Connect with us

Події

На Миколаївщині під час будівництва фортифікацій виявили поховання VI-V століть до нашої ери

Published

on



На Миколаївщині бійці 123-ї бригади ТрО розкопали давнє поховання, яке датується VI-V століттями до нашої ери – там знайшли ритуальні речі, привезені з Греції, та рештки людей.

Про це йдеться на сторінці бригади у Фейсбуці, передає Укрінформ.

“Під час будівництва фортифікаційних споруд на півдні України звичайні земельні роботи обернулися сенсаційною археологічною знахідкою. Водій екскаватора Микола виявив невелику амфору. Зацікавившись, він звернувся до свого побратима Євгена, який захоплюється історією. Разом вони вирішили передати знахідку до музею “Старофлотські казарми”, – йдеться у повідомленні.

Експерти музею, проаналізувавши знахідку, встановили, що це іонійська амфора, яка використовувалася в ритуальних цілях і розміщувалася в могилах. Місце, де бійці проводили фортифікаційні роботи, виявилося архаїчним могильником, що датується 6-5 століттями до нової ери.

Особливу увагу музейників привернула ще одна знайдена корінфська посудина – ойнохоя. Цей давньогрецький глечик з однією ручкою та трьома носиками використовувався для розливання вина під час симпосіїв – ритуалізованих бенкетів у Стародавній Греції, що супроводжувався буйними веселощами – важлива складова чоловічого дозвілля.

Читайте також: На Полтавщині знайшли рідкісний артефакт козацької доби

“Це ритуальні речі, створені спеціально для поховань, привезені з Греції. Важливо, що посудини цілі, без пошкоджень, що свідчить про високий соціальний статус похованих”, – пояснив Олександр, колишній археолог, викладач Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, а нині військовослужбовець.

Разом з артефактами військовослужбовці служби цивільно-військового співробітництва також передали до музею рештки давніх людей.

Як повідомляв Укрінформ, у Первомайському районі Миколаївської області пастухи знайшли на березі Південного Бугу ніж із кременю епохи енеоліту.

Фото: 123 бригада тероборони ЗСУ / 123 territorial defense brigade



Джерело

Події

В Одесі проходять “Дні японської культури” – чиновники в мерії надягнули японське вбрання

Published

on


В Одеській мерії сьогодні чиновники надягнули японське вбрання. Перевіряти відповідність та аутентичність вийшов сам мер Одеси Труханов, який чомусь не приєднався до акції з переодяганням. Таким ось перфомансом в Одесі розпочалися «Дні японської культури» присвячені 60-річчю побратимських відносин між Одесою та японською Йокогамою. Також в холі Одеської мерії відкрилася виставка «Загадкова Японія очима українських художників» студентів художньо-графічного факультету Південноукраїнського національного педагогічного університету імені Ушинського.

Основні заходи розпочнуться 29 квітня у Центральній міській бібліотеці імені І.Я. Франка (пров. Книжковий, 1А). Глядачі зможуть ознайомитися з багатством японської культури, а також із розвитком дружніх стосунків між нашими містами та країнами.





Джерело

Continue Reading

Події

«Жадан і Собаки» випустили збірку пісень на платівці

Published

on


Гурт “Жадан і Собаки” випустили збірку з 18 пісень “Найкращі” на платівці.

Про це письменник, музикант, громадський діяч Сергій Жадан повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ. 

“Дорогі брати і сестри, ми нарешті тримаємо в руках те, про що ви давно просили! Разом з Vinyla Records видали наші “Найкращі” треки на вінілі – 18 пісень, перевірених часом, концертами і вашими прослуховуваннями. 18 історій, де є все: світло, вогонь, сарказм і трохи надії. У чорному та бронзовому кольорі, з шумом в паузах, як і має бути”, – йдеться у дописі.

Зазначається, що пісня “Ребе” записана за участю Юрія Гуржи, а “5 авеню” – за участю Gogol Bordello. Платівка вже в продажу. 

Читайте також: Жадан, Кіпіані, Тайра та їх робопес зустрілися з молоддю Львова

Як повідомлялося, 1 лютого Сергій Жадан презентував спільний із Юрієм Гуржи альбом «Семафори» на станції метрополітену в Харкові.

Фото: Інстаграм / Жадан і Собаки



Джерело

Continue Reading

Події

Український режисер розірвав контракт на постановку опери в Ізраїлі через участь представників РФ

Published

on



“Мав здійснювати постановку опери Генделя “Рінальдо” в Ізраїлі, контракт з Jerusalem Lyric Opera & Festival був підписаний, прем’єри були заплановані на липень у Єрусалимі та Тель-Авіві. Єдиною моєю умовою була відсутність представників РФ серед виконавців”, – повідомив лауреат Державної премії імені Леся Курбаса Лавренчук, який донедавна очолював Театр Корифеїв у Кропивницькому.

Лавренчук зазначив, що готувався до постановки у межах фестивалю Єрусалимської ліричної опери протягом кількох місяців. Разом із диригентом вони добирали виконавців усіх куточків світу.

“Мені вдалося залучити до постановки чудового українського контратенора Владислава Шкарупіла, який зараз живе і працює у Штутгарті”, – зазначив режисер.

Водночас, за його словами, організатори стали наполягати на залученні двох виконавців, у профілях яких у Фейсбуці “вказані московські прописки”. Представники компанії намагалися запевнити, що виконавці мають ізраїльські паспорти, а те, що написано в них у соцмережах, не має юридичної сили і не може бути причиною будь-яких претензій.

Та оскільки виконавці публічно ідентифікують себе як представники країни-агресорки, Євген Лавренчук не вважає для себе можливим продовжити співпрацю та ініціював розірвання контракту, як і Владислав Шкарупіло.

Днями Лавренчук дізнався, що організатори запросили до постановки російського режисера Даниїла Дмитрієва.

«Я не шкодую. Можливо, ми втрачаємо контракти, гроші та можливість працювати, але не втрачаємо гідности та не зраджуємо власні цінності. Своїм колегам-українцям з оперної бранжі нагадую: будьмо уважні, будьмо відповідальні!» – написав український режисер.

Як повідомлялося, у березні директор Угорського державного оперного театру Сильвестр Оковач відмовився скасувати виступ російської оперної співачки Анни Нетребко після звернення посла України в Угорщині Федора Шандора.

Читайте також: У Сумах попрощалися з піаністкою Оленою Когут, яку вбила російська ракета

Анна Нетребко активно підтримала війну Путіна під час нападу на схід України у 2014 році. Вона їздила до Донецька, підтримувала терористичне угруповання “ДНР” та фотографувалася в одязі з написом “На Берлін”.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії 2022 року низка театрів перервали співпрацю з Нетребко, але поступово вона повернулася на оперну сцену, а у 2023-му заявила про зміну позиції та була допущена для виступів у Державній опері в Берліні.

Фото: facebook.com/eugenelavrenchuk.official



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.