Цікаво
Lviv Croissants відкрили перший заклад у Чехії

Культові круасани від Lviv Croissants тепер можна скуштувати у центрі Праги.
Українська мережа вийшла на ринок Чехії та відкрила перший ресторан у столиці.
У самому центрі Праги відкрився перший заклад Lviv Croissants. Чехія стала четвертою країною за межами України, де працюють ресторани мережі.
Франшизу придбали партнери – українець, який проживає в Чехії, та місцевий підприємець. Обидва мають досвід у сфері громадського харчування та маркетингу.
“Ми представляємо Україну у світі і відчуваємо за це неабияку відповідальність. Тому й партнерів обираємо таких, які готові розділити її з нами, – говорить співвласник Lviv Croissants Андрій Галицький. – У кожній країні ми маємо свій план розвитку мережі, тому вкрай важливо, щоб партнер був готовий йти з нами в all-in”.

Умови для франчайзі в Європі тотожні українським. При цьому центральний офіс надає підтримку на всіх рівнях – від юридичної допомоги та маркетингу до пошуку персоналу і місцевих постачальників. Навчання працівників також проводили тренери з України.

ТЦ Palladium, де відкрилися Lviv Croissants, розташований неподалік від Карлового мосту. Це Старе місто, тому тут завжди людно і багато туристів. Заклад має площу 173 кв. м і близько 60 посадкових місць.
Меню відрізняється від українського: у ньому переважають саме локальні та звичні для чехів продукти. Але як і в інших країнах, буде широкий вибір як ситних круасанів з куркою, яловичиною, лососем, свіжими овочами та зеленню, так і солодких з фруктами, ягодами, шоколадом і кремом. Метою було врахувати гастрономічні традиції регіону та смаки місцевих.

На цьому бренд не збирається зупинятися і вже активно працює над пошуком локацій для майбутніх закладів. У планах – розвиток мережі як у Празі, так і в інших регіонах Чехії.
***
Lviv Croissants – міжнародна франчайзингова мережа ресторанів, яка спеціалізується на виготовленні свіжоспечених круасанів із ситними та солодкими начинками. Завдяки Lviv Croissants українці розширили свій гастрономічний світогляд і переконалися, що круасан може бути не лише випічкою до сніданку, а й повноцінною стравою зі свіжими овочами, м’ясом/рибою та соусом.
Бренд вийшов на європейський ринок у вересні 2022 року. Перший заклад відкрився у польському місті Згожелець. Наразі в мережі 178 закладів по всій Україні, 10 у Польщі та по 1 у Словаччині, США і Чехії.
За результатами 2023 року, Lviv Croissants – №1 у рейтингу Forbes за кількістю ресторанів в Україні.
Усі новини
Як користуватись калькулятором: жінка виявила приховані функції

30-річна Патріс Іглесіас випадково з’ясувала значення кнопок “AC” і “CE” на калькуляторі, граючись з іграшкою свого трирічного сина.
Під ніком @pat.rice33 жінка опублікувала відео у TikTok. Відкриття зробило її ролик вірусним.
“Вам 30, ви граєте з іграшковим калькулятором трирічного сина і тільки зараз розумієте, що означають “AC” і “CE”, — написала Патріс у відео.
Жінка продемонструвала своє відкриття. Вона набрала комбінацію “5”, “+”, “6”, але перед тим, як дізнатись відповідь, натиснула кнопку “CE”, і екран повернувся до нуля. Потім вона ввела число “5” знову, натиснула “=” і отримала “10”. Після повторного натиснення “AC” калькулятор повністю очистився.
Розсердившись, Іглесіас похитала головою. Вона зрозуміла, що “CE” стирає останню введену цифру, в той час як “AC” стирає всю суму до цього моменту.
“Я справді думала, що обидві кнопки роблять одне й те саме, просто різні букви для забави”, — додала вона, вказавши про наявність у неї диплому.
Відео переглянуло понад 4,7 мільйона користувачів. Майже 73 тисячам ролик сподобався і люди відреагували сотнями користувачів. Багато хто зізнався, що також не знав різниці між цими кнопками.
У відповідях до коментарів Патріс пояснила:
- “AC” — це “все очистити” (all clear), воно повністю скидає калькулятор і очищає всі дії.
- “CE” — це “очистити запис” (clear entry), і воно стирає лише останнє введення.
Раніше Фокус писав, що вундеркінд встановив одразу 6 світових рекордів із лічби в умі. Щоб залишатися у “формі”, хлопчик тренується оперувати цифрами по кілька годин щодня.
Нагадаємо, що Медісон Спонслер із США була шокована, коли вирішила заглянути до сумочки своєї 4-річної доньки Ліберті. Її вміст здивував маму.
Усі новини
ми бачили лише 0,001% цієї території (відео)

Океан покриває понад 70% поверхні нашої планети і є домівкою для неймовірної кількості життя. І все ж, саме Світовий океан є найменш дослідженою областю на Землі — насправді 99,999% глибин океану ніколи не спостерігалися людьми.
Про це пише IFLScience.
Більшу частину океану ніколи не було нанесено на карту, проте вчені намагаються виправити ситуацію за допомогою таких проєктів, як Seabed 2030, щоб врешті-решт нанести на карту кожен океан. Відомо, що сьогодні вченим уже вдалося нанести на карту трохи більше чверті дна Світового океану. Цифра може здатися незначною, проте ще 2017 року на карту було нанесено лише 6% океанічного дна.
У Фокус. Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
99,999% все ще незвідані
І все ж, вчені попереджають, що є ще більш разюча цифра: нові дослідження показують, що 99,999% глибин Світового океану ніколи не спостерігалися людьми.
Зазначимо, що під глибинами океану розуміється будь-яка частина земного океану, яка глибша за 200 метрів. Статистика вказує на те, що такі регіони покривають 66% нашої планети та відіграють вирішальне значення для багатьох природних процесів на планеті, але все ще залишаються найменш вивченою і зрозумілою областю нашої планети.
Побачити все морське дно
У новому дослідженні вчені спробували з’ясувати, наскільки насправді недосліджений земний океан. Команда вивчила 43 681 зареєстровану підводну експедицію, проведену 14 країнами в 120 економічних зонах і відкритому морі.
Дані вказують на те, що нам доступні лише від 2130 до 3823 квадратних кілометрів візуального покриття морського дна. Для розуміння, це становить лише не більше 0,001% від загальної кількості морського дня, і навіть не є репрезентативним, оскільки більшість експедицій відбувалися в ВЕЗ у межах 370 кілометрів від узбережжя Японії, США та Нової Зеландії. Ці три країни, разом із Францією та Німеччиною, несуть відповідальність за понад 97 відсотків цих досліджень.
Карта океану
Команда виявила, що будуть потрібні набагато більші зусилля, щоб побачити все морське дно. Поточна швидкість нових спостережень становить 3 квадратних кілометри на рік. Навіть якби було 1000 спостережних платформ, кожна з яких підтримувала б поточну швидкість, знадобилося б понад 100 000 років, щоб картувати все це.
За словами дослідника Віктора Весково, який займається розробкою нових підходів для дослідження океану, дані вказують на те, що людству знадобляться фундаментальні зміни в тому, як саме ми вивчаємо Світовий океан.
Чому вивчення глибокого океану таке важливе
Глибокий океан важливий для розуміння виробництва кисню на нашій планеті, а також клімату. Дорогоцінні молекули, зібрані у глибоководних істот, таких як губки, використовувалися в медицині, і, ймовірно, з’являться й інші.
Під товщею води захований неймовірний дорогоцінний світ, який потрібно захистити й вивчити, але це неймовірно складно зробити, якщо нам нічого не відомо про нього. Дослідники припускають, що автоматизація може стати ключем до досягнення мети, оскільки вона значно знизить витрати. Це аналогічний аргумент для зниження витрат на фактичне картування морського дна в першу чергу.
Чому важливо картувати морське дно:
- навігація суден, щоб вони не стикалися з підводними горами та мілинами;
- карта приливних зон і зон океанічних течій, що впливають на зміну клімату;
- захист морських мешканців;
- розуміння вуглецевого циклу планети;
- дорогоцінні молекули, важливі для медицини.
Раніше Фокус писав про те, що вчені помітили на поверхні те, що приховували від нас роками.
Усі новини
супутник 12 років спостерігав за «монстром»

У 2018 році смертоносне цунамі в Індонезії забрало життя 400 людей і ще тисячі отримали поранення. Тепер нове дослідження показує, що щось в океані протягом багатьох років плавно зміщувалося, поки врешті-решт не створило гігантську хвилю, яка згубила людей.
Про це пише SciTechDaily.
У Фокус. Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Катастрофічне падіння
У 2018 році вулкан Анак-Кракатау в Індонезії катастрофічно звалився, спричинивши смертоносне цунамі. Потужне виверження призвело до того, що південно-західний схил вулкана Анак-Кракатау в Індонезії звалився в море, спричинивши руйнівне цунамі, що обрушилося на прилеглі острови. Унаслідок катастрофи загинуло понад 400 осіб і тисячі дістали поранення по всій Яві та Суматрі.
Тепер дослідники виявили, що схил вулкана повільно зміщувався протягом багатьох років — цю невидиму небезпеку можна було виявити за допомогою супутникового радара, задовго до того, як сталася катастрофа.
Тихий рух перед катастрофою
У новому дослідженні вчені з Університету штату Пенсільванія виявили, що схил гори Анак-Кракатау повільно зміщувався протягом багатьох років до обвалення — цей рух значно прискорився в місяці, що передували виверженню. Нові висновки дослідників припускають, що трагедію насправді можна було б передбачити, використавши правильні інструменти для моніторингу.
За словами співавтора дослідження, доцента кафедри геологічних наук в Університеті штату Пенсільванія Крістель Вотьє, океанічні вулкани в періоди нестабільності можуть катастрофічно руйнуватися, створюючи цунамі.
У 2018 році, коли стався обвал, загинуло понад 400 осіб, оскільки у вчених просто не було приладів на землі, щоб дізнатися, чи відбулося прискорення або зміна в поведінці деформації. На жаль, у той час жоден експерт не знав про те, що колапс неминучий. Ба більше, результати нового дослідження вказують на те, що вчені могли б передбачити катастрофу, якби у них був набір даних дистанційного зондування для отримання даних про деформацію поверхні.
Повз до обвалення 12 років
Під час нового дослідження команда використовувала метод, відомий як інтерферометричний радар із синтезованою апертурою (InSAR). Він являє собою метод дистанційного зондування, що використовує радіолокаційні супутники для виявлення крихітних змін на поверхні Землі.
Команда проаналізувала понад 10 років супутникових даних, зібраних супутниками ALOS-1, COSMO-SkyMED і Sentinel-1, що картують деформацію ґрунту на Анак Кракатау в роки, що передували катастрофі 2018 року. Результати виявили довгострокове прослизання вздовж розлому на схилі вулкана з чіткими періодами прискорення перед обваленням.
За словами провідного автора дослідження, докторанта в Університеті штату Пенсільванія Янга Чол Кіма, вони виявили, що розлом відриву зазнав приблизно 15 метрів прослизання в період із 2006 до 2018 року.
Виверження Анак Кракатау 2018 року спричинило катастрофічний ланцюг подій, коли схил вулкана обрушився в море, створивши цунамі
Фото: SciTechDaily
Перспективи моніторингу вулканів
Попри те, що використовувана вченими технологія не нова, вона раніше не використовувалася для спостереження за вулканами й прогнозування катастрофічних подій. Проте вчені вважають, що технологія може виявитися перспективною для моніторингу активних океанічних вулканів у режимі, близькому до реального часу, особливо в місцях, де інший моніторинг недоступний, кажуть учені.
Відомо, що зміщення відбувається, коли під вулканом існує слабкість або розлом. Унаслідок цього вулкан стає дедалі більшим у міру виверження з плином часу, а зрештою досягає порога, коли розлом уже не здатний витримати велику вагу — це призводить до обвалення. Цей процес може початися як “повільний зсув” протягом багатьох років, але коли він починає прискорюватися, це може бути ознакою того, що обвалення неминуче.
Автори дослідження вважають, що використана ними технологія надалі може дати змогу краще спостерігати за підводними вулканами та прогнозувати катастрофічні виверження.
Раніше Фокус писав про те, що під Тихим океаном знайдено види, які не зустрічалися раніше.
-
Суспільство1 тиждень ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Одеса1 тиждень ago
В Одесі відмічають день прапора ВМС України – що відомо про свято
-
Відбудова1 тиждень ago
У Харкові затвердили перелік об’єктів відновлення за державні кошти
-
Події1 тиждень ago
В Україні презентують досвід польських музеїв у сфері сучасної історичної освіти
-
Політика1 тиждень ago
В Єврокомісії прокоментували жорстоке вбивство Вікторії Рощиної у російському полоні
-
Політика1 тиждень ago
Угоду про надра ратифікують у Раді
-
Війна1 тиждень ago
Сирський назвав втрати армії РФ із початку 2024 року