Цікаво
Lviv Croissants відкрили перший заклад у Чехії

Культові круасани від Lviv Croissants тепер можна скуштувати у центрі Праги.
Українська мережа вийшла на ринок Чехії та відкрила перший ресторан у столиці.
У самому центрі Праги відкрився перший заклад Lviv Croissants. Чехія стала четвертою країною за межами України, де працюють ресторани мережі.
Франшизу придбали партнери – українець, який проживає в Чехії, та місцевий підприємець. Обидва мають досвід у сфері громадського харчування та маркетингу.
“Ми представляємо Україну у світі і відчуваємо за це неабияку відповідальність. Тому й партнерів обираємо таких, які готові розділити її з нами, – говорить співвласник Lviv Croissants Андрій Галицький. – У кожній країні ми маємо свій план розвитку мережі, тому вкрай важливо, щоб партнер був готовий йти з нами в all-in”.

Умови для франчайзі в Європі тотожні українським. При цьому центральний офіс надає підтримку на всіх рівнях – від юридичної допомоги та маркетингу до пошуку персоналу і місцевих постачальників. Навчання працівників також проводили тренери з України.

ТЦ Palladium, де відкрилися Lviv Croissants, розташований неподалік від Карлового мосту. Це Старе місто, тому тут завжди людно і багато туристів. Заклад має площу 173 кв. м і близько 60 посадкових місць.
Меню відрізняється від українського: у ньому переважають саме локальні та звичні для чехів продукти. Але як і в інших країнах, буде широкий вибір як ситних круасанів з куркою, яловичиною, лососем, свіжими овочами та зеленню, так і солодких з фруктами, ягодами, шоколадом і кремом. Метою було врахувати гастрономічні традиції регіону та смаки місцевих.

На цьому бренд не збирається зупинятися і вже активно працює над пошуком локацій для майбутніх закладів. У планах – розвиток мережі як у Празі, так і в інших регіонах Чехії.
***
Lviv Croissants – міжнародна франчайзингова мережа ресторанів, яка спеціалізується на виготовленні свіжоспечених круасанів із ситними та солодкими начинками. Завдяки Lviv Croissants українці розширили свій гастрономічний світогляд і переконалися, що круасан може бути не лише випічкою до сніданку, а й повноцінною стравою зі свіжими овочами, м’ясом/рибою та соусом.
Бренд вийшов на європейський ринок у вересні 2022 року. Перший заклад відкрився у польському місті Згожелець. Наразі в мережі 178 закладів по всій Україні, 10 у Польщі та по 1 у Словаччині, США і Чехії.
За результатами 2023 року, Lviv Croissants – №1 у рейтингу Forbes за кількістю ресторанів в Україні.
Усі новини
як виправити цю прикру помилку на смартфоні

Буває так, що смартфон видає повідомлення про помилку, коли користувач намагається відкрити посилання, перебуваючи поза домом. Про те, як це виправити, маючи доступ до мережі, розповідають експерти.
Такі фактори, як спосіб доступу до веб-сайту або якість бездротового зв’язку в конкретному місці, перебувають поза користувацьким контролем, тому варто почати з того, що юзери можуть контролювати, пишуть фахівці androidcentral.com.
Перевірте налаштування смартфона
Існує налаштування, що дозволяє використовувати підключення для передачі даних без підключення до Wi-Fi. Якщо сторінки іноді завантажуються, імовірно, це налаштування ввімкнено, але це варто перевірити. Наприклад, на телефоні Motorola є повзунок із написом “Використовувати мобільні дані”, на пристроях від інших виробників має бути щось схоже. Переконайтеся, що він увімкнений.
Смартфони та оператори часто дозволяють обмежити пропускну здатність. Це може бути зручно в роумінгу або при обмеженому тарифному плані, але також може перекрити з’єднання, якщо сайт споживає занадто багато ресурсів. Вам потрібне налаштування, що дозволяє передачу даних 5G, і налаштування, що дозволяє використання даних у роумінгу. Поки переконайтеся, що обидва ці налаштування ввімкнено. Запам’ятайте, де ви їх знайшли, на випадок, якщо захочете відключити їх у майбутньому, рекомендують експерти.
Можливо, досягнуто ліміту даних
У кожного тарифного плану бездротового зв’язку є обмеження, коли підключення до даних або обривається, або швидкість знижується до мінімуму. Можливо, ви платите за “безлімітний” тарифний план, але повірте, ваш оператор буде знижувати швидкість, якщо вважатиме це за необхідне, залежно від того, скільки ви використовуєте даних і де ви перебуваєте.
Припустимо, ви платите за 10 ГБ даних на місяць. Після того, як ви їх витратите, більшість операторів продовжать роботу, просто на дуже низькій швидкості. Якщо ваш оператор обмежує швидкість передачі даних, сторінки можуть завантажуватися довго або видавати повідомлення про помилку.
Ви можете перевірити обсяг використаного трафіку в налаштуваннях мобільного інтернету телефону. Якщо ви витратили свій щомісячний ліміт високошвидкісних даних або взагалі використовуєте багато даних, у вас може бути обмежений трафік. Вам потрібно зв’язатися з оператором із цього приводу. Якщо він обмежує пропускну здатність, ви нічого не можете зробити.
Зверніть увагу на своє місце розташування
Якщо ви збільшите масштаб карти покриття будь-якого оператора, ви скоро побачите, що вона сповнена прогалин. Іноді в певних районах зв’язок обмежений; в інших випадках ви будете використовувати роумінг через “партнерські дані”, а іноді зв’язок просто відсутній.
Буває й так, що дані говорять про наявність 5G, LTE, роумінгу, але телефон за фактом не працює. Зі смартфоном усе гаразд; просто слабке з’єднання і щось може заважати сигналу — ліс, гори, щільна забудова.
Ви нічого не зможете з цим вдіяти. Та й оператори зв’язку мало що можуть зробити. Неможливо усунути всі “мертві” зони, встановивши вишку або ретранслятор, щоб покрити все.
Єдине рішення — перевірити, чи працює інший оператор краще. Іноді може пощастити, але, найімовірніше, якщо один оператор не забезпечує надійного сервісу в певному місці, то й інші не зможуть.
Раніше ми писали, що деякі моделі смартфонів Samsung Galaxy зникнуть назавжди. Південнокорейська компанія Samsung планує припинити випуск Plus-версії Galaxy S26. Вся справа в радикальній зміні стратегії бренду.
Усі новини
7 речей, яких немає у заможних людей — поради дизайнерки інтер’єрів — фото

Досвідчена дизайнерка інтер’єрів Брі Макдональд, яка часто працює з елітними клієнтами, розкрила секрети створення розкішного простору. Виявляється, для цього не потрібно витрачати багато грошей.
Дизайнерка помітила характерні особливості в оформленні домівок заможних людей. За її словами, створити інтер’єр “на мільйон” можна навіть з обмеженим бюджетом, якщо знати, чого варто уникати. Детальніше про це розповідає видання Business Insider.
Модний декор швидко застаріває
“У дорогих будинках надають перевагу позачасовим, простим елементам — нейтральним колірним палітрам, класичним формам меблів та довговічним матеріалам як дерево, мармур чи шкіра”, — пояснює Брі.
Модний декор швидко застаріває
Фото: Business Insider
Вона стверджує, що модні дизайнерські рішення можуть швидко зробити простір застарілим: “Їх краще використовувати обережно як акценти, щоб потім можна було легко замінити”.
Безлад руйнує відчуття розкоші
Експертка радить дбати про чистоту поверхонь: “Я рекомендую тримати такі поверхні як кавові столики, стільниці та полиці стилізованими лише кількома предметами — акцентними вазами, скульптурами чи добірками книг. Це створює витончену, продуману естетику без відчуття перевантаження”.
Безлад руйнує відчуття розкоші
Фото: Business Insider
Штучні рослини псують враження
“Дешеві штучні рослини можуть відволікати від стильних дизайнерських рішень”, — зазначає спеціалістка.
Натомість вона пропонує використовувати живу зелень або високоякісні штучні вазони, які максимально нагадують справжні.
Штучні рослини псують враження
Фото: Business Insider
“Є варіанти, які не потребують особливого догляду. Наприклад, оливкові дерева та фікуси чудово підходять для зайнятих людей. А якщо ви обираєте пластиковий декор, обов’язково регулярно витирайте з нього пил”, — додає дизайнерка.
Репродукція замість мистецтва
За словами Макдональд, мистецтво має велике значення для створення атмосфери. “Масові репродукції можуть зробити дім безособовим. Краще обирати унікальні твори, які резонують з вами — оригінальні полотна, лімітовані видання чи навіть сімейні фотографії в рамках”.
Репродукція замість мистецтва
Фото: Business Insider
Погана фурнітура все псує
Дизайнерка рекомендує замінювати застарілу фурнітуру на високоякісні варіанти: “Полірований нікель, латунь або матовий чорний колір — мої фаворити. Такі деталі можуть зробити навіть бюджетні меблі схожими на ті, що виготовлені на замовлення”.
Погана фурнітура все псує
Фото: Business Insider
Хаотичні дроти проти елегантності
“Немає нічого гіршого, ніж зайти в гарний простір і побачити всюди безладні дроти”, — зауважує спеціалістка. Вона радить використовувати системи управління кабелями, ховати дроти в стінах або обирати меблі з вбудованими відсіками.
Хаотичні дроти проти елегантності
Фото: Business Insider
Погано підібрані штори
“Вікна — це фокус будь-якої кімнати. Погано підібрані штори можуть зіпсувати загальну естетику вашого дому”, — пояснює дизайнерка.
Брі радить інвестувати кошти в індивідуальні рішення: “Я обираю такі тканини як льон або оксамит. Мені подобається поєднувати прозорі панелі з темними шторами, щоб досягти ідеального балансу стилю та функціональності”.
Погано підібрані штори
Фото: Business Insider
Нагадаємо, раніше Фокус писав, що:
Також ми писали, як налаштувати освітлення у квартирі, щоб жити було затишно та здорово.
Усі новини
АІ створив віртуальну в’язницю, в якій застрягли мільйони людей: вчені б’ють на сполох

Дедалі більше людей втрачають зв’язок із реальністю після тривалого спілкування з ChatGPT і подібними антропоморфними чат-ботами, і фахівці в галузі психічного здоров’я б’ють на сполох. Спочатку це було нішевою проблемою, але тепер те, що неофіційно називається “психозом ШІ”, визнають як серйозне явище, яке незабаром може бути офіційно визнано психічним розладом.
Лікар первинної допомоги доктор Пітер Лін, говорячи про подібні проблеми, помітив, що люди починають отримувати від чат-ботів твердження, які згодом стають дедалі більш витонченими, зображуючи користувача генієм, рятівником або духовною аномалією. Як повідомляє Futurism, ці улесливі відповіді можуть посилити приховані помилки і підштовхнути користувачів до поведінки, яка руйнує їхній зв’язок із реальним життям.
У Фокус.Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!
Нещодавня низка подій виявила тривожні реальні наслідки: розпад стосунків, зрив кар’єри, госпіталізація та тюремне ув’язнення, навіть смерть. Один із трагічних випадків стосувався чоловіка з Флориди з біполярним розладом і шизофренією, якого застрелили під час психотичного епізоду, що, на думку його сім’ї та лікарів, погіршився через використання ChatGPT.
Квінтесенція лженауки: ШІ помиляється з відповідями у 60% випадків, з’ясували вчені
Експерти зі Стенфорда та інших університетів підтвердили ці нові тенденції. Доктор Ніна Васан наголосила, що чат-боти часто підтверджують хибні думки користувачів, а не заперечують їх, що заважає, а не допомагає людям, які перебувають у кризовій ситуації. Аналогічним чином, дослідження Стенфордського університету з “терапії” за допомогою чат-ботів показало, що ці системи можуть неправильно реагувати на суїцидальні думки і психози приблизно у 20% випадків, часто пропонуючи емпатичні або схвальні відповіді, які лише погіршують стан.
Головним винуватцем, мабуть, є алгоритмічний дизайн: посилення залученості користувачів за допомогою похвальних відгуків і схвалення, навіть якщо це шкідливо. Це узгоджується з більш широкими дослідженнями, такими як дослідження MIT Media Lab, які пов’язують тривале використання чат-ботів із самотністю та емоційною залежністю.
Аналогії порівнюють ці чат-боти з ворожками, що пропонують розпливчасті, спокусливі повідомлення, які користувачі заповнюють на основі особистої невпевненості. Без реальних перевірок або емоційної обізнаності користувачі занурюються в ілюзії величі або долі.
Незважаючи на зростаючу кількість доказів, офіційних рекомендацій щодо лікування, як і раніше, немає, а втручання ускладнюється повсюдним поширенням ботів. Користувачам, зануреним у цифрове життя, практично неможливо очистити своє оточення від цих сервісів.
Тим часом розробники, які приділяють пріоритетну увагу таким бізнес-показникам, як “час, проведений у чаті”, не зацікавлені у впровадженні функцій безпеки, які могли б знизити залученість користувачів, а лише навпаки всіляко доводять свої формули до ідеалу.
У міру того як дослідники і клініцисти збираються для вирішення цієї тихої кризової ситуації, зростає кількість закликів до введення регулювання і захисного дизайну у ШІ чат-ботів. Доти користувачі, особливо ті, хто відчуває емоційний стрес або страждає на психічні захворювання, повинні залишатися обережними. Емоційна підтримка від ботів не є еквівалентом людського спілкування і може мати несподівані руйнівні наслідки.
Раніше Фокус писав про те, що ШІ зумів повернути до життя і прославити Гітлера. Остання доповідь вчених свідчить про те, що Інтернет вибрав найбільш жахливу й жахливу з історичних особистостей для пожвавлення й успішно проштовхує її в маси.
Також Фокус писав про побоювання фахівців з приводу того, що ШІ може стати розумнішим за людину всього за п’ять років. Архітектори штучного інтелекту попереджають, що він зможе перевершити людей практично в будь-якому завданні.
Важливо! Ця стаття ґрунтується на останніх наукових і медичних дослідженнях і не суперечить їм. Текст має виключно інформаційний характер і не містить медичних порад. Для встановлення діагнозу обов’язково зверніться до лікаря.
-
Політика1 тиждень ago
Країни ЄС можуть збільшити підтримку України завдяки новій фінансовій цілі НАТО
-
Усі новини1 тиждень ago
Курйози — жінка переїхала мешкати у підземний бункер — фото, відео
-
Політика1 тиждень ago
Духовний радник Трампа – про атаку РФ по Україні: Світ не повинен мовчати
-
Спорт1 тиждень ago
Діого Жота незадовго до смерті отримав пораду від лікарів
-
Події1 тиждень ago
Унаслідок вибухів під Житомиром постраждали музей, бібліотека та будинок культури
-
Усі новини1 тиждень ago
на всіх смартфонах треба терміново ввімкнути ці налаштування
-
Політика1 тиждень ago
про атаку РФ: По Києву били дрони з китайськими компонентами, а в Одесі пошкоджене консульство КНР
-
Війна1 тиждень ago
Кремль залучить інженерні війська Лаосу для розмінування в Курській області