Connect with us

Події

Евакуацію музейних цінностей провели у 63 закладах культури

Published

on



Станом на сьогодні евакуаційні заходи щодо музейних цінностей проведено в 63 закладах культури.

Про це повідомила перша заступниця міністра культури Галина Григоренко на брифінгу, передає кореспондент Укрінформу.

“З початку повномасштабного вторгнення понад пів мільйона одиниць державного музейного фонду були евакуйовані. 63 музейні установи передали свої колекції до 21 приймаючої установи”, – сказала Григоренко.

Вона зазначила, що на прифронтових територіях — у Чернігівській, Сумській, Харківській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській та Херсонській областях — зберігається приблизно шість мільйонів об’єктів. За її словами, зараз ідеться вже не про першу, а про третю — подекуди навіть четверту — чергу евакуації музейних колекцій, і виникає гостра потреба в нових локаціях для їхнього зберігання.

“Озвучена нам потреба — це майже 19 тисяч кубометрів і 527 м² площі для зберігання переміщених музейних колекцій. Водночас за інформацією від приймаючих сторін у Західній та Центральній Україні, наразі наявні лише 934 м². Тобто ми маємо запит на 19 тисяч кубометрів проти 900 м². Фізично нам зараз просто нікуди вивозити колекції”, – сказала заступниця міністра.

За її словами, наразі міністерство співпрацює з Фондом державного майна України, аби знайти можливість використання приміщень, які не облаштовані як музейні укриття. Йдеться про те, щоб спершу передати ці об’єкти на баланс міністерства, а згодом — музейним установам.

Заступниця міністра наголосила, що кожне таке приміщення має бути відповідно обладнане: мати системи осушення або зволоження повітря, стабільний температурний режим, охорону та сигналізацію.

“Для цього всього потрібні люди — штатні зберігачі, які будуть фізично охороняти об’єкти та періодично перевіряти стан колекцій. Адже, як ви розумієте, навіть упаковані предмети з часом можуть псуватись саме через тривале зберігання в упаковці. На це все потрібні кошти, тому міністерство наразі працює з областями, аби вони могли передбачити відповідне фінансування”, – сказала Григоренко.

Вона зауважила, що наразі музеї в Сумській, Миколаївській, Харківській областях та Одесі готуються до переміщення культурних цінностей.

Читайте також: Зеленський підписав закон про ратифікацію конвенції Ради Європи про захист культурних цінностей

Заступниця міністра зазначила, що в межах України вже майже закінчуються приміщення для зберігання музейних цінностей, тому наразі ведеться активне спілкування з міжнародними партнерами щодо надання їхніх приміщень для цих потреб.

“Однак у нас є складнощі в законодавстві, оскільки переміщення культурних цінностей за межі країни, частини державного музейного фонду, наразі можливе лише для експозицій, виставок, досліджень або реставрації. Якщо ж мета вивезення — це евакуація, то приміщення наразі не відповідають вимогам нормативного поля. Тому ми активно працюємо над змінами, щоб зробити можливим переміщення музейних колекцій за кордон для евакуації. Однак потрібно враховувати всі труднощі пов’язані з цим процесом”, – додала Григоренко.

Як повідомлялося, представники Міністерства культури та стратегічних комунікацій і Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина обговорили співпрацю у захисті культурної спадщини України та інформаційній сфері.



Джерело

Події

В Українському культурному центрі в Парижі провели благодійний Великодній ярмарок

Published

on


Упродовж двох днів в будівлі в центрі Парижа можна було послухати музику, придбати книги, прикраси та сувеніри, взяти участь у майстер-класах, передає кореспондент Укрінформу.

«Десять років тому цю подію започаткував Василь Сліпак. Тепер ярмарок відбувається в культурному центрі його імені. Цього року ми його трохи переформатували – на різних поверхах створили кілька секцій: книжкову, гастрономічну, сувенірну, а також секцію одягу від наших дизайнерів, окремо прилавки з прикрасами», – розповіла директорка центру Світлана Фоменко.

Також було влаштовано три майстер-класи для дітей та дорослих – виготовляли воскові свічки, прикрашали великодні кошики та розписували пряники у формі великодніх крашанок. Свої вироби представили 28 майстринь, долучились і працівники посольства, які окремо спекли паски та тістечка.

За словами організаторів, цього року у культурному центрі було особливо багато французької молоді та іноземних студентів, які навчаються в Парижі. Усього за два дні на ярмарку побувала понад тисяча людей.

За два дні вдалось зібрати понад 4 тисячі євро на підтримку дітей, які постраждали від війни або втратили своїх близьких.

У музичній програмі були твори Лисенка, Скорика, Шамо від скрипальок «The Divky project», веснянки, великодні та козацькі пісні від хору «Вирій» а також виступали альтист Андрій Малахов та піаніст Орландо Басс з українськими та європейськими класичними творами.

Читайте також: У Відні для дипломатів і представників ОБСЄ провели майстер-клас з писанкарства

«На таких подіях якнайкраще відчувається українсько-французька солідарність, єднання на рівні людського спілкування. Ми бачимо, що це дає поштовх нашим майстриням проявити себе з творчого боку. До того ж це популяризація нашої культури та креативних індустрій. Тож ми вирішили проводити подібні ярмарки не лише до Різдва і до Великодня, а зробити їх сезонними. Щоб промотувати нашу культуру та наші сучасні креативні індустрії», – підсумувала Фоменко.

Як повідомляв Укрінформ, Українська спілка в Анкарі (Туреччина) запрошує всіх охочих на традиційний великодній ярмарок «Світло Великодня».

Фото: Лідія Таран



Джерело

Continue Reading

Події

Помер нобелівський лауреат із літератури Маріо Варгас Льйоса

Published

on



Лауреат Нобелівської премії з літератури, перуанський письменник Маріо Варгас Льйоса помер у неділю у віці 89 років.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

«Він помер у столиці країни Лімі в оточенні своєї сім’ї та «в мирі», – написав у соцмережі X його син Альваро Варгас Льйоса, відомий політичний оглядач.

Маріо Варгас Льйоса, один із лідерів буму латиноамериканської літератури ХХ століття, в 2010 році отримав Нобелівську премію з літератури за такі твори, як «Тітка Хулія та сценарист», «Смерть в Андах» і «Війна кінця світу».

У 1990 році він балотувався в президенти Перу й заявляв, що хоче врятувати країну від економічного хаосу та марксистського повстання. Він програв у другому турі Альберто Фухіморі, тоді ще невідомому агроному та професору університету, який переміг повстанців, але пізніше був ув’язнений за злочини проти прав людини та корупцію.

Після поразки на виборах письменник переїхав до Іспанії, але залишився впливовим у Латинській Америці, критикуючи нову хвилю різких лівих лідерів на чолі з тодішнім президентом Венесуели Уго Чавесом.

У своїх романах, п’єсах і есе Льйоса розповідав історії з різних точок зору та експериментував із формою – рухаючись вперед і назад у часі та змінюючи оповідачів.

Його творчість перетинала різні жанри й затвердила його як основоположну фігуру в поколінні письменників, яке призвело до відродження латиноамериканської літератури в 1960-х роках.

«Його інтелектуальний геній і величезна кількість робіт залишаться вічним спадком для майбутніх поколінь», – заявила президентка Перу Діна Болуарте і назвала Льйосу «найвидатнішим перуанцем усіх часів».

Як повідомляв Укрінформ, у 2023 році всесвітньо відомий перуанський письменник Маріо Варгас Льйоса погодився на пропозицію тогочасного міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка стати амбасадором проєкту “Збережіть українську культуру”.

На весні 2022 року Маріо Варгас Льйоса був одним з перших діячів світової культури, який висловився на підтримку України і засудив розв’язану путінським режимом війну.

Фото: Forbes Mexico



Джерело

Continue Reading

Події

У Сумах ракетним ударом пошкоджені заклади культури та пам’ятки

Published

on


Внаслідок російського ракетного удару в Сумах зазнали пошкоджень заклади культури та пам’ятки культурної спадщини.

Як передає Укрінформ, про це повідомило Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

«У Вербну неділю, день життя та оновлення, російська федерація завдала ракетного удару по центру Сум та забрала життя мирних людей», – ідеться у повідомленні.

За даними відомства, внаслідок ракетного удару пошкоджені пам’ятки культурної спадщини та заклади культури, зокрема Сумський обласний художній музей імені Онацького, обласний краєзнавчий музей, обласний академічний театр для дітей та юнацтва, національний академічний театр драми та музичної комедії імені Щепкіна, обласний науково-методичний центр культури і мистецтв, обласна філармонія, обласна бібліотека для дітей, майстерня обласної організації Національної спілки художників України.

«Цей жорстокий акт терору показує справжню суть агресора, для якого немає жодних моральних меж. День, який мав би бути символом миру та благословення, стає днем скорботи та невимовного болю», – наголосили у МКСК.

Як зауважили в МКСК, на жаль, є втрати і серед працівників культури. Так, внаслідок російської атаки загинула – викладачка Сумського фахового коледжу мистецтв і культури імені Бортнянського, артистка солістка-інструменталістка, концертмейстерка Сумської обласної філармонії, артистка оркестру Сумського національного академічного театру драми та музичної комедії імені Щепкіна Олена Когут.

«Народ України щодня платить жахливу ціну, і міжнародна спільнота не має залишатися осторонь, коли відбувається черговий удар по людяності та демократичних цінностях, що лежать в основі цивілізованого світу», – наголосили у МКСК і додали: «Схиляємо голови у пам’ять про невинно вбитих».

Читайте також: Ракетний удар по Сумах: у МВА розповіли, що спричинило таку кількість жертв

Як повідомляв Укрінформ, 13 квітня російські війська вдарили по центру Сум двома балістичними ракетами.

Унаслідок ракетного удару російських військ зруйновані будівлі Сумського державного університету.

Також відомо, що російським ракетним ударом повністю знищений Центр захисту прав людини – регіональне представництво уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Фото: Суспільне Суми



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.