Суспільство
Двоє школярок з півдня Одещини увійшли до фіналу регіонального етапу Економічної Олімпіади в Україні з найкращими балами

Економічна Олімпіада – це масштабне інтелектуальне змагання, яке вже втретє організовує в Україні Центр Бендукідзе. Воно охоплює учнів старших класів із 22 країн світу та їхні знання з економіки та фінансів. З майже 19000 учасників із 24 областей, які долучилися до першого національного етапу, майже 550 найкращих продовжили боротьбу на регіональному рівні, а тепер визначено 54 фіналістів, які позмагаються у національному фіналі 12-13 квітня. Серед них – дві учениці з півдня Одещини. Про це повідомили у пресслужбі, передає видання «Південь сьогодні».
Цьогорічні результати регіонального етапу демонструють високий рівень підготовки учасників з усієї країни. Найкращі показники мають: Запорізька, Харківська та Вінницька області – по 6 фіналістів; Київ – 5 фіналістів; Одеська, Дніпропетровська та Львівська області – по 4 фіналіста; Хмельницька та Полтавська області – по 3 фіналіста.
Серед фіналістів півдня Одещини – Віта Дімова та Лілія Прошак з Дельжилерського ліцею Татарбунарської міської ради Білгород-Дністровського району. Віта і Лілія і зайняли перше і друге місце у рейтингу відповідно.
Попереду – національний фінал у Києві, де фіналісти змагатимуться за звання найкращих економічних знавців країни.
Варто зазначити, що переможці матимуть можливість отримати гранти на навчання у Київській школі економіки і грошові винагороди, а також представляти Україну на міжнародному фіналі в Греції.
На сайті Олімпіади зазначено, що призовий фонд становить 400 000 гривень.
«Економічна Олімпіада стає можливістю для учнів не лише з великих міст і профільних ліцеїв, а й із маленьких містечок та сільських шкіл. Цьогоріч 24% учасників регіонального етапу – представники невеликих населених пунктів, а 9% – з сільських шкіл. Восьмеро з них здобули місце у фіналі, що є не лише їхнім особистим досягненням, а й результатом наполегливої праці їхніх викладачів», – зазначають організатори.
Довідково:
Економічна Олімпіада в Україні реалізується Центром Бендукідзе за підтримки EconomicFundamentalsInitiative, TheReynoldsFoundation, KyivSchoolofEconomics та освітніх інвесторів: мережі Аврора Мультимаркет та мультипродуктовоїфінтех компанії mono, а також за сприяння Міністерства освіти і науки України, МАН, Національного банку України та студії онлайн-освіти EdEra. Деталі про Олімпіаду можна дізнатись на сайті https://eoukraine.online/.
Підготувала Амєлія МИЙНОВА
Суспільство
У ДПСУ розповіли про стан прикордонників, яких повернули в межах останнього обміну

Речник ДПСУ Андрій Демченко відзначив, що стан здоров’я прикордонників, яких повернули в межах останнього обміну, задовільний.
Про це він сказав у телеефірі, передає Укрінформ.
“На щастя, стан здоров’я наших хлопців задовільний, але в той же час вони одразу були направлені в наші медичні заклади для отримання всієї необхідної медичної допомоги, психологічної реабілітації. Кожен з них вже мав можливість поговорити з рідними”, – сказав Демченко.
За його словами, в цій групі були прикордонники Маріупольського загону морської охорони, Донецького прикордонного загону та Сумського прикордонного загону.
“Більшість з них потрапили в полон в Маріуполі ще в 2022 році. Інша частина – це полон з 2023 року”, – додав речник.
Як повідомляв Укрінформ, 4 липня між Україною і Росією відбувся черговий обмін військовополоненими та цивільними. Більшість оборонців перебувала в російському полоні ще з 2022 року.
Фото: КОС ЗСУ
Суспільство
За пів року пролунало 1200 сигналів повітряної тривоги в Одесі, у Херсоні та Миколаєві Анонси

На Миколаївщині, Херсонщині та Одещині за перше півріччя 2025 року зафіксували сотні повітряних тривог. Найдовше тривоги тривали на Миколаївщині — майже 24 дні.
Такі дані оприлюднили аналітики Top Lead на основі інформації з платформи alerts.in.ua.
У першому півріччі 2025 року на півдні України ситуація з повітряними тривогами залишається напруженою. Найбільше сигналів зафіксували в Миколаївській області — 441. У Херсонській області пролунало 425 тривог, а в Одеській — 336.
За сумарною тривалістю тривог у днях південні області мають дещо нижчі показники: на Миколаївщині — 24 дні тривоги, на Херсонщині — 22 дні, на Одещині — 13. Для порівняння, на Донеччині тривоги лунали протягом 109 днів, на Харківщині — 89.
Найбільше повітряних тривог фіксували в Харківській області — понад тисячу. Водночас найтривалішими вони були у тимчасово окупованих Луганській області та Криму — по 181 день.
Як зазначили аналітики, у статистику включені лише сигнали тривоги, зафіксовані на рівні області. Якщо тривога лунала лише в окремій громаді, її не враховували. Дані з Севастополя відсутні.
У квітні в Херсонській області встановили нові правила світломаскування, які діють щодня з 21:00 до 05:00. У цей час по всій території області мають бути вимкнені вуличні ліхтарі, підсвітка фасадів будівель, рекламні вивіски та інші джерела зовнішнього освітлення. Рішення ухвалили для зменшення видимості населених пунктів у темну пору доби та зниження ризику російських ударів.
Повномасштабна війна створила нові виклики для бізнесу й найманих працівників — один із них стосується організації роботи під час повітряної тривоги. В Українській Гельсінській спілці з прав людини в Одесі нагадали: керівники підприємств зобов’язані дбати про безпеку не лише працівників, а й клієнтів чи відвідувачів, зокрема в момент оголошення тривоги в населеному пункті, де працює установа.
Суспільство
Березівські депутати проголосували за збільшення бюджету на потреби сил оборони, правоохоронців та ДСНС

Березівські депутати проголосували за збільшення бюджету на потреби сил оборони, правоохоронців та ДСНС
Відбулася п`ятдесят п`ята сесія Березівської міської ради, яку провів міський голова Валерій Григораш. На засіданні розглядалися питання, що стосуються діяльності громади.
Про це повідомили у міськраді.
Перед початком сесії хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів і цивільних від рук російських окупантів.
Далі головний лікар КНП «Березівський міський центр ПМСД» Ірина Кондрашова прозвітувала депутатам про роботу закладу за 2024 рік та озвучила нагальні питання, які потрібно вирішити для функціонування центру.
Основний блок питань стосувався освітніх, медичних та земельних питань, які можна вирішувати під час воєнного стану. Також було затверджено звіт про виконання бюджету Березівської міської територіальної громади за 1 квартал 2025 року.
Найважливіше питання, яке було розглянуто в ході сесії, – рішення з приводу збільшення коштів в бюджеті до 15 325 500 грн на потреби сил оборони, правоохоронних органів та служб з надзвичайних ситуацій, що депутати підтримали одноголосно.
По всім піднятим питанням на пленарному засіданні були прийняті відповідні рішення.
-
Усі новини1 тиждень ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Війна1 тиждень ago
Українське військо у 2025 році
-
Політика1 тиждень ago
Трамп не виключає виділення нової допомоги Україні з боку США
-
Події1 тиждень ago
На фестивалі «Миколайчук OPEN» відбулася премʼєра фільму «Троє»
-
Відбудова1 тиждень ago
Реєстр збитків відкрив прийом заяв про втрачене на ТОТ майно
-
Усі новини1 тиждень ago
їх викликають масивні гори заввишки всього 1 см
-
Політика1 тиждень ago
нардеп Дмитрук заявив, що Україна, Росія та Білорусь «один народ»
-
Війна1 тиждень ago
Зараз у ворога немає переправ через Оскіл