Connect with us

Одеса

Морське перемир’я: плани РФ і що отримає Україна

Published

on


Флагман Чорноморського флоту Росії «Москва». Фото: REUTERS/EyePress News

Українські військово-морські сили рівно три роки тому не лише відсунули флот РФ від своїх берегів, а й створили нову морську реальність, де ворог втрачає ініціативу. З того моменту наші захисники здобули новий рівень довіри, як всередині країни, так і на міжнародній арені. Проте загроза з боку ворога, що підступно вичікує, нікуди не поділася. Яка зараз ситуація в морі та чому Росія просить “перепочинку”?

Про це журналісти Новини.LIVE поспілкувалися зі спікером Української добровольчої армії (УДА) Сергієм Братчуком.

Реклама

Читайте також:

Російський флот в Чорному морі 

Сьогодні, навіть попри масштабні втрати, Чорноморський флот Росії продовжує існувати та зберігати залишки своєї ударної спроможності. Основна частина кораблів і ракетоносіїв зараз базується в Новоросійську. Саме вони становлять потенційну загрозу для південних регіонів України та міжнародної торгівлі в Чорному морі. Втім, українські сили оборони не лише зупинили ворога на морі, а й продовжують методично знищувати його техніку, інфраструктуру і, найголовніше — впевненість у власній перевазі.

“Попереду, дай Боже, у нас будуть і нові операції зі знищення ракет-носіїв. Вже сьогодні вдалося зробити чимало — і це змінило безпекову ситуацію не тільки для України, а й для наших сусідів у регіоні”, — каже спікер Української добровольчої армії (УДА) Сергій Братчук.

Спікер Української добровольчої армії УДА Сергій Братчук про російський флот в Чорному морі. Фото: Новини.LIVE

Важливо розуміти, що успіх українських військово морських сил  створив новий баланс, де агресор більше не може діяти вільно у всьому Чорному морі.

Перемир’я в Чорному морі 

У спробах уникнути нових втрат Росія використовує інформаційну тактику — просуває ідею так званого “перемир’я” в Чорному морі, зокрема прикриваючись зерновими угодами. Але справжня мета очевидна — повернути свої сили ближче до Криму та відновити контроль. Ці плани зривають українські морські дрони та флотилії, що тримають ворога в постійному напруженні.

“Це намагання затягнути час, обманути партнерів, перш за все Сполучені Штати. Тому що обманути українців вже, чесно кажучи, не вдасться”, — додав спікер Української добровольчої армії.

Спікер Української добровольчої армії УДА про перемир’я в Чорному морі. Фото: Новини.LIVE

Українське суспільство вже давно навчилося бачити за словами Москви справжні наміри — відновити домінування, підірвати єдність партнерів і виграти час. Але цього разу — не вдасться.

Небезпека з моря

Попри наявність загрози з боку російських ракетоносіїв, загальна ситуація в Чорному морі суттєво покращилася. Український контроль над акваторією поступово посилюється. Але остаточна безпека буде досягнута лише тоді, коли ворога витіснять з усіх українських територій — з повітря, суші й моря.

“Сьогодні безпека в нашій частині Чорного моря, вона є, але загроза потенційних ракетних ударів ніде не поділась. Але з часом, я думаю, буде досягнуто мети, коли ці ракетоносії не будуть загрожувати цивільним суднам”, — розповів Сергій Братчук.

Сергій Братчук про небезпеку з моря. Фото: Новини.LIVE

Сьогоднішня ситуація в Чорному морі — це результат системної, наполегливої та продуманої роботи ВМС. Російський флот втрачає силу, контроль і вплив. І цей процес лише набирає обертів. Українські сили впевнено беруть під контроль те, що ще вчора здавалося неможливим — безпеку у власному морі. 

Раніше ми писали, про подробиці висадки ЗСУ в Криму. А також про те, як Україна змінила хід війни.

Реклама



Джерело

Одеса

Спека в Одесі у липні 2025 — як рятуються містяни, погода в Одесі

Published

on


Люди відпочивають на пляжі. Фото: Новини.LIVE

Після прохолодної весни до Одеси прийшла справжня спека. У деяких районах стовпчики термометрів уже показують 25 градусів у тіні та до 33 — на сонці. Втім, за прогнозами синоптиків, температура знижуватися не буде, навпаки — лише зростатиме. Як одесити справляються з такою погодою, що їм допомагає і що рятує?

Про це журналісти Новини.LIVE запитали у містян. 

Реклама

Читайте також:

Туристи про спеку в Одесі

Гостям Одеси зазвичай складно адаптуватися до місцевого клімату, адже “перлина біля моря” зустрічає не лише пляжем, а й виснажливою спекою. Туристи зізнаються — не очікували, що буде настільки гаряче. Особливо це відчувають ті, хто звик до м’якішого клімату в інших регіонах України.

“В Одесі відчувається набагато спекотніше, дуже важко адаптуватися до такого клімату”, — розповіла туристка Владислава.

Туристка Владислава про те, як адаптується до одеських температур.  Фото: Новини.LIVE

Попри високі температури, море рятує. А ще — воно приваблює. І як не скористатися такою можливістю, коли Одеса — єдине місто в Україні, де офіційно відкрито пляжі. Тож вони переповнені: туди прямують і місцеві, і гості.

“Зараз збираюся в Аркадію, на пляж — відпочивати. А вдома користуюся кондиціонером, у спеку без нього ніяк. Начебто допомагає”, — розповів Максим.

Одесит Максим про спеку та як з нею боротися. Фото: Новини.LIVE

Ті, хто віддає перевагу відпочинку вдома, рятуються від спеки за допомогою кондиціонерів. Для багатьох це єдиний спосіб витримати температурні піки. Утім, разом з охолодженням приходить і занепокоєння: якою буде платіжка за електроенергію? Люди вже зараз готуються до неприємних новин у рахунках.

“Дуже дорого зараз користуватися кондиціонером, у порівнянні з минулим літом — платіжка за електроенергію виросла вдвічі. Проте що поробиш — така спека, що доводиться вмикати”, — розповідає Галина.

Одеситка Галина про розтрати на електроенергію з настанням тепла. Фото: Новини.LIVE

Як запобігти тепловому удару  

Не всі адаптуються до спеки правильно. Багато хто, залишаючись під кондиціонером вдома, забуває, що на вулиці — зовсім інший клімат. Через це обирають темний одяг, щільні тканини, або просто одягаються “за звичкою”. На одеських вулицях можна побачити джинси, чорні футболки, важке взуття — усе це лише погіршує самопочуття. Медики ж радять у спеку носити світлий, легкий одяг із натуральних тканин, уникати синтетики та щільних кольорів. Та звичка і бажання виглядати стильно часто беруть гору. 

“Стараюся бути більше в приміщенні, під кондиціонером. Проте коли виходжу на вулицю — одяг у мене весь чорний. Звісно, знаю, що він притягує тепло, але так уже звикла”, — зізнається Яна.

Місцева жителька Яна про одяг, якому надає перевагу в літній період. Фото: Новини.LIVE

Одна з головних правил у спекотну погоду — підтримувати водний баланс. І дедалі більше одеситів беруть цю пораду до уваги. Людей із пляшками води в руках видно на кожному кроці: у транспорті, на зупинках, у кафе. Дехто носить термальні флакони, хтось купує холодні напої. За таких температур організм швидко втрачає рідину, тому вода — не розкіш, а базова необхідність.

“На вулиці мені не спекотно, бо не виходжу з дому без термальної води. Упродовж дня постійно п’ю холодні напої й більше води”, — каже Владислава.

Одеситка Владислава про водний баланс. 

Фото: Новини.LIVE

Літо в Одесі щороку випробовує на витривалість — і місцевих, і гостей. Спека змушує змінювати звички, вдягатися інакше, контролювати споживання води та обирати між прохолодою й економією. Хтось адаптується легко, хтось досі не навчився — але точно кожен щодня шукає спосіб полегшити своє перебування в розпеченому місті. 

Раніше ми писали, проте наскільки прогрілось в Одесі море сьогодні. А також про те, що через спеку та посуху в Одесі надзвичайна пожежна небезпека



Джерело

Continue Reading

Одеса

Графіки відключень світла на завтра, 8 липня, в Одесі – прогнози від ДТЕК та Укренерго щодо ситуації з електрикою

Published

on


Одеса вночі. Фото ілюстративне: Новини.LIVE

Ситуація з електрикою ще залишається нестабільною, оскільки енергосистема країни ще відновлюється після атак РФ. Проте завтра, у вівторок, 8 липня, в Одесі запроваджувати обмеження подачі світла не планують.

Такий висновок можна зробити з того, що ні ДТЕК, ні Укренерго не попереджали про обмеження.

Реклама

Читайте також:

Споживання знизилось

Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження. Сьогодні, 7 липня, станом на 9:30, воно було на 4,2% нижчим, ніж попереднього робочого дня — у п’ятницю. Причина — встановлення безхмарної погоди на всій території України, що зумовлює ефективну роботу побутових сонячних електростанцій та відповідне зменшення енергоспоживання із загальної мережі.  

Де дізнатися графіки

Якщо відключення все ж запровадять, то енергетики попередять заздалегідь. Перевірити, до якої групи належить ваш будинок, можна на сайті місцевого оператора системи розподілу. У ДТЕК закликають мешканців Одеського регіону з розумінням поставитися до обмежень, зменшити споживання електроенергії під час наявності світла для уникнення перевантажень системи.

Як дізнатися час відновлення світла

Час відновлення світла можна дізнатися за допомогою:

  • сайту ДТЕК Одеські електромережі  (розділ “Відсутня електроенергія?”);
  • чат-бота у Telegram;
  • приватних повідомлень у Facebook;
  • подати заявку на сайті ДТЕК.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про вартість електроенергії у липні. А також про тариф на УБПТ для одеситів.



Джерело

Continue Reading

Одеса

Військовий ЗСУ з Одещини обікрав з товаришем чуже домоволодіння та угнав авто

Published

on


Військовий з Одещини разом з товаришем пограбували чуже домоволодіння та привласнили автомобіль потерпілого. Чоловіків розшукали та відкрили кримінальні провадження, справу розглядали у Ширяївському райсуді.

Про це Новини.LIVE дізналися з Єдиного реєстру судових рішень.

Реклама

Читайте також:

Подробиці справи

Військовий з села Подільці Ширяївського району разом зі своїм спільником незаконно проник до чужого домоволодіння. Фігуранти привласнили набір гайкових ключів, електроваги, машинку для подріблення цукру, пральну машину, плазмовий телевізор, музичний центр та гідрофор. Усе це вони погрузили у авто Hyundai Elantra потерпілого, який завели за допомогою викрадених ключів, та уїхали з місця злочину. Чоловіків розшукали та притягнули до відповідальності. Потерпілому було нанесено збитків на понад 123 тисяч гривень.

Що вирішив суд

Фігурантів визнали винними за ч. 4 ст. 185 КК України та ч. 2 ст. 289 КК України (крадіжка та заволодіння транспортним засобом). Обох прирікли до 5 років та 1 місяця позбавлення волі.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про військового, який стріляв в обличчя цивільному. А також про службовця ЗСУ, який побив чоловіка, викрав його авто та потрапив на ньому у ДТП.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.