Відбудова
Південна Корея розглядає можливість інвестицій у «зелену металургію»

Компанія Posco International має намір брати участь у проєктах з відновлення України, зокрема, розглядаються можливості інвестицій у металургійний сектор.
Як передає Укрінформ, про це повідомили у Міністерстві економіки України.
“Майбутню співпрацю як у приватному, так і публічному секторах обговорили під час зустрічі першого заступника міністра економіки Олексія Соболева із керівництвом компанії Posco International Ukraine. Серед пріоритетних напрямків майбутнього співробітництва відзначили “зелену металургію” та розбудову новітньої енергетичної інфраструктури”, – йдеться у повідомленні.
Представники корейської компанії наголосили, що вже мають досвід реалізації проєктів в Україні, зокрема в аграрній та енергетичній галузях. Але зараз шукають шляхи для активнішої участі у відновленні.
Один із пріоритетних напрямків, який Posco International планують розвивати в Україні, – “зелена металургія”. Компанія має понад двадцятирічний досвід роботи в цій галузі і розглядає як можливість інвестицій в український сектор, так і технологічну та консультативну допомогу українському металургійному бізнесу.
«Торік ми підписали рамкову міжурядову угоду з Республікою Корея, в межах якої економіка України отримає $2,1 мільярда пільгових кредитів від EDCF (Фонд співробітництва в економічному розвитку Республіки Корея – ред.). І ми дуже зацікавлені в максимальному використанні цих коштів на проєкти з відновлення у найближчому майбутньому», – зазначив перший заступник міністра економіки України Олексій Соболев.
За його словами, в межах чинних домовленостей це можуть бути лише публічні ініціативи з Єдиного проєктного портфеля. Проте в Мінекономіки сподіваються на розширення співпраці з корейським урядом та на можливість залучати пільгове кредитування від Фонду і для приватного сектору.
Сторони домовилися про подальші консультації між Мінекономіки та корейським бізнесом щодо практичної реалізації проєкту із зеленої металургії в Україні. Попереду – техніко-економічне обґрунтування реалізації проєкту та обговорення співпраці з українськими компаніями.
Як повідомлялось, один із найближчих проєктів, який Posco International Ukraine має намір реалізувати в Україні, – це будівництво в Одесі теплоелектроцентралі на RDF-паливі (Refuse-derived fuel – паливо, що виробляється з відходів). Цю ініціативу загальною вартістю в $106 млн дол. хочуть реалізувати в межах співпраці з корейським Фондом економічного розвитку та співробітництва (EDCF).
Фото ілюстративне
Відбудова
Мінімальну зарплату будівельникам, які працюють на обʼєктах відновлення, підвищили удвічі

Будівельникам, які працюють на обʼєктах відновлення, підвищили мінімальну зарплату вдвічі.
Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.
За його словами, у суботу, 5 липня, у Бородянці разом із Профспілкою будівельників України була підписана нова галузева угода. Це ключовий документ, який визначає умови для людей, які щодня працюють на будівництві обʼєктів відновлення.
Угода укладена на 2025–2027 роки і є обов’язковою для підприємств, установ та організацій, які працюють у сфері будівництва і виробництва будматеріалів. На її основі мають бути укладені або оновлені колективні договори, зазначив Кулеба.
Згідно з документом, встановлений новий гарантований розмір тарифної ставки для працівників – 401% прожиткового мінімуму.
“Тобто мінімальна зарплата тепер – 12142 гривні. Попередній рівень був 231%, або 6995 гривень”, – пояснив віцепрем’єр.
Як повідомив Кулеба, угода також включає положення щодо безпеки праці, кваліфікаційних вимог, організації виробничих процесів, правового захисту працівників. Передбачені конкретні інструменти легалізації зайнятості, професійного навчання, контролю за виконання договірних зобовʼязань.
У підготовці документа брали участь команда Міністерства розвитку громад та територій України, профспілкові організації, підрядники, виробники будівельних матеріалів, представники галузевих об’єднань, експерти, наукове середовище, зазначив Кулеба.
Він висловив вдячність “за діалог та спільну позицію, адже це це підтвердження нашої спільної відповідальності перед людьми. Перед тими, хто власними руками відновлює школи, лікарні, житло, критичну інфраструктуру”.
Як зауважив віцепрем’єр, будівельна галузь сьогодні є однією з ключових у процесі відновлення. Вона визначає темпи, масштаби і якість робіт, які відбуваються по всій країні, і сьогодні важливо закладати не лише інфраструктурну основу, а й справедливі правила для тих, хто працює на майданчиках.
Особливо цінно, наголосив він, що “підписання відбулося в Бородянці – місці, яке стало символом незламності й сьогодні вже стає прикладом справжнього відновлення”.
Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів запустив експериментальний проєкт зі створення фонду муніципального орендного житла.
Фото: Олексій Кулеба, ФБ
Відбудова
Послуга єВідновлення у «Дії» тимчасово не працюватиме

У зв’язку з оновленням функціоналу Реєстру пошкодженого та знищеного майна тимчасово у «Дії» не працюватиме послуга «єВідновлення».
Про це повідомило у Телеграмі Міністерство розвитку громад та територій, передає Укрінформ.
«З 8:00 5-го липня до 18:00 6-го липня послуга «єВідновлення» не працюватиме на порталі та в застосунку «Дія», – йдеться в повідомленні.
Це пов’язано з оновленням функціоналу Реєстру пошкодженого та знищеного майна для забезпечення стабільної роботи програми компенсацій.
Як повідомлялося, у межах програми «єВідновлення» майже 97 тисяч родин отримали допомогу на відновлення пошкодженого майна, ще майже 20 тисячам сімей виплатили компенсацію для придбання нового житла замість зруйнованого.
Відбудова
Уряд спрямував ₴540 мільйонів на відновлення житла у чотирьох регіонах

У межах ініціативи HOPE Кабінет міністрів спрямував до громад Запоріжжя, Миколаєва, Харківщини та Київщини 540 млн грн для відновлення багатоквартирних будинків.
Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 2 липня, передає Укрінформ із посиланням на його промову, опубліковану на Урядовому порталі.
“Завдяки підтримці Світового банку в межах проєкту HOPE активізуємо відновлення житла українців. Спрямовуємо на місця — громадам Запоріжжя, Миколаєва, Ізюма, Бучі та Макарова — 540 млн грн”, — зазначив він.
Шмигаль уточнив, що ці кошти інвестують у ремонти близько 200 багатоквартирних будинків, які були пошкоджені в результаті бойових дій.
Як повідомляв Укрінформ, Світовий банк готовий розширити ініціативу HOPE в Україні.
Фото: НБУ
-
Усі новини1 тиждень ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Війна1 тиждень ago
Українське військо у 2025 році
-
Політика1 тиждень ago
Трамп не виключає виділення нової допомоги Україні з боку США
-
Події1 тиждень ago
На фестивалі «Миколайчук OPEN» відбулася премʼєра фільму «Троє»
-
Відбудова1 тиждень ago
Реєстр збитків відкрив прийом заяв про втрачене на ТОТ майно
-
Усі новини1 тиждень ago
їх викликають масивні гори заввишки всього 1 см
-
Політика1 тиждень ago
нардеп Дмитрук заявив, що Україна, Росія та Білорусь «один народ»
-
Війна1 тиждень ago
Зараз у ворога немає переправ через Оскіл