім” пройшла виставка “Гривня. Більше ніж гроші”.
Фото ілюстративне
Події
В Одесі відкрилася виставка грецького художника Ставроса Тзортзоса, присвячена Лесі Українці

В рамках фестивалю “Тиждень грецької культури в Одесі” 28 березня в бібліотеці на Европейській, 67 відкрилася виставка “Краса – змагання до досконалості” роботи грецького художника Ставроса Тзортзоса в унікальній техніці вугіллям на папері розповіли про життя Лесі Українки. Це справжнє свято грецького мистецтва, літератури та міфології!
На заході виступили Генеральний Консул Греції Хрістос В. Захаропуло, літературознавець Тетяна Ананченко, мистецтвознавець Володимир Кудлач, краєзнавець та історик Єлізавета Кузьминська, депутатка та громадська діячка Ольга Квасніцька та заступниця директора ЦМБС для дітей Александра Дели.
Урочисту атмосферу заходу доповнила чудова музична програма:
• Аглая Поліхроніді – заслужена діячка естрадного мистецтва України, солістка Одеської обласної філармонії ім. Д. Ойстраха, виконала зворушливі композиції.
• Юні скрипалі Мистецька Школа 8 М. Одеси подарували глядачам ніжні мелодії класичної музики.
• Марія Черноморець – заступниця директора Мистецька школа 1 імені Еміля Гілельса м.Одеси, зачарувала гостей віртуозною грою на бандурі.
-
Політика1 тиждень ago
Зеленського непокоїть вплив російської дезінформації на оточення Трампа
-
Політика1 тиждень ago
Макрон зустріне Зеленського в Єлисейському палаці в середу
-
Усі новини1 тиждень ago
Блогери спустили камеру в «найглибшу печеру Америки»: що вони побачили (відео)
-
Політика1 тиждень ago
Шмигаль показав наслідки ракетного удару по Сумах
-
Політика6 днів ago
Спецпредставник Трампа оскандалився заявою про Будапештський меморандум і «російську» ядерну зброю в Україні
-
Суспільство6 днів ago
В Україні вже працюють тисяча фахівців із супроводу ветеранів
-
Політика6 днів ago
Відносини зі США повернулися на правильний шлях
-
Суспільство1 тиждень ago
Під час нічної атаки на Київ пошкоджений офіс видання OBOZ.UA